Ayrica, kurulacak olan araç kayit sistemi İle taşit tekniĞİne yardimci biLGİler toplanacak ve imalat sektöRÜne veri oluşturulaYüklə 39,4 Kb.
tarix15.05.2018
ölçüsü39,4 Kb.
#50463

TRABZON ARAÇ MUAYENE İSTASYONU AÇILIŞ TÖRENİ

10.02.2008, PAZAR

TRABZON

[SN. GENEL MÜDÜR]

SAYIN BAKANLARIM,

SAYIN MİLLETVEKİLLERİM,

SAYIN VALİM, SAYIN MÜSTEŞARLARIM,

SAYIN GENEL MÜDÜRLERİM,

İŞLETME SÖZLEŞMESİ YAPTIĞIMIZ TÜVTÜRK ŞİRKETİNİN DEĞERLİ SAHİP VE YÖNETİCİLERİ,

SAYIN MİSAFİRLER;
ÖNCELİKLE “ARAÇ MUAYENE İSTASYONLARININ YENİLENMESİ PROJEMİZİN” BAŞARIYLA TAMAMLANARAK “TRABZON ARAÇ MUAYENE İSTASYONU”NUN AÇILIŞI İLE FAALİYETE GEÇİŞİNİ KUTLADIĞIMIZ BUGÜNDE SİZLERİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN BÜYÜK MUTLULUK DUYDUĞUMUZU ARZEDİYOR, BU VESİLE İLE HEPİNİZE HOŞGELDİNİZ DİYOR SAYGILARIMI SUNUYORUM.
HALKIMIZA DÜNYA STANDARTLARINDA MODERN ARAÇ MUAYENE HİZMETİ VERİLMESİNİ SAĞLAYACAK BU PROJEMİZİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILARAK BİZLERİ ONURLANDIRAN SAYIN BAKANLARIMIZ VE MİLLETVEKİLLERİMİZ İLE BİZLERLE BU MUTLULUĞU PAYLAŞAN ÇOK KIYMETLİ TÜM MİSAFİRLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM.
SAYIN MİSAFİRLER;
KAMU - ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN BİR TANESİ OLAN “ARAÇ MUAYENE İSTASYONLARININ YENİLENMESİ PROJESİ” 2004 YILININ SONLARINDA BAŞLAMIŞ VE 3 YILLIK YOĞUN ÇALIŞMA VE YASAL DÜZENLEMELER SONUCUNDA BUGÜN TRABZON İSTAYONUMUZUN RESMİ AÇILIŞI İLE İLK SONUÇLARINI VERMEYE BAŞLAMIŞTIR.
ÜLKEMİZDE ARAÇLARIN TEKNİK MUAYENELERİ 1985 YILINA KADAR KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VE TÜRKİYE ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER FEDERASYONU TEMSİLCİLERİNDEN OLUŞAN BİR KOMİSYON TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.
BU YILDAN SONRA İSE YAPILAN YASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE BU GÖREV TAMAMEN KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE DEVREDİLMİŞTİR.
HEPİMİZİN BİLDİĞİ GİBİ SON 20-30 YILDA TÜM DÜNYADA ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE EKONOMİK VE TEKNOLOJİK GELİŞMELER YAŞANMAKTADIR. BUNA BAĞLI OLARAK DA DEVLETLER TARAFINDAN YAPILAN PEK ÇOK TİCARİ FAALİYET EKONOMİLERDE VERİMLİLİK ARTIŞI SAĞLANMASI BAKIMINDAN ARTIK ÖZEL İŞLETMECİLERE DEVREDİLMİŞTİR.

DIŞ DÜNYAYA BAKTIĞIMIZDA DA, ARTIK ARAÇ MUAYENESİ GİBİ HİZMETLERİN ÜLKELER İÇİN STRATEJİK VE GÜVENLİK UNSURU OLARAK GÖRÜLMEDİĞİNİ, BU İŞİN “TRAFİK GÜVENLİĞİ” BAKIMINDAN YAPILMASI GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ TEKNİK BİR İŞ OLARAK GÖRÜLDÜĞÜNÜ GÖRMEKTEYİZ.


ÖRNEĞİN; FİNLANDİYA’DA VE DANİMARKADA’DA DAHA ÖNCE DEVLET TARAFINDAN YAPILAN ARAÇ MUAYENELERİ ÖZELLEŞTİRİLMİŞTİR. YİNE İNGİLTERE, İRLANDA, HOLLANDA, FRANSA, İSPANYA, PORTEKİZ, AVUSTURYA, ESTONYA, LETONYA, LİTVANYA VE ÇEK CUMHURİYETİN’DE DE ARAÇ MUAYENE HİZMETİ ÇEŞİTLİ ÖZEL GİRİŞİMCİLERE AİT GARAJ VE MUAYENE İSTASYONLARINDA YAPILMAKTADIR.
SÖZ KONUSU HİZMETLER BU ÜLKELERDE ARAÇ SAYISINA, ÜLKENİN COĞRAFİ VE İDARİ YAPISINA BAĞLI OLARAK FARKLI METODLAR İLE FAKAT ÖZEL İŞLETMECİLER TARAFINDAN YAPTIRILMAKTA, DEVLETLER SÖZ KONUSU GARAJLARI VE İSTASYONLARI DENETLEMEKTEDİR.
ÜLKEMİZDEKİ ARAÇ MUAYENE HİZMETLERİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ DE İKİ YILI AŞAN YARGI SÜREÇLERİNİN SONUNDA YARGI TARAFINDAN ONAYLANMIŞ VE YETKİ VERİLEN İŞLETMECİLER TARAFINDAN KURULAN YENİ MUAYENE İSTASYONLARI TRABZONDA OLDUĞU GİBİ TEK TEK HİZMETE GİRMEYE BAŞLAMIŞTIR.
BEN BURADA YERİ GELMİŞKEN, SÖZ KONUSU ÖZELLEŞTİRME İŞLEMLERİNİ BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİREN ÖZELLEŞTİRME İDARESİ BAŞKANLIĞINA, BU KONUDAKİ ÇALIŞMALARDA TEKNİK DESTEK VEREN KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE VE BU İŞİ BÜYÜK BİR İLERİ GÖRÜŞLÜLÜK İLE SAHİPLENEN VE BİZE HEM CESARET VE HEMDE GÜÇ VEREN SAYIN BAKANIMIZA HUZURLARINIZDA TEŞEKKÜR EDİYORUM.
SAYIN MİSAFİRLER;
ARAÇLAR ELBETTE İLK ÜRETİLDİKLERİNDE GÜVENLİK BAKIMINDAN PEK ÇOK TESTE TABİ TUTULURLAR VE YOLA ÇIKTIKLARINDA TEKNİK OLARAK BİR TEHLİKE GÖSTERMEZLER.
ANCAK, KULLANILMAYA BAŞLADIKTAN SONRA ZAMAN İÇİNDE YOL KOŞULLARI, İKLİM ŞARTLARI VE ARAÇLARIN PARÇALARINDA MEYDANA GELEN AŞINMA VE YORULMALAR NEDENİ İLE TAŞITLARDA YIPRANMALAR MEYDANA GELİR.
BU NEDENLE, TÜM GELİŞMİŞ ÜLKELERDE, BELİRLİ BİR ZAMANDAN SONRA KULLANILAN ARAÇLARIN TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDİP ETMEDİĞİNİN BELİRLENMESİ BAKIMINDAN ARAÇLAR PERİYODİK OLARAK MUAYENEYE TABİ TUTULUR.
TABİ İŞİN İÇİNE TRAFİK GÜVENLİĞİ GİRDİĞİ ZAMAN, BU KONUDA ÇOK DİKKATLİ OLUNMASI VE İŞİN GEREĞİNİN TAM VE DOĞRU OLARAK YAPILMASI GEREKMEKTEDİR. BİZ İNANIYORUZ Kİ, TÜM ÜLKEDE AÇACAĞIMIZ BU MODERN İSTASYONLARDA ARAÇLARIMIZIN TEKNİK MUAYENELERİ ARTIK EN DOĞRU VE EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE YAPILACAKTIR.

SAYIN MİSAFİRLERİMİZ,


TRAFİK GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI DOĞRUDAN BAKANLIĞIMIZIN SORUMLULUĞUNDA OLMASA DA BAKANLIK OLARAK BU KONUDA ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREV VE VERİLEN YETKİLERİ SONUNA KADAR KULLANIYORUZ.
EKONOMİK ÖMRÜNÜ DOLDURAN YAŞLI TAŞITLARIN BAKANLIĞIMIZCA PİYASADAN ÇEKİLMESİNE İLİŞKİN YÜRÜTÜLEN PROJE, AĞIR YÜKLÜ TAŞITLARIN DENETİMİ KONUSUNDA YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR VE SON OLARAK DA ARAÇ MUAYENE İSTASYONLARININ YENİLENMESİ PROJESİ BAKANLIĞIMIZIN TRAFİK GÜVENLİĞİNİN ARTIRILMASI İÇİN DOLAYLI FAKAT ÇOK CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK ÜÇ BÜYÜK PROJESİDİR.
SAYIN MİSAFİRLER
ŞİMDİ DE SABRINIZA SIĞINARAK VE ÇOK FAZLA VAKTİNİZİ ALMADAN, KISACA YENİ ARAÇ MUAYEANE İSTASYONLARIMIZ VE BU İSTASYONLARDA MUAYENEDEN GEÇEN ARAÇLARA İLİŞKİN BAZI TEKNİL BİLGİLER VERMEK İSTİYORUM.
DAHA ÖNCE DE BELİRTTİĞİM GİBİ YENİ MUAYENE İSTASYONARI ÜLKEMİZİN TAMAMINDA KURULACAKTIR.
İLLERİMİZDE 102 İSTASYON, İLÇELERİMİZDE İSE 87 İSTASYON OLMAK ÜZERE TOPLAM 189 ADET SABİT MUAYENE İSTASYONU STANDART TİP PROJELERE UYGUN OLARAK EN GEÇ 12 AY İÇİNDE HİZMETE AÇILMIŞ OLACAKTIR.
İSTASYONLARIN BÜYÜKLÜKLERİ, KANAL SAYILARI İL VE İLÇELERDEKİ ARAÇ SAYILARINA BAĞLI OLARAK DEĞİŞMEKLE BİRLİKTE, TOPLAM 433 ADET MUAYENE KANALI İNŞAA EDİLECEKTİR.
MUAYENE İSTASYONLARIMIZ GEREK GÖRÜNÜM OLARAK, GEREKSE VERİLEN HİZMET KALİTESİ VE STANDARTI OLARAK TÜM ÜLKEDE KURUMSAL KİMLİK İÇİNDE AYNI OLACAKTIR.
DİĞER YANDAN, SABİT MUAYENE İSTASYONU AÇILMAYAN İLÇELERİMİZE YERİNDE HİZMET GÖTÜRÜLEBİLMESİ İÇİN EN AZ 38 ADET SEYYAR GEZİCİ MUAYENE İSTASYONU OLACAKTIR. BU İSTASYONLAR BELİRLİ ZAMAN ARALIKLARINDA SABİT MUAYENE İSTASYONU OLMAYAN İLÇELERİMİZE GİDECEK VE VATANDAŞLARIMIZ ARAÇLARINI YAŞADIKLARI YERDEN AYRILMADAN ORADA MUAYENE ETTİREBİLECEKLERDİR. GEZİCİ İSTASYONLARIN BU İLÇELERİMİZİ ZİYARETLERİ HALKIMIZA BASIN YAYIN ORGANLARI YOLUYLA VE DİĞER YOLLAR İLE DUYURULACAKTIR.
ÖRNEĞİN; TRABZON’DAKİ SEYYAR MUAYENE İSTASYONU, ARAKLI’YA, BEŞİKDÜZÜ’NE, ÇAYAKRA’YA, OF’A, VAKFIKEBİR’E HER AY EN AZ BİR DEFA, ARSİN’E SÜRMENE’YE İKİ AYDA EN AZ BİR DEFA, ŞALPAZAIR’NA VE YOMRA’YA İSE ÜÇ AYDA EN AZ BİR DEFA GİDECEK VE BURALARDAKİ ARAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIMIZA HİZMET VERECEKTİR.
ANCAK BU İLÇELERDEKİ VATANDAŞLARIMIZ İSTERLERSE ARAÇLARINI TRABZON’DA VEYA ÜLKEMİZİN KUZEYİNDE YER ALAN BAŞKA BİR İL VEYA İLÇEDE BULUNAN SABİT MUAYENE İSTASYONLARINDA DA MUAYENE ETTİREBİLECEKLERDİR.
SAYIN MİSAFİRLER;
İSTASYONLARIMIZDA ÇALIŞAN PERSONEL, ARAÇ TEKNİĞİNE VE ARAÇ BİLGİSİNE SAHİP NİTELİKLİ TEKNİK PERSONEL OLACAKTIR.
ARAÇLAR BU KONUDA TEKNİK BİLGİSİ OLAN MÜHENDİSLER VE TEKNİSYENLER TARAFNDAN MUAYENE EDİLECEK AYRICA HER İSTASYONDA GEREK İDARİ ANLAMDA GEREKSE TEKNİK ANLAMDA SORUMLU BİR İSTASYON AMİRİ VE İSTASYON AMİR YARDIMCISI BULUNACAKTIR.
BUGÜNE KADAR ELAZIĞ VE TRABZON’DAKİ İSTASYONLAR İÇİN GEÇİCİ İŞLETME YETKİ BELGESİ VERİLMİŞ VE BU İSTASYONLARIMIZ HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞTIR.
BU İLLERİMİZDE KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNCE SÜRDÜRÜLEN MUAYENE HİZMETİ DE AYNI GÜN SONRA ERMİŞTİR. BU ŞEKİLDE, HER BİR İLDEKİ YENİ İSTASYONLAR AÇILDIĞINDA KARAYOLLARI MUAYENE İSTASYONLARI O İL İÇİN DEVREDEN ÇIKACAK VE EN GEÇ 2009 YILININ ŞUBAT AYINDA TÜM ARAÇ MUAYENE HİZMETLERİ BAKANLIĞIMIZIN DENETİMİ ALTINDA TUVTÜRK İSTASYONLARINDA YAPILACAKTIR.
BİRAZ SONRA SİZLERİN DE GÖRECEĞİ GİBİ, MUAYENE İSTASYONLARI ARAÇ MUAYENESİ İÇİN GEREKLİ TÜM TEKNİK TEÇHİZAT İLE DONATILMIŞTIR. ARTIK, ESKİDEN OLDUĞU GİBİ SADECE GÖZLE MUAYENE YAPILMAYACAK FRENLER, DİREKSİYON BOŞLUKLARI, FARLAR, ARAÇLARIN ÇIKARDIKLARI GÜRÜLTÜ MİKTARLARI, OLASI GAZ KAÇAKLARI GİBİ UNSURLARIN BİR ÇOĞU ELEKTRONİK, MEKANİK VEYA OPTİK ALETLERLE ÖLÇÜLECEK, TEST EDİLECEKTİR.
TÜM MUAYENE İSTASYONLARINDAKİ MUAYENE PROSEDÜRÜ, MUAYENEYİ GERÇEKLEŞTİREN TEKNİSYENLERİN NİTELİĞİ VE ALDIKLARI EĞİTİM AYNI OLDUĞUNDAN, TÜM ÜLKEDE STANDART MUAYENE İŞLEMİ SAĞLANACAK, BİR ARAÇ İÇİN TRANZON MUAYENE İSTASYONUNDA ELDE EDİLEN SONUÇLAR KARS MUAYENE İSTASYONUNDA DA AYNI OLACAK, İSTANBUL’DAKİ MUAYENE İSTASYONUNDA DA AYNI OLACAKTIR.
SAYIN MİSAFİRLER;
İSTASYONLARIMIZ GÜNDE EN AZ 7,5 SAAT OLMAK ÜZERE HATFADA EN AZ TOPLAM 45 SAAT HİZMETE AÇIK OLACAKTIR. HER İSTASYONDA İSTASYONUN BÜYÜKLÜĞÜNE BAĞLI OLARAK GEREKLİ ARAÇ PARK ALANLARI, MÜŞTERİ BEKLEME SALONLARI BULUNACAKTIR. MUAYENE SÜRELERİ HAFİF ARAÇLAR İÇİN YAKLAŞIK 20-30 DAKİKA AĞIR ARAÇLAR İÇİN İSE YAKLAŞIK 40-45 DAKİKA SÜRECEKTİR.
VATANDAŞLARIMIZIN İSTASYONLARDA GEÇİRECEKLERİ BU SÜRELERİ NEZİH BİR ORTAMDA GEÇİREBİLMESİ İÇİN İSTASYONLARIN KURULU OLDUĞU ARAZİ ÜZERİNDE TÜVTURK’ÜN GÜZEL ÇAY/KAHVE SALONLARI İNŞA ETMESİNE DE İZİN VERECEĞİZ.
MUAYENE İSTASYONLARI İNŞAA AŞAMASINDAN 20 YILLIK İŞLETME SÜRESİNİN BİTİMİNE KADAR BAKANLIĞIMIZIN DENETİMİ ALTINDA FAALİYET GÖSTERECEKTİR. AYRICA, TÜM İSTASYONLARIN MUAYENELERİN BAĞIMSIZLIĞI VE TARAFSIZLIĞI KONUSUNDA ULUSLARARASI GEÇERLİ BİR AKREDİTASYON KURUMUNDAN 20 YIL BOYUNCA AKREDİTE EDİLECEK, VE AKREDİTASYON KURUMU DA KENDİ DENETİMLERİNİ YAPACAKTIR.
SAYIN MİSAFİRLERİMİZ,
GERÇEKTE TRAFİKTE DOLAŞAN ARAÇLARIMIZIN BÜYÜK BİR KISMININ TEKNİK OLARAK YETERİ KADAR GÜVENLİ OLMADIĞINI TAHMİN EDİYORDUK. AMA BUNLAR BU GÜNE KADAR TAHMİNDEN ÖTEYE GEÇEMEDİ VE GERÇEK DURUMU BUGÜNE KADAR ÖĞRENEMEDİK.
ANCAK BUGÜNDEN SONRA, YENİ MUAYENE İSTASYONLARINDA KURULACAK OLAN ARAÇ KAYIT SİSTEMİ İLE TAŞIT TEKNİĞİNE YARDIMCI BİLGİLER TOPLANACAK VE İMALAT SEKTÖRÜNE DE VERİ OLUŞTURULABİLECEKTİR.
HER GÜN TRAFİĞE YAKLAŞIK 2.000 YENİ TAŞITIN ÇIKTIĞI ÜLKEMİZDE, SON YİRMİ YILDA TAŞIT FİLOMUZDA ÇOK CİDDİ BİR ARTIŞ YAŞANMIŞ VE BUGÜN TAŞIT SAYIMIZ 13 MİLYONU BULMUŞTUR.
ÜLKEMİZDEKİ KARAYOLU KAZA İSTATİSTİKLERİNE BAKTIĞIMIZDA İSE MAALESEF HER YIL BEŞ BİNİ AŞKIN KİŞİNİN, TRAFİK KAZALARINDA ÖLMEKTE VE YAKLAŞIK YÜZELLİBİN VATANDAŞIMIZIN DA YARALANMAKTA OLDUĞUNU GÖRMEKTEYİZ.
KARAYOLU TRAFİĞİNİN HER YIL BU KADAR ÇOK İNSANIN ÖLÜMÜNE VE YARALANMASINA YOL AÇMASINI KABUL ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR.”
İSTATİSTİKLER HER NE KADAR ÜLKEMİZDE MEYDANA GELEN KAZALAR İÇİNDE ARAÇLARIN TEKNİK KUSURLARINA BAĞLI KAZA ORANINI % 0.24 (1250 KAZA/YIL) OLARAK GÖSTERMEKTE İSE DE, GERÇEKTE BU ORAN ÇOK DAHA YÜKSEKTİR.
BUNUN SEBEBİ, KAZADAN SONRA UZMANLARCA CİHAZ DA KULLANILMAK SURETİ İLE ARAÇ ÜZERİNDE İNCELEME YAPILMAMASIDIR. TRAFİK KAZASI TESPİT TUTANAKLARINDA BELİRTİLEN, DOLAYISI İLE İSTATİSTİKLERE GİREN ARAÇ KUSURLARI CİHAZ KULLANMAKSIZIN, SADECE GÖZ İLE YAPILAN DEĞERLENDİRMELER VE BULGULARA DAYANMAKTADIR.
BU NEDENLE, TAHMİN EDİYORUZ Kİ;
ARAÇ MUAYENE İSTASYONLARININ MODERNİZASYONU PROJESİ, ÜLKEMİZDEKİ TRAFİK KAZA SAYILARININ AZALTILMASINDA ÖNEMLİ ROL OYNAYACAKTIR.”
ARTIK, VATANDAŞIMIZ ARACINA BİNDİĞİNDE TEKNİK OLARAK YETERLİ VE GÜVENLİ BİR ARAÇ İLE SEYAHAT ETTİĞİNİ VEYA ARACINI GÜVENLİ HALE GETİRMEK İÇİN NE YAPMASI GEREKTİĞİNİ BİLECEKTİR”
AYRICA, VATANDAŞLARIMIZ TRAFİKTE SEYREDEN DİĞER ARAÇLARIN DA TEKNİK YÖNDEN KENDİ GÜVENLİKLERİNİ TEHDİT ETMEDİĞİNİ HİSSEDECEKTİR.
SAYIN MİSAFİRLERİMİZ;
SON OLARAK İZNİNİZLE, 11 OCAK’ TA AÇTIĞIMIZ ELAZIĞ MUAYENE İSTASYONU İLE 21 OCAK’TA HİZMETE BAŞLAYAN TRABZON MUAYENE İSTASYONUNDA YAPILAN ARAÇ MUAYENELERİ VE SONUÇLARI HAKKINDA SİZE BİR KAÇ CÜMLE İLE BİLGİ VERMEK İSTİYORUM.
05.02.2008, SALI GÜNÜ AKŞAMINA KADAR HER İKİ İSTASYONUMUZDA TOPLAM 3.309 ARACIN MUAYENESİ YAPILMIŞTIR.
BUNLARDAN 2.984  ADEDİ HAFİF TAŞIT, 325  ADEDİ İSE AĞIR TAŞITLARDIR.
ELDE EDİLEN VERİLERE GÖRE;
BU 3.309 TAŞITTA TOPLAM 493 ADET FARKLI ÇEŞİTTE OLMAK ÜZERE TOPLAM 13.225 ADET  KUSUR BULUNMUŞTUR.
BUNLARDAN 9.371  TANESİ TAMİR EDİLMESİ GEREKEN ANCAK MUAYENİN ONAYLANMASINI ENGELLEMEYEN HAFİF KUSUR,
3.727  TANESİ TAMİR EDİLMESİ GEREKEN VE MUAYENİN ONAYLANMASINI ENGELLEYEN AĞIR KUSUR,

127  TANESİ İSE ARAÇLARIN CAN VE MAL EMNİYETİ İLE TRAFİK GÜVENLİĞİ AÇISINDAN TEHLİKELİ OLACAK DERECEDE EMNİYETSİZ OLAN EKSİKLİKLERİDİR.
BU EKSİKLİKLERE BAĞLI OLARAK MUAYENE EDİLEN 3.309 ARAÇTAN 1349 ADEDİNİN YANİ % 40‘NIN MUAYENESİ ONAYLANMIŞTIR. MUAYENESİ ONAYLANMAYAN ARAÇLAR İSE MUAYENE EDİLDİKLERİ TARİHTEN İTİBAREN 1 AY İÇİNDE EKSİKLERİNİ GİDERİRLERSE TEKRAR ÜCRETSİZ MUAYENE OLABİLİR VE MUAYENELERİNİ ONAYLATABİLİRLER.

BU DA BİZE GÖSTERİYORKİ TRAFİKTE SEYREDEN ARAÇLARIMIZIN GERÇEKTEN ÖNEMLİ BİR BÖLÜMÜ TRAFİK GÜVENLİĞİNİ, HEPİMİZİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ TEHDİT ETMEKTEDİR. BU PROJE İLE SÖZKONUSU TEHDİT EN GEÇ BİR YIL İÇİNDE ORTADAN KALDIRILACAKTIR.


SAYIN MİSAFİRLERİMİZ,
SÖZLERİMİ,
TRAFİK GÜVENLİĞİNİ ARTIRARAK CAN VE MAL KAYBINI AZALTACAK OLAN BU PROJENİN İÇİNDE YER ALMAKTAN DUYDUĞUM MUTLULUĞU BİR KEZ DAHA İFADE EDEREK,
VE BAŞTA SAYIN BAKANIMIZ OLMAK ÜZERE,
BU PROJEYE EMEK VEREN HERKESE, ÖZELLİKLE;
ÖZELLEŞTİRME SÜRECİNİN BAŞARILI OLMASINA BÜYÜK KATKI VEREN ÖZELLEŞTİRME İDARESİNDEN BAŞKAN SAYIN METİN KİLCİ’YE, BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN İSMAİL DESTAN’A, PROJE GRUP BAŞKANI SAYIN YILDIZ KOÇ’A VE HUKUK MÜŞAVİRİ SAYIN NADİR AKSOY’A;
BAKANLIĞIMIZDAKİ İLK DÜZENLEME ÇALIŞMALARINI YAPAN GENEL MÜDÜR YARDIMCISI SAYIN HÜSEYİN YILMAZ’A DAİRE BAŞKANI SAYIN YAŞAR ASİLER’E VE ŞUBE MÜDÜRÜ SAYIN TÜMER TUTAR’A,
PROJENİN HAYATA GEÇİRİLMESİ SÜRECİNE ÖNEMLİ KATKILAR VEREN GENEL MÜDÜR YARDIMCISI SAYIN NESİP KEMALOĞLU’NA VE DAİRE BAŞKANI SAYIN HÜSEYİN ULUDAĞ’A,
PROJENİN EN MÜKEMMEL ŞEKİLDE SONUÇLANMASI İÇİN YOĞUN ÇALIŞMALAR YAPAN DEĞERLİ MÜHENDİS ARKADAŞLARIMA,
VE SON OLARAK DA KURDUĞU NİTEKLİ EKİPLE ÜLKEMİZE BU MODERN TESİSLERİ KAZANDIRAN VE İŞLETECEK OLAN TÜVTURK’E,
BENİ SABIRLA DİNLEDİĞİNİZ İÇİN HEPİNİZE
ÇOK TEŞEKKÜR EDEREK BİTİRİYOR VE SAYGILAR SUNUYORUM.


Yüklə 39,4 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin