Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin və şəbəkəsinə daxil olan mədəniyyət müəssisələrinin



Yüklə 248,95 Kb.
tarix20.01.2017
ölçüsü248,95 Kb.
#755
Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin və şəbəkəsinə daxil olan mədəniyyət müəssisələrinin 20 Yanvar faciəsinin iyirmi altıncı ildönümü ilə əlaqədar



Müəssisənin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar Ziyarət

20 yanvar




Şəhidlər Xiyabanı
TƏDBİRLƏR PLANI

Kitabxanalar




Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Səbail rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Azadlıq mübarizəsinin qəhrəmanlıq səhifəsi” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

2

Səbail rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Şəhidlik zirvəsində” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

3

Səbail rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“20 Yanvar-ağrılı,acılı xatirələr” adlı sərgi

19-20 yanvar

Kitabxana

4

Səbail rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Qanlı və şanlı gecə” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

5

Səbail rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Tarixin qan yaddaşı” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

6

Səbail rayon MKS-nin 6 saylı filialı

“Şəhidlər heç vaxt unudulmur” adlı məlumat saatı

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

7

Nəsimi rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası, nin 2 saylı filial və 4 saylı filial ilə birgə

"20 Yanvar-şərəf və qürur günümüz”adlı söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

8

Nəsimi rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qara yanvar” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

9

Nəsimi rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Tarixin qanlı yaddaşı” adlı sərgi

17-20 yanvar

Kitabxana

10

Yasamal rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Şəhidlər ölməz,vətən bölünməz” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 13:30



Kitabxana

11

Yasamal rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Ağlama qərənfilim” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

12

Yasamal rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Büründü torpaq al qana” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

13

Yasamal rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Azadlıq toxumu əkdi şəhidlər” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

14

Yasamal rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Qara yanvar” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

15

Nərimanov rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Şəhidlik ölümsüzlük zirvəsidir” adlı dəyirmi masa

18 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

16

Nərimanov rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“20 Yanvar-unudulmayan tarix” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 14:00




Kitabxana

17

Nərimanov rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Qanlı gecə rəsmlərdə” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

18

Sabunçu rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası 

“Şəhidlər yollar açdı, qaranlıqdan sabaha” adlı sərgi

12-20 yanvar

Kitabxana

19

Sabunçu rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qanlı yanvar gecəsi” adlı sərgi

13-20 yanvar

Kitabxana

20

Sabunçu rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“20 Yanvar-tarixdə tarix tək qalan gecə” adlı sərgi

13-20 yanvar

Kitabxana

21

Sabunçu rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Şəhidlər vətənin qələbə rəmzi” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

22

Sabunçu rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“20 Yanvar-milli qürur günü” adlı sərgi

13-20 yanvar

Kitabxana

23

Sabunçu rayon MKS-nin 5 saylı filialı

“Qəhrəmanlıq tarixi” adlı sərgi

13-20 yanvar

Kitabxana

24

Sabunçu rayon MKS-nin 6 saylı filialı 9 saylı filial ilə birgə

“Tarixin qəhrəmanlıq səhifəsi” adlı sərgi-söhbət


16 yanvar

Saat 14:00



6 saylı filial

25

Sabunçu rayon MKS-nin 7 saylı filialı

“Azadlıq mübarizəsinin şərəfli səhifəsi” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

26

Sabunçu rayon MKS-nin 8 saylı filialı

“Tarixin qanlı və şanlı səhifəsi” adlı dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

27

Sabunçu rayon MKS-nin 10 saylı filialı

“Əbədi azadlıq yolu” adlı sərgi

14-20 yanvar

Kitabxana

28

Sabunçu rayon MKS-nin 11 saylı filialı

“Haqq-ədalət şəhidləri” adlı sərgi

15-20 yanvar

Kitabxana

29

Suraxanı rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Azadlıq yolunda qurban şəhidlər” adlı anım gecəsi

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

30

Suraxanı rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qanlı gecə,qanlı tarix” adlı anım gecəsi

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

31

Suraxanı rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Qanlı şənbə gecəsi” adlı sərgi

16-20 yanvar

Kitabxana

32

Suraxanı rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Ağla qərənfil, ağla” adlı anım gecəsi

17 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

33

Suraxanı rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Qanlı gecə” adlı kompozisiya

17 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

34

Suraxanı rayon MKS-nin 5 saylı filialı

“Azadlıq verilmir onu alırlar” adlı sərgi

18-20 yanvar


Kitabxana

35

Binəqədi rayon MKS-nin Mərkəzi Kİtabxanası

“20 Yanvar – xalqımızın azadlıq mübarizəsinin zirvəsidir” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

36

Binəqədi rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qanlı yanvar gecəsi” adlı sərgi-tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Kitabxana

37

Binəqədi rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“20 Yanvar faciəsi” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

38

Binəqədi rayon MKS-nin 3 saylı filialı 4 saylı filial ilə birgə

“Qəhrəmanlıq salnaməsi” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



3 saylı filial

39

Binəqədi rayon MKS-nin 5 saylı filialı

Şəhidliyin zirvəsi” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

40

Binəqədi rayon MKS-nin 6 saylı filialı

“20 Yanvar faciəsinə gedən yol” adlı sərgi-söhbət

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

41

Qaradağ rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Qanlı yanvar” adlı sərgi

19-20 yanvar

Kitabxana

42

Qaradağ rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Əbədiləşən tarix” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

43

Qaradağ rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Analar ağlar, yanar ağlar” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Kitabxana

44

Qaradağ rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Qanlı yanvar” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 11:00



Kitabxana

45

Qaradağ rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Qanlı yanvar” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

46

Qaradağ rayon MKS-nin 5 saylı filialı

“Qəhrəmanlıq tariximiz” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 11:00



Kitabxana

47

Qaradağ rayon MKS-nin 6 saylı filialı

“Qarabağın qan izləri” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 11:30



Kitabxana

48

Qaradağ rayon MKS-nin 7 saylı filialı

“20 Yanvar “ adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

49

Qaradağ rayon MKS-nin 8 saylı filialı

“Şəhidlər ölmür” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 14:30



Kitabxana

50

Qaradağ rayon MKS-nin 9 saylı filialı

“Qanlı yanvar” adlı sərgi

19-20 yanvar

Kitabxana

51

Xətai rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası, 4 saylı filial ilə birgə

“Şanlı yolun qanlı gecəsi” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

52

Xətai rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Əsarətin son gecəsi” adlı dəyirmi masa

18 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

53

Xətai rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Xalqımızın hünər dastanı” adlı söhbət

15 yanvar

Saat 15:00



Kitabxana

54

Nizami rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası, 4 saylı filial ilə birgə

“Şəhər qan içində üzürdü o gün” adlı tədbir

14 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

55

Nizami rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qanlı və şanlı gecə” adlı sərgi

15-20 yanvar

Kitabxana

56

Nizami rayon MKS-nin 2 saylı filialı,3 saylı filial və 5 saylı filial ilə birgə

“Şəhidlər ölməz, vətən bölünməz” adlı söhbət

17 yanvar

Saat 12:00



2 saylı filial

57

Xəzər rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“ O şənbə gecəsi, o qətl günü” adlı kompozisiya

18 yanvar

Saat 12:00



Kitabxana

58

Xəzər rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qanlı yanvar, qanlı tarix” adlı dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 14:00



Kitabxana

59

Xəzər rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Qanlı tarix” adlı sərgi

16-20 yanvar

Kitabxana

60

Xəzər rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Ağla qərənfil ağla” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

61

Xəzər rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Şəhidlər heç vaxt unudulmur” adlı sərgi

18-20 yanvar




Kitabxana

62

Xəzər rayon MKS-nin 5 saylı filialı

“Qara yanvar” adlı sərgi

18-20 yanvar

Kitabxana

63

Xəzər rayon MKS-nin 6 saylı filialı

“20 Yanvar-qürur günümüz” adlı sərgi

17-20 yanvar

Kitabxana

64

Xəzər rayon MKS-nin 7 saylı filialı

“Şəhidliyimizin şəhidlik zirvəsi” sərgi

19-20 yanvar

Kitabxana



Mədəniyyət evi və klublar



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer




1

Bibiheybət qəsəbə Mədəniyyət evi

“Qanlı yanvar” adlı tədbir

16 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi




2

Badamdar qəsəbə Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi




3

H.Sarabski adına Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Nəsimi rayon İcra Hakimiyyəti




4

A.M.Şərifzadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət Mərkəzi




5

Ş.Ələkbərova adına Mədəniyyət evi 

“Tariximizin 20 Yanvar səhifəsi” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 11:00



58 saylı tam orta məktəb




6

V.Məmmədov adına Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

20 yanvar

Saat 15:00



Mədəniyyət evi




7

Xətai rayon Mədəniyyət Mərkəzi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Heydər Əliyev adına lisey




8

Nizami adına Mədəniyyət Mərkəzi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



123 saylı tam orta məktəb




9

R.Axundov adına Mədəniyyət evi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət evi 




10

Qala qəsəbə klubu

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Klub




11

Şüvəlan qəsəbə Mədəniyyət evi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi 




12

Gürgən Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar sərgi

15 yanvar

Mədəniyyət

evi





13

Mərdəkan Mədəniyyət Sarayı

20 Yanvar günü ilə əlaqədar ədəbi-bədii kompozisiya

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Sarayı




14

Türkan qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 11:00



Mədəniyyət

Mərkəzi





15

Zirə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“Qəlbimizdən silinməyən iz” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



120 saylı tam orta məktəb




16

S.Bəhlulzadə adına Mədəniyyət Sarayı

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Sarayı




17

Əmircan qəsəbə Mədəniyyət evi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Mədəniyyət evi 




18

M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi




19

“8 mart” adına Mədəniyyət evi 

“20 Yanvar-bizim qan yaddaşımız” adlı dəyirmi masa

18 yanvar

Saat 15:00



Mədəniyyət evi 




20

Zığ qəsəbə Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi




21

M.A.Əliyev adına Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 13:00



Mədəniyyət evi




22

Q.Abbasov adına Mədəniyyət Sarayı

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət Sarayı




23

Ə.Paşayev adına Mədəniyyət evi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar ədəbi-bədii kompozisiya

19 yanvar

Saat 14:00



71 saylı tam orta məktəb




24

Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi, Nardaran qəsəbə klubu,H.Abbasov adına Mədəniyyət evi ilə birgə

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

20 yanvar

Saat 12:00



255 saylı tam orta məktəb




25

Kürdəxanı qəsəbə Mədəniyyət evi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi 




26

Aşıq Rza Qobustanlı adına Mədəniyyət evi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi 




27

Xoca – Həsən qəsəbə klubu

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



103 saylı tam orta məktəb




28

Müşfiqabad qəsəbə Mədəniyyət evi

“Azadlığa gedən yol” adlı tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Mədəniyyət evi





Heydər Əliyev Mərkəzləri, muzeylər



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

N.Nərimanovun xatirə muzeyi 




20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



46 saylı tam orta məktəb

2

M.S.Ordubadinin xatirə muzeyi 

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

15 yanvar

Saat 14:00



Muzey

3

Yasamal rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

19 yanvar

Saat 12:00



Mərkəz

Uşaq musiqi və incəsənət məktəbləri



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

S.Ələsgərov adına 1 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar sərgi

18 yanvar


Məktəb

2

V.Mustafazadə adına 2 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

15 yanvar

Saat 13:00



Azərbaycan

 İstiqlal Muzeyi 



3

3 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 13:00



Məktəb

4

4 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

5

5 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 16:00



Məktəb

6

F.Əmirov adına 6 nömrəli 11 illik İncəsənət Məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 16:00



Məktəb

7

R.Behbudov adına 2 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

20 yanvar

Saat 13:00



Məktəb

8

C.Hacıyev adına 3 nömrəli 11illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar ədəbi-bədii gecə

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

9

4 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

“Qanlı Yanvar” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

10

Ə.Bakıxanov adına 6 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

“Qanlı Yanvar” adlı mühazirə

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

11

Q.Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbi

“Azadlıq yolunda” adlı tədbir

18 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

12

C.Qaryağdıoğlu adına 9 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

16 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

14

T.Quliyev adına 12 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

15

S.Rüstəmov adına 13 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

16

14 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

17

17 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

18

Ş.Ələkbərova adına 20 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 15:30



Məktəb

19

Niyazi adına 22 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

18 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

20

Ə.Bədəlbəyli adına 23 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 13:30



Məktəb

21

24 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

22

R.Babayev adına 25 nömrəli 11 illik musiqi məktəb

20 Yanvar günü ilə əlaqədar məruzə

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb

23

M.Maqomayev adına 26 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

24

28 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

25

30 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

26

33 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

16 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

27

34 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 13:00



Məktəb

28

G.Şaroyev adına 35 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar mühazirə

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

29

36 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar mühazirə

19 yanvar

Saat 12:00



Məktəb

30

37 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar tədbir

19 yanvar

Saat 15:00



Məktəb

31

Gözdən əlil uşaqlar üçün 38 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

20 Yanvar günü ilə əlaqədar ədəbi-bədii kompozisiya

19 yanvar

Saat 14:00



Məktəb


Yüklə 248,95 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə