Başbakan Davutoğlu, ak partiYüklə 8,8 Kb.
tarix07.01.2019
ölçüsü8,8 Kb.
#90843

AK PARTİ Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Nefsimi ayaklar altına alırım, bir faninin terketmeyeceği düşünülen her makamı elimin tersiyle iterim ama asla, bu kutlu hareketteki hiç bir dava arkadaşımın kalbini kırmam, ak hareketin zarar görmesine yeise düşmesine asla izin vermem." dedi.

Başbakan Davutoğlu, AK PARTİ TBMM Grup Toplantısında, yaptığı konuşmada, başka partiler ve siyasi kadrolar gibi olmadıklarını, siyasi menfaatlerinin peşinde koşmadıklarını bildirdi.

Davutoğlu, Türkiye'yi hedefe ulaştırmak için çaba harcadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Bu harekete kazanmak için katılanlar bilmezler, bu kervana yüklerini tutmak için dahil olanlar, ne bu lisanı bilirler ne bu manaya aşinadırlar. Bizim derdimiz, Türkiye'yi hedeflerine ulaştırmak, bu milletin yüzünü güldürmek, gönül rızasını almaktır. Türkiyenin yeni nesillerine doğru örnek olmaktır bizim davamız. Bu hizmet bayrağını, AK PARTİ'nin tarihi misyonunun hakkını vererek liyakatla taşıyabilmektir. Biz bunun için bu ülkenin çatısı altındayız, biz bunun için seçimler bitmiş olmasına rağmen ülkenin her yerinde, meydanlarındayız, her sokaktayız, her hanedeyiz ama en önemlisi her vatandaşımızın gönlündeyiz. İnandığımız doğrulardan, lekesiz ve temiz siyasetten, milletimizin hiç bir ferdini ayrı, gayrı görmeksizin adil ve güçlü Türkiye'yi, değerlerimize yaslanarak inşa etmekten geri durmayacağız.

Diyarbekirli Sait Paşa ne güzel söylemiş; 'korkma düşmandan ki ateş olsa yandırmaz seni, müstakim ol Hazreti Allah onu utandırmaz. Müstakim ol.' Müstakim oluyoruz, müstakim olmaya devam edeceğiz. Allah sırat-ı müstakimden ayırmasın. Bütün bu dava, bütün bu faaliyetler, bütün bu teşkilatlar, bütün bu toplantılar, bütün bu tüzükler, bütün bu kurallar; sadece sırat-ı müstakim üzere olmak için. Onun önüne geçen hiç bir kural, onun önüne geçen hiç bir kurul, onun önüne geçen hiç bir amacı kabul etmiyoruz. Allah sırat-ı müstakimden ayırmasın. Biz bu şiara sahip çıkacağız. Karşımıza yedi düvel çıksa, söz konusu ortak ilkelerimizse asla boyun eğmeyeceğiz. Milletin emanetini taşımakta olduğumuzu asla unutmayacağız, bu ülkenin gençlerinin hayallerini gerçeğe dönüştürmenin, boynumuza borç olduğunu asla aklımızdan çıkarmayacağız. Birileri bizim kuşağımızın gençlik hayallerini çaldı, biz şimdi birilerinin gençlerimizin hayallerini yine çalmasına müsaade etmeyeceğiz. Zerre kadar hayrın da zerre kadar şerrin de hesabının tutulmakta olduğunun şuuru ile hareket edeceğiz. Ülkemize, milletimize, bizi biz yapan değerlerimize ihanet etmeyeceğiz, edenlere de izin vermeyeceğiz."

Silopi'de kulağına eğilip, "Bizi yalnız bırakma" diyen amcanın da Bergama'da yağmur altında saatlerce bekledikten sonra ellerini semaya açıp dua eden yaşlı teyzenin de dünyanın dört bir yanında bu hareketin başarısı için dua eden, umudunu AK PARTİ'ye bağlayan milyonların da merak etmemesini isteyen Davutoğlu, "Nefsimi ayaklar altına alırım, bir faninin terketmeyeceği düşünülen her makamı elimin tersiyle iterim ama asla, bu kutlu hareketteki hiç bir dava arkadaşımın kalbini kırmam, dünya mazlumlarının tek umudu olan bu ak hareketin zarar görmesine, bu ak yürekli kadroların üzülmesine, yeise düşmesine asla izin vermem." ifadesini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz sadece bir tek dosya tutana inanırız, şu sağ ve sol omuzumuzda dosya tutanlar var ya onlar hakkı yazsınlar gerisi ne yazarsa yazsın. Biz onlar için geldik. Biz onların tuttukları dosyalar için yaşıyoruz. Son nefeste, onların hakkımızda hayır şehadet etmesi için gayret sarfediyoruz. Son nefesimize kadar bu dosyaların hayır içinde olması için rabbime niyazda bulunacağım. Kim ne fitne yaparsa yapsın, kim ne üretirse üretsin, kim ne yazarsa yazsın arkadaşlar; hepimiz önce bu iki dosya yazıcının dosyasından korkalım, Allah'tan korkalım, başka hiç bir şeyden korkmayalım. Allah bizi bu millete mahçup etmesin. Bu hissiyatla bütün Müslümanların mübarek Miraç Kandilini tebrik ediyorum. Bu mübarek vakitlerde Suriye'de, Irak'ta, Filistin'de hele hele Mescid-i Aksa'da ve dünyanın her köşesinde zorluklar yaşayan mazlumlara dua edelim.Allah ülkemize merhametiyle muamele etsin, birlik ve düzenimizle muamele etsin. Allah bizi ülkemize, vatanımıza, milletimize hizmetten alıkoymasın, sırat-ı müstakimden ayırmasın. Ne güzel söylemişler, tekrar söylüyorum; vakitler hayrola hayırlar feth ola şerler def ola."
Kataloq: develop -> owa
owa -> Tbmm genel Kurulunda chp milletvekilleri 2016 yılı bütçesi üzerinde söz aldılar
owa -> Türkiye'nin bütün ihtiyaçlarının, kendileri için çok önemli olduğunu, hiçbirini asla ihmal etmediklerini dile getiren Davutoğlu, çalışan, üreten, hedefleri olan bir hükümetin iş başında olduğunu söyledi
owa -> Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam dünyasının üzerinde ciddi operasyonlar yapıldığını belirterek, Müslümanlar birbirine kırdırılmaktadır, Müslümanlar birbirine vurdurulmaktadır
owa -> Ak parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, öneri üzerinde yaptığı konuşmada, halkla bağını koparmış bir muhalefet anlayışı ile karşı karşıya olunduğunu söyledi
owa -> Kanal İstanbul Projesi için 5 güzergah üzerinde çalıştıklarını belirten Yıldırım, şöyle devam etti
owa -> 'nin 25. Dönem Yasama Yılı'nın açılış konuşmasında milletvekillerine hitap etti
owa -> "Torba Kanun" teklifi olarak adlandırılan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, tbmm plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi

Yüklə 8,8 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə