Basin bülteni 25 Eylül 2008 garanti koza -akiŞ -corio ortakliğI’nin büYÜk projesi akkoza’nın tanitim ve satiş ofiSİ açıldı…Yüklə 12,3 Kb.
tarix29.10.2017
ölçüsü12,3 Kb.BASIN BÜLTENİ

25 Eylül 2008

GARANTİ KOZA -AKİŞ -CORIO ORTAKLIĞI’NIN BÜYÜK PROJESİ

AKKOZA’nın TANITIM ve SATIŞ OFİSİ açıldı…

İstanbul’un batısında yaşamın tüm renkleri bir arada…

Yüksek standartlarda mekanlar ve keyifli yaşam alanlarının uzmanları Garanti Koza, Akiş ve Corio’nun, İstanbul’un yükselen değeri Esenyurt’ta modern tarzı ve proje içeriğiyle fark yaratan, Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projelerinden AKKOZA’nın Tanıtım ve Satış Ofisi açıldı.

60 yıldır ismi kalite ile özdeşleşen, inşaat ve gayrimenkul sektörünün güvenilen değeri GARANTİ KOZA; başta Akmerkez olmak üzere, bugüne kadar imza attığı projelerle ayrıcalıklı bir yer edinen Akkök Grubu’nun gayrimenkul sektöründeki prestijli ismi AKİŞ ve portfolyosunda Avrupa çapında 180’den fazla Alışveriş Merkezi olan Hollandalı yatırım lideri CORIO tarafından hayata geçirilen AKKOZA Projesi’nde yeni bir dönem başlıyor…

Türkiye’de ilk defa bu kapsamda konut, alışveriş merkezi ve yaşam alanlarını bir arada sunan AKKOZA’nın şantiyesindeki “Tanıtım ve Satış Ofisi”nin açılışı nedeniyle gerçekleştirilen basın toplantısına; Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. A.Murat Binark ve Akiş Genel Müdürü Dr.Köksal Akoğlu katılarak, proje ile ilgili son gelişmeler ile inşaat ve satışla ilgili bilgileri basın mensupları ile paylaştılar.

Esenyurt’un Bahçeşehir sınırında hayata geçirilecek AKKOZA projesi; İstanbul’un enerjisini ve heyecanını yakalayan modern tarzı ve geleneksel ruhuyla, çarpıcı bir ikametgah bölgesi olarak, Ispartakule, Bahçeşehir ve tüm komşu bölgelerin merkezi olmaya aday gösteriliyor.

Dünyanın önde gelen mimari gruplarından “Development Design Group” ve Sehilart Mimarlık tarafından proje mimarisi gerçekleştirilen kapsamlı yaşam projesi AKKOZA, toplam 450.000 m² arazi üzerinde inşa edilecek. Her ihtiyacı karşılayacak ayrıntılarla tasarlanan 5.500 adet AKKOZA EVLERİ, 5 ayrı etaptan oluşuyor. Birinci etabı oluşturan 421 konutun 2010 Mayıs ayından itibaren sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Bölgenin yaşam kalitesini yükseltecek marka seçkisi ve modern tasarımı ile İstanbul’un batısında alışverişe yeni bir anlam kazandıracak AKKOZA AVM ise projenin can damarlarından biri. Tenis başta olmak üzere spor ve her türlü sosyal aktiviteye ev sahipliği yapacak Club Istanbul ve Festival Park gibi sosyal alanlar ile Akkoza Park başta olmak üzere yeşil alanlara önem veren proje kapsamında, ayrıca özel okul olarak FMV IŞIK Okulları ile özel bir hastane de bulunuyor.

Akiş ve Corio ile yaptıkları güç birliğinin başarılı sonuçları için duyduğu heyecanı dile getiren Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. A.Murat Binark, basın toplantısı sırasında yaptığı sunumda, projenin gelişen detayları hakkında bilgi verirken; “Garanti Koza olarak birçok konut projesine başladığımız Beylikdüzü-Esenyurt-Bahçeşehir-Avcılar bölgesinde, bu projelerin en önemlisi olarak gördüğümüz AKKOZA projesinin; dev konut projesi ve 240.000 m2 kapalı alanı geçecek AVM ile Esenyurt bölgesinin demografik yapısını kapsamlı bir şekilde değiştireceğine inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.Şantiyede devam eden çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Binark, “Aralık 2007’de temel atımı gerçekleştirilen projenin şantiyesinde çalışmaların son hızla devam ettiğini belirterek; “Şantiyemizde halen gerek arazi gerekse konsept içeriğinin detayları nedeniyle, oldukça geniş çaplı bir hafriyat, beton, demir ve kalıp işleri yapılıyor. Örnek vermek gerekirse, proje tamamlandığında sadece konut bölümünde 2.500.000 m3 hafriyat yapılmış, 1.000.000 m3 beton atılmış olacak. Halen 1637 adet konutun inşaasını sürdürüyoruz, bu konutların da 1143 adedi satıldı. Bu sebeple yeni bir fazın yapımını daha devreye aldık ve 2039 dairenin yapımına karar verdik. 124.000 YTL’den başlayan fiyatlarla satışı devam eden konutlarımızda örnek olarak 3+1 için en düşük fiyatlı dairemiz 301.000 TTL, en pahalı dairemiz ise 551.000 YTL. Ön satışta %25 peşinat ile sonradan banka kredisine geçerek 60 aya kadar vade imkanı sağlıyoruz. İlk anlaştığımız banka ise İş Bankası. AKKOZA AVM’de ise 210 mağazanın marka karması çalışmaları devam ediyor, yakın bir gelecekte sizlerle ünlü ve AKKOZA AVM’ye özel markalarımızı da paylaşacağız.” açıklamasını yaptı.

Akiş Genel Müdürü Dr. Köksal Akoğlu ise, basın toplantısı sonrasında soruları cevaplarken, Akkoza Projesi’nde gerçekleştirilecek olan 210 Mağazalı Akkoza Alışveriş Merkezi’nin doğru marka seçkisinin yanı sıra, müşterilerin alışkanlıkları göz önünde bulundurarak projede çocukların ve ailelerin keyifle zaman geçirebilecekleri yaşam alanlarının yaratıldığını belirterek; “Akkök Grup şirketlerinden Akiş’in de imza attığı bu önemli projenin gayrimenkul sektörüne farklı değerler kattığına inanıyorum.” dedi.
Kataloq: BasinOdasi -> Lists -> BasinBultenleri -> Attachments
Attachments -> Basin bülteni
Attachments -> AkköK’ten vanli çocuklara güZİn diNÇKÖK İlkokulu akkök Şirketler Grubu’nun 1,5 milyon lira yatırımla yapımına destek verdiği, Van Merkez’de bulunan Güzin Dinçkök İlkokulu tamamlandı.
Attachments -> Ak-Pa’nın yeni Genel Müdürü Suat Aydın oldu
BasinOdasi -> Basin bülteni 18 eylüL 2014 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü
Attachments -> 20 Kasım 2007 garanti koza -akiŞ -corio ortakliğI’ndan büYÜk proje : akkoza istanbul’un batısında yeni bir yaşam hissi…
Attachments -> Akkök geleceğe yatırım yapıyor Akkök Şirketler Grubu 2012 yılını dolar bazında %7 büyüme ve 409 milyon dolar net karla kapattı. Ağırlıklı olarak odaklandığı üç sektör

Yüklə 12,3 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə