Basin dosyasi koleksiyon sunumuYüklə 42,3 Kb.
tarix31.10.2017
ölçüsü42,3 Kb.
#24484


BASIN DOSYASI

Koleksiyon sunumu

EGGER LAMINATparkeler 2015-2017


Görüşme yapabileceğiniz kişiler:

Ulrich BühlerPazarlama/Marketing Müdürlüğü

EGGER Grubu

Stefan PletzerPazarlama/Marketing Müdürlüğü

EGGER Retail Products

Michael GerblMarketing/Ürün Yönetimi Müdürlüğü

EGGER Retail Products

Sorularınız için:EGGER Retail Products GmbH & Co.KG
Marketing

Ulrike Sattler

Ofis adresi:

Weiberndorf 20
6380 St. Johann in Tirol (AT)
Avusturya

T +43 5 0600-10315


F +43 5 0600-90315
ulrike.sattler@egger.com

FRITZ EGGER GmbH & Co. OG

EGGER Grubu İletişimieggerManuela LeitnerManuela Leitner

Weiberndorf 20Weiberndorf 20

6380 sokak Johann / Tirol

Avusturya

T +43 5 0600-10638

F +43 5 0600-90638manuela.leitner@egger.commanuela.leitner@egger.com

İçindekiler

EGGER yeni LAMİNAT PARKELER SUNUYOR


„Always up to date“: EGGER'in her zaman güncel yeni laminat parke koleksiyonu teknik yenilikler içeren en güncel dekorları ve kapsamlı servisi bir araya getiriyor.

EGGER PERAKENDE ÜRÜNLERİ çok iyi konumlandırılmıştır


EGGER; Sürekli inovasyon stratejisi, yüksek değer artırım faydaları ve müşterilerine daha yakın kalarak, zorlu laminat parke pazarında pozisyonunu güçlendirmektedir.

EGGER TIRI Avrupa'nın bir ucundan diğer ucuna turluyor


Çok özellikli pazarlama platformu olarak EGGER Tırı, kapsamlı ürün yelpazesi ve servis sunumu ile Avrupa genelinde yollardadır ve yakın zamanda yapılan güncelleme ile EGGER laminat parke koleksiyonu tırın odak noktasını oluşturmaktadır.

EGGER yeni LAMİNAT PARKE KOLEKSİYONUNU sunuyor


„Always up to date“: EGGER'in her zaman güncel yeni laminat parke koleksiyonu teknik yenilikler içeren en güncel dekorları ve kapsamlı servisi bir araya getiriyor.

EGGER Laminat parke 2015-2017„ koleksiyonunda dünya çapında faaliyet gösteren üretici ilk kez profesyonel uygulayıcılar için ürün seçeneklerini EGGER markası altında piyasaya sunmaktadır. Bu anlamda farklı koleksiyon isimlerinden bilinçli şekilde vazgeçilmektedir. EGGER bu şekilde kendi güçlü markasının avantajlarının altını çizmektedir: Toptancılar, uygulayıcılar ve hatta nihai müşteriler bu netlikten, dekor çeşitliliğinden ve koleksiyonun kapsamlı servisinden faydalanabilmektedirler. Koleksiyon lansmanı Eylül 2014 olarak planlanmaktadır ve Pazar tanıtımı ise Ocak 2015'e kadar devam edecektir.

„Always up to date“ Her zaman güncel olma iddamız ile müşterilerimize, her açıdan güncel olmayı taahhüt ediyoruz“, diyor Michael Gerbl, EGGER Perakende Ürünleri için Pazarlama ve Üretim Yönetimi Müdürü. Bunun için de servis, dekor güncelliği ve kolay kullanım konularına odaklanılmıştır. İşte tüm bu saydığımız özellikler hem EGGER koleksiyonunun geliştirilmesinde hem de tüm pazarlama materyallerinin geliştirilmesinde temel oluşturmuştur.

Avrupa'nın en özgün laminat parke koleksiyonu


„EGGER Laminat Parke 2015-2017“ koleksiyonu, sekiz yüzey ve beş farklı format ile 70 dekoru kapsamaktadır. Bu dekorlar farklı tarz ve müşteri beklentilerine cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Trendlere uygun meşe alternatifleri koleksiyonun odak noktasıdır ki başlı başına cazibe merkezi olmasını sağlar. Bunların dışında EGGER bu ürünü piyasaya sürerken önemli bir adım atarak, koleksiyonu ilgili pazarların bireysel ihtiyaçlarına uyarlamaktadır. „Farklı bölgedeki insanlar, renk yansımaları, dekor optikleri ve formatlar konusunda değişik zevklere sahiptir. Biz piyasalarda derin araştırmalar yaptık, uzman görüşünden istifade ettik ve yoğun bir geliştirme süreci geçirdik. Bu sayede satış ve dağıtım ağında olan tüm iş ortaklarımıza ve uygulayıcılara kendi müşterilerine en uygun ürünleri sunmalarını sağlıyoruz“ diye beyan etmektedir Stefan Pletzer, EGGER Perakende Ürünleri Genel Müdürü.

Yeni EGGER laminat parke koleksiyonu 11 farklı bölge varyasyonu ile 70 dekor ve toplamda yaklaşık 300 varyantı kapsamaktadır. Avrupa'nın en iddalı bireysel laminat parke koleksiyonudur. Doğru pazarda her zamankinden çok doğru ürünle bu kadar spesifik temsil ediliyor olmanın avantajı, şirket içerisinde depolama ve lojistik eforlarını da arttırmıştır diyor Pletzer: „İş yoğunluğu artmıştır, ama bunun yanında dağıtıcılara pazar ile mükemmel uyum sağlayan bir ürün yelpazesi sunulmuştur. Tam da doğru ürünü seçmiş olmanın güveni ile biz de iş ortaklarımıza geri alma garantisini özel bir hizmet olarak sunabiliyoruz.“


Neme dayanıklı, uzun ve hızlıca döşenebilir


Dekor çeşitliliğinin dışında yeni laminat parkelerin teknik özellikleri ve bununla beraber uygulama seçenekleri de ikna edicidir. İlk kez EGGER koleksiyonunda aqua+ teknolojili döşeme ürünleri yer almaktadır. Bunlar neme karşı dayanıklıdır ve bu sayede banyo gibi nemli mekanlarda da kullanılabilir. „Bu yeni ürün grubu hem özel hem de ticari alanlarda yeni döşeme olanakları sunmaktadır.“, Michael Gerbl bundan çok emin.

Ürün yelpazesinde uzun döşeme tahtaları tamamen yeni. „LONG“ (2.052 x 248 mm) yani UZUN format her zamanki gibi yaşam alanlarının egemen trendine hizmet etmektedir. Özellikle de bütünsel iç içe geçen mekanlarda uzun format ile yapılan döşeme özelliği çok talep edilmektedir.

Parkelerin yüzey yapılarında da çok fazla gelişimsel çalışma barındırmaktadır. Yine bu alanda çok özgün, dekor ile mükemmel uyum sağlanmış strüktürlerin trendi devam etmektedir. Hoş bir his uyandıran Vintage ve Grand Canyon strüktürleri R10 Kaymayı Önleme Sınıfına dahildir ve bu da nihai müşteriye, yaşam alanlarında güvenlik ve yürüme konforu sağlarken kolay temizlik imkanı da sunmaktadır. Parke paketleri içerisinde dekor görsel tekrarları yoktur, bu da gerçek doğal bir malzemeden farksız şekilde döşeme yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Yeni koleksiyonun döşeme uygulamasını yapan kişiler son derece konforlu. Unilin tarafından patenti alınan Fold-Down Döşeme Sistemi „Unifit“ döşeyen kişiye çok kolay ve oldukça hızlı döşeme garantisi sunmaktadır.


Her şey - her şey çok kolay


Sade ama anlamlı „EGGER Laminat Parke 2015-2017“ koleksiyonu yeni bir genel stratejiye dayanmaktadır diye açıklıyor Stefan Pletzer. Toptan ve uzman piyasa hedef müşteri grubu için müstakil bir koleksiyon adından vazgeçilerek EGGER markasının gücünü ön plana çıkarıyoruz. Müşterilerimiz sadece mükemmel laminat parke sahibi olmakla kalmayıp, aynı zamanda tüm EGGER grubunun kapsamlı servisinden faydalanmaktadır.“

Satıcılar ve profesyonel uygulayıcılar www.egger.com/shop çevrimiçi mağaza üzerinden parke örneklerini, broşür ve örnek koleksiyonu gibi reklam malzemelerini müşterilerine bilgi vermek üzere kolayca sipariş edebilir. Mekan görselleştirme yazılımı VDS (Virtual Design Studio) ile EGGER hem mekan uygulamalarında hem de zemin uygulamalarında (VDS Profi) dijital çözümler sunmaktadır. Bunlar hem danışmanlık işini kolaylaştırmaktadır hem de nihai tüketicilerin (VDS Mobile APP) karar vermesinde yardımcı olur.

EGGER Profi Programını kullanarak sürekli iletişimde kalabilir; Servis, bilgi ve avantajlardan faydalanabilirsiniz. Bunun yanında parke müşterilerine düzenli aralıklarla dekor ve trend bilgileri konusunda öneriler, ihtiyaç durumunda teknik müşteri hizmeti tarafından bilgiler ve satış, pazarlama için sürekli destek verilmektedir.

Rekabette yeni kriterler


Yeni laminat parke koleksiyonunun rekabeti için de EGGER inovatif yollara ve yeni boyutlara yönelmektedir. EGGER Tırı ilk kez özel olarak parke teması ile tura çıkmaktadır. Tır turunun başlangıç günü 11. Eylül 2014 ve başlangıç yeri Berlin'dir ve 2015 yazına kadar farklı 50 varış noktasında yeni laminat parke koleksiyonunun müşteri etkinlikleri için platform hizmeti görecektir.

Koleksiyon için oluşturulan tüm pazarlama materyalleri çok kaliteli ve optik olarak birbiriyle uyumludur. Satış teşhirinde optimum satış koşullarını ve nihai müşteride yaşama ve aitlik etkisi yaratmaktadır. 30.000 adeti bulan koleksiyon çantaları orijinal numune ve örnek oda uygulamaları içeren dekor kitabı içermektedir. Tüm dünyada 10.000 adet kadar güncellenmiş parke standı, satış teşhirlerinde en elverişli ürün sunumunu garanti etmektedir. Gerçek bir yenilik olarak EGGER ilk kez bir nihai tüketici magazini „Laminate Flooring – Magazin für Wohnkultur“ (Ev kültürü için Laminat Parke Dergisi) adı altında çıkarmaktadır.

Nihai müşteri nezdinde markanın tanınmışlığının sürdürülebilir şekilde arttırılması için ve ihtisas piyasasının aktif desteklenmesi için broşür toplam bir milyonun üzerinde basılmıştır ve 18 dil seçeneği ile sunulmaktadır. Ana tema laminat parke ile birlikte çeşitli düzenleme stillerini de ele almaktadır, dekor bilgisine bakış sunmaktadır ve yaşam alanları konusunda faydalı öneriler ve püf noktaları vermektedir. Ev dergisi karakterine sahip olan magazin bayi ve uygulayıcıların satış noktalarında sunulmaktadır ve nihai tüketicinin laminat parke ile ilk temas noktası olup satın alma kararını da etkileyebilir.

EGGER Laminat parkeler 2015- 2017

 • Yeni Laminat Parke bölge bazında 70 dekor ile

 • Slogan: herzaman güncel

 • İş ortakları için ilk sunum 11/12

Eylül 2014 tarihinde Berlin'de

 • Pazar Lansmanı: Eylül 2014 – Ocak 2015

 • Teknik özellikler: aqua+ teknolojisi (neme karşı dayanıklı laminat parke), uzun parkeler, Unifit Döşeme Sistemi, özgün dekor ve yüzeyler

 • Markanın tanınırlığını artırmak için ilk kez hazırlanan son kullanıcı magazini (baskı sayısı 1 milyonun üzerinde)

EGGER PERAKENDE ÜRÜNLERİ ÇOk iyi konumlandırılmıştır


EGGER; Sürekli inovasyon stratejisi, yüksek değer artırım faydaları ve müşterilerine daha yakın kalarak zorlu laminat parke pazarında pozisyonunu güçlendirmektedir.

Avrupa'daki parke pazarı baskı altındadır. Bu nedenden dolayı EGGER için tutarlı ve kaliteli ürünler kadar, izlenilen satış ve pazarlama stratejileri de son derece önemli hale gelmiştir. EGGER Perakende Ürün Bölümü güçlü pazar pozisyonunu; Yüksek inovasyon temposu, net odaklanmış satış yolları ve ihtiyaç odaklı ürün seçenekleri ile uzun vadeli güvence altına almak istiyor.

Batı Avrupa'da konsolidasyon, Doğu Avrupa'da büyüme


Özellikle Batı ve Güney Avrupa'da konut yapım faaliyeti oldukça düşük seviyelerde. Bu vaziyet, güvensiz ve nispeten zayıf ekonomik duruma ve aynı zamanda 2008/2009'a kadarki orantısız inşaat yatırımlarına bağlıdır. Bu ülkelerdeki toplam parke pazarı da oldukça gerilemiştir. İngiltere, İskandinavya ve Almanya pazarları hariç, genel ekonomik gelişmelere bağlı olarak ancak 2016'dan itibaren toparlanma olanağı söz konusudur.

Doğu Avrupa Pazarı'nda gelişmeler olumlu. En iyi büyüme motorları gerçek piyasa büyüklükleri nedeni ile Rusya ve Türkiye’dir. Bu pazarların volatilitesi oldukça yüksek – kur dalgalanmaları, en son politik gelişmeler ve tüm ekonomik gelişmeler de ayrıca dikkate alınmalıdır. Ancak EGGER Perakende Ürünleri Genel Müdürü Stefan Pletzer yine de uzun vadede trendi olumlu görmektedir: „Türkiye'de ve Rusya'da şu anda çok yoğun bir kentleşme süreci yaşanmaktadır, bu da yeni yapı ve restorasyon ihtiyacını artırmaktadır. Güncel kriz vaziyetinden dolayı bu bölgelerdeki projeler kısmen sonraya bırakılmaktadır ama konut ihtiyacı çok fazla ve böyle de kalacaktır.“ Buna göre tüm Doğu Avrupa'nın volatilitesinin sürekli olarak yüksek olacağını ve gelişme göstereceğini ve genel anlamda büyüyeceğini öngörmektedir.


Pazar KOŞULLARI inovasyonU teşvik etmektedir


Bu güçlü değişen piyasalardan ve mevcut fazla kapasitelerden hareketle laminat parke endüstrisi hareket baskısı altındadır. Avrupa'daki demografik gelişmeyle de başka gereklilikler ortaya çıkmaktadır, bu da net bir hedef grup oryantasyonuna ve aynı zamanda ilerleyen dijitalleşmeye zorlamaktadır. EGGER'de bu zorluklar için büyük bir fırsat görülmektedir: Pletzer'e göre tüm endüstri daha inovatif hale gelecektir, „dekorlar daha çekici hale gelecektir ve cork+parke gibi yeni ürünlerimiz piyasaya çıkacaktır. Bu sayede kendimize yeni satış yolları yaratacağız.“ İnovasyon gücü ile bilinen EGGER Grubu özellikle de parke sektöründe büyük bir fırsatlar görmektedir: „Ürün ve servis inovasyonlarının geliştirilmesi ile ilgili çabalarımızı artıracağız, ürünlerimiz için yeni uygulama alanları yaratacağız ve buna göre de ürün özelliklerimizi değiştireceğiz.“ Bunun dışında laminat parke için hedef gruplara daha iyi hitap edebilmek için, grubun sinerjisinden faydalanacağız“, diye açıklıyor, tüm EGGER Grubunun Satış ve Pazarlama Sorumlusu Ulrich Bühler.

Yeni „EGGER Laminat parkeler 2015-2017“ koleksiyonu ve yıl başındaki yeni EGGER cork + parke koleksiyonu ile şirket daha bugünden geleceğe yönelik hedefini ortaya koymaktadır.


Net bir satış kanalı odağı


EGGER satış ağına gelindiğinde, dağıtıcılar, uygulayıcılar ve DIY (Kendin Yap Marketler) arasında net ticari farklılar oluşturulmasına odaklanılmıştır. Sunulan koleksiyonlar ve bunların pazarlama argümanları ile de farklılar ortaya konmuştur.

Toptan ticarette şu anda yeni EGGER laminat parke koleksiyonu ile bilinçli olarak ürün ve servis alanındaki genel grup markası ve yetkinliği aranmaktadır.

DIY (Kendin Yap Marketler) sektöründe EGGER toptan ticarete göre net bir ürün farklılaştırma ilkesi gözetmektedir. Laminat ve mantar zeminler için Megafloor® DIY (Kendin yap) Markası, tamamen bu satış kanalına yönelmiş ve ürünleri uygun çevrimiçi sunumla ve dijital sipariş işlemine uyarlanmış lojistik ile birleştirerek sunan bir ürün yelpazesini kapsamaktadır.

STrategie EGGER RETAIL PRODUCTS

 • Avrupa’da parke pazarı için rekabetçi ve zorlayıcı koşullar

 • Batı Avrupa: Toparlanma ancak 2016'dan itibaren beklenmelidir

 • Doğu Avrupa: Orta vadeli büyüme, yüksek volatilite

 • Fırsat: Laminat parke endüstrisi daha yenilikçi hale geldi

 • EGGER'in yönelimi: daha yüksek inovasyon hızı, net satış kanalı ayrımı, bölgesel ürün seçenekleri


EGGER TIRI Avrupa'nın bir ucundan diğer ucuna turluyor


Çok özellikli pazarlama platformu olarak EGGER Tırı, kapsamlı ürün yelpazesi ve servis sunumu ile Avrupa genelinde yollardadır ve yakın zamanda yapılan güncelleme ile EGGER laminat parke koleksiyonu tırın odak noktasını oluşturmaktadır.

Ahşap malzeme üreticisi EGGER, Mart 2011'den bu yana EGGER Tırı ile Avrupa'yı turlamaktadır ve bir Roadshow kapsamında müşterilerine güncel ürünlerini sunarak, eğitimler gerçekleştirmekte ve fuarlarda ve etkinliklerde temsil edilmektedir. Artık EGGER tırı tümüyle yeni bir iç yapılanmaya gitmektedir, gelecekte ağırlık noktası EGGER'in parkeleri olacaktır.

3 yılı aşkın süredir, başlangıcından bu yana EGGER kamyonu 22 Avrupa ülkesinden geçerek 100.000 km yol almıştır ve bayiler, uygulamacılar ve mimarlar bu tırdan yoğun olarak istifade etmiştir. Tır ideal bir iletişim platformudur. IF communication design award ve RedDot Design Award ödüllerine layık görülmüştür. Şimdi başarılı roadshow devam etmektedir. Gelecek aylarda EGGER Tırı ağırlıklı olarak Doğu ve Güney Avrupa'da turlayacaktır ve fuarlarda, satıcıların ve iş ortaklarının etkinliklerinde temsil edilecektir. Bu amaçla tır ilk komple revizyonunu geçirmektedir ve yeni bir iç dizayna kavuşmuştur.


egger parkelerine odaklanma


Tırın yenilenmesi kapsamında, EGGER firmasının laminat ve mantar parkelerine odaklanılmaktadır. Tır içerisine kurulu, denenmiş en iyi, interaktif uygulamalar konulmaktadır: Görselleştirme yazılımı VDS Profi, VDS HD veya çevre döngüsü de ki bu da kısmen animasyonlu ve kısmen gerçek film sekanslarını göstermektedir ve sürdürülebilir orman işletmeciliği ile daha fazla değerlendirilemeyen ham maddelerin kullanılmasına yönelik bir taslak çizmektedir. Tırda ayrıca „Seminer Alanı“ da bulunacaktır, burası bundan böyle de eğitim ve sunumlar için kullanılacaktır.

Tırda yenilikler


EGGER tırına konulan döşeme masası bir yeniliktir, bununla müşteriye yeni parke -klick sistemi Unifit'i test etme imkanı sağlanmaktadır ve yeni "uzun parke" formatı için ayrıca genişletilmiş sunum alanı oluşturulmuştur.. Bunun dışında Eylül 2014'te yeni sunulan „EGGER Laminat parke 2015-2017“ koleksiyonundan tüm yeni dekor ve formatları için örnekler bulunmaktadır.

egger roadshow başlama tarihi 11 Eylül


Yenilenme sonrası resmi başlama tarihi Berlin'de 11 Eylül'dür, buradan hareketle EGGER tırı Avrupa'yı dolaşacaktır. Litvanya, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan gibi sayısız Doğu Avrupa Ülkesinin veya Türkiye'nin yanında İtalya ve İspanya da varış noktaları arasında yer almaktadır. Tır 2015 yazına kadar rezerve edilmiştir. EGGER tırının turu ve güncel merkezini www.egger.com/roadshow sayfasından devamlı izleyebilirsiniz.

Factbox EGGER TRUCK

 • Bayi, uygulayıcı ve mimarlara yönelik EGGER dünyasına bakış sunar

 • EGGER tırının ilk komple yenilenmesi ve parkeye odaklanma

 • Avrupa turunun başlangıç tarihi Berlin'de 11 Eylül 2014'tür

 • Çok çeşitli varış noktaları EGGER dünyasını göstermektedir ve tüm ürün ve servisler hakkında genel bir bakış sunmaktadır
Yüklə 42,3 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə