Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştıYüklə 11,09 Kb.
tarix28.10.2017
ölçüsü11,09 Kb.

T.C.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Kalem Müdürlüğü Basın Bürosu


Bülten No:118 22.10.2015
DİLOVASI DEMİRCİ VE ÇERKEŞLİ MAHALLESİ ALTYAPISI YENİLENİYOR
Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Dilovası ilçesine bağlı Çerkeşli ve Demirci Mahalleleri’ni sağlıklı içmesuyu ve kanalizasyon altyapısına kavuşturmak için hazırladığı projeye başladı. İki mahallede toplam 27 km altyapının yenileneceği proje için Demirciler mahallesinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
PROJE BAŞLADI

İlçenin kırsal kesiminde yer alan ve Organize Sanayi Bölgeleri’nin yoğun olarak bulunduğu Çerkeşli ve Demirci Mahalleri’nde mevcut içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı artan nüfus ile birlikte yetersiz kalıyordu. İki mahallenin mevcut altyapısını yenilemek için proje hazırlayan İSU Genel Müdürlüğü, inşaat çalışmalarına bir süre önce başladı.


İSU, Demirci mahallesinde yaşayan vatandaşlara proje ile ilgili bilgi vermek için bilgilendirme toplantısı düzenledi. İSU Yönetim Kurulu Üyeleri Aziz Temiz ve Ahmet Ark, Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Celal Doğan, Dilovası Şube Müdürü İsmet Topal ve Gebze Bölge Koordinatörü Mahmut Yandık’ın katıldığı toplantıda Demirci Mahalle Muhtarı Şahin Kot, Çerkeşli Mahalle Muhtarı Aytaç Erdem ile mahalle sakinleri hazır bulundu.
“VİZYONER PROJELER İLE KOCAELİ’NİN YAŞAM KALİTESİ ARTIYOR”

Demirci Kardeşler Kıraathanesi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Temiz, yerinden yönetim çerçevesinde çalışma yapılacak bölgelerde vatandaşlar ile bir araya gelerek bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini söyledi. İSU Genel Müdürlüğü’nün Kocaeli genelinde ve Dilovası’nda yapılan projeleri hakkında bilgi veren Temiz, “İSU Genel Müdürlüğü, yaptığı vizyoner projeler ile Kocaeli halkına sağlıklı içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı tesisleri ile arıtma tesisleri ile hizmet veriyor. Teknolojik yatırımlar ile şehir-kırsal kesim fark etmeden hizmetleri kolaylaştırdı. Son 10 yılda 1 milyar TL üzerinde yatırım yaptık.Bütün bu yatırımları ve işletmeciliği de Kocaeli halkının yaşam kalitesini artırmak için yapıyoruz.”dedi.


İKİ MAHALLEDE 27 KM ALTYAPI

Dilovası Çerkeşli ve Demirci Mahalleleri İçmesuyu ve Kanalizasyon İnşaatı projesi hakkında bilgi veren Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Celal Doğan, iki mahallede toplam 27 km içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yenileyeceklerini söyledi. Proje kapsamında Demirci mahallesinde 9 km içmesuyu ve kanalizasyon hattı ile 250 kişilik fosseptik inşa edecekleri ifade eden Doğan, projenin maliyetinin 4,5 milyon TL olacağını ve bir yıl sürecek projeyi daha erken bitirmeyi hedeflediklerini kaydetti.


“ŞEHİR KIRSAL KESİM FARKETMEDEN YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ark da, yüksek maliyetli olarak inşa edilen altyapı yatırımlarının yeraltına yapıldığını ancak içmesuyu ve kanalizasyon kesinti ve arızası durumunda İSU Genel Müdürlüğü’nün hatırlandığını dile getirdi. Ark,”4,5 milyon TL maliyetli bu projeyi toprağın altına gömeceğiz. Ne zaman İSU Genel Müdürlüğü akla gelir, su kesildiği ya da arızalar baş gösterdiği zaman akla geliyor. Ama yapılan yatırımlar nereden nereye geldiğimizin göstergesi. Düne kadar şehirlerin bile altyapısını yapamazken bugün 1 milyon 700 bin nüfusa, şehir ve kırsal kesim fark etmeden hizmet veriyoruz. ”dedi.


MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Vatandaşların dilek, temenni ve isteklerini ilettiği bilgilendirme toplantısında konuşan Demirci Mahalle Muhtarı Şahin Kot’ta, mahallelerinde yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür etti. Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.Fikri KAYA/Basın Büro Sorumlusu


D-100 Karayolu Üzeri Sekapark No:59 İzmit/KOCAELİ

Tel: 0.262.317 30 00 Faks: 0.262.317 30 46 Web: www.isu.gov.trYüklə 11,09 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə