Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştıYüklə 10,09 Kb.
tarix28.10.2017
ölçüsü10,09 Kb.
#19302

T.C.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Kalem Müdürlüğü Basın Bürosu


Bülten No:113 16.10.2015
İZMİT SAPAKPINAR VE KARAABDÜLBAKİ’DE ALTYAPI BAŞLIYOR
Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, İzmit ilçesine bağlı Sapakpınar ve Karaabdülbaki mahallelerini sağlıklı ve düzenli altyapıya kavuşturmak için hazırladığı projeye başlıyor. Toplam 3,2 milyon TL mal olacak proje için Sapakpınar ile Karaabdülbaki mahallelerinde bilgilendirme toplantıları düzenlendi.
İki mahallenin mevcut altyapısının ekonomik ömrünü tamamlaması ve artan yerleşim alanları ile ihtiyacı karşılamaması üzerine İSU Genel Müdürlüğü tarafından proje hazırlandı. İhalesi yapılarak yüklenici firmaya yer teslimi yapılan projenin, önümüzdeki günlerde, inşaat çalışmalarına başlanılacak.
BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

İSU Genel Müdürlüğü, projenin başlaması nedeniyle Sapakpınar ve Karaabdülbaki mahallelerinde bilgilendirme toplantıları düzenledi. Mahalle konak ve kahvehanesinde düzenlenen toplantılara İSU Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ark, Genel Müdür Yardımcısı Ali Sağlık, Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Celal Doğan ve İzmit Şube Müdürü Mehmet Çınar katıldı.


Sapakpınar Mahalle Muhtarı Behçet Yılmaz ve Karaabdülbaki Mahalle Muhtarı Seyfettin Aktürk ile mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği bilgilendirme toplantılarında konuşan Genel Müdür Yardımcısı Ali Sağlık, kurum olarak Kocaeli’de atıksu arıtma oranın yüzde 99’u arıttıklarını hatırlatarak, “Kocaeli’de evlere, sanayiye verdiğimiz suyun tamamına yakını arıtarak denize veya alıcı ortama veriyoruz. Şehirleri altyapı problemlerini önemli ölçüde çözdük. Kırsal kesimde yer alan 750 civarında yerleşim alanını içmesuyu ve kanalizasyon altyapısını da yüzde 50 civarında tamamladık. Program çerçevesinde diğer yerleşim alanlarının sağlıklı altyapıya kavuşturmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu çerçevede Sapakpınar ve Karaabdülbaki mahallelerinin altyapılarını yenilemek için proje hazırladık. Projenin başlaması nedeniyle iki mahallede yaşayanlar ile bir araya geldik. Proje ile iki mahalle bol ve düzenli içmesuyuna ve sağlıklı kanalizasyon altyapısına kavuşacak.”dedi.
23 KM ALTYAPI YAPILACAK

Proje hakkında bilgi veren Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Celal Doğan da projenin bir yıl süreceğini belirterek, ”Proje kapsamında Sapakpınar Mahallesinde, 6,35 km içmesuyu hattı, 5,23 km kanalizasyon hattı ve 3 adet fosseptik, Karaabdülbaki Mahallesinde 7,09 km içmesuyu hattı, 1 adet 100 m3 hacimli betonarme içmesuyu deposu, 4,58 km kanalizasyon hattı ve 3 adet fosseptik olmak üzere toplamda, 13,44 km içmesuyu hattı, 1 adet su deposu, 9,81 km kanalizasyon hattı, 1000 ile 250 nüfusun ihtiyacını karşılayacak 6 adet fosseptik yapılacaktır. Projenin tamamlanması ile bölgenin altyapısı tamamen yenilenecek. Toplam 3,2 milyon TL’ye mal olacak proje bölgeye hayırlı olmasını diliyorum”.dedi.


Altyapının yeraltında yapılması nedeniyle yapan, yaptıran ve bölge sakinleri için sıkıntılı bir iş olduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ark da, çalışmalar boyunca sabırlı olması gerektiğini vurguladı. İSU Genel Müdürlüğü olarak Kocaeli’ de birçok projenin yürütüldüğünü belirten Ark, projede kullanılan malzemeler ile birlikte bölgenin 50-100 yıllık altyapı ihtiyacını kalmayacağını kaydetti.


Mahalle sakinlerinin dilek ve temennilerini de aktardığı toplantılarda iki mahalle muhtarları da projenin başlaması nedeniyle İSU Genel Müdürlüğü’ne ve düzenlenen bilgilendirme toplantıları nedeniyle teşekkür etti.
Fikri KAYA/Basın Büro SorumlusuD-100 Karayolu Üzeri Sekapark No:59 İzmit/KOCAELİ

Tel: 0.262.317 30 00 Faks: 0.262.317 30 46 Web: www.isu.gov.tr


Yüklə 10,09 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin