Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştıYüklə 11,56 Kb.
tarix28.10.2017
ölçüsü11,56 Kb.

T.C.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Kalem Müdürlüğü Basın Bürosu


Bülten No:123 30.10.2015
DİLOVASI ÇERKEŞLİ MAHALLESİ’NDE ALTYAPI YATIRIMI
Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Dilovası ilçesine bağlı Çerkeşli mahallesini sağlıklı içmesuyu ve kanalizasyon altyapısına kavuşturmak için hazırladığı projeyi sürdürüyor. Demirci ile birlikte iki mahallede toplam 27 km altyapının yenileneceği proje için Çerkeşli mahallesinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
İlçenin kırsal kesiminde yer alan, Organize Sanayi Bölgeleri’nin yoğun olarak bulunduğu Çerkeşli ve Demirci Mahalleleri’nde mevcut içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı artan nüfus ile birlikte yetersiz kalıyordu. İki mahallenin mevcut altyapısını yenilemek için proje hazırlayan İSU Genel Müdürlüğü, inşaat çalışmalarına geçtiğimiz Ağustos ayında başladı.
KATILIM

İSU, Çerkeşli mahallesinde yaşayan vatandaşlara proje ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi vermek için bilgilendirme toplantısı düzenledi. İSU Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ark, Genel Müdür Yardımcısı Ali Sağlık, Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Celal Doğan, Dilovası Şube Müdürü İsmet Topal’ın katıldığı toplantıda Dilovası Belediye Meclis Üyesi Kadir Teke, Çerkeşli Mahalle Muhtarı Aytaç Erdem, Demirci Mahalle Muhtarı Şahin Kot ve mahalle sakinleri hazır bulundu.


KIRSAL KESİMLERDE YÜZDE 50 ALTYAPI TAMAMLADIK.

Köy kahvehanesinde düzenlenen toplantıda konuşan Genel Müdür Yardımcısı Ali Sağlık, kurum olarak Kocaeli’nde atıksu arıtma oranın yüzde 99,9’u arıttıklarını hatırlatarak, “Kocaeli’nde evlere, sanayiye verdiğimiz suyun tamamına yakını arıtarak denize veya alıcı ortama veriyoruz. Şehirleri altyapı problemlerini önemli ölçüde çözdük. Kırsal kesimde yer alan 750 civarında yerleşim alanını içmesuyu ve kanalizasyon altyapısını da yüzde 50 civarında tamamladık. Aciliyet ve sıkıntılarına bağlı olarak program çerçevesinde diğer yerleşim alanlarının sağlıklı altyapıya kavuşturmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu çerçevede Çerkeşli ve Demirci mahallelerinin altyapılarını yenilemek için hazırladığımız projeyi iki mahallede yaşayanlar ile paylaşmak için bir araya geldik. İnşaatı süren ve kısa bir süre içinde tamamlanacak proje ile birlikte iki mahallemiz sağlıklı altyapıya kavuşacaktır.”dedi.


ÇERKEŞLİ’DE 18 KM ALTYAPI VE 2 FOSSEPTİK

Dilovası Çerkeşli ve Demirci Mahalleleri İçmesuyu ve Kanalizasyon İnşaatı projesi hakkında bilgi veren Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Celal Doğan da, iki mahallede toplam 27 km içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı ile 3 adet fosseptik yapacaklarını söyledi. Proje kapsamında Çerkeşli mahallesinde 9,5 km içmesuyu ve 8,5 km kanalizasyon hattı ile 1500 ve 500 kişilik fosseptikler inşa edecekleri ifade eden Doğan, Ağustos ayında başlanan çalışmalarda 5 km içmesuyu ve kanalizasyon hattı ile 500 kişilik fosseptiğin tamamlandığını kaydetti. Doğan, projenin maliyetinin 4,5 milyon TL olacağını ve bir yıl sürecek projeyi daha erken bitirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.


“ŞEHİR VE KIRSAL KESİM DEMEDEN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Kocaeli’nin her tarafından altyapı yatırımları yaptıklarını ifade eden Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ark da, “Bu projenin yatırım bedeli 4,5 milyon TL’dir. Bir yıl sürecek projede kış ve yazın çalışmaları sürdüreceğiz. Bu altyapı çalışmaları sırasında toz ve çamur gibi olumsuz durumlar olacaktır. Bunların asgari seviyede olması için çalışacağız. Ancak vatandaşlarımızdan da sabır bekliyoruz. Yapılan yatırımlar nereden nereye geldiğimizin göstergesidir. Düne kadar şehirlerin bile altyapısını yapamazken bugün 1 milyon 700 bin nüfusa, şehir ve kırsal kesim fark etmeden hizmet veriyoruz.”diye konuştu.


MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Vatandaşların dilek, temenni ve isteklerini ilettiği bilgilendirme toplantısında konuşan Çerkeşli Mahalle Muhtarı Aytaç Erdem ise, mahallelerinde yapılan yatırımlardan dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İSU Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti.. Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.


Fikri KAYA/Basın Büro Sorumlusu

D-100 Karayolu Üzeri Sekapark No:59 İzmit/KOCAELİ

Tel: 0.262.317 30 00 Faks: 0.262.317 30 46 Web: www.isu.gov.trYüklə 11,56 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə