Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştıYüklə 8,38 Kb.
tarix30.10.2017
ölçüsü8,38 Kb.

T.C.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Kalem Müdürlüğü Basın BürosuBülten No: 50 16.04.2013
DARICA’DA PİRİREİS VE NENE HATUN DERELERİ ISLAH EDİLİYOR
Kocaeli’nin turizm ve sayfiye bölgesi Darıca ilçesinde yatırımlarını sürdüren Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, ilçede bulunan Nene Hatun ile Pirireis derelerinde ıslah çalışmaları yapıyor.
4 MAHALLEDE 47 KM ALTYAPI İNŞA EDİLDİ

İSU Genel Müdürlüğü, Darıca’ nın içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısının önemli bir kısmını tamamladı. Devam eden Darıca Kanalizasyon ve Yağmursuyu İnşaatı projesi kapsamında Sırasöğütler, Abdi İpekçi, Fevzi Çakmak ve Pirireis Mahallelerinde toplam 43 km kanalizasyon ve 4.1 km yağmursuyu hattı döşedi. Bu projeyi tamamlama aşamasına getiren Kurum, bölgenin atıksularını da Gebze Arıtma Tesisine bağlayarak çevre kirliliğinin önüne geçti.


PİRİREİS DERESİNDE 117 METRE ISLAH YAPILIYOR

İlçede 4 ayrı proje ile yatırımlarını sürdüren İSU, bölgenin cazibe merkezi olan Bayramoğlu’ndaki sahilleri tamamlanan altyapı çalışmaları ve işletilen arıtma tesisi ile kirlilikten arındırdı. Kurum, bu bölgede yer alan ve 2006 yılında ıslah edilen Pirireis deresinin Nafile Sokak ile deniz arasındaki kısmında ıslah çalışması yapıyor. Büyük bir kısmı kapalı kesit betonarme olarak yapılan ıslah çalışmalarında derenin denize dökülen kısmı açık kesit olarak inşa edilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren plajın yanında yer alan Pirireis deresinde toplam 117 metre ıslah çalışması yapılacak.


NENE HATUN DERESİNDE 981 METRE ISLAH

İSU Genel Müdürlüğü’nün ilçede yaptığı ikinci ıslah çalışması ise Nenehatun Mahallesi’nde yer alan ve geçtiğimiz yıllarda bir kısmı ıslah edilen Nene Hatun Deresinde yapılıyor. Yerleşim alanı içerisinde yer alan dere de toplam 981 metre ıslah çalışması yapılacak. Taş duvar olarak yapılan çalışmalar devam ediyor.


Önümüzdeki aylarda tamamlanacak ıslah çalışmaları ile iki dere insan ve çevre sağlığı için tehlike arz etmeyecek hale getirilecek.


Fikri KAYA/Basın Büro SorumlusuD-100 Karayolu Üzeri Sekapark No:59 İzmit/KOCAELİ

Tel: 0.262.317 30 00 Faks: 0.262.317 30 46 Web: www.isu.gov.trYüklə 8,38 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə