Başkan Vekili Şeker kurban kesim yerlerini denetledi ve vatandaşlarla bayramlaştıYüklə 8,66 Kb.
tarix26.10.2017
ölçüsü8,66 Kb.
#15275

T.C.

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Kalem Müdürlüğü Basın BürosuBülten No: 91 24.07.2013
KARAMÜRSEL VALİDEKÖPRÜ İÇMESUYU ARITMA TESİSİ

BÖLGEYE HAYIRLI OLSUN
Kocaeli’nin sağlıklı ve arıtılmış içmesuyu ihtiyacını karşılayan Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Karamürsel Valideköprü’ deki yerel su kaynağını değerlendirmek ve bu kaynaktan beslenen köylere arıtılmış içmesuyu sağlamak için inşa ettiği içmesuyu arıtma tesisi ile 3 adet deponun inşaatını tamamladı.
Tesislerin bölgeye hayırlı olması temennisinde bulunan İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, “Valideköprü bölgesindeki vatandaşlarımız tesislerin devreye alınması ile su sıkıntısından kurtularak sürekli, güvenli ve arıtılmış dünya kalitesindeki içmesuyuna kavuştu.”dedi.
İSU Genel Müdürlüğü, Yuvacık barajı arıtma tesisi yanı sıra inşa ettiği Gebze Denizli göleti, Kandıra Hira, Kartepe Avluburun, Derince Kaşıkçı, Karamürsel Osmaniye ve Körfez Alihocalar kaynak sularını arıtan içmesuyu arıtma tesisleri inşa ederek il genelinde arıtılmış su sağlıyor. Kocaelililer, tesislerden sağlanan dünya kalitesindeki suyu gönül rahatlığı ile içiyor ve ihtiyaçlarında kullanıyor.
İSU Genel Müdürlüğü, kurum mühendisleri tarafından projelendirilen ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından jüri özel ödülü ile ödüllendirilen İSU-TİP 100 içmesuyu arıtma tesisini il genelindeki yerel su kaynaklarında uygulama çalışmalarını sürdürüyor.
Bu kapsamda Karamürsel Semetler Valideköprü bölgesindeki yerel kaynak suyunu arıtmak için bölgede İSU TİP 100 içmesuyu arıtma tesisi inşa etti. Yapımı tamamlanarak işletmeye alınma çalışmaları süren arıtma tesisi bir süre sonra devreye alınacak. Ayrıca, üst bölgelerde yer alan ve bol ve düzenli içmesuyu ihtiyacını karşılamak için de İnebeyli Taşağıl mahallesi ile Yalakdere ve Semetler köylerinde her biri 200 m3 kapasiteli 3 adet içmesuyu deposunun yapımı da tamamlandı.
Valideköprü bölgesinde daha önce modüler atıksu arıtma tesisi inşa ederek bölgenin atıksularını arıtarak çevreyi koruduklarını belirten Genel Müdür İlhan Bayram, inşaatını tamamladıkları içmesuyu arıtma tesisi ile bölgeye arıtılmış ve düzenli içmesuyu sağladıklarını söyledi. Modern tesis ve depoların hayırlı olması temennisinde bulunan Genel Müdür Bayram, “Artık Karamürsel Valideköprü bölgesi, arıtılmış,sürekli ve güvenli içmesuyunun verildiği ve atıksuların arıtma tesisinden geçirilerek çevrenin korunduğu dünya standartlarında altyapıya kavuşmuş oldu.”dedi.

Fikri KAYA/Basın Büro Sorumlusu

D-100 Karayolu Üzeri Sekapark No:59 İzmit/KOCAELİ

Tel: 0.262.317 30 00 Faks: 0.262.317 30 46 Web: www.isu.gov.tr


Yüklə 8,66 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə