Basın Bülteni 12 Ekim 2010 torunlar gyo halka arz iÇİn talep toplamaya başliyorYüklə 24,06 Kb.
tarix16.04.2018
ölçüsü24,06 Kb.
Basın Bülteni

12 Ekim 2010
TORUNLAR GYO HALKA ARZ İÇİN

TALEP TOPLAMAYA BAŞLIYOR
Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklıklarından Torunlar GYO halka arz için yarın talep toplamaya başlıyor. Halka arz fiyat aralığı 5,50 – 7,50 TL olan Torunlar GYO’nun hisselerinin % 25,16’sı halka arz edilecek. Ek satış hakkının kullanılması halinde Torunlar GYO’nun halka arzı % 28.93’e çıkacak.
2.65 milyar TL portföy değerine sahip Torunlar GYO’nun halka arzında hisselerin % 20’lik bölümü yurtiçi yatırımcılara, % 80’i ise yurtdışı yatırımcılara ayrıldı. Halka arzda yurtiçi bireysel yatırımcılar; ilgili teminatları kabul eden konsorsiyum üyelerinden likit fonları, döviz ve DİBS’lerini teminat göstererek talepte bulunabilecekler.
Türkiye’nin alışveriş merkezi odaklı gayrimenkul yatırım ortaklığı Torunlar GYO’nun halka arzında talep toplama aşamasına gelindi. Torunlar GYO halka arzında talep toplama yarın başlayacak ve 15 Ekim Cuma günü sona erecek, nihai fiyat ve dağıtım sonuçlarının ise 18 Ekim Pazartesi günü açıklanması planlanıyor.

Torunlar GYO’nun halka arz edilecek hisselerinin % 80’i yurtdışı kurumsal yatırımcılara ayrılırken, % 20’lik bölüm yurtiçi yatırımcılara ayrıldı. Yurtiçi yatırımcılara ayrılan toplam arzın % 10’u yurtiçi bireysel yatırımcılara diğer % 10’u ise yurtiçi kurumsal yatırımcılara yapılacak. Halka arzda yurtiçi bireysel yatırımcılar; ilgili teminatları kabul eden konsorsiyum üyelerinden likit fonları, döviz ve DİBS’lerini teminat göstererek talepte bulunabilecekler.

2.65 milyar TL portföy değerine sahip Torunlar GYO’nun, tamamlanmış projeler bazında portföyünün yüzde 89’unu kira geliri elde edilen AVM yatırımları oluşturuyor. Torunlar GYO, portföyünde yer alan arsalar üzerine geliştirdiği projeler için de 2014 yılı sonuna kadar 858 milyon TL yatırım planlıyor.

Torunlar GYO’nun halka arzına yurt içinde İş Yatırım liderliğinde 30 aracı kurumdan oluşan konsorsiyum, yurt dışında ise İş Yatırım’la beraber JP Morgan aracılık ediyor.TORUNLAR GYO HALKA ARZ BİLGİLERİ

Halka Arz Oranı

% 25, 16

Halka Arz Şekli

% 21,38 Sermaye artırımı,

% 3,77 Ortak satışı

Ek Satış Sonrası Halka Açıklık Oranı

% 28,93

Halka Arz Fiyat Aralığı

5,50-7,50 TL

Halka Arz Tarihi

13-14-15 Ekim

Tahsisat Oranı

% 80 yurt dışı kurumsal,

% 10 yurt içi kurumsal

% 10 yurt içi bireysel

Aracılık Türü

Kısmen Bakiyeyi Yüklenim

Halka Arz Edilen Nominal Tutar

56.352.942

Halka Arz Öncesi Ödenmiş Sermaye

176.100.000

Halka Arz Sonrası Ödenmiş Sermaye

224.000.000 TL

Halka Arz Büyüklüğü (fiyat aralığına göre)

309.941.181 – 422.647.065 TL

Halka arza ilişkin tüm bilgiler için: “www.torunlargyo.com.tr

Torunlar GYO, halka arza ilişkin tüm bilgilerin yer aldığı www.torunlargyo.com.tr adresli web sitesi üzerinden, yatırımcıları arz hakkında bilgilendiriyor. Sitede, bir yatırımcının ihtiyaç duyabileceği her türlü bilginin yanı sıra Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sektörü hakkında bilgiler de yer alıyor.Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1996 yılında kurulan Toray İnşaat’ın, 2008 Ocak ayında SPK onayından sonra gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşmesiyle Torunlar GYO adını alan şirket, 2,65 milyar TL portföy değeriyle 21 Ekim 2010 tarihinde İMKB’de işlem görmeye başlamış Türkiye’ nin en büyük GYO’ sudur.

Torunlar GYO’nun tamamlanmış projeleri arasında Bursa Zafer Plaza, Bursa Korupark AVM ve Korupark Evleri bulunmaktadır. Torunlar GYO’nun %99,99 pay ile Antalya Deepo Outlet, Yeni Gimat’taki %14,83 pay sahipliği ile Ankamall ve Crowne Plaza, %44,6 pay ile Marmaris Netsel Marina ve %41,4 pay ile Nishİstanbul projelerinde yatırımları bulunmaktadır. Torunlar GYO’nun

İstanbul’daki ilk AVM yatırımı TORIUM Alışveriş Merkezi’nin açılışı 30 Ekim Cumartesi itibariyle gerçekleştirilecektir.

Torunlar GYO'nun planlanan yatırımları arasında ise Mall Of İstanbul, Torun Tower, Kemankeş Butik Otel ve Turkmall ortaklığı ile gerçekleştirilen Samsun Bulvar AVM bulunmaktadır. Her biri kendi alanında farklı özelliklerle dikkat çeken bu yatırımlarını 2014 yılın ilk çeyreğine kadar tamamlamayı planlayan Torunlar GYO, büyüme odaklı yapısını önümüzdeki dönemde de sürdürmeyi hedeflemektedir.

Yasal Uyarı

Burada verilen bilgiler, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan kişilere yayımlanamaz veya dağıtılamaz. İşbu belgede bahsi geçen menkul kıymetler, tadil edilmiş şekli ile, 1933 tarihli A.B.D. Menkul Kıymetler Kanunu ve herhangi bir eyaletin kanunları uyarınca tescil edilmemiştir ve tescil edilmeyecektir ve ilgili menkul kıymetler, ve ilgili kural ve yönetmeliklere göre gerekli tescil yaptırılmadan veya bir tescil muafiyeti alınmadan Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa arz edilemez veya satılamaz. İşbu belge ve bu belgede bulunan bilgiler Amerika Birleşik Devletleri'nde bir menkul kıymetin halka arzını veya satışını teşkil etmez. Şirket tarafından Menkul Kıymetlerin herhangi bir kısmının Amerika Birleşik Devletleri'nde tescil ettirilmesi ya da Menkul Kıymetler için Amerika Birleşik Devletleri'nde bir halka arz yapılması amaçlamamaktadır.

Torunlar GYO'nun halka arzına ilişkin olarak hazırlanan İzahname henüz yayınlanmamış olup, halka arz edilecek paylar Kurul kaydına alınmamıştır.  Yatırım kararlarının Sermaye Piyasası Kurulu'nun onayını takiben yayınlanacak İzahname'nin incelenmesi sonucu verilmesi gerekir.

Şirketle ve halka arz edilecek paylarla ilgili bilgileri içeren İzahname ve sirküler; Kamuyu Aydınlatma Platform’unda (KAP) (http://kap.gov.tr), Torunlar GYO A.Ş.’nin web sayfasında (www.torunlargyo.com.tr) ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin web sayfasında da (www.isyatirim.com.tr) ilan edilmiştir.


Bilgi için;

Saydam İletişim ve Etkinlik YönetimiAyşin Kaymaz / 0212 337 52 48 / aysin.kaymaz@saydampr.com.tr

Göknur Acar / 0212 337 51 94 / goknur.acar@bigmedya.com.tr

Yüklə 24,06 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə