Basın Bülteni 13 Mayıs 2016 abank Genel Müdürü Müge ÖnerYüklə 16,73 Kb.
tarix15.01.2019
ölçüsü16,73 Kb.
Basın Bülteni

13 Mayıs 2016ABank Genel Müdürü Müge Öner:

Odaklı bankacılık vizyonumuzla İzmir’infinansal çözüm ortağı olmak istiyoruz”
ABank’ın 2015 yılında ortaya koyduğu “odaklı bankacılık vizyonu” İzmir Bayraklı’daki konsept şubede hayat buluyor. Yeni nesil bankacılık anlayışıyla tasarlanan konsept şube, bireysel, ticari ve kurumsal iş kollarında faaliyet veriyor.

Uygulamaya koyduğu odaklı bankacılık vizyonu çerçevesinde müşterilerinin iş ve çözüm ortağı olmayı amaçlayan ABank, ürün ve hizmetlerini de buna göre şekillendiriyor. İzmir’de gerçekleştirilen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen ABank Genel Müdürü Müge Öner, uzmanlaştıkları alan ve sektörlerde müşterilerinin ilk tercih ettiği banka olma hedefiyle yola çıktıklarını, bu doğrultuda İzmir’in de ABank’ın stratejik olarak büyümek istedikleri illerden biri olduğunu söyledi.


Yeni Nesil Şube Bankacılığı için ilk adres İzmir”

Müge Öner, hem liman şehri hem de ABank’ın odaklandığı sektörler açısından zengin bir karmaya sahip İzmir’in, odaklı bankacılık vizyonunun önemli ayaklarından birini oluşturan yeni nesil şube için doğru adres olduğunu aktardı. Bu nedenle kurumsal, ticari ve bireysel iş kollarının bir arada olduğu Bayraklı’da bulunan ABank Ege Şubesi’nin, yeni modelin ilk uygulanacağı yer olarak belirlendiğini anlatan Öner, aldıkları ilk dönüşlerin de bu kararı desteklediğini ekledi.


ABank Ege Şubesi, “Finansal Danışman Şube” Yaklaşımına Sahip

ABank’ın odaklı bankacılık vizyonu doğrultusunda yeni nesil bankacılık anlayışına göre tasarlanan Ege Şubesi, alışılmış banka şubelerinden farklı bir dekorasyona, müşterilerinin kullanımı için internet erişimine ve ferah iç hacme sahip. Operasyonel hizmetler veren şubeden çok farklı olarak özel ve ticari görüşmelerin yapılabildiği, danışman şube modelini yansıtıyor. Müşterilerine ve çalışanlarına rahat bir ortam ve konfor sunan yeni nesil şube, kurumsal, ticari ve bireysel bankacılık alanlarında faaliyette bulunuyor. Bayraklı Plaza’nın giriş katında yer alan, 630 metrekare alana sahip ve iki kattan oluşan ABank Ege Şubesi, Ticari Bankacılık Müdürü Bülent Ocak ve Kurumsal Bankacılık Müdürü Murat Küçükfalay’ın liderliğinde hizmet veriyor.


Odaklı Bankacılığın Merkezinde Müşteri Var”

Toplantıda “odaklı bankacılık” vizyonu hakkında detaylı bilgi veren Müge Öner şunları söyledi: “2015’ten 2017’ye uzanan 3 yıllık dönemi dönüşüm süreci olarak belirledik ve bir gelişim stratejisi inşa ettik. Adına “odaklı bankacılık” diyoruz. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz organizasyonel yapılanmamızla esnek ve hızlı karar alabilen, bunun sonucunda da müşterilerine uzman kadrolarla kaliteli ve hızlı servis verebilen, daha verimli bir yapıya kavuştuk. Şubelerimizi, belirlediğimiz müşteri ve sektörlere göre en verimli noktalarda yeniden konumlandırdık. Halen 54 şubemiz ile hedeflediğimiz tüm sektör ve iş kollarına hizmet götürüyoruz.” dedi. Hedefledikleri sektörleri her an takip ve analiz eden, ilgili sektörün nereye gittiğini anlayıp trendini inceleyebilen bir alt yapıya ve uzman kadroya sahip olduklarını vurgulayan Öner, bu sayede sektörün riskini, müşterilerinin bankacılık ihtiyaçlarını diğer bankalardan daha detaylı ve daha hızlı okuyabildiklerini ve fiyatlandırabildiklerini ifade etti. Ürün geliştirme yaklaşımlarına da değinen Öner, “Müşterisini bulmayı bekleyen tek yönlü değil, müşteri için özel biçilmiş, çok yönlü düşünülmüş ürün inovasyonunu tercih ediyoruz. Müşterilerimizin finansal danışmanı, iş ve çözüm ortağı bu sayede olabiliyoruz” dedi.


Sektör odaklıyız, müşteri odaklıyız.”

Sektör ve müşteri odaklı olduklarının altını çizen Öner, “ABank olarak müşterilerimizin onlarla yakın temas halinde, 24 saat onların yanında çalışan bir iş ortağı olduğunu hissetmelerini çok önemsiyoruz. Tutkuları, hedefleri, iş stratejileri ne ise onu başarmaları için gerekli çeşitliliğe, hıza ve çözüme sahip olduğumuzu, yok ise üreteceğimizi bilmelerini istiyoruz. Müşterilerimizin iş ortağı, çözüm ortağı olmak istiyoruz ve ürün yelpazemizi buna göre butik, müşteri-özel şekillendirmeyi tercih ediyoruz.” dedi.


2016 hedefi sektör ortalamasının üstünde büyümek.”

Konuşmasında yılsonu hedeflerine de değinen Müge Öner, 2016 sonunda özellikle kurumsal ve büyük ticaride sektör ortalamasının üzerinde büyümek istediklerini ifade etti. Öner, “Büyük proje finansmanları ve dış ticaretin finansmanı alanında ana hissedarımız The Commercial Bank’ın (Q.S.C.) bölgesel gücü sayesinde yüksek tutarda işlemlere imza attık. Böylece 2015 sonu itibarıyla kredi hacmimiz 9.3 milyar TL’yi aştı. 2016’daki hedefimizle yakaladığımız ivmeyi devam ettireceğiz.” dedi. Öner, bu başarıda özellikle odaklandıkları segmentlerde ilke edinilen danışmanlık hizmeti ve müşteri memnuniyetinin büyük katkı sağladığını vurguladı.


İzmir’de 3 şubeyle hizmet verdiklerini hatırlatan Öner, İzmir (Alsancak), Karşıyaka ve Ege (Bayraklı) şubelerinin Ocak-Aralık 2015 döneminde nakit krediler ve mevduat hacminde önemli artış yakaladıklarını vurguladı. Öner, İzmir’de geçtiğimiz yıl nakit kredilerde yüzde 40, mevduat hacminde ise yüzde 23 artış yaşadıklarını belirtti.
Bireysel bankacılıkta ise üst segment müşterilere odaklandıklarını belirten Öner, müşterilerine özel deneyim yaşatmayı amaçlayan bireysel bankacılık modeli ile son derece yetkin bir ekiple kaliteli hizmet ürettiklerini ifade etti. Yakın zaman önce dünyanın en saygın kart sistemlerinden biri olan, 185’ten fazla ülkede kabul edilen, dünya çapında 550’den fazla havalimanı lounge’una erişim sunan Diners Club kredi kartlarını Türkiye’ye getirdiklerini belirten Öner, bu sayede müşterilerine seyahat ve yeme içme alanında ayrıcalıklar ve çok özel deneyimler sunduklarını belirtti.

Ayrıntılı bilgi için;

Perihan Piroğlu Taşpınar / Caretta İletişim

Tel: 0(216) 470 93 43

perihant@carettailetisim.com


ABank Hakkında:

Bankacılıkta 24 yılı geride bırakan ABank’ın çoğunluk hissesi Katar’ın önde gelen bankalarından olan The Commercial Bank (Q.S.C.)’a aittir. 2015 yılsonu itibarıyla aktif büyüklüğü 13,1 Milyar TL olan ABank, ülke genelindeki 54 şubesi ile odaklandığı tüm sektör ve iş kollarına hizmet veriyor. Operasyonel mükemmellik, hız, teknolojik altyapı ve uzman insan kaynağıyla desteklediği odaklı bankacılık stratejisi doğrultusunda Bireysel, Kurumsal ve Ticari Bankacılık alanındaki ürünleri ile en uygun çözümleri sunan ABank, müşterileri tarafından ilk tercih edilen banka olmayı hedefliyor.www.abank.com.tr

Yüklə 16,73 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə