Basın Bülteni 16. 03. 2012 İstanbul’un yeni sembolü, karden inşaat’ın ‘Symbol İstanbul’uYüklə 14,13 Kb.
tarix17.03.2018
ölçüsü14,13 Kb.
#45411Basın Bülteni 16.03.2012

İstanbul’un yeni sembolü,

KARDEN İnşaat’ın ‘Symbol İstanbul’u

İlk residence projesi Avenue ile yatırımcılarına yüzde 75 karlılık sağlayan KARDEN İnşaat, residence, busidence ve alışveriş ve yaşam merkezini buluşturan yeni projesi ‘Symbol İstanbul’la görücüye çıktı. KARDEN İnşaat, İstanbul’un sembolü haline gelecek projesi Symbol İstanbul ile de kazandırmaya devam edecek.

KARDEN İnşaat’ın estetik ve kaliteyi buluşturan mimarisiyle İstanbul’un sembolü olmaya aday projesi ‘Symbol İstanbul’ görücüye çıktı. Karma konsepti ve bulunduğu lokasyona kattığı değer dolayısıyla Symbol İstanbul’un sektöre iz bırakacak bir proje olduğunu ifade eden KARDEN Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, “Bu projeyi tasarlarken yaşadığımız şehre bir değer katmak istedik. Sektörde 10. yılımızı kutlarken 10 yıla bedel bir eser yapmaktı amacımız. Symbol İstanbul böyle doğdu” dedi.

KRD Group’un inşaat sektöründe büyüme kararı alırken nitelikli konuta duyulan ihtiyaçtan güç aldığına dikkat çeken Karadeniz, Türkiye’nin bölgede parlayan bir yıldız haline gelmesinin de bu kararda etkili olduğunu vurguladı. “Türkiye’nin ekonomi ve siyasi arenadaki istikrarı bölgedeki tüm ülkelerin ilgisini çekmiş ve Türkiye model ülke haline gelmiştir” diyen Karadeniz, konuya yönelik sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünya artık Ortadoğu’ya ve yakın coğrafyamıza Türkiye’nin gözüyle bakmaya başlamıştır. Bunun ekonomik yansımalarından biri yabancıların Türkiye’de gayrimenkule daha çok yatırım yapma isteğidir. Giderek artan bu ilgi sektör oyuncusu olarak bizi daha nitelik ve batı tarzı konut, residence üretme düşüncesine itmiştir.”

150 milyon TL yatırım yapıyoruz”

Symbol İstanbul için 150 milyon TL yatırım yapılacağını ifade eden Karadeniz, projenin inşa süresi boyunca 500 kişiye istihdam sağlanacağını bildirdi. Karadeniz, Symbol İstanbul’da yaşam başladıktan sonra da ofis ve alışveriş-yaşam merkezlerinde 2 bin kişiye istihdam olanağı yaratılacağına işaret etti.

Symbol İstanbul’un megapol haline gelen İstanbul’un tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen bir proje olduğunun altını çizen Paşa Karadeniz, “Konumu, ulaşım çözümleri, spor merkezleri ve sosyal alanlarıyla Symbol İstanbul hayata dair her şeyi bünyesinde barındırıyor. Projeyi hayata geçirirken alanlarında en iyi olan isimleri bir araya getirdik” diye konuştu.

50 yıllık 4 PS yönetimini kullanıyoruz”

KARDEN Proje Geliştirme ve Pazarlama Genel Koordinatörü Hakan Buvan ise, doğru lokasyon, doğru proje, doğru fiyat ve doğru tanıtım prensibi ile hareket ederek müşterilerinin beklentilerini maksimum seviyede karşılayan bir proje ürettiklerine dikkat çekti. Buvan, “Proje geliştirme sürecinde pazarlamaya yönelik uyguladığımız yöntem aslında Dünya genelin de 1960 yılından beri uygulanan 4 PS yöntemidir” dedi.

Almanya, Fransa ve Ortadoğu’dan talep

Symbol İstanbul’un reklama çıkmadan talep görmeye başladığına dikkat çeken Buvan, “600’e yakın kesin talep aldık. Bunları değerlendirmeye başlıyoruz” dedi. Yalnızca yerli yatırımcıların değil, yabancı yatırımcıların da projeye büyük ilgi gösterdiğini belirten Buvan, Almanya, Fransa ve Ortadoğu pazarından yatırımcılarla görüştüklerini kaydetti. Buvan, “Satış ofisimiz bir hafta önce açıldı. Projemizin konumu dolayısıyla yatırımcıların dikkatini çekiyoruz” dedi.

Yine ilk alan kazanacak”

KARDEN İnşaat’ın yatırımcılarına kazandıran projeler ürettiğini hatırlatan Buvan, Avenue projesinde bu hedeflerine ulaştıklarını söyledi. Symbol İstanbul projesinin de bu misyonu sürdüreceğini ifade eden Buvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlk residence projemiz Avenue’de, yatırımcılarımıza ortalamada yüzde 75 kazanç sağladık. KARDEN İnşaat olarak bu kazancı her projemize yaymayı hedefliyoruz. Symbol İstanbul projemizin ilk etabında satışlarımız metrekarede 1700 TL’den başlıyor. Bu rakam bir süre sonra 3 bin TL’lere, teslimde ise 5 bin TL’lere çıkacak. Son 5 katta metrekaresini 10 bin TL’den satmayı hedefliyoruz.”

Ayrıntılı Bilgi için:

Kurumsal İletişim /+90 212 352 9999

Serap Güneş / 0507 789 8920 / serap@kurumsaliletisim.com.tr

Cana Evcin / 0507 789 8922 / cana@kurumsaliletisim.com.tr
Symbol İstanbul hakkında:

KARDEN İnşaat’ın karma konseptli projesi Symbol İstanbul, metrobüse 1,5 km, Atatürk havalimanına 12 km, E-5’e 500 metre, TEM’e 2 km, TÜYAP’a 3 km ve deniz otobüsüne 4 km konumuyla dikkat çekiyor. Symbol İstanbul, gıda alışverişi, her türlü teslimat organizasyonu, kuru temizleme, ev temizliği, evde yemek hizmeti, çilingir, tamirci, boyacı ve camcı, seyahat, eğlence, stil ve alışveriş, veteriner, peyzaj ve hukuki danışmanlık hizmetlerini residence projesinde yaşayan yatırımcılarına sunacak.Symbol İstanbul’da daire fiyatları:

Karma konseptli Symbol İstanbul projesinde, stüdyo daireler 85 bin TL ve üzeri, 1+1’ler 138 bin TL ve üzeri, 2+1’ler 179 bin TL ve üzeri, 3+1’ler 272 bin TL ve üzeri 4+1’leri se 510 bin TL ve üzeri fiyatlarla satışa sunulacak. Nisan ayı sonuna kadar lansman fiyatlarının geçerli olacağı Symbol İstanbul’dan daire alan yatırımcılar yüzde 10 indirim fırsatlarından yararlanabilecekler.Symbol İstanbul’da Ofis Yaşamı:

Symbol İstanbul Busidence tarafında ise, alışveriş ve teslimat organizasyonu, kuru temizleme, temizlik ve teknik servis, yemek, özel davet ve catering, hediye ve çiçek gönderimi, konser, sinema ve etkinlik bilgilendirme, restoran rezervasyon, özel hobi etkinlik workshop organizasyon, fatura ödeme organizasyonu, ofis su, elektrik, telefon bağlatma hizmeti, yol ve hava durumu, döviz kuru ve nöbetçi eczane bilgisi, adres ve yol tarifi bilgilendirme, araç muayene işlemleri organizasyonu, vale organizasyonu, oto yıkama, benzin tedarik istasyonu, oto kiralama hizmeti, özel şoförlü kiralama hizmeti, helikopter ve limuzin kiralama hizmeti, otel ve uçak rezervasyonları, uçak bileti temini, vize hizmeti, telesekreter hizmeti, tercüme hizmeti, toplantı salonu organizasyonu, faks, fotokopi, ozalit gibi teknik ekipmanların temini, evrak arşivleme hizmeti, 7/24 ilaç gönderimi, özel indirimli check-up organizasyonu, ofislere indirimli doktor muayenesi, ambulans hizmeti gibi geniş bir yelpazede Symbol ayrıcalığı sunuluyor olacak.KARDEN İnşaat hakkında:

Karden İnşaat, Karadeniz Ailesi’nin 1970 yılında başlayan ve tekstil, kimya, enerji gibi birçok alanda faaliyet gösterdiği başarılı KRD Group yolculuğunun bir eseri olarak 2002 yılında İstanbul’da kurulmuştur. İnşaat sektöründe ilk olarak endüstri yapıların inşası ile faaliyet göstermeye başlayan Karden İnşaat, sonrasında enerji yapıları, okul inşaatları, iş ve alışveriş merkezleri ile yolculuğunu geniş bir boyuta taşımıştır. 2009 yılında konut ve ticari alanda farklı projeler geliştirmeye yönelik çalışmalara başlayan Karden İnşaat, mimariyi estetik ve sağlamlık ile buluşturduğu ayrıcalıklı yaşam projeleri ile inşaat sektöründe adından söz ettirmeye başlamıştır. Karden İnşaat’ın konut sektörüne yönelik ilk busidence projesi Avenue’dür.
Yüklə 14,13 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə