Basın Bülteni 16/03/2007 Tekfenbank’ta hisse devri tamamlandıYüklə 7,98 Kb.
tarix07.04.2018
ölçüsü7,98 Kb.
#47474

Basın Bülteni 16/03/2007


Tekfenbank’ta hisse devri tamamlandı

Eurobank EFG ve Tekfen Grubu’nun, Tekfenbank’taki stratejik işbirliği tamamlandı. Buna göre, Eurobank Tekfenbank’ın hisselerinin yüzde 70’ini devraldı.

Türkiye’nin önde gelen gruplarından Tekfen Holding bünyesinde faaliyet gösteren Tekfenbank’ın yüzde 70 hissesinin EFG Eurobank Ergasias S.A.’ya (Eurobank EFG) satışı tamamlandı. Buna göre Eurobank EFG, Tekfenbank’ın yüzde 70 hissesine sahip olurken, Tekfen Grubu yüzde 30’luk payla stratejik ortaklığını korudu. Avrupa’nın ve Türkiye’nin iki köklü markası olan Eurobank EFG ve Tekfen Grubu’nun gerçekleştirdiği bu işbirliğinin yarattığı sinerji ile Tekfenbank’ın, Türkiye finans sektörüne yeni bir soluk getirmesi bekleniyor.


.

23 Şubat 2007 tarihinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) verdiği onayla birlikte başlayan yasal süreç, 16 Mart 2007 tarihinde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurul toplantısı ile tamamlandı. Olağanüstü Genel Kurul’da alınan kararlar doğrultusunda Tekfenbank’ın yeni yönetim kurulu da belirlendi. Buna göre Tekfenbank’ın yeni yönetim kurulunda Ercan Kumcu (Başkan), Nikolas B. Karamouzis (BaşkanVekili), Paula N. Hadjisotiriou, George Marinos, Giorgio Pradelli, Evangelos Kavvalos, Elif Bilgi, Derya Tamerler, Reha Yolalan, Mehmet N. Erten (Genel Müdür) yer aldı.Tekfenbank, Eurobank EFG’nin uluslararası bankacılık konusundaki tecrübesi ile Tekfen Grubu’nun Türkiye’deki 50 yıla dayanan bilgi ve tecrübesini birleştirerek, Türk bankacılık sektöründe daha güçlü bir oyuncu olmayı hedeflemektedir. Bütün bunların yanı sıra her iki ortağın mali gücü ve işbirliği taahhütleri, Tekfenbank’ın orta ve uzun dönemli büyüme planının en büyük güvencesini oluşturacaktır.
Bankanın stratejik önceliği şube ağını güçlendirerek kurumsal bankacılık, küçük işletme bankacılığı ve sermaye piyasaları alanlarında büyümeyi sağlamak ve bunlara ilaveten kurumsal müşterileri ile olan ilişkisini kullanarak bireylere yönelik satış kampanyaları ile bu alandaki varlığını da arttırmaktır.
1956 yılında kurulan ve Türkiye’nin en saygın holdinglerinden biri olan Tekfen, inşaat, tarımsal sanayi, bankacılık ve emlak geliştirme alanlarında faaliyet gösteriyor. Yarım asırlık deneyim ve 18.000 çalışanı ile köklü bir kurum kültürüne sahip olan Tekfen, uluslararası taahhüt ve tarım sektöründe lider isim olmasının yanı sıra finans ve gayrimenkul alanında da etik değerlere bağlılığı ve güvenilirliği ile tanınıyor.
19.000’nin üzerinde çalışanı ile uluslararası bir bankacılık organizasyonu olan Eurobank EFG, ürün ve hizmetlerini 1300 şubesi ve satış noktaları, alternatif dağıtım kanallarından oluşan bir networkle sunuyor. Merkezi İsviçre’nin Cenevre şehrinde bulunan EFG Bank Avrupa Finansal Grubu’nun bir üyesi olan Eurobank EFG, Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Polonya, Ukrayna, Lüksemburg ve İngiltere’de de faaliyet gösteriyor.
Kataloq: docs -> bultenler
docs -> Gəncə şəhər mks-nin fonduna 2011-ci ilin IV rübündə daxil olan Yeni kitabların siyahısı: Azərbaycan dilində : Abbas, Aqil
docs -> Dahi şair Nizami Gəncəvinin anadan olmasının 870 illiyi-1141 1209 / b Metodik tövsiyə b
docs -> AZƏrbaycan respublikasi məDƏNİYYƏt və turizm naziRLİYİ Nizami Gəncəvi adına Gəncə Tarix-Diyarşünaslıq Muzeyi Muzeyin tarixi
docs -> Azərbaycan Respublikasının Mülki Məcəlləsi Qəbul edilmişdir
bultenler -> Basın Bülteni 7 Ağustos 2009
bultenler -> Sektörünün önde gelen yapı ve emlak geliştirme grubu olan Rönesans
bultenler -> Basın Bülteni 18 Şubat 2009
bultenler -> 36. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, çeng ve çengin renkli geçmişine tanıklık edecek… 350 yıldır unutulagelen bu çalgı, arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu’nun önderliğinde, dünya müzik mirasına yeni bir solukla kazandırılıyor…

Yüklə 7,98 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə