Basın Bülteni 9 Ocak 2012Yüklə 16,32 Kb.
tarix31.05.2018
ölçüsü16,32 Kb.
#52248


Basın Bülteni 9 Ocak 2012
Sinpaş GYO

yeni projesi ile bu kez tiyatro sahnesinde
Mimar Sinan, Sinpaş GYO’nun katkılarıyla genç kuşakla buluşacak

Hayata geçirdiği projelerle Türkiye gayrimenkul sektöründe yepyeni bir döneme liderlik eden Sinpaş GYO, dünyanın en büyük mimarlarından Mimar Sinan’ı, Koca Sinan adlı tiyatro oyunu ile genç nesille buluşturuyor.
Sinpaş GYO’nın girişimi ve Boğaziçi Sanat ve Kültür Platformu’nun desteğiyle, Fazıl Hayati Çorbacıoğlu’nun aynı adlı eserinden Hakan Altıner’in uyarlayarak yönetmenliğini yaptığı Koca Sinan oyunu sahnelere taşınıyor. Mimar Sinan’ın Erciyes Dağı’ndan ilham alarak tasarladığı şaheseri Süleymaniye Camisinin yapım sürecini anlatan oyunda, başrolleri Burak Sergen, Dilek Türker veTarık Papuççuoğlu paylaşıyor.
Geleceğe miras olarak kalabilecek, konsept konut projelerini geliştiren Sinpaş GYO, bu kez de gelecek yatırımını tiyatro sahnelerine yaptı. Tasarladığı eserleri hala tüm dünya tarafından yakından incelenen ve sırları çözülmeye çalışılan Mimar Sinan, Sinpaş GYO’nun girişimi ve katkılarıyla Koca Sinan adlı tiyatro oyunuyla genç nesille tanışıyor.
Sinpaş GYO, yalnızca kendi sektörü için değil, gelecek için de çalışıyor!

Sinpaş GYO ve Boğaziçi Sanat ve Kültür Platformu işbirliğiyle hayata geçirilen projenin tanıtım toplantısında basına bilgi veren Sinpaş GYO Pazarlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci, Sinpaş GYO farkını sanata verdikleri destekte de yansıtmaktan gurur duyduklarını belirtti. Ekinci, “Daha iyi bir yaşam için, bir gayrimenkul şirketi aynı zamanda sektörün öncü şirketi olarak, üzerimize düşen her türlü sorumluluğu sahipleniyor, yerine getirmek için çözüm üretiyoruz. Geleceğe miras nitelikte projeler bırakmak hedefiyle çalışıyoruz. Amacımız, daha iyi bir yaşam kalitesinin var olduğu bir gelecek için elimizden geleni yapmak. Bunun için yalnızca gayrimenkul sektöründe değil, uzanabildiğimiz her alanda, bize bırakılan mirasları da korumak, genç nesille tanıştırmayı bir görev biliyoruz. Çünkü her zaman dediğimiz gibi bugünün ve geleceğin değerini anlamak için geçmişin değerini çok iyi bilmemiz gerekiyor. Bu miraslardan biri de tüm dünyadaki mimari çalışmalara sıçrama kazandırmış olan Mimar Sinan’dır” dedi.


Mimar Sinan’ı genç nesille tanıştıracağız

Mimar Sinan’ın öngörüsü, yenilikçi anlayışı, çevre ile uyumlu projeleri hayata geçiren şehircilik anlayışı, lider kimliği, sağlam eserleri ve kimsenin hayal bile edemediğini gerçekleştiren dehası ile dünyanın en büyük mimarlarından olduğunu, Osmanlı ve İslam mimarisinin simgesi olduğunu ifade eden Ekinci, “Mimar Sinan’ın yenilikçilik anlayışını, çevresine ilham veren liderlik anlayışını, özverisini ve çalışma disiplinini örnek alan bir şirket olarak, onun mimarisini ve dehasını genç nesle anlatmak görevini üstlenmek bizim için ayrıca gurur kaynağı” dedi.


Koca Sinan hafızalara kazınacak

Mimar Sinan’ı tiyatro sahnesine taşıma fikrinin ilk ortaya çıkmasıyla birlikte çalışmaya başladıklarını belirten Ekinci, “Sinpaş GYO olarak, Mimar Sinan gibi büyük bir mirası bugüne taşımak için tiyatro sahnesi en iyi, en unutulmaz yol. Bu şekilde tiyatro dünyasına yeni bir oyun kazandırarak destek vermekten çok mutluyuz. Koca Sinan özel olarak üretilmiş dönem kostümleri ve dekor tasarımlarıyla gerçek bir görsel şölen sunarken, oyuncu kadrosu ve hikayesiyle de hafızalara kazınacak bir tiyatro eseri aynı zamanda” açıklamasında bulundu.


Erciyes Dağı’nın eteklerinden günümüze uzanan hikaye: Koca Sinan

Koca Sinan adlı oyunda, 1489’de Kayseri’de Erciyes Dağı eteklerindeki Ağırnas köyünde doğan ve 1511'de Yavuz Sultan Selim zamanında devşirme olarak İstanbul'a gelen Mimar Sinan’ın en büyük eseri kabul edilen Süleymaniye Camisinin doğuş öyküsü anlatılıyor.


Sultan Süleyman, Mimar Sinan’dan adını ölümsüzleştirecek bir cami yapmasını ister. Mimar Sinan ise eteklerinde doğduğu Erciyes Dağı’ndan ilham alır. Tanrısal güzelliğin dalga dalga göklere yükselişini simgeleyen Süleymaniye’nin ve Mimar Sinan’ın dehasının öne çıktığı oyunun Hakan Altıner yönetiyor. Tiyatro Kedi’nin sahnelediği oyunda başrollerde usta oyuncular Burak Sergen, Dilek Türker veTarık Papuççuoğlu yer alıyor.
Fazıl Hayati Çorbacıoğlu’nun aynı adlı eserinden Hakan Altıner’in uyarladığı Koca Sinan, bir sezon boyunca çeşitli illerde izleyiciyle buluşacak.

SİNPAŞ GYO Hakkında

Türkiye’nin İMKB’de işlem gören ve % 49’u halka açık şirketi Sinpaş GYO, imza attığı her konut projesinde müşterilerine ve hissedarlarına kazançlı yatırımlar sunuyor. Daima yenilikçi ve modern projelere imza atan Sinpaş GYO’nun, İstanbul’da Bosphorus City, İstanbul Sarayları, Aqua City 2010 ve Lagün; Bursa’da Bursa Modern olmak üzere satışı süren 5 projesi, satışı ve inşaatı tamamlanan 2 proje olmak üzere toplam 7 projesi bulunuyor.


Sinpaş GYO Çağrı Merkezi 444 1 440

www.facebook.com/sinpasgyo

www.twitter.com/sinpasgyo

www.sinpasgyo.com.tr
Yüklə 16,32 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə