Belediye başkanliğinin 01Yüklə 83,11 Kb.
tarix09.02.2018
ölçüsü83,11 Kb.
#42445

BELEDİYE BAŞKANLIĞININ 01.01.2007 TARİHİNDEN 31.12.2007 TARİHİNE AİT

FAALİYET RAPORUDUR

I-GENEL BİLGİLER

A- Misyon ve Vizyon :

B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar:

5393 sayılı kanunla ve diğer kanunlarla, yönetmeliklerle verilen hizmetleri yapma, yaptırma ve talep etmek.

C- İdariye İlişkin Bilgiler :

  1. Fiziksel Yapı :

Çalışanlar , Hizmet binaları , işyerleri , makine araç gereçler, su kuyuları ve bn.

2- Örgüt Yapısı

Belediye Başkanı, Belediye meclisi ve encümeni, komisyonlar, Şube Müdürlükleri Memurlar ve İşçiler.3- Bilgi ve Teknolojik Kaynaklar

Kanunlar Külliyatı, Resmi Gazete, dergiler, bilgisayarlar ve internet bağlantıları.4- İnsan Kaynakları

Belediyemizde 52 adet memur kadrosu olup bundan 8 adedi dolu, 3 sözleşmelidir, 44 adet kadroda boştur. İşçiler 26 adet işçi kadrosu olup bunların 13 adedi dolu 13 adedi boştur.5- Sunulan Hizmetler

1- TEMİZLİK HİZMETLERİ

a) Çöp toplama hizmetleri yaz aylarında işin durumuna göre günlük, kış aylarında da 2 günde bir yapılmaktadır, çöp toplama işi 1 çöp aracı ile 1 şoför 2 isçi ile ilçemiz ve sanayi bölgesinde yapılmaktadır, çöp toplama işi işçiler arasında dönüşümlü yapılmakta çöp toplama işi yaz aylarında işin yoğunluğuna göre çalışma saatleri değiştirilmektedir.

b) Çöp konteynırlarının yetersiz gelmesi sebebiyle 20 adet çöp konteynırı, 25 adet çöp kovası yaptırdık, 5.400,00 YTL ödedik.İhtiyaç olan yerlere koyduk.

c)Çöp toplama alanı yığılmalara göre yaz aylarında 1 ayda , kış aylarında 2 ayda bir kepçe ile dozerle toplanmaktadır.

d) Her gün umuma ait tuvaletlerin bakım ve temizlikleri ile park, bahçe, cadde ve sokakların temizlikleri yapılmaktadır. Ayrıca Cuma günleri umuma ait çeşmeler, cami avluları ve cadde ve sokakların genel temizlikleri ve yıkama işleri yapılmaktadır.

e) Umuma ait tuvalet, park bn. Yerlerin yaz aylarında boya ve badana işleri yapılmaktadır.

f) İlçemiz içerisinde başı boş gezen sahipsiz kedi ve köpeklerin periyodik olarak toplanarak , toplama merkezlerine götürülmektedir.

g) Yaz aylarında kara, sivri ve bn. Haşerelerle müdahale yaparak, hayvan gübreleri, umuma açık yerler çeşme ve çamaşırhaneler, park alanları, cadde ve sokaklar sağlıklı yaşam, temiz ve güzel ilçe olmamız bakımından ilaçlanmaktadır.

h) İlçe içerisindeki hayvan gübre depolama yerleri yaz mevsimi geldiğinden temiz ilçe bakımından insan sağlığı açısından da kaldırılması sağlanmaktadır.

j) Çöp toplama deposu umut ediyoruz, çalışmalara göre kaldıracağız depolamalar AB standartlarına uygun olarak yapılacaktır. Depolamalar ilimizdeki belediyelerin birlikte depolama yapıldığı yer olarak inşa edilecektir. Çalışmalar devam etmektedir. Çevre Birliği tarafından.
…/..
S.2

2- ULAŞIM HİZMETLERİ

a) Korgun Çankırı arasında yol taşımacılığı yapan 5 araç sahipleriyle, 01.01.2007 tarihinden itibaren yıl sonuna kadar sözleşmeler yenilenmiş araçların yenilenmesi daha önceki yıllarda olduğu gibi önerilmiştir. Yolcu taşımacılığı yapan araç sahiplerinden işgal ücreti alınıp toplam 3.780,00 YTL gelir sağlanmıştır.

b) Halktan gelen talepler, Organize Sanayi Bölgesindeki çalışan işçi sayısına göre ek seferler ve sefer sayıları işletmecilerin görüşleri de alınarak düzenlenmektedir.

3- KONUTLAR- İŞYERLERİ

a)20 dairelik Sosyal Konut dairelerinden 2006’da 11 adedi satılmış. 9 adedi de 2007 yılında çeşitli tarihlerde satılmıştır.160.460,00 YTL gelir sağlanmış olup belediyemiz hizmetlerinde harcanacaktır.

b) Boş olan işyerlerine gelen taleplere göre ihaleye çıkartılarak kiraya verilmiştir.

c) TOKİ tarafından yapılan Ticaret Merkezi olarak inşa edilen yerin arsası TOKİ’ye devredilerek 8.236,80 YTL gelir sağlanmıştır. Düğün salonu da belediyemize verilecektir. 13 işyerinin teslimi görüşlerimize göre 2008 yılı ilk aylarında yapılacaktır.

d) İşyerleri açık arttırmada bedelinin üzerinde fiyatla satıldı, buda ilçemizin gelişmesinin göstergesidir.

4- KAMULAŞTIRMA

a) 17 adet arsa kamulaştırdık. Bazılarını yol açmak, bazılarını hizmet alanı yapmak için aldık.

b) Büyük Caminin arkasında Mutların alamadığımız hissesi ile Erdoğanların evlerinin kamulaştırmasını da, mahkemeye dava açtık, davalar devam ediyor.

5- OVA HİZMETLERİ

a) Çiftçilerimizin destek olması ve görevlerimiz arasındaki sulama kanalları ve arkların daha önceki yıllarda olduğu gibi temizliği ve tamiratları yapıldı.

b) 2007 yılının kurak geçmesi sebebiyle, yedek olarak öz mevkiinde açılan kuyudan sulama suyu destekledik. Sıkıntı olmadan çiftçilerimizin mağduriyeti giderildi.

c)Ekili tarla, bahçe, bağ ve ağaçların sulaması için ark ve kanallara su veren bentler zamanında tutuldu, sulamada ve su sıkıntımız olmamıştır.

d) Ova yollarının daha önceki yıllarda olduğu gibi bakım ve onarımları yapıldı. Yollara zarar veren ağaç ve bn. kesildi ve temizlendi.

e) Sulama suyunun gitmediği yollara zarar vermemesi ve su kayıplarının önlenmesi ile su kayıbının enaza indirilmesi için su geçişlerine büz kondu su kaybı ve zarar önlendi.

f) Ovadan Zeki AYHAN’IN serasının oradan yola giriş tehlike arz etmektedir. Öz köprüsünün alt kısmına köprü yapımı tamamlanmış, hizmete girmiştir.

6- EVLENME HİZMETLERİ

29 adet çift evlenme müracaatında bulundu, 29 çiftin evlenme akdi istenilen tarihte aksilik olmadan zorlukla karşılaşmadan icra edilmiştir. Aile cüzdanları da verilmiştir.

7- SOSYAL FALİYETLER

a) İlçemize bağlı köylerin bilhassa İstanbul, Ankara ve diğer İllerdeki dernekleri her türlü faaliyetlerine Korgun’u temsilen katılıyorum. İlçemizin gelişmesi ile bilgi veriyor onların sorunlarını dinliyor, faydalı ve yapabileceklerimize öncülük ediyorum

b) Belediyemizde yapılan ve adedi 7 olan çocuk parklarının bakım ve onarımları yapılıyor, park yapma çalışmalarımız yerleşim yerlerindeki nüfus ve taleplere göre devam etmektedir.

c) Parklarda insanlarımızın rahatça oturmalarını sağlamak için 20 adet bank yaptırdık. 4.300,00 YTL ödedik, parklara yoğunluğa göre bank konuldu.
…/..
S.3
d)Daha önce internet kafeye kiraya verdiğimiz işyerimiz boşaltıldı. Yaren ve Kültür evi yapmayı amaçladık, bildiğiniz gibi İlimiz, İlçemiz ve köylerimiz Yaren Kültürü bilinmektedir.Yaren ve Kültür Evi tamamlanarak yarenlere hizmet vermektedir.

e) 2007 yılında asker uğurlama töreni yapıldı. Askerlerimize moral olması için eğlence düzenlenmiş olup havayı fişek gösterisi yapılmıştır. Beğeniyle halkımızda izlenmiştir.

8- SAĞLIK HİZMETLERİ

a) Sağlık ocağının sağlıklı, aksama olmadan hizmet vermesi bakımından noksanlıkları takip edilmekte müdürlükle temasa geçilerek tamamlatılmaktadır..

b) Doktor, hemşire, ebe, sağlık memuru, hizmetli açığı yoktur.Personel açığı olmadan açık giderilmektedir.

9- SPOR HİZMETLERİ

a) Korgun Belediye Spor kulübümüz vardır, hiçbir spor faaliyetimiz yoktur, Okullarla görüşülüyor müsabakalara ister ferdi, ister takım halinde katılınması için çabamıza rağmen sporcu bulunamıyor. Spor sevilirse yapılır. Bizim amacımız Türk sporuna hizmet etmek, gençliğe kardeşlik, sevgi, barış sağlamak ilçemizi tanıtmaktır. Ama bunda başarılı değiliz. Bizden değil sporun sevilmediğinden ve ilgisizlikten.

b) Spor sahasındaki Soyunma ve Giyinme odasının kaba inşaatı bitmiştir.

c) Spor kulübümüz ve okullarımıza sporla ilgili eksikleri yasaların verdiği yetki kapsamında, belediye imkanları doğrultusunda araç, gereç ve malzeme yardımı yapılmaktadır.

10-KÖMÜR SATIŞ VE DAĞITIM İŞLEMLERİ

a) Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2007-2008 kış sezonunda halkın ihtiyacına göre hem yerli hem ithal kömürü getirilmiştir. Bildiğiniz gibi yerli kömür + 18 mm tunç bilek kömürüdür 217,50 ton alınmıştır. Kömür GARP Linyit İşletmelerinden doğrudan alındı. Halka parakente satış fiyatı 250 YTL’dir.

b) İthal kömür daha önceki yıl alınan, halkımıza beğenilen Bamak kömürüdür, 71,980 ton alındı, parekende satış fiyatı 360,00 YTL’dir.

c) Kömür satışları 4 eşit taksitle yapılıyor. Taksidini zamanında ödemeyenlere bu yılda %5 faizle tahsil ediliyor.

11- EVRAK KAYIT İŞLEMLERİ

a) Bakanlıklardan, kamu ve kuruşlarından 726 adet çeşitli konular içeren resmi yazı gelmiştir.1’den başlamak üzere kayıtları yapılarak dosyalanmıştır, bunlardan cevap verilmesi gerekenlere cevap verirken yine 1 den başlayarak sayı verilmiştir.Konusuna göre dosyalaması yapılmıştır.

b) Kişi ve kişilerden 54 adet dilekçe gelmiş, cevap verilmesi gerekenlere cevap verilmiş, yapılması gerekenler varsa o hizmetler yapılarak cevap verilmiştir, 1 den başlayarak sayı verildi konusuna göre dosyalandı.

c) Göreve geldiğimden bu yana herhangi şikayetle ilgili resmi yazı yoktur. Benimde en sevindiğim konudur.

12- MECLİS İŞLEMLERİ

a) Meclisimiz yıl içerisinde 12 defa toplantır.

b) Toplantımızda 15 adet karar alınmıştır, alınan kararlar katılanların oybirliğiyle gerçekleşmiştir. Muhalif olmamıştır.

c) Yasa gereği konu olsada olmasada her ay meclisimiz aksamadan toplanmıştır.

13- ENCÜMEN İŞLEMLERİ

a) Encümenimiz yıl içerisinde aksamadan haftalık toplantısını gerçekleştirmiştir. Olağan üstü toplantı yapılmamıştır.

b) Yıl içinde 51 defa toplantı yapmıştır. Toplantıya üyelerin hemen hemen tamamı katılmıştır. Mazeretleri dışında

c) Yılı içerisinde toplantılarda encümen 44 konu havale olmuştur, 1 den başlayarak da numara verilmiş adet karar alınmıştır.
…/..

S.4


14- BORÇ VE ALACAKLAR

a) Belediyemizin sosyal güvenlik kuruluşu dahil hiçbir kuruma borcu yoktur. Parası da vardır. Yatırımlar devam ediyor.

b) Alacaklarımız, günleri geldiğinde tahsil oluyor, bunlar emlak vergileri, harçlar, kiralar, su gelirleri, araç kiraları ve bn. gibi takipler gayretle yapılıyor.

14- ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

a)Organize Sanayiye gelen müteşebbislerin yatırım yapmaları için öncülük ediyorum, birebir ilgileniyorum. Organize Sanayi Bölgesindeki faaliyetteki fabrikaları anlatıyorum, alt yapı sorunu olmadığı, elektrik kesintisinin bulunmadığı ve teşviklerden bahsediyorum.

b) OSB de faaliyette olan fabrika sayısı 22’ye ulaşmıştır. Çalışan işçi sayısı 1300 kişidir.6- Yönetim ve İç Kontrol Sistemi

Belediye Başkanı ve Müdürler

D- Diğer Hususlar:

II- AMAÇ VE HEDEFLER

A- İdarenin Amaç ve Hedefleri

İnsanlara etkin, verimli, sağlıklı ve eşit hizmetler sunmak.

B- Temel Politikalar ve Öncelikler

İnsanlara ayrım gözetmeksizin hizmet yapmak,

C- Diğer Hususlar
III- FAALİYETLERE İLİŞKİN BİLĞİ VE DEĞERLENDİRMELER

A- Mali Bilgiler

1- Bütçe Uygulama Sonuçları

2007 yılı bütçesi 1.800,000,00 YTL

Gelir Kesin Hesabı : 1.370,206,89 YTL

Gider Kesin Hesabı : 1.257,126,05 YTL  1. Temel Mali Tablolara İlişkin

GİDER

Bütçeye Konan : Harcanan :

Personel Giderleri 471.992,00 YTL 439.939,75 YLT

Mal ve Hizmet Alım. 398.100,00 YTL 251.400,38 YTL

Faiz Giderleri -

Cari Transferler 60.600,00 YTL 39.686,13 YTL

Sermaye Giderleri 484.308,00 YTL 524.034,43 YTL

Sermaye Transferleri 60.000,00 YTL 2.065,36 YTL .

Yedek Ödenekler 325.000,00 YTL - .TOPLAM 1.800,000,00 YTL 1.257,126,05 YTL
…/..
S.5
GELİR

Bütçeye Konan : TAHSİLAT :

Vergi Gelirleri 1.383.008,00 YTL 842.611,65 YTL

Vergi Dışı Gelirleri 154.215,00 YTL 138.499,94 YTL

Sermaye Gelirleri 19.953,00 YTL 168.696,80 YTL

Alınan Bağış ve Yardımlar 242.824,00 YTL 220.398,50 YTL

TOPLAM 1.800,000,00 YTL 1.370,206,89 YTL

3- Mali Denetim Sonuçları

Muhasebe kayıt ve işlemleri tarafımızdan Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü biriminde

yapılarak, muhasebe ve kayıt işlemlerinin doğru, düzenli ve Yasalara göre yapılmıştır

4- Diğer HususlarB- Performans Bilğileri

  1. Faaliyet ve Proje Bilğileri

a) YOL ÇALIŞMALARI


2007 YOL DÜZENLEMELERİ

SIRA

YAPILAN YER ADI

PARKE 6

PARKE 8

BORDÜR 70

OLUK 50

1

Okul Caddesi ve çevresi

1248 m2

4168 m2

212 mt

625 mt

2

Akçay Sokak

2107 m2

xxx

136 mt

xxx

3

Sağlık Ocağı Çevresi

1483 m2

xxx

223 mt

xxx

4

Toki Çevresi

180 m2

389 m2

114 mt

xxx

5

Ünlü Caddesi ve Çevresi

2313 m2

xxx

526 mt

xxx

6

Kartal Caddesi ve Çevresi

4762 m2

xxx

338 mt

xxx

7

Belediye Caddesi

550 m2

2964 m2

127 mt

250 mt

8

Şahin Sokak

1022 m2

xxx

28 mt

xxx

9

Mitik Sokak

1752 m2

xxx

295 mt

xxx

10

Oguz Caddesi ve Çevresi

4063 m2

xxx

532 mt

xxx

11

Sanayi Caddesi ve Çevresi

1188 m2

2924 m2

606 mt

xxx

 

 

 

 

 

 

 

T O P L A M

19668 m2

10445 m2

3137 mt

875 mt

TAŞ DUVAR : 320 MT (Muhtelif yerlere)


b) KANALİZASYON HİZMETLERİ

BACA = 14 Adet

Büz = 150 mt

PVC = 280 mt

Hizmet Alanı = % 85

…/..
S.6


c) İÇME SUYU

Abone = 967 Adet

İlave = 1000 mt Sögütlü Kışlaları

Hizmet Alanı = % 90

- Mevcut su kuyusu temizlendi 2 pompası yenilendi.

- Öze bir adet derin su kuyusu açıldı.

e) RUHSATLAR

1- 8 adet inşaat

2- 3 adet iskan

f) YAYLA HİZMETLERİ

1- 5 adet hayvan sulama göleti temizlendi ve genişletildi. Meydan, Osmanlı,

Kaymakçı,

Emir ve yaylanın üzerindeki gölet.

2- Köy Hizmetlerinden temin edilen dozerle ve kamyonlarla yayla yoluna stabilize

çekildi.

3- 1 adet gölet tel örgü ile çevrildi suyu çeşmeye verildi.

g) OVA HİZMETLERİ

1- KÖYDES programı ile 12 bin metre boru, 23 bin metre açık kanal

olmak üzere, 35 bin metre sulama kanalı yapıldı. Merkez göletinden kanallara su

verilmeye başlandı.

2- Ova yollarına Nisan ayında stabilize çektik.

3- Değirmenönü kanalı temizlendi ovaya su verildi.

h) İNŞAATLAR

1- TOKİ’ce iş merkezi ve çok amaçlı salon yapımı tamamlanmıştır..

2- Kimsesiz çocuklar için yine TOKİ’ce Sevgi Evleri ihalesi 04.11.2007 tarihinde ihaleye çıkmış, 2008’de yapımı tamamlanacaktır.

j) AĞAÇ DİKİMİ

1- Srap projesi kapsamında 3 yıl içerisinde 45 bin ile 50 bin arasında ağaç dikimi yaptık.

2- TOKİ binalarının olduğu kısmı ve mezarlıkları ağaçlandırdık.


2- Performans Sonuçları Tablosu

İlçemizdeki Doğu, Uludağ ve Büyük mahallesinin tüm yollarının beton kilt parke döşemesi bitmiş, Büyük mahallenin bir kısmının eski duvarları yıkılarak imara göre yollar genişletilip yeni duvarlar örülüp yollara parke döşenmiştir. Kanalizasyonu olmayan mahallelere kanalizasyon döşendi. İlçemize içme suyu sağlayan civeleğin dere adıyla bilinen ıslah çalışmaları yapıldı. İlçemiz çevresi ve içini yeşillendirmek için çeşitli fidan dikimi yapıldı, Hizmet ve yatırımlar aynı performansla devam ediyor.

3-Performans Sonuçlarının Değerlendirmesi

Belediyenin mali imkânları çerçevesinde İlçemizi güzelleştirmek ve geliştirmek

amacıyla halkımıza en iyi hizmetler vermeye çalıştık.

4- Performans Bilgi Sisteminin Değerlendirilmesi

5- Diğer Hususlar

IV- KURUMSAL KABİLİYET VE KAPASİTENİN DEĞERLENDİRİLMESİ

A- Üstünlük

B- Zayıflık

C- Değerlendirme

V- ÖNERİ VE TEDBİRLER

…/..

S.7


EKLER

1- İç kontrol güvence beyanı (2 adet),

2- Mali hizmetler birim yöneticisinin beyanı.
5393 sayılı Belediye Yasasının 56. maddesi hükmü uyarınca tarafımızdan hazırlanan meclise sunulan çalışma ve hizmetler yukarıda olduğu gibi bölümler halinde anlatılmıştır.

Sayın Meclisimizin değerli üyeleri , V bölümden oluşan icraatım 01.01.2007 tarihinden itibaren 31.12.2007 tarihleri dönemine ait olup, hizmetleri yaparken belediye meclisi, encümen üyeleri, belediyede çalışan müdür,memur,işçi, hizmetlisine kadar sonsuz güven ve destek gördüm. Ayrıca ilçemizdeki resmi kurum ve kuruluşlarla uyum içinde bir çalışma yaptık.

Yaptığımız hizmetlerde yardımlarını esirgemeyen millet vekillerimiz ile kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ederim.Yukarıda maddelerde açıklamış olduğumuz hizmet ve yatırımları siz değerli meclis üyelerinin bana vermiş olduğunuz yetki ve iyi niyet ve gayreti ile Belediye çalışanlarının çalışma ve çabaları ile gerçekleştirilmiştir.

Hepinize teşekkür eder, sağlık ve sıhhatler diler,”Yıllık Faaliyet Raporunu” sizlerin bilgisine sunar,

Saygılarımı arz ederim.
04.04.2008

Halil ÖZ


Belediye Başkanı

İmza

Yüklə 83,11 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə