BenelüX&paris -klasiK İtalya- ispanya almanya-orta avrupa-güney fransaYüklə 67,62 Kb.
tarix27.07.2018
ölçüsü67,62 Kb.
#59856

BENELÜX&PARİS -KLASİK İTALYA- İSPANYA

ALMANYA-ORTA AVRUPA-GÜNEY FRANSA

YUNANİSTAN-SIRBİSTAN- BULGARİSTAN


İTALYA& Floransa-Roma –Venedik- Milano  -Como Gölü

FRANSA& Paris – Aix-en-Provence- Marsilya Nice- Cannes-Monaco-Montecarlo İSPANYA& Barselona - Girona HOLLANDA& Amsterdam 

BELÇİKA& Brüksel  Brugge ALMANYA&Berlin – Dresden ÇEKCUMHURİYETİ & Prag MACARİSTAN& Budapeşte AVUSTURYA& Viyana SLOVAKYA& Bratislava SIRBİSTAN & Belgrad

YUNANİSTAN& Selanik - Kavala  BULGARİSTAN& Sofya

TUR TARIHLERI :

HAZİRAN 14 - 30 HAZIRAN

TEMMUZ 20 TEMMUZ -05 AGUSTOS

AĞUSTOS 17 AGUSTOS- 02 EYLUL

EYLÜL 07 - 23 EYLUL

ERKEN REZERVASYON İNDİRİM FIRSATLARINI KACIRMAYIN.

OTELLER

İki Kişilik Odada kişi başı

Tek Kişilik Oda Farkı

Üçüncü Kişi

0 – 1 Yaş

Çocuk

02 – 12 Yaş

Çocuk

HOTEL MR PRESIDENT / BELGRAD VB.

http://www.hotelmrpresident.com/en/

HOTEL CANADA BUDAPEST / BUDAPEŞTE VB.

http://www.canadahotelbudapest.hu/

HOTEL JUNO PRAGUE / PRAG VB.

http://www.hoteljuno.cz/index.php?oid=303719

CITY HOTEL BERLIN EAST  / BERLIN VB.

https://www.hotel-berlin-east.com/en

VAN DER VALK HOTEL HILVERSUM DE WITTE BERGEN / AMSTERDAM VB.

https://www.hoteldewittebergen.nl/

KYRIAD PARIS SUD HOTEL DE RUNGIS VB.

http://www.kyriad-paris-sud-porte-divry.fr/en

CAMPANILE TOULOUSE BALMA CITE DE ESPASE VB.

http://www.campanile.com/en/hotels/campanile-toulouse-sud-balma-cite-de-lespace

ATTİCA 21 VALLES SABADEL / BARCELONA VB.

https://www.attica21hotels.com/en/aparthotel-attica21-valles/

HOTEL IBIS MARSEILLE CENTRE PRADO VELODROME VB.

http://www.accorhotels.com/tr/hotel-0619-ibis-marseille-centre-prado-velodrome/index.shtml

KYRIAD NICE PORT HOTEL / NIS VB.

https://www.kyriad.com/fr/hotels/kyriad-nice-port

IDEA HOTEL SAN SIRO / MILANO VB.

http://www.ideahotel.it/web/en/idea-hotel-milano-san-siro

HOTEL ARISTON / MONTECATINI VB.

http://www.ariston-hotel.com/en/

HOTEL EXCEL CIAMPINO / ROMA VB.

http://www.excelciampino.it/

1199 €
999 €

495 €

1199 €
999 €

90 €

(otobüs koltuk kullanımı yoktur)

1199 €
999 €ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

 • İstanbul’dan hareketle programda belirtilen tüm yol güzergahını kapsayacak şekilde, Lüks Otobüsler ile ulaşım hizmeti

 • 3* ve 4* Hotellerde 14 gece gece Oda Kahvaltı konaklama

 • Programda belirtilen yerlerde Panoramik Şehir Turları

 • Bari-Igoumenitsa arası Feribot taşımacılığı

 • Venedik Vaporetto ücreti

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • Zorunlu sigorta (30 € )ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 • VİZE ÜCRETİ 120 € (ÇOK ÇIKIŞLI SHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.)

 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI 15 TL

 • FERIBOT YOLCULUGUNDA KULLANILACAK LIMAN VERGISI KİŞİ BAŞI 39 € (REHBERE ÖDENİR)

 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR,

 • ŞAHSİ HARCAMALAR & OTEL ALTERNATİFLERI

 • REHBER VE ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ, ALTERNATİF TURLAR

 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

 • YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK KİŞİ BAŞI 4 EURO(REHBERE ÖDENİR)

 • SEYAHAT SIGORTASI, ( 15 EUR )

 • ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI)

(30 €)(KAPPA TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 7 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ


1. GÜN : İSTANBUL – SOFYA - BELGRAD

Akşam saat 19.000’da Kadıköy Evlendirme Dairesi ve saat 20:00’da Beşiktaş Barbaros Bulvarı Hamidiye Camii Önünden, hareketle Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Haskova yolunu takiben ilk durağımız olan Sofya’da bir mola veriyor ve Sofya panoramik şehir turunu geçekleştiriyoruz. Gezimizde, St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilise’si, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilise’si, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı gezilebilecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı, ordu evini de görme fırsatımız olacak. Gezi sonrası, Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyor ve varıyoruz. Varışın ardından Panoramik şehir urumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer , oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.


2. GÜN : BELGRAD – BUDAPEŞTE

Erken saatlerde alınacak Sabah kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareket ve varış. Panoramik şehir gezisi bizleri bekliyor. Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Gül Baba Türbesi, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz arasında yer alıyor. Budapeşte’de konaklayacağımız Otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz. Dinlenmemizi tamamladıktan sonra dileyen misafirlerimizle Tuna Nehri Tekne Gezisi (Ekstra 30 €) Budapeşte Avrupa'nın incisi olarak tanımlanıyor. Buna inanabilmeniz için tekne turuna çıkmanız olmazsa olmazlardan biridir. Zira Tuna'nın ikiye ayırdığı kentin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için şehri bir de nehirden gezmeniz gerekir. Teknede kulaklıklar vasıtası ile anlatımları dinleyerek şehir mimarisi tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binalar muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Bir yandan size ikram edilen içkinizi içerken diğer yandan bu romantik manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Dileyenler için Çigan Gecesi Gezisi (Ekstra 45 € ) Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu turumuzda gideceğimiz restoranımız aynı zamanda bir şarap mahzeni olup, burada hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz. Konaklama tesisimizde.


3.GÜN: BUDAPEŞTE–(BRATİSLAVA–VİYANA )– PRAG ( 590 Km)
Güne erken saatlerde alacağımız kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle yola çıkıyoruz. Grubumuzun kabulü halinde (Ekstra 55 €) Bratislava&Viyana gezi programı. yol güzergahımızdaki Slovakya’nın mutlaka görülmesi gereken Muhteşem şehri Bratislava Gezisini gerçekleştirebiliriz. Son derece şirin bir başkent olan Bratislava gezimizde Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F.Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Viyana’ya hareket ve varış. Varışı takiben gerçekleştireceğimiz Viyana Şehir gezisinde, Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi, Dönme Dolabı (Prater) Tuna Boyu ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında.. Gezi sonrası şehirde serbest zaman. Konaklama yapacağımız Çek Cumhuriyetinin baş kenti Prag’a hareket ve varış. Konaklama otelimizde.

4.GÜN: PRAG – (DRESDEN ) - BERLİN ( 420 Km )

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Prag panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası, Almanya’nın Baş Kenti Berlin’e doğru hareket ediyoruz. Grubumuzun kabulü halinde yol güzergahımızdaki Dresden Gezisini gerçekleştiriyoruz (Ekstra 25 € ) , Kuzeyin Floransa’sı Dresden’de Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Müzesi, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı ve Elbe Nehri kıyısı göreceğimiz keşif duraklarımızdır. Berlin’e hareket ve varış. Varışımızzı takiben Berlin Panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoaruz, gezimizde ; Gezimizde Kollhoff Gökdelenlerinin bulunduğu izleme Platformu, İlgi çekici mimarisi ile Daimler Chryler,Sony-Kompleksi, Büyükelçilikler ve bakanlıklar,Cam kubbesi ile Meclis Binası, Alexander Platz, Petersdom'a Protestan mezhebin önemli mimari örneklerimden biri olan Berliner Dom Kilisesi, vb. panaromik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.


5.GÜN: BERLİN –-AMSTERDAM (670 Km )

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Amsterdam’a hareket ve varış. Varışımızı takiben, Amsterdam Panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.


6.GÜN: AMSTERDAM- ( BRUGGE – BRÜKSEL )-PARİS ( 315 Km)

Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Belçika’nın ve Avrupa’nın Baş Kenti Brüksel’e hareket ediyoruz. Grubumuzun kabulü halinde yol güzergahımızdaki Brugge &Brüksel Gezisini gerçekleştiriyoruz (Ekstra 50 € ). Gezimizde ortaçağdan günümüze hiç bozulmadan gelen muhteşem mimarisi, su kanallarında yapılacak tekne gezisinde yüzyıllarca geriye giderek o dönem yaşamlarına şahit olabilme imkanı bulacağız. Gezi sonrası, Brüksel’e hareket ve varış. Varışımızı takiben Brüksel panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde Kraliyet Sarayı Çin ve Japon evleri, Grand Place, Borsa Binası Atomium ve Heysel stadyumu görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Fransa’nın rüya şehiri Paris’e doğru hareket ve varış. Dileyen misafirlerimiz için Işıklar altında Paris ( By Night) , (Ekstrra 20 € ) Louvre Müzesi, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Opera Meydanı, Champ Elysees göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.7.GÜN: PARİS - TOULOUSE ( 550 Km)

Güne erken saatlerde alacağımız kahvaltıyla başlıyoruz , ardından grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Paris Panoramik Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde masallara, romanlara ve filmlere konu olmuş olan ve üstünde dünyanın en büyük vitraylarının bulunduğu tam anlamıyla bir mimari şaheseri olan Notre Damme Kilisesini ziyaret edeceğiz. Yolumuzun üstündeki muhteşem mimari yapısıyla Opera Binası'nı görüyoruz. St Germain, Louvre Müzesi, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Opera Meydanı, Champ Elysees diğer göreceğimiz yerler arasındadır. Öğlenden sonra, Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek (Ekstra 55 € ) Sacre Coeur&Montmarte (Ressamlar Tepesi) & Eiffel Kulesi&Seine Nehri turuna katılabilirler. Turumuz öncelikle Sacre Coeur Kilisesi ile başlıyor. Bölgeyi kendilerine mekân tutmuş hayat kadınlarının aralarında para toplayarak yaptırdıkları bu ilginç kilisenin hikâyesi sizi şaşırtacak. Daha sonra tüm dünyadan, ünlü olabilmek hayali ile sanat şehri Paris'e akın eden ressamların mekânı olarak bilinen bu güzel mekânda çeşitli dükkânlardan alışveriş yapabilir ünlü cafelerde zaman geçirebilirsiniz. Bir sonraki durağımız Seine Nehri Tekne Gezisi olacak, Nehri boydan boya geçerken nehir üzerinden göreceğimiz Louvre Müzesi,Orsay Müzesi, Özgürlük Anıtını,Notredamme Kilisesi vb. birçok Tarihi yapıyı görerek nehir turumuzu tamamlıyoruz., Turumuz, Eiffel'in tepesinden Paris'in muhteşem manzarasının seyredilmesiyle sona eriyor. Ardından grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Toulouse’a doğru hareket ve varış. Otelimize transfer ve Konaklama otelimizde.


8.GÜN: TOULOUSE – ( GIRONA )-BARSELONA ( 375 Km )

Güne erken saatlerde alacağımız kahvaltıyla başlıyoruz , Toulouse Panoramik Şehir Turunu gerçekleştiriyoruz. Toulouse şehir turumuzda ; Capitole Meydanı, Dünyanın en büyük Roman stilinde inşa edilmiş kapısı ile Saint Sernin Bazilikası , 14.yüzyıla ait Jacobins Manastırı ,Belediye Binası Capitole , 16.yüzyılda inşa edilmiş Dor , İyon ve Korent stillerinin en zarif örneklerinden olan Bernuy göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından, Akdeniz'in batı kıyılarında yer alan, Romen, Arap ve Hristiyan kültürlerinin zengin bir karışımı olan İspanya’nın liman şehri ve Kotaloya’nın Baş Kenti , Barselona’ya doğru hareket ediyoruz. Grubumuzun kabulü halinde yol güzergahımızdaki Girona Gezisini gerçekleştiriyoruz (Ekstra 25 € ). Barcelona’ya 100km uzaklıkta olan Girona, her sokağında ortaçağda hissettiren, her adımınızda sizi yüzyıllar öncesine götüren büyülü bir kenttir. Roma kalıntıları, tarihi arap hamamları, Katedrali, Yahudi mahalleleri, renkli evleri ve eski köprüleri ile tarih kokar sokaklar… Şehrin tam ortasından geçen Onyar Nehri eski ve yeni şehri adeta birbirinden bir bıçak gibi ayırır.Kendinizi aynı anda farklı zamanlarda hissetmenin başka bir adıdır Girona. Ardından Barselona Panoramik Şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde Göreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Gezi sonrası Konaklama yapacağımız otele transfer, oda dağılımı ve konaklama.9.GÜN: BARSELONA-( AVIGNON&AIX EN PROVENCE)-MARSİLYA(470km)

Güne erken saatlerde alacağımız kahvaltıyla başlıyoruz , ardından grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Fransanın en önemli liman kentlerinden biri olan Marsilya’ya doğru harelet ediyoruz. Grubumuz kabul ettiği taktirde, yol güzergahımızdaki (Ekstra 30 € ) Avignon&Aix-En-Provence gezisini gerçekleştireceğiz. Gezimizin ilk durağı Fransa’nın Provence bölgesinde Rhone Nehri kıyısında bulunan Avignon; Ortaçağdan kalan şehir duvarı, Papalık Sarayı ve Pont St.Benezet köprüsü görülecek yerler arasındadır. İkinci durağomız, Aix-en-Provence olacaktır, minik şirin Fransız şehri yüzlerce çeşmesi, lavanta tarlaları daracık sokakları ve ünlü mağazalarıyla Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biridir. Bölgedeki son Durağımız konaklama yapacağımız Fransanın en önemli liman kentlerinden biri olan Marsilya’dır. Tarihi ve kültürel güzelliği ile de öne çıkmaktadır.19. yy’dan kalma Notre Dame de la Gadre Basilikası, Eski Liman bulunmaktadır. Konaklama yapacağımız otele transfer, oda dağılımı ve konaklama.10.GÜN: (CANNES&MONACO&MONTECARLO) – NICE (290 Km)
Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve Rehberimizin belirteceği saatte misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Fransa’nın Akdeniz kıyısındaki Güney Fransa’ya (Cote d’azure ) uzanmak için Nice’ye hareket ediyoruz. Grubumuzun kabulü halinde yol güzergahımızdaki Cannes& Nice & Monaco&Monrecarlo Gezisini gerçekleştiriyoruz (Ekstra 65 € ). Gezimizde, İlk olarak, her yıl bahar aylarında Film Festivali dolayısıyla tüm gözlerin üstünde olduğu Canes’e hareket ve varış. Gezimizde Cannes şehir merkezindeki La Croisette, Cannes Film festivalinin gerçekleştiği kırmızı halı üzerinde dünya yıldızlarının yürüdüğü Festival Sarayı (le Palais des Festival), le port, le Suquet... Antibes : Dunyanin en buyuk ve guzel yatlarini agirlayan liman, eski sehir, market, Grimaldi kalesi öreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası, Nice’ye hareket ve varış. Varışımızı takiben Nice panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde 1.Dünya savaşı sonrası Çarlık Rusyasından gelen hanedan üyelerinin yaptırmış oldukları Rus Klisesi ,Matisse müzesi, Franciscan Manastırı, Roma İmparatorluğundan kalma kalıntıları panoramik olarak görüyor ve Cimiez Tepesinden Muhteşem Nice şehrini kuş bakışı olarak seyretme ve fotoğraflama imkanı buluyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Bir süre dinlendikten sonra, Fransa’nın küçük ama ihtişamlı Monaco Prensliği’ne Akşam Turu yapmak üzere hareket , Prince Palace, Katedral, Kaptan Custo’nun Belgesellere konu olan ünlü Deniz müzesi, panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Montecarlo’ya çıkarken F1 Plotlarının araç kullandığı yollardan geçerek dünyanın en ünlü kumarhaneler merkezi olan bölgede şansınızı deneme fırsatı bulabileceksiniz. Konaklama otelimizde.

11.GÜN: NİCE – ( COMO GÖLÜ ) – MİLANO ( 590 Km )
Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile İtalya’nın Sanayi ve Moda şehri Milano’ya hareket ediyoruz. Grubumuzun kabulü halinde yol güzergâhımızdaki (Ekstra 45 €) Avrupa ve Dünya Jet Sosyetesinin Villa ve Malikanelerinin bulunduğu Como Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölü panoramik olarak gördükten sonra göl kıyısındaki Lüx Cafelerde vakit geçirebileceğiz, izin alınabilirse 500 den fazla çiçek peyzajı ile dikkat çeken Villa Carlotta, Birçok filme görüntüsü ile katkı sağlamış muhteşem Villa Balbianello ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bir sonraki durağımız ise Enoteca Cava Turacciolo olacaktır, Şarap severler için farklı tatları bulabilecekleri bir mekan olan bu şarap merkezinde Espressolu Grappa gibi özel şarapları test etme fırsatımız olacak. Gezi sonrası Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü  Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak şehir turumuzu tamamlıyoruz. Şehir turu sonrası otelimize transfer , oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.
12.GÜN: MİLANO- VENEDİK - FLORANSA ( 590 Km )
Sabah erken saatlerde Venedik’e hareket ve varış. Şehir turumuzu yapmak üzre hareket. Gezimizde, öncelikle vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz ,Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır.( Ekstra 25€) Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz.. Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği (Ekstra 30€) Dünyaca ünlü cam eşyaların ve kristallerin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Murano Adası turuna katılabilirler. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Venedik’ten ayrılıyor ve konaklama yapacağımız Montecatini’ye hareket ediyoruz. Otelimize geçiş ve oda dağılımı. Konaklama otelimizde.

13. GÜN  FLORANSA - ROMA ( 280 Km )
Sabah kahvaltısından sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa Şehir Turunu gerçekleştiriyoruz. Yapılacak olan şehir turumuzda; Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı, Republic Meydanı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun bitimini takiben serbest zaman . Akşam saatlerinde konaklama yapacağımız, İtalya’nın Baş Kenti Roma’ya hareket ediyor ve varıyoruz. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle (Ekstra 20€) Işıklar Altında Roma ( By Night) Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso ,Otelimize geçiş ve oda dağılımı. Konaklama otelimizde.

14. GÜN : ROMA
Alınacak sabah kahvaltısını takiben özel otobüsümüz ile Roma panoramik şehir turu. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından Otelimize yerleşme ve serbest zaman misafirlerimiz zamanlarını şehri daha yakından tanıyarak değerlendirebilirler geceleme otelimizde.

15.GÜN: ROMA –( POMPEI )-BARİ– IGOUMENİTSA (440 Km )
Sabah erken saatlerde alınacak kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Rehberinizin bildireceği saatte Bari limanına gitmek üzere hareket. Grubumuzun kabulü halinde yol güzergâhımızdaki (Ekstra 45 €) Dünyanın en çok ziyaret edilen antik kentlerinden biri olan Pompei Antik Kenti ziyaretini gerçekleştireceğiz. Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı, yaşanan felaket anı korunarak günümüze gelmiş şekli ile görülecektir. Bari’ye geliş saatimiz uygun ise şehri tanıma fırsatı bulacağız. Yapılacak bilet bagaj ve gümrük işlemlerini takiben grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve hareket. Feribot içerisindeki Bar, Restaurant, Cassino bölümlerinde keyifli zaman geçirerek değerlendirebileceğiz. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.
16.GÜN: SELANİK – KAVALA – İSTANBUL (875 Km)
Sabah erken saatlerde Igoumenitsa Limanına varış ve Grubumuza ait otobüs ile hareket. Selanik'e varış. Ardından şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Gezi sonrası yapılacak otobüs yolculuğuyla İskeçe ,Dede Ağaç yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış.Gezimizin ve servislerimizin sonu.

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.

- KAPPATUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.

- Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappa tur sorumlu değildir.

- Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.

- Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Kappa tur sorumlu tutulamaz.

- Kappa tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

- Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.

- Kappa tur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

- Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.

- Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.

- Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.

- Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.

- Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.

- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından KAPPATUR sorumlu tutulamaz.

- Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.

- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.

- Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.

- Kappa Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Kappa tur dan tazminat hakkı yoktur.

- Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından kappatur kesinlikle sorumlu değildir.

- Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.

- Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.TUR BROŞÜRÜNÜ VE NOTLAR PAKET TUR SÖZLEŞMESİNİN AYRILMAZ BİR EKİDİR. PAKET TUR SÖZLEŞMESİNDE İMZASI BULUNAN KİŞİ VE KİŞİLER ADINA TESLİM ALINMIŞTIR.


Yüklə 67,62 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə