Blok Girişleri ve Kat KoridorlarıYüklə 52,92 Kb.
tarix02.11.2017
ölçüsü52,92 Kb.

Önsöz:

01.01.2009 tarihinden yaşamın başladığı sitemizde günümüze kadar idari kadromuz, güvenlik, temizlik, bahçe işleri, teknik hizmetler olarak OLİMPOS SİTESİ A1-1 BLOK D:1 sakinlerimize hizmet vermekteyiz.

Bu süre zarfında daha güvenli, huzurlu ve rahat bir ortamda yaşamanız için gerekli çalışmalar Kat Mülkiyeti Kanunu, Yönetim Planı ve Yönetim Kurulunun talimatları doğrultusunda planlanmakta ve titizlikle yürütülmektedir.

 

Site vb. yerlerde toplu halde yaşamının, düzeni sağlamak, tesislerin devamlılığını ve sürdürülebilir bir yaşam kalitesine ulaşabilmek için belli kurallarının olması ve bu kurallara yaşayanların uyması gerekmektedir. Bu kurallara uyum; komşuluk hukukuna saygıyı, huzurlu, yeşil, sağlıklı ve temiz bir ortamda yaşamayı, sosyalleşerek yaşamı daha anlamlı kılmayı, başta çocuklarımız olmak üzere hepimize daha güvenli bir ortam yaratmakla kalmayacak aynı zamanda evlerimizin değerini de arttıracaktır. 

Kat malikleri birbirlerine karşı Medeni Kanunda düzenlenmiş bulunan komşuluk hukuku kurallarının gereklerine uymak ve iyi komşuluk ilişkilerinin gerektirdiği tavır ve davranışlarda bulunmakla yükümlüdürler.


Kat malikleri gerek kendi bağımsız bölümlerini ve gerekse ana taşınmaz ile bunlardaki ortak yerlere ait hakları kullanırken iyi niyet kuralları, kanun ve bu yönetim planının emir ve yasaklarına ve yönetime ait kurul ve görevlilerin aldıkları kararlara tam olarak uymak zorundadırlar. 
Buna göre;
Blok Girişleri ve Kat Koridorları:
a. Blok girişlerine ve sahanlıklara görüntüyü bozacak ve/veya hareketi engelleyecek şekilde çocuk arabası, bisiklet, saksı, ayakkabılık, portmanto vb. eşyaların bırakmayınız. Evinizin kapısının önünden itibaren ortak alanının başladığı ve bu alanın yönetim ve sorumluluğunun site yönetiminde olduğu unutulmamalı bu alana özel eşyalar bırakılmamalıdır.

b. Kapınızın önüne kısa bir süre de olsa ayakkabı, terlik, şemsiye gibi eşyalar bırakmayınız.

c. Kapı önlüne bırakılan/monte edilen/asılan tüm malzemeler ( ayakkabılık, resim, heykel vb. dahil) atık malzeme olarak değerlendirilip, blok görevlileri tarafından toplanıp atılacaktır.

d. Site sakinleri bağımsız bölümler ve ortak mahallerde pis kokulu, patlayıcı, yanıcı ve tehlike doğurucu kimyevi ve sair madde bulundurulamaz ve diğer bağımsız bölüm sakinlerini rahatsız edecek şekilde sarsıntı yapan, koku, duman toz çıkartan hareket ve işler yapamazlar.

e. Kapı önüne organik çöp (sebze meyve kabukları, yiyecek artıkları, küçük ambalaj vb.) bırakmayınız. Çöplerinizi çöp konteynırlarına yırtık çöp torbalarıyla taşımayınız.

f. Blok giriş ve sahanlıklarında çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmayınız, yüksek sesle konuşmayınız.

g. Blok giriş ve sahanlık duvarlarının temiz tutunuz, ilan, tablo vb. asmayınız, çocukların duvarları yazı ve resimlerle kirletmelerini önleyiniz. (Bu konuda ebeveynlerin özen göstermesi gerekmektedir.)

h. Ortak alanlardaki her türlü teknik ve güvenlik sistemlerine sakinlerimizin müdahalesi güvenlik ve insan sağlığı açısından sakıncalıdır. Tespit edilen aksaklıkların yönetime bildirilmesi gerekmektedir.

i. Yangın tüplerini kurcalamayınız, gerekmedikçe yerinden indirmeyiniz, boşaltmayınız.

j Yangın ve servis merdivenlerinin ara geçiş kapı içlerine ( iki kapı arsına) eşya, kişisel malzeme vb. bırakmayınız. Bırakılması halinde atık malzeme olarak değerlendirilecek ve görevlileri tarafından toplanacaktır.

l. Temizlik görevlileri kapıcı değildir. İş tanımları yapılmış, belli bir programa göre görevlerini yapmakta ve denetlenmektedirler. Temizlik görevlilerinden özel iş talep etmeyiniz.

 


Blok içi Onarımlar:

 

a. Kendi bağımsız bölümlerinde binanın ana taşıyıcı sistemine zarar vermemek suretiyle tadilat yapabilirler.b. Bağımsız bölümü oluşturan binanın dış elemanlarında yapının mimari görünümünü etkilesin etkilemesin hiçbir değişiklik yapamazlar.

c. Tadilat yapmadan önce site yönetiminden izin alınması gerekmektedir. Daire içindeki onarımlar, hafta içinde 10:00-17:00 saatleri arasında yapılmalı, hafta sonu ve tatil günlerinde gürültülü tadilat yapılmamalıdır.

d. Daire içi onarım işlerinin kısa sürede ve çevreye rahatsızlık vermeden bitirilmesine özen gösterilmeli ve onarım sırasında oluşan inşaat atıkları, onarımın tamamlanmasından sonra onarımı yapanlar tarafından çevreyi kirletmeyecek şekilde site dışına çıkarılmalıdır.

e. Bağımsız bölüm sakinleri onarım için gelecek firma ve çalışanları ile ilgili araç plakalarını Güvenliğe önceden bildirmeli ve güvenlik konusunda taviz verilmesi talep edilmemelidir.

 

Blok Dış Cepheleri:

 

a. Blok dış cepheleri ve balkon içlerinde Site’ deki binaların genel görüntüsüne uymayan ve/veya genel görüntüyü bozabilecek değişiklikler yapılmamalıdır.

b. Bağımsız bölüm sakinleri tarafından pencere veya balkonun aynı renkle bile olsa boyanması mümkün değildir.

c. Klima montajı ancak, projelerde belirlenmiş yerlere, balkon içlerinde ve dışarıdan bakıldığında dış cephede çirkin görüntü yaratmayacak şekilde yapılabilir.

d. Bağımsız bölüm sakinleri, Site Yönetiminden bağımsız bölümlere takılacak klimalar ve klima dış üniteleri ile ilgili olarak yer konusunda onay almalıdır.

e. Pencere önlerine konulacak sinekliklerin rengi beyaz olmalıdır başka renk sineklik kullanılmamalıdır.

f. Balkonlar (tek tip cam balkon harici) kesinlikle kapatılamaz. Panjur, güneşlik ve şemsiye konulamaz.

g. Dış cepheye tablo, aksesuar vb. asılması görünüm açısından uygun değildir.


Balkonlar:

 

a. Balkonlara dışarıdan görülecek ve estetiği bozacak şekilde eşya konulmamalı (kova, süpürge, çöp kutusu, bisiklet, makine, dolap vs) ve yoğun rüzgâr olabileceği düşünülerek aşağı düşerek tehlike arz edebileceği için çiçeklik asılmamalıdır.b. Balkon ve pencerelere tente, branda, şemsiye, bez gibi görüntü kirliliği yaratacak eşyalar konulmamalıdır.

c. Balkonlara ve balkon demirlerine çamaşır, havalandırma ve kurutma amaçlı halı, kilim asılmamalıdır.

d. Balkon ve pencerelerden temizlik bezi, masa örtüsü, halı, kilim, vs. silkelenmemelidir.

e. Balkonların mümkün olduğunca yıkanmaması, silinerek temizlenmesi, yıkanması durumunda alt bağımsız bölümlere suyun akmamasına dikkat edilmelidir.

f. Balkonlarda kullanılacak eşyalarda genel uyuma dikkat edilmeli, abartılı ve göze hoş gelmeyen dekorasyonlardan kaçınılmalıdır.

g. Balkonlarda çevreyi rahatsız edecek göze hoş görünmeyen düzensizliklere izin verilmemeli, balkonlar kullanılmayan eşya deposu haline dönüştürülmemelidir.

h. Balkon ve bağımsız bölüm içlerinde çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapılmamalı, yüksek sesle televizyon ve müzik dinlenmemelidir.

i. Balkonlara dolap konulması halinde balkon seviyesinden yüksek olmamalı ve duvara monte edilmemesine dikkat edilmelidir.

j. Çiçekler ancak balkon içlerine saksılarla konulabilir. Parapetlere saksı kesinlikle asılamaz.

k. Balkonlarda kesinlikle mangal yakılmamalıdır.

l. Kiralık veya Satılık Levhası en büyük 0.50mX1.5 m ebatlarında olabilir. (Madde 10/i)

 

Çöpler:

 

a. Bağımsız bölümlerin çöp konteynırlarından akşam 20:00 - 22:00 saatlerinde toplanacaktır. Bu saatler dışında bağımsız bölüm kapılarının önlerine kesinlikle çöp bırakılmaması, özellikle bu saatler dışında çöplerin (şişe ve karton atık) kapı önüne bırakılmaması, blok içlerinin kokmaması ve çirkin bir görüntü olmaması açısından önem taşımaktadır.

b. Bağımsız bölüm sakinleri çöpleri sızdırmayan, sağlam çöp poşetlerinde, ağzı kapalı olarak koymaları gerekmektedir.

c. Otopark bölgesine ve yürüyüş alanlarına “Daha sonra atılır” veya “Temizlik personeli alır”, düşüncesiyle çöp vb. bırakılmamalıdır.

d. Evden çıkan eski eşya veya atılacak büyük ebatta nesneler site sakini tarafından siteden uzaklaştırılmalıdır.

 

Yeşil Alanlar:

 

a. Kat Malikleri kendi bloklarının çevresini daraltıp genişletemezler, orijinal projeye aykırı şekilde çit veya benzeri mânialarla çeviremezler. Bahçelerde dikilecek ağaçların türleri OLİMPOS SİTE YÖNETİMİ peyzaj projesi esas alınmak üzere OLİMPOS SİTESİ Yönetim Kurulu tarafından tespit edilir. Bu karara aykırı olarak ve gerek sitenin genel görünümü ve gerekse diğer bağımsız bölümlerin görüşünü etkileyecek şekilde ve boyda büyüyecek ağaç dikilemez. b. Site peyzajının değiştirilmesi, farklı ağaç ve bitki türü dikilmesi teklif edilmemelidir.

c. Evcil hayvan dışkıları peyzaja zarar vermektedir. Dışkılar evcil hayvan sahipleri tarafından toplanmalıdır.

d. Çimler üzerinde yürünmemeli, çimlerin üzerine kilim , halı ve örtü serilerek oturulmamalı, Çiçekler koparılmamalı ve bitkilere zarar verilmemelidir.

e. Bitki toprağında sulama sistemi bulunduğundan çimlerin üzerinde bisikletle dolaşılmamalı, top oynanmamalıdır.

f. Ortak bahçe alanlarına site sakinleri tarafından herhangi bir bitki dikilmemelidir.

g. Yeşil alana sigara izmariti ve benzeri kirletici maddeler atılmamalıdır.

h. Mevcut yeşil alandaki bitkiler kesinlikle sökülmemeli üretmek maksadı ile örnek alınmamalıdır.

i. Bağımsız bölüm ve ortak mahallere doğal mimari ve estetik görünümü bozacak şekilde direk, levha, tabela, reklam panosu, uydu anteni ve benzeri şeyler asmak, çakmak, dikmek, tanıtıcı bayrak, şama asmak, aşırı ve rahatsız edici şekilde göz alıcı aydınlatma yapmak, çadır, çardak vb şeyler kurmak yasaktır.

 
Açık ve Kapalı Spor Alanları:

 

a. Spor tesisleri (Tenis kortu, basketbol sahası) 10:00 – 23:00 saatleri arasında kullanılmalıdır.

b. Tenis Kortunu kullanmak için güvenlikten randevu alınmalıdır.

c. Spor tesislerinin, emniyet açısından sürekli kilitli tutulması ve başka amaçlarla kullanılmaması Site Yönetimi tarafından sağlanacaktır.d. Basketbol sahası ve tenis kortlarına spor ayakkabısı giymeden girilmemelidir.

g. Spor salonuna 15 yaş altı çocuklar kesinlikle alınmayacaklardır. (aile nezaretinde olsa bile)
Kafe :

 

a. Kat Malikleri kendi bağımsız bölümlerinde diğer kat maliklerini rahatsız edecek şekilde geç vakte kadar süren toplantılar tertip edemezler, nişan düğün gibi toplantılarında diğer kat maliklerini rahatsız etmemeye itina göstermeye mecbur oldukları gibi OLİMPOS SİTESİ Yönetim Kurulunca müsaade edilmedikçe bu tip toplantıları OLİMPOS SİTESİ’nin ortak mahallerinde yapamazlar. Keza normal zamanlarda da diğer bağımsız bölüm maliklerini rahatsız etmemeye özen gösterirler.b. Kafeterya alanın diğer site sakinlerinin huzurunu bozmayacak şekilde iyi komşuluk kurallarına uygun kullanılmasına özen gösterilmelidir.

c. Doğum günü kutlamaları hafta içi 09.00 ile 22:00 arasında, hafta sonları ise 10:00 ile 22:00 arasında yapılır, saat 22:00 dan sonraya sarkacak yada bu saatten sonra başlayacak faaliyetlerin yapılmasına Site Müdürü veya Yönetim Kurulu tarafından karar verilir.

d. Kafe bölgesinde doğum günü yapmak isteyen kat sakinleri Yönetimi arayarak randevu alır, bir günde birden fazla doğum günü yapılmasına izin verilmez. Birden fazla doğum günü müracaatı olduğunda ilk müracaatı yapan öncelikli olarak doğum gününü yapar.

d. Doğum günlerinde dışarıdan müzik grupları getirilmesine ve cafe bölgesine harici müzik sistemi kurulmasına izin verilmez. Diğer kat sakinlerini rahatsız etmemek maksadıyla yüksek sesli kutlamalar yapılamaz, yapılması halinde güvenlik tarafından müdahale edilir.

e. Doğum günlerinde kokteyl kapsamı dışında kalan içki sofrasına müsaade edilmez (rakı sofrası vb. durumlara izin verilmez)

f. Güvenlik personeli doğum günü esnasında yukarıdaki konuların uygulatılmasından sorumludur, bu konular doğum günü yapacaklara yazılı tebliğ edilir ve uyulmaması halinde doğum günü yapılmasına izin verilmez.

 

Havuzlar; 

a. Bağımsız bölüm maliklerinin, intifa hakkı veya sükna hakkı sahiplerinin yahut kiracıların hizmetçi, yardımcı, bakıcı, sürücü gibi müstahdemleri, istihdam ilişkisinin getirdiği ölçü ve zamanda ve asıl hak sahibinin onayı ile bağımsız bölümde bulunabilirler. Ve istihdam ilişkisinin zorunlu kıldığı ölçüde ortak yerleri kullanabilirler. Ancak yüzme havuzlarından faydalanamazlar.

b. Sitede bulunan yüzme havuzu genel olarak site sakinlerinin faydalanmaları amaçlıdır. Site haricinde gelen misafirlerin site sakinleri ile birlikte olmak kaydıyla havuzdan faydalanmaları için site yönetiminin koyduğu kurallar geçerlidir. Bu konuda daha kapsamlı bilgi için site yönetimi ile temas kurulması gerekmektedir. İşletme ve bakımı site yönetimi tarafından yapılmaktadır.

c. Havuza duş alınmadan girilmemeli, duşlarda sabun ya da şampuan kullanılmamalıdır.

d. Dışarıda kullanılan ayakkabı ile havuz çevresine girilmemeli, girilmesi gerekiyorsa mutlaka galoş giyilmelidir.

e. Bulaşıcı mantar vb. hastalıkların diğer sakinlerimize bulaşmasını önlemek için havuz giriş turnikeleri çıkışlarında yer alan dezenfektanlı suya ayaklar sokularak geçiş sağlanmalıdır.

f. Vücudun herhangi bir yerinde açık yara, deri enfeksiyonu ve kesikler varsa havuza girilmemelidir.

g. Havuzda ve çevresinde top oynanmamalı, bisiklet, kaykay ve paten gibi araçlar ile şişme bot ve deniz yatağı kullanılmamalıdır.

h. Havuza yabancı cisim atılmamalıdır.

i. Çocukların havuza girmeden önce mutlaka tuvalete gitmeleri sağlanmalıdır. Sadece havuz bezi ile havuza girilmelidir.

j. Havuz demirbaşları (masa, sandalye, şezlong, şemsiyeler, minderler) usulüne uygun kullanılmalıdır.

k. Yoğunluğun fazla olduğu tatil günlerinde, demirbaşlardan daha çok sakinin faydalanabilmesi için havuzdan uzun süreli ayrılmalarda şezlong ve sandalye üzerlerine havlu bırakılmamalıdır.

l. Havuz şezlongları oturma ve güneşlenme amacı dışında kullanılmamalı, havuz bölgesi dışına taşınmamalıdır.

m. Sigara, kâğıt mendil, plastik bardak, vs. gibi çöpler çöp kutularına atılmalı, havuz ve çevresi kirletilmemelidir.

n. Havuz çevresinde kırılacak ve kırıkları insanlara zarar verebilecek cam bardak, şişe vs. gibi eşyalar bırakılmamalıdır.

o. Havuz çevresinde gürültü yapılmamalı, çevreyi rahatsız edici davranışlarda bulunulmamalıdır.

p. 0-6 yaş grubu çocukların ebeveynlerinin gözetimi olmaksızın havuz çevresinde bulunmalarına izin verilmemeli, 13 Yaşından küçük çocukların yüzme havuzunu kullanabilmesi için bir yetişkinin gözetiminde olması gerekmektedir. Çocukların ağızlarında sakız varsa havuza girerken mutlaka çıkarmaları sağlanmalıdır. Sorumluluk ebeveynlere aittir.

q. Havuzların yeterli derinlikte olmaması nedeni ile havuza girerken merdivenler kullanılmalı, tehlike arz ettiği için havuza atlanmamalıdır.

r. Havuzumuzda cankurtaran hizmeti bulunmaması nedeni ile can güvenliğinin sağlanması sorumluluğu havuzu kullananlara aittir.

s. Şahsi ve değerli eşyalar havuza getirilmemelidir. Sorumluluğu kullanıcılara aittir.

t. Havuz bölgesine kedi, köpek vb. gibi evcil hayvanların sokulması yasaktır.

u. Kapalı ve açık havuz çevrelerinde ve güneşlenme alanlarında koşulmaz ve tehlikeli şekilde şakalaşılmaz.

v. Havuz alanlarının kullanımına dair karar ve uygulamalara itirazlar yazılı ve gerekçeli olarak site yönetimi ofisine yapılacaktır.

w. Havuz derinliği 1,50 m’dir. Havuz kullanım saatleri; Açılış: 08.00, Kapanış: 23.00

 

Otoparklar :

 

a. Sitedeki trafiğin, otoparkların yönetimi başta Yönetim Kurulu olmak üzere Site Yönetiminin sorumluluğundadır. Bu konuda alınacak kararlara ve kurallara uyma zorunluluğu vardır.

c. Otoparklarda belirlenen düzende ve çizgileri taşmayacak şekilde park edilmelidir.

d. Araç içindeki çöp ve kül tablaları yerlere boşaltılmamalıdır.

e. Otoparklarda araç yıkama, yağ değiştirme, çevreyi kirletici onarım ve paspas temizlikleri yapılmamalıdır.

f. Çocukların otoparka oyun veya başka amaçla girmeleri veliler tarafından, olası kazalara karşı tedbir olarak engellenmelidir.

g. Otoparklardaki araçların camlarının kapalı bırakılmalı ve cep telefonu, dizüstü bilgisayar, vb. kıymetli eşyalar görünür şekilde bırakılmamalıdır.

h. Otopark içindeki araçların üzerinde anahtar bırakılmaması, araç kapılarının araç terk edildiğinde kilitli bulundurulması hırsızlıklara karşı kişisel önlemler arasında değerlendirilmektedir. Bu konuda site yönetimi ve güvenlik firması sorumlu tutulamaz.

i. Ziyaretçi araçlarının sitede sürekli park edilmesi konusunda güvenlik personeline baskı yapılmamalıdır.

j. Araç anahtarları hiçbir nedenle sitede görevli güvenlik, temizlik ve teknik personele emanet edilmemeli, olası olaylar konusunda sorumluluk anahtarı teslim eden site sakinine ait olacağı düşünülmelidir.

k. Araç park ederken ambulans, yangın aracı vb. acil durum araçlarının geçişi engellenmeyecek şekilde park edilmelidir.

l. Araç park yerinden bloklara geçiş sağlayan ara yolların önüne park edilmemelidir.

m. Blok önlerinde bulunan yaya yoluna araç park edilmemelidir. Bu yollar (Trafik dubalarıyla kapatılan) sadece acil durumlarda (İtfaiye, ambulans vb.) kullanılmalıdır.

n. Tüm ziyaretçi ve diğer amaçlarla siteye gelen kişilerin davranış ve kurallara uymaları ile ilgili sorumluluk ilgili site sakinine aittir.

o. Bütün Bağımsız bölüm sakinleri evlerinde çalıştırdıkları yardımcı elemanların isimlerini ve telefon numaralarını (ev ve cep) site yönetimine bildirilecektir.

 

Evcil Hayvanlar:

 

a. Sitede köpek, kedi, kuş gibi evcil hayvan barındırmak ancak komşuluk hukuku kuralların aykırı olmamak, balkonlarda bulundurmamak, ana taşınmazda bulunan diğer komşuları rahatsız etmemek şartı ile mümkündür. Evcil hayvanlar yönetim tarafından belirlenen yerler dışında gezdirilemez ve bağlanamaz.

b. Evcil hayvanların çocuk oyun alanı, cafe bölgesi ve havuzlara sokulması kesinlikle yasaktır.

c. Evcil hayvanların uzun süre evde yalnız bırakılması hayvanda olumsuz etkiler yaratabilmekte ve gürültüye neden olmaktadır. Evcil hayvanların mümkün olduğu kadar evde yalnız bırakılmaması önemle rica olunur.

d. Evcil hayvanlar sitede yol güzergâhı etrafında dolaştırılmalıdır. Çimlerde gezdirilmemelidir.

e. Evcil hayvan dışkıları sahipleri tarafından toplanmalıdır.

f. Site dahilinde evcil hayvanlar tasmasız gezdirilemez.

g. Site içinde başıboş hayvanları beslemek uygun değildir. Bu nedenle kat sakinlerimiz tarafından site ortak alına konulan yemler kaldırtacaktır.

 

Ziyaretçi Kuralları:

 

a. Siteye devamlı gelmesi muhtemel birinci derece yakınların listesi ana girişe verilmesi halinde fazla beklemeden teyitleri alınarak siteye girişleri sağlanacaktır.

b. Ziyaretçi ve misafirler bağımsız bölüm sakininin teyit vermesi halinde siteye alınacaktır. Teyit ana girişte görevli güvenlik personeli tarafından İntercom cihazı ile iletişim kurularak alınacaktır.

c. Tamirat, tadilat, taşeron hizmet vb. nedenlerle gelenler her zaman kimlik sorma işlemine tabi tutulacak ve siteye girmeleri hususunda bağımsız bölüm sakininden teyit alınacaktır.

d. Bağımsız bölüm satın alan veya kiracı olarak Siteye taşınan bağımsız bölüm sakinlerinin bilgi almak için Site Yönetimine müracaat etmeleri gerekmektedir.

e. Siteyi ilgilendiren konuların en kısa sürede ve sorunun büyümesini beklemeden paylaşılması hizmet kalitesini arttıracaktır. Site yönetim telefon numarası; 0.212.405 15 06’ tir. Fax: 0.212.405 19 31

 

PoKurye Hizmetleri:

 

a. Ana girişte bulunan güvenlik personelinin site sakinlerine posta ve kurye ile gelen her türlü paket ve evrakı teslim alma görevi yoktur. Bu konuda ısrarcı olunmaması rica olunur.

b. Gelen posta ve kuryeden ele teslim edilmesi gerekenler, sakinden teyit alınarak bağımsız bölüme gönderilecek ve PTT görevlisi kanalıyla yapılan tebligatlar hariç diğer teslimatlar ise ilgili dağıtım personeline eşlik edilerek blok girişlerindeki posta kutularına bırakılması sağlanacaktır.

 

Güvenlik İle İlgili Hususlar:

 

a. Güvenlik personeline emanet bırakma konusunda talepte bulunulmamalıdır.

b. Güvenlik personelinin görevlerine müdahale edilmemeli, talep ve öneriler Site Yönetimine bildirilmelidir.

c. Güvenlik personelinden görevleri dışında özel hizmet talep edilmemelidir.

d. Bloklarda taşınmaların çakışmaması için taşınma halinde güvenlikten mutlaka randevu alınmalıdır.

e. Siteye dışarıdan taşınacak kişiler veya bloktan başka bir bloğa taşınacak kişiler site yönetimine önceden bildirmek zorundadır.

g. Güvenlik personelinden tüp, su, taksi çağırma vb. isteklerde bulunulmamalıdır.

h. Gürültü gelen daireler tam olarak tespit edildikten sonra aranması için güvenliğe bildirilmelidir.

ı. Güvenlik personeli site yönetim planı ve yönetim kurulunda alınan kararları uygulamakla ve bu konularda uyarılarda bulunmakla yükümlüdürler.

j. Taşınmalarda ortak alanlara verilecek hasarlar daire sahibi veya taşıma firması tarafından karşılanacaktır.

k. Çatılara doğal afet ve yangın dışında kesinlikle çıkılmamalıdır.

l. Küçük çocukların (can güvenliği açısından tehlike arz ettiği için) sığınaklara girmemeleri ve çatılara çıkmamaları konusunda ebeveynleri tarafından uyarılmalıdırlar.

 

Aidat Ödemeleri:

 

a. Bağımsız bölüm sakinlerinden aidatlar her ayın 1 ile30 (31)’nunda, son ödeme tarihlerinde tahsil edilir.

b. Aidatlar bedelleri site yönetimi, sosyal tesis veya Deniz bank’ dan otomatik ödeme talimatı ile tahsil edilmektedir. Örn:A1-1 Blok D:01 blok ve daire numarası açıklamaya mutlaka yazılmalıdır.
c. Gününde ödenmeyen aidat ve tüketim borçlarına kanunda öngörülen gecikme cezası (% 5) uygulanacaktır.

d. İki ay üst üstte aidatını ödemeyen kat sakinlerimize avukatımız aracılığı ile ihtar mektubu gönderilmektedir.

f. 3 aidatını ödemeyen kat sakinlerimize icra takibi yapılmaktadır.
Yerleşim Yeri Bildirimleri (İkametgahlar):

 

a. 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu ile 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu site vb. yaşam alanlarında ikamet edenlerin kimlerinin kolluk kuvvetlerine bildirilmesi hususunda maddeler yer almakta ve bu maddelere aykırı davranan sakinler ile bunların yaşadığı alanların yöneticileri hakkında cezai uygulamalar öngörmektedir.b. Sitede oturan tüm sakinlerimizin adres beyanında bulunmaları zorunludur.

c. Adres beyanı ile yükümlü olan vatandaşlar yerleşim yeri adreslerine ilişkin değişiklikleri 20 iş günü içinde İlçe Nüfus Müdürlüklerine bildirmedikleri takdirde 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 68(c) maddesi gereğince 250 YTL para cezası, Gerçeğe aykırı beyanda bulunanlara 500 TL idari para cezası ile cezalandırılır.

d. Herhangi bir amaçla nüfus müdürlüğüne gerçek dışı beyanda bulunanlar ve bunlara tanıklık edenler altı aydan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

e. Değişen adres /yazışma adresi ve telefon numaralarınızı ve araç plaka değişikliği site yönetimine bildiriniz,

f. Bağımsız bölüm maliklerinin, intifa hakkı veya sükna hakkı sahiplerinin yahut kiracıların hizmetçi, yardımcı, bakıcı, sürücü gibi müstahdemleri, istihdam ilişkisinin getirdiği ölçü ve zamanda ve asıl hak sahibinin onayı ile bağımsız bölümde bulunabilirler. Ancak bu kişiler günlük ve yatılı bakıcı için muvafakatları verilmesi zorunludur.
 

Site Yönetimi İle İlgili Hususlar:

 

a. Site yönetim ofisi A1-1 blok D:01 bloktadır.b. Sitemize taşındığınızda site sakinleri bilgi formunu doldurup güvenliğe bırakınız.

c. Sitemize taşındığınızda Site Yönetimin’inden istenilen evraklar en kısa sürede teslim edilmelidir.

d. Sitede görevli personelden görevleri dışında özel hizmet talep edilmemelidir.

e. Tatil veya başka amaçlarla uzun süre evinde olmayacak bağımsız bölüm sakinlerinin emniyet açısından gitmeden önce Site müdürlüğüne bilgi vermesi, mümkünse ulaşılabilecek adres ve telefonlarını bırakması tavsiye olunur.

f. Ortak kullanım alanlarındaki sorunlar Site Yönetimince giderilecektir.

g. Olimpos Sitesinde oturan bağımsız bölüm sakinlerine Site Yönetimi olarak güvenlik, temizlik, bahçe işleri ve teknik işlerle ilgili hizmet verilecek, Yönetim olarak Site kurallara uyulması, yönetim personelinin siz Sayın Site Sakinlerine daha iyi bir hizmet vermesine olanak sağlayacaktır.
HEP BİRLİKTE KURALLARA UYDUĞUMUZ TAKDİRDE, SİTE İÇİNDE RAHAT, SAĞLIKLI, MUTLU VE HUZURLU BİR YAŞANTI OLUŞTURABİLECEĞİMİZİ UNUTMAYALIM, UNUTTURMAYALIM.Kataloq: wp-content -> themes
themes -> La inceput a fost cuvantul. Dar nu la inceputul lumii, ci la inceputul culturii. Dincoace de cuvant se afla natura, dincolo de el incepe cultura. Nici o stare sufleteasca nu ajunge idee decat prin vorbire
themes -> Maraton estival de graphic design și ilustrație: Visual Playground deschide înscrierile pentru cea de-a cincea ediție a școlii festival de graphic design și ilustrațIE
themes -> Basin bülteni marmara kule business'ta tapunuzu hemen alin
themes -> Gümrük Genel Tebliği (Gümrük Tarife Cetveli İzahnamesi)
themes -> BöLÜM 170 elektriK
themes -> BöLÜM 171 elektriK İNKİŞafi
themes -> Özel öĞretim kurumlari kanunu
themes -> De la 395 € costa del sol pentru seniori si nu numai! Fara supliment pentru non-seniori !
themes -> Insane Gen II hydro Set Up Instructions

Yüklə 52,92 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə