Bogota (2) – Lima(2) Kutsal Vadi(1)- cuzco(2) TÜrk havayollari iLEYüklə 68,03 Kb.
tarix01.08.2018
ölçüsü68,03 Kb.
#64913

ViZESiZ KOLOMBiYA – PERU


Bogota (2) – Lima(2) - Kutsal Vadi(1)- Cuzco(2) TÜRK HAVAYOLLARI İLE

***** Tüm Geziler Dahil******

*****Tüm Öğle ve Akşam yemekleri Dahil ******
17 – 24 Mart 2017


7 gece – 8 gün
Gidiş

Dönüş

Tarihler

 

Günler

İstanbul -Bogota Kalkış ve İniş Saatleri

Bogota - İstanbul Kalkış ve İniş Saatleri

Bogota

Bogota

17 Mart

24 Mart

Cuma – Cuma

01.05 – 08.00
09.30 - 09.40+1


Alan Buluşması: 16 Mart 2017 saat 23.00’de yapılacaktır.
1.GÜN: İSTANBUL – BOGOTA // 17 Mart 2017 Cuma

Turumuz 16 Mart saat 23.00’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayollarının TK-800 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.05’te Kolombiya’nın başkenti aynı zamanda en büyük şehri olan Bogota’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 08.00’de varış. Alanda bizi bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuza çıkıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında hem Kolombiya’nın en ünlü ressamı Fernando Botero’nun hem de uluslararası bir çok ressamların eserlerini göreceğimiz Botero Müzesi, Dünyanın en geniş altın koleksiyonunun bulunduğu Altın Müzesi, kolonyal dönem mimarisi örneklerini görebileceğimiz bölgenin ilk yerleşim alanı olan La Candelaria tarihi bölgesi bulunuyor. Öğle yemeği sonrası otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama Bogota otelimizde.


2.GÜN: BOGOTA LİMA // 18 Mart 2017 Cumartesi

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Peru’nun başkenti Lima’ya uçuyoruz. Varışta öğle yemeğimizi box olarak alıyoruz. Pre-Hispanik döneme ait 45.000’den fazla eserin sergilendiği ve hatta İnka Öncesi döneme ait birçok obje ve mücevherin bünyesinde bulunduğu Peru tarihinin izlerinin sürüldüğü Larco Herrera Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Serbest zaman sonrası yerel restorana hareket ediyoruz. Akşam yemeği sonrası otele transfer. Konaklama Lima otelimizde.3. GÜN: LİMA - CUZCO - PISAC - OLLANTAYTAMBO - KUTSAL VADİ // 19 Mart 2017 Pazar

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Cuzco’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız ile dünyanın en renkli yerel pazarlarından biri olan, bölgede bulunan birçok köy ve kasabadan gelen yerlilerin alışverişlerini çoğunlukla da takas usulü gerçekleştirdikleri Pisac Pazarı’nı görmek üzere Pisac’a hareket ediyoruz. Burada And Dağları yerlilerinin yapmış olduğu ürünlerden alabilir ya da renk cümbüşü içinde muazzam kareler yakalayabilirsiniz. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Gezinin ardından Ollantaytambo’ya geçiyoruz. Toplamı 50 tonu geçen 6 monolitten oluşan Ollantaytambo Kalesi ve Güneş Tapınağı bugün görülecek son yerler. Akşam yemeği ve Konaklama Kutsal Vadi otelimizde.


4. GÜN: KUTSAL VADİ - MACHU PICCHU – CUZCO // 20 Mart 2017 Pazartesi
Kahvaltının ardından Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Küçük otobüsler ile yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya gidiyoruz. Lokasyonun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da serbest zamana kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi ören yerinin içerisinde olan Picchu Santuary Lodge’da alıyoruz. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Dönüşümüzde Cuzco’ya giderek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5. GÜN: CUZCO // 21 Mart 2017 Salı

Kahvaltının ardından başlayacağımız şehir turunda ilk durağımız İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı. İçinde barındırdığı yarım daire şeklindeki tribünleri nedeni ile aynı zamanda mahkeme olarak da kullanıldığına inanılan Kenko gezisinin ardından yine bir İnka kalıntısı olan Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Gezeceğimiz son yer ise askeri bir yapıt olan “Kızıl Kale” Puca Pucara. Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Birçok tarihi olaya sahne olan Plaza de Armas ve Barok tarzı muazzam mimarisi ile Cuzco Katedrali göreceklerimiz arasında. Günü İnkaların Güneş Tanrısına adanmış olan Korikancha Tapınağı gezisi ile tamamlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. GÜN: CUZCO LİMA // 22 Mart 2017 Çarşamba

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Lima’ya uçuyoruz. Varışta UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Lima Tarihi Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı, Peru başkanlık makamı olan Presidential Hall ve City Hall gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğinin ardından 1874 yılında İspanyol yerleşimciler tarafında kurulan, Miraflores bölümünde Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan Barranco bölgesine gidiyoruz. “ Yel Şehri” olarak da bilinen bölgede 20. yüzyıl başlarında ünlü Perulu yazarlar ve sanatçılar yaşamıştır. 1876 yılında yapılmış, depremlerden ve Pasifik Savaşından zarar görmemiş Ahlar Köprüsünü (Puente de Los Suspiros) görüyoruz. Genç aşıkların dilek tuttukları bu köprüyü gördükten sonra ünlü heykel tıraş Victor Delfin’nin “ El Beso” yani “Öpücük” heykelini görüyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.7. GÜN: LİMA BOGOTA // 23 Mart 2017 Perşembe

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve Peru’nun başkenti Lima’dan Bogota’ya uçuyoruz. Varışta Bogota’nın 50 km kuzeyinde bulunan, tarihi 250 milyon yıl öncesine dayanan , geçim kaynağı Zipaquira köyünde ki madencilere adanmış , toplam 8.000 kişinin ibadet etme kapasitesine sahip Tuz Katedralini ziyaret ediyoruz. Adından da anlaşılacağı gibi Katedral tuz madeninin içerisine Katolik maden işçileri tarafından oyularak yapılmıştır . İçeride ki her obje tuzdandır ve 180 metre derinliği bulunmaktadır vardır. Tur sonrası serbest zaman ve Akşam yemeği. Konaklama otelimizde


8. GÜN: BOGOTA – ISTANBUL // 24 Mart 2017 Cuma

Erken Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK175 sayılı tarifeli seferi ile 09.30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.40+1 Atatürk Havalimanına varış.oval 24

TURUN ARTI

BOGOTA – PERU

2/3 Kişilik Odada Kişi Başı Tur Fiyatı

Single Oda Farkı

0-2 Yaş Bebek

2-11 Yaş Çocuk


Bogota: Hotel NH Collection WTC Royal Hotel 4* vb.
http://www.nh-collection.com/hotel/nh-collection-bogota-wtc-royal


Lima : Hotel Dazzler Lima 4* vb.
https://www.dazzlerhoteles.com/es/hoteles/peru/hoteles-en-lima/dazzler-lima/


Kutsal Vadi: Hotel Casa Andina Private Collection 4* vb.
http://www.casa-andina.com/en/destinations/valle-sagrado/hotel-cusco-valle-sagrado_casa-andina-private-collection/


Cusco: Hotel Novotel Cusco 4* vb
http://www.novotel.com/gb/hotel-3254-novotel-cusco/index.shtml


3.990-$

650-$

550-$

3.940

 • İÇ HAT BAĞLANTI ÜCRETLERİ

ŞEHİR

ANKARA

İZMİR

ADANA

KIBRIS

FİYAT

185-USD

185-USD

195-USD

195-USD


****Bağlantı ücretleri ilgili sınıftan yer olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Paket Fiyata Dahil Hizmetler :


 • Türk Havayolları ile İstanbul - Bogota – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.

 • Bogota-Lima-Cuzco-Lima-Bogota arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri

 • Programda belirtilen tüm transferler

 • Bogota’da 2 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama

 • Lima’da 2 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama

 • Kutsal Vadi’de 1 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama

 • Cuzco’da 2 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama

 • Programda belirtilen tüm şehir turları

 • Tüm öğle ve Akşam yemekleri

 • Botero Müzesi, Altın Müzesi, Larco Herrera Müzesi girişleri

 • Ollantaytambo Kalesi, Güneş Tapınağı, Sacsayhuaman Kalesi, Tambomachay Kalıntıları, Kızıl Kale gezileri

 • Machu Pıcchu Turu ( Tren ile )

 • Barranco gezisi

 • Tuz Katedrali girişi

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri


Paket Fiyata Dahil olmayan Hizmetler :


 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )

 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

 • Yemeklerde alınacak içecekler

 • Seyahat Sigortası

 • Kişisel harcamalar

 • BahşişlerSIKÇA SORULAN SORULARSağlık

Peru ve Kolombiya ’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.


Vize Bilgileri

Kolombiya ve Peru Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Bogota arası uçuş 13,5 saat

Dönüş uçuşu Panama Stop olacaktır. Bogota – Panama: 1,5 saat bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır.


Panama – İstanbul: 17 saat


Para Birimi

Kolombiya para birimi Columbia Peso (COP): 1000 COP = 1 TL (ortalama)

Peru’nun para birimi Nuevo Sol ( PEN) 2000 PEN = 1 TL (ortalama)Saat Dilimi

Her iki ülke ile Türkiye arasında –7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her iki ülkede de saat 07.00.


Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.


Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü

Peru ve kolombiya’da 300 çeşit patates ve et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Özellikle kahvelerini içmenizi öneririz..


Elektrik

Peru’da elektrik 220W. Prizler A tipi ikili, B tipi üçlü, C tipi yuvarlak üçlü prizlerdir.

Kolombiya’da elektrik 220 W. Prizler A tipi ikili, B tipi üçlü prizlerdir.
Alışveriş

Lima şehir merkezindeki Miroflores alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz. Bogota ise La Candelaria’dan altın ve kuyum,taşlar konusunda oldukça zengindir mutlaka görmenşzş tavasyşe ederşç-zş-

Binrota havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Binrota gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Binrota, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Binrota sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
Kataloq: yukleme -> tur -> dosya
dosya -> Kurban bayrami özel fas casablanca(1), marakeş(3) TÜrk hava yollari tarifeli seferi İLE
dosya -> Meksika – cancun mexico City(3), Cancun (4) air france tarifeli seferleri İle 7 Eylül – Ekim 2017
dosya -> Oceania insignia ile akdeniZ & endüLÜS 23 mayis 2017 / gece & 10 GÜN
dosya -> Kurban bayrami özel !! BÜYÜk güney amerika turu
dosya -> Türk hava yollari tarifeli seferi İle 25 Haziran – 02 Temmuz 2017
dosya -> Deluxe amalyra nehir gemiSİ İle pariS, normandiya ve seine nehri 6 Nİsan 2017 / gece & GÜN
dosya -> 6 oceania marina ile benzersiz tahiTİ 01 Şubat 2018 / 15 gece & 16 GÜN
dosya -> Noel pazarlari alsace turu – aralik 2017 GÜN İstanbul – basel –mulhouse colmar
dosya -> 6 oceania marina ile üZÜm bağlari, Şatolar & Şarap rotasi 24 eylüL 2017 / 12 gece & 13 GÜN
dosya -> 2 haziran 2017 / gece & GÜN “Şeker bayrami”

Yüklə 68,03 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə