Butaan ve satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti ve önemli özellikleri; tapu kaydiYüklə 17,77 Kb.
tarix01.11.2017
ölçüsü17,77 Kb.
#25038

'T.C. KADIKÖY 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2010/7131 Esas

Borçlu'ya ait ve bir borçtan dolayı4»cizli butaan ve satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti ve

önemli özellikleri;  1. TAPU KAYDI : Ataşehir Tapu Sicil Müdürlüğünde Küçükbakkalköy Mahallesi 3337 ada 3 parsel sayılı 52/32416 arsa paylı Bahçeli Havuzlu ve otoparkı olan 4 Bloktan Oluşan Betonarme binalardan oluşan D1TİP-1 Blok, 28. Kat 166 Nolu Bağımsız Bölümde Bulunan Konut vasfmdaki taşınmaz.

  2. İMAR DURUMU : Dosyada mevcut Ataşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 28.11.2010 tarih. M.34.6.ATA.0.13-2010/13569-215783 sayılı imar durumu yazısında söz konusu 3 sayılı parselin, 14.08.2009- 02.10.2009 t.tli 1/1000 ölçekli Ataşehir Toplu Konut alanı Batı Bölgesi Revizyon Uygulama İmar planında, bina yüksekliği H:serbest irtifada, kat alanı kat sayısı KAKS:2.50 yapılanma şartlarında ayrık nizam konut alanında kaldığı bildirilmiştir.

  3. TAŞINMAZIN NİTELİĞİ: Gayrimenkul Kadıköy İlçesi, Küçükbakkalköy (Barbaros) Mahallesi Batı Ataşehir mevkii, Fesleğen sokağında 4 Bloklu AĞAOĞLU MY WORLD SUNCITY blokları Dl-1 blok, yirmisekizinci normal kat 166 nolu dairesidir. Bina betonarme karkas sistemde üç bodrum, bir zemin, yirmidokuz normal katlı inşa edilmiştir. Daire tespit sırasında kapalı olduğundan site yönetiminden bilgi alınarak tespit yapılmıştır. Daireye girişte bir hol, hole açılan mutfak, salon ile bir koridorda biri ebeveyn banyolu, iki yatak odası, banyo tuvalet mahalleri mevcuttur. Döşemeler ıslak zeminlerde seramikle, salon ve odalarda laminant parke ile kaplıdır. Mutfakta tezgah altı üstü dekoratif dolapları, banyoda Hilton küvet, klozet ve lavabo vardır. Daire brüt olarak 120 metrekare sahalıdır. Dairede doğalgaz yakıtlı kombi kat kaloriferi tesisatı vardır. Bina vasat üstünde malzeme ve işçilikle inşa edilmiş olup, binada su, elektrik, doğalgaz ve asansör tesisatı vardır. Bloklara ait yüzme havuzu ile kapalı garajı mevcuttur. Bina yeni deprem yönetmeliğine göre inşa edilmiş olup 2008 yılı yapımıdır.

  4. TAŞINMAZIN DEĞERİ: Bulunduğu semt, semt içindeki yeri, imar durumu, inşa tarzı, halihazır vaziyeti, bu civardaki daire alım satım rayiçleri, kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, binanın yıpranma payı, kıymetine etki eden tvjm hususlar ile günün iktisadi koşulları da göz önünde bulundurularak, dairenin tamamının 450.000.TL kıymetinde olacağı kanaatine Sarılmıştır. Adreste tebligat yapılamaması, tebliğ imkansızlığı ve adresi Tapu Sicil Müdürlüğünce bilinmeyen ve dosyamıza bildirilmeyen ilgililere gazetede yayımlanan ilanın tebliğ yerine kaim olmasına,

  5. SATIŞ ŞARTLARI:

Yukarıda yazılı taşınmazın I. satışı günü 22 / 07 /2011 saat 14.00- 14:10 arasında Kadıköy 1. İcra Müdürlüğü'nde açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Bu arttırmada tahmin edilen kıymetin %60'mı ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok arttıranın taahhüdü baki kalmak şartıyla taşınmaz 01/08/2011 günü aynı yerde ve saatlerde ikinci arttırmaya çıkarılacaktır. Bu arttırmada da bu miktar elde edilememişse, gayrimenkul en çok arttıranın taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok arttırana ihale edilecektir. Şu kadar ki, arttırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin %40'ını bulması ve satış isteyenin' alacağına rüçhanlı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevrilmesi ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

a- Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen kıymetin % 20'si nispetinde pey akçesi (nakit) veya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız, kesin ve süresiz" teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinden 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tapu satım harcı satış bedelinden ödenecek, damga vergisi, tahliye ve teslim masrafları ile KDV, tapu alım harcı alıcıya aittir. Tellaliye ve Birikmiş Vergiler satış bedelinden ödenir. - b- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile onbeş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

e- İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ve ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

d- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup tebligat pul masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.e- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak
isteyenlerin 2010/7131 Esas sayılı dosya numarası ile Müdürlüğümüze başvurmaları ile satış ilanının tebliğ
edilemeyen alakadarlara tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur. (www.bik.gov.tr) Basın: 36560

;
Yüklə 17,77 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin