BüYÜkada teknik yapi şartnamesiYüklə 13,13 Kb.
tarix31.10.2017
ölçüsü13,13 Kb.
#23761

BÜYÜKADA

TEKNİK YAPI ŞARTNAMESİ

 

1- Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi İbrahimli Mah. 22J2D pafta, 321 ada, 2 parsel arsaya yapılacak olan Büyükada Projesi aşağıdaki şartlarda yapılıp teslim edilecektir.

2-İnşaat sistemi betonarme karkas olarak yapılacaktır.

3-Dış duvarlar 13,5’luk tuğla yapılıp, kaba sıva yapılıp montalama uygulanacaktır veya dış duvarlar ytong yapılacaktır. İç duvarlar 13,5 tuğla ile örülecektir. Havalandırmaların üzerine mozaikli betondan şapkaları yapılacaktır.

4-Pis su tesisatı ege yıldız 3,2 pvc sert plastikten, temiz su tesisatı borusan marka galvenizli borularla sarı malzeme ECA marka kullanılacaktır. Güneş enerji tesisatı çekilmeyecektir. Sıcak su boyler sistemiyle sağlanacaktır. Dairelere sıcak su sayacı bağlanacak, kullandıkları kadar bedel ödeyeceklerdir.

5-Elektrik tesisatı TSE li malzemelerle, projesine ve işletme şartnamesine uygun olarak yapılacak, bütün odalarda elektrik anahtar ve prizleri gerektiği kadar kullanılacaktır. (Her odaya ve ön balkona birer adet TV, ,elk. prizi) Anahtarlar dekoratif Legrand Rapsodi serisi, Vikomarka anahtar kullanılacaktır. W otomatların amper gücü yüksek olup Siemens marka kullanılacaktır. Uydu yayın için her bloğa ankastresi çekilecektir. Kablolar Pirelli, w otomatlar siemens marka olacaktır.

6-Dairenin içi komple düz sıva yapılıp, dış cephe sıvanıp boyası yapılacaktır. Dış cephede boya malzemesi olarak mineral sıva ve silikonlu boya (Marshall, dyo veya muadili) kullanılacaktır.

7-Merdivenler ve sahanlıklar komple bej mermer süpürgelikleri de dahil yapılacaktır. Merdiven duvarları komple su bazlı boya ile boyanacaktır. Merdiven korkulukları krom nikel veya aliminyum yapılacaktır. Blok giriş kapıları binaya yaraşır şekilde yapılacaktır. Blokların giriş kapısının önü doğal granit yapılacaktır.

8-Dairelerde salonlar ve tüm odalar 1.sınıf laminant parke döşenecektir.

9-Dairelerin mutfak, hol, ve antre tabanı 60x60 ebadında parlak granit seramik kullanılacaktır. Balkon, lav-wc, duş, banyo tabanları 25x40 ebadında Kütahya, yurtbay veya ege seramiğin 1. Kalite seramiği döşenecektir.

10-Banyo, lavabo, wc, duş duvarları tavana kadar 25x40 ebadında 1. kalite stüdyo line veya eşdeğer serisi olacaktır. Araya tek sıra bordür kullanılacaktır.

11-Oda kapıları CNC kapı yapılıp lake boya ile boyanacaktır. Daire giriş kapıları 230cm.yüksekliğinde kale muadili Gaziantep yapımı dekoratif çelik kapı yapılacaktır. Kapıya kale marka kilit sistemi yapılıp dürbün, kapı kolu (Şahinoğlu), yarımay çekme monte edilecektir. Oda kapılarına özruh, daf veya ito marka oda kilidi ile Şahinoğlu pimador marka en alt ve en üst değerin ortalaması kapı kolları takılacaktır.

12-Daire cephe doğramaları 70’lik serisi PVC doğrama olup çift cam takılacaktır.Bütün doğramalarda manuel panjur olacaktır.

13-Dairenin tamamı Tavanlar plastik boya, duvarlar su bazlı boya ile boyanacaktır. Marshall, dyo veya muadili marka kullanılacaktır.

14-Mutfak dolabı ve vestiyer alıcıya aittir.

15- Dairelerde salona ve oturma odasına split klima tesisatı çekilecektir.

16- Banyoda hilton lavabo yapılıp takım klozet konulacaktır, bataryalar 1. kalite ECA marka mix-L tipi olacaktır. Lavaboya Hilton lavabo kullanılacaktır. WC taşı çevre yıkamalı vitra, Kütahya veya muadili marka olacaktır. Büyük banyoların duş yerine duşakabin yapılacaktır.

17-Dairelere dış kapıya ve güvenliğe bağlı renkli görüntülü diafon sistemi kurulacaktır. Site etrafına güvenlik kulübesine bağlı olarak kamera sistemi kurulacaktır.

18-Her blok projesine uygun tam otomatik asansörlü olacaktır. (Edox veya Stailer marka)

19-Her daire doğalgaz merkezi sistem ısı pay ölçerli olarak, yerden ısıtılacaktır.

20-Balkon duvarları korkuluk seviyesine kadar 33x33 cm ebadında seramik döşenecektir. Diğer yerler silikon esaslı macun üzeri su bazlı boya ile boyanacaktır.

21-Dairelerde salon, oturum odası, antre, mutfak bant tavan yapılacak, diğer tüm odalara düz kartonpiyer yapılacaktır.

22-Pencere ve balkon denizlikleri 5cm çıkıntılı ve 3cm’li Muğla mermer veya granitten yapılıp balkon korkulukları yapılacaktır.

23-Otopark tabanları helikopteri beton yapılıp, duvarları plastik boya ile boyanacaktır. 3+1 daireler için her daire başına 1 adet, 4+1 daireler için her daire başına 2 adet, 5+1 daireler için her daire başına 2 adet kapalı otopark mevcuttur. Kapalı otoparklardan asansörle dairelere ulaşım sağlanacaktır.

23-Dairelerin elektrik, su ve doğalgaz sayaçları ile depozitoları alıcıya aittir. Sayaçların taktırılması müteahhide aittir. Kaçak akım röleleri Siemens marka olup müteahhide aittir.

24-İnşaat fen ve sanat kaideleri doğrultusunda TSE’li malzemelerle ve 1.sınıf işçiliklerle yürütülecektir.

25-Yapım esnasında yukarıda belirtilen malzemelerin dışında veya yerine bir malzeme istenirse alıcı bu iki malzeme arasındaki farkı günün rayicine göre öder veya alır.

26-Biyolojik gölet, kamelyalar, açık havuz, bisiklet parkuru, çocuk oyun parkı, basketbol, tenis ve voleybol sahası, futbol sahası, su üstü oturma alanları, yürüyüş parkuru, kafe ve etkinlik alanı, peyzaj tasarımı yapılmış bahçeleryapılacaktır. Sitede bir adet kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, hamam ve sauna, bay-bayan taziye evi, etüt merkezi, hizmetli odası, toplantı salonu, mescit, sinema salonu yapılacaktır. Bu sosyal tesislerin yapımı müteahhitle aittir.

27-İnşaatın tamamlanmasına takiben iskân belgesi alınabilmesi için, Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) alıcı tarafından yaptırılıp poliçe fotokopisinin satıcıya teslimi şarttır.

28-Dairelerin tapu alım-satım, KDV ve iskân masrafı alıcıya ait olup bunun için müteahhide 3+1 için sabit toplam 30.000 TL, 4+1 için sabit toplam 40.000 TL, 5+1 için sabit toplam 50.000 TL ödenecektir.

29-Siteye 3 adet su kuyusu(su bulunursa) eşilip her daire ayrı bir kolondan kuyu suyuna bağlanacaktır.

30-İnşaat teslim süresi 30 Mart 2019’dur. Gününde teslim edilmediği takdirde müteahhit firma alıcıya günün rayicine göre kira ödeyecektir.

31- Hasan Sever İnş. Müt. Taah. Tic. A.Ş. hiçbir kâr ve gelir beklenmeksizin teslimattan itibaren 2 yıl süreyle Büyükada Projesinin site yönetim ve yöneticilik işlerini yürütecektir.

İşbu anlaşma 31 maddeden oluşup her iki tarafta uymak zorundadır.*** Hasan Sever İnşaat gerekli haller ve teknik zorunluluklar neticesinde; mimari proje ile teknik şartname ve mahal listesinde tek taraflı olarak, muadil malzeme kullanmak ve/veya değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

ALICI SATICI
Kataloq: img

Yüklə 13,13 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə