Çİn halk cumhuriyeti İle insan kaynaklari yönetiMİNİn geliŞTİRİlmesi alaninda iŞBİRLİĞİne iLİŞKİn biLGİ notuYüklə 4,42 Kb.
tarix19.01.2018
ölçüsü4,42 Kb.
#39288


AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ PERSONEL YÖNETİMİ OFİSİ İLE İŞBİRLİĞİNE İLİŞKİN MUTABAKAT ZAPTI
Başkanlığımız ile Amerika Birleşik Devletleri Personel Yönetimi Ofisi arasındaki işbirliğine ilişkin Mutabakat Zaptı 9 Ağustos 2012 tarihinde nota teatisi yöntemiyle imzalanmıştır.

Mutabakat Zaptı ile, kamuda insan kaynakları yönetimi ve insan kaynaklarının geliştirilmesi alanlarında karşılıklı bilgi aktarımının ve işbirliğinin teşvik edilmesi amaçlanmıştır. Taraflar, insan kaynakları yönetim politikası, yönetim ve liderlik gelişimi alanlarında kamuya açık araştırma, çalışma, yayın ve belgelerin değişimi ve yönetici ve uzman düzeyindeki personelin karşılıklı çalışma ziyaretleri gerçekleştirmesi suretiyle işbirliği yapacakladır.Mutabakat Zaptında Taraflar, kamu sektöründe insan kaynakları yönetiminin araştırılması ve analizi, insan kaynakları yönetimi reformlarının ve Tarafların yeni uygulamalarının araştırılması, kamuda insan kaynakları yönetiminin desteklenmesine yönelik olarak liderliğin geliştirilmesini hedefleyen eğitim kursları ve seminerler düzenlenmesi konularında mutabık kalmışlardır.

İşbirliğine ilişkin faaliyetlerin, Tarafların yıllık olarak hazırlayacakları ve üzerinde anlaşmaya vardıkları çalışma ve bilgi paylaşımı planları vasıtasıyla yürütülmesi kararlaştırılmıştır.

Yüklə 4,42 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə