Cittantica-Ephesus Park yatırımı hayata geçti. Efes’e , Selçuk’a ise sadece km uzaklıkta olan Cittantica Ephesus ParkYüklə 4,83 Kb.
tarix03.01.2019
ölçüsü4,83 Kb.
#88899Bilintur’un Tura Turizm ile birlikte gerçekleştirdiği Cittantica-Ephesus Park yatırımı hayata geçti. Efes’e 5, Selçuk’a ise sadece 2 km uzaklıkta olan Cittantica Ephesus Park, Roma/Yunan mimari tarzına sahip Artemission, Roma Avlusu ve Hediyelik Eşya Mağazasının yanında Selçuklu mimarisine sahip Kervansaray ve avlusu ile geçmişe yolculuk yapma imkanı sağlıyor.
3 Mayıs 2014 tarihinde resmi açılışı yapılan proje, toplam 15,000 m² üzerine kurulan, 6.500 m² kapalı alanı ile misafirlerine 2500 yıl öncesinin atmosferini yaşatıyor.
Tamamen Antik Yunan/Roma mimari tarzlarından esinlenerek düzenlenmiş, içinde aynı anda 830 kişinin yemek alabileceği 950 m² genişliğinde, 8,5 metre yüksekliğinde, sütunsuz ve perde ile bölünebilir çok amaçlı Artemission salonu, dört yanı Asia Minor (Türk Mutfağı), Pingan (Türk Kahvesi), Bacchus (İtalyan Mutfağı ve Şarap tadım ünitesi), Kapros ve Hediyelik Eşya Mağazası ile çevrelenmiş olan Roma avlusu, tamamen Roma dönemi mimari özelliklerine sahip, Roma dönemi kıyafeti giymiş olan personelin temalı menüleri servis edeceği ve isteyen misafirlerin Roma döneminde yaşayan asiller gibi “Kline”ların üzerine uzanarak yemek yeme deneyimini yaşayabilecekleri çok özel Ambrosia restoranı, Selçuklu mimari tarzına göre inşa edilmiş ve çevresinde zanaatkârların el sanatı ürünlerini imal edecekleri tezgâhların olduğu, Osmanlı şırası, macun gibi unutulmaya yüz tutmuş tatların sunulacağı Arasta restoran ve konusunu tüm Türkiye’den alan, özellikle Selçuk ve Efes temalı replika, kitap, magnet, ikona, lokum ve benzeri 2000 civarında üründen oluşan hediyelik eşya koleksiyonların misafirlerin beğenisine Roma dönemi kıyafeti giymiş personel tarafından sunulacağı hediyelik eşya mağazası ile Cittantica-Ephesus Park,misafir ve ziyaretçilerine bambaşka deneyimler yaşatıyor.
Kataloq: Uploads
Uploads -> Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti adau-nun 80 illik yubileyinə həsr edilir adau-nun elmi ƏSƏRLƏRİ g əNCƏ 2009, №3
Uploads -> Mühaziry riyazi mYntiqin elementlYri
Uploads -> AZƏrbaycan respublikasi təHSİl naziRLİYİ azərbaycan döVLƏT İQTİsad universiteti magistratura məRKƏZİ
Uploads -> AZƏrbaycan əraziSİNDƏ İBTİDAİ İcma quruluşU
Uploads -> АзярбайжАН РЕСПУБЛИКАСЫ ТЯЩСИЛ НАЗИРЛИЙИ азярбайжан дювлят игтисад университети
Uploads -> Mövzu Fənnin məqsədi və vəzifələri
Uploads -> Marketinq fənni üzrə İŞÇİ TƏDRİs proqrami
Uploads -> Asm-nin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi
Uploads -> Təqdimatların hazırlanması (Powerpoint, Word, Excel)

Yüklə 4,83 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə