Davet metniYüklə 19,32 Kb.
tarix29.08.2018
ölçüsü19,32 Kb.

DAVET EDERKEN DİKKAT !
Lütfen şunu unutmayın davet ederken amacınız herkesi ikna etmek değil, size uyabilecek pozitif insanları bulabilmek. Bu yüzden mantığınız her davet ettiğiniz kişiye işinizi anlatabilmek olmamalı. Davet sadece bir elek, elekten geçene işinizi anlatırsınız. Davet ederken Flp’nin F’sinden dahi bahsetmeyin çünkü bunu yaparsanız davet etmekten çıkıp işi anlatmanın kapısını açabilirsiniz. Oysa işinizi bir iş tanıtım toplantısında veya 1:1 kendiniz anlatacaksınız. Rolf Kipp’in 1dk.’lık davet metinlerinin mantığı, çok kısa olması, işimizle ilgili hiçbir bilgi olmamasıdır. İşimizin kalitesini korumak tüm distribütörlerin görevi, eğer herkes ayak üstü davet ederken gayrı-ciddi şekilde firmanın adını çalışma şeklini ürünleri anlatırsa hiç de hoş olmaz. Ayrıca özellikle birinci metinde fark edeceksiniz ‘‘üzerinde çalıştığımız sistem bir yandan insanların daha sağlıklı yaşamalarına bir yandan da ekonomik problemlerine yardım ettiği’’ vurgulanmakta. Bunun mantığı ‘‘anlatacağım sistem sana ve insanlara ne faydası var’’ a dayanıyor. Çünkü insanlar asla ürünlerimizi değil problemlerinin çözümünü satın almakta ve Flp ailesine de hem kendi ekonomik problemlerini hem de başkaların ekonomik problemlerini çözebileceklerini gördükleri için katılmaktalar. Yani biz ürünün ya da işin değil çözümün davetini yapmalıyız, çünkü çözüm onları ilgilendirir. Neden sistem kelimesini kullanıyoruz, çünkü bir sistem yolda ayak üstü anlatılamaz . Siz ciddi bir şekilde sağlık ve mesleki gelecek konusunda konuşmak istiyorsunuz bunun için ciddi bir ortamda en az 1 saate ihtiyacınız olacak. Bu tür bir davetten sonra işi anlatmak için adayınızla bir araya geldiğinizde aslında iş anlatım senaryonuz da rahatlayacak. Çünkü görüşmenizin amacı belirlenmiş olacak , neydi amacınız: ‘‘Kurduğumuz sistem milyonlarca insanın daha sağlıklı bir hayat sürdürmelerine ve ekonomik problemlerini çözmelerine yardım etmekte’’ idi. Bunun nasıl olduğunu anlatmak için sırasıyla önce birlikte çalıştığımız firma olan Flp’yi, insanların daha sağlıklı yaşamaları için Flp’nin ne yaptığını ve en sonunda insanların ekonomik problemlerini çözebilen ve hayallerini gerçekleştirmelerini sağlayan sistemi anlatacaksınız ve bununla ilgili somut örnekler göstereceksiniz.’’ Eğer görüşmenizin nedenini bu çerçevelere oturtabilirseniz işinizin ruhunu ve sizinle neden çalışması gerektiğini daha sağlıklı ortaya koyabilirsiniz. Diğer sayfada insanların bizimle çalışmaları için 25 tane neden var bunları özümsemeliyiz. Bu çerçevelerde kendi davet cümlelerimizi oluşturabiliriz.

UNUTMAYIN! (Rolf Kipp)

‘‘İyi davetin sırrı davet cümlelerine çok iyi çalışmaktan ve ezberlemekten geçiyor. %80 hazırlık yapacağız, %20 uygulayacağız. İyi hazırlanılmamış bir davet etme konuşması başarısız olmaya mahkumdur. Sürekli antreman gerekir.’’DAVET METNİ

1 Dk. Davet Metni 1
Yirmi dokuz yıldır milyonlarca insana daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelerine ve finansal özgürlüklerine kavuşmalarına, yardımcı olmuş olan, dünya çapında eşsiz bir sistem üzerinde çalışıyorum.

Bu senin ilgini çektiyse, sana bu konu ile ilgili bir şeyler gösterebilirim. Bundan çok etkileneceksin. Daha yakından dinlemeye keyfin var mı? ( Sus!!! ) Ne zaman, Nerede?


1 Dk. Davet Metni 2
Ek bir iş kadar zaman ayırıp, asıl zamanlı bir işten çok daha fazla kazanabildiğim/ (kazanacağım), dünya çapında eşsiz bir sistem inşa ediyorum.

Bu konuda daha fazla bilgi almak için keyfin var mı? (Sus!!!) Ne zaman vaktin var? Nerede buluşabiliriz?

1 Dk. Davet Metni 3
Kısa zaman önce alışılmışın çok üstünde aylık gelir elde etmeme yardım eden ve buna rağmen de aileme ve yapmak istediklerime de zaman ayırmamı sağlayan eşsiz bir konsept tanıdım.

Sen de bu konsepten yarar sağlayabilirsin.

Bunu daha yakından görmeye keyfin var mı? ( Sus!!! )

Ne zaman? Nerede?


1 Dk. Davet Metni 4
Size maddi sıkıntılarından bahseden birisine:

- Neden hala Forever Living Products ile çalışmıyorsun?

- O ne?

-Ekonomik problemlerini tahminime göre çözebilecek olan birisini tanıyorum(Sponsorum). Senin için ondan bir randevü almaya çalışacağım.

-Veya: Sizin problemlerinizi çözebilecek bu iş fırsatı ile ilgili bilgileri alabileceğiniz bir toplantı var.


Forever Living’in Bir Parçası Olmaya Değer 25 Anlamlı Neden

 1. Sade bir iş

 2. Çok düşük maliyetlerle evinizden çalışabilirsiniz

 3. Kendi firmanızda kendinizin patronusunuz

 4. Başlangıç sermayesi gerektirmez

 5. Kimseyi dışlamaz ve herkes çalışabilir

 6. İş arkadaşlarınızı kendiniz seçebilirsiniz

 7. Ürünlerimiz çok tüketilen ve tekrar sipariş oranları yüksek ürünlerdir

 8. Network Marketing Avrupa’da yıllık %25 büyüyor

 9. Forever Living dünya çapında her ay büyüyor

 10. Kazanç miktarınızın tamamen siz kontrol edersiniz

 11. Kazancınız eforunuza bağlıdır

 12. Sizi finansal bağımsızlığına götürecek direk ve doğal bir yoldur

 13. Sağlık ve beslenme pazarı dünyanın en hızlı büyüyen pazarı

 14. Forever Living’in 26 yıldır dış etkenlerden etkilenmeyen dinamik bir büyümesi var

 15. Finansal ve kişisel özel geleceğinizin kontrolü sizdedir

 16. Çok etkili destekleriniz ve eğitim döngünüz var

 17. Up-line distribütörleriniz sizi fikir ve uygulama olarak ücretsiz destekler

 18. Şimdi uzun vadeli pasif gelirinizin yolu açık

 19. Ulaşılmış örnekleriniz var

 20. Başarılı bir iş için keyifli ve sosyal bir yol

 21. İşiniz başkalarına yardım ettikçe büyür

 22. Home-shopping dünya çapında büyüyor

 23. Her geçen gün daha fazla insan şahsen tanıyıp güvendikleri insanlardan alışveriş yapıyorlar

 24. Aloe Vera’nın dünya çapında erişilemez bir popülaritesi var

 25. Kendi sağlık ve gelirinizi, aynı zamanda ailenizin ve başka insanların sağlık ve gelirlerini iyileştirebilirsiniz.ŞİMDİ SİZ BU MADDELERİ GÖZ ÖNÜNE ALARAK;

KENDİ REKLAM CÜMLELERİNİZİ OLUŞTURUN.
BUNU YAPARKEN DE;

ÖNÜNÜZE ÇIKACAK EV HANIMLARINI,ÖĞRENCİLERİ,İŞ ADAM VE İŞ KADINLARINI DÜŞÜNEREK AYRI MESLEK GRUBLARINA HİTAP EDEBİLECEK ŞEKİLDE BİRDEN ÇOK REKLAM CÜMLELERİ OLMALI.
HEPİNİZE İYİ REKLAMLAR…

1 Dk. Davet Metni 5 (Ürün)
- Merhaba nasılsın?

- Kötüyüm, hastayım.

- Aloe Vera neden içmiyorsun?

- O da ne?

- Bunun üzerine saatlerce konuşabilirim. Ama Aloe Vera’nın harika etkilerini insanlık 5000 yıldır tanımakta. Napoleon, Christof Kolomb ve Cleopatra da bunlardan biri. Aloe Vera’yı edindiğim şirket 20 yılın üzerinde bir süredir var, 50 milyonun üzerinde müşterileri var ve 30 gün müşteri memnuniyet garantisi ile çalışıyorlar. Bu şu demek: Memnun

müşteri aslolan. Aloe Vera verdiğim her insan sonuçlardan çok etkilenmişti.

- Şu ana kadar bilmediğimiz tek şey, Aloe Vera’nın sende ne iyilikler yapacağı VE BUNU ANLAYABİLMEMİZİN TEK İMKANI VAR O DA İÇMEN.

Yüklə 19,32 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə