DeniZCİLİk müsteşarliği deniZCİLİk uzman yardimciliği giRİŞ sinavi duyurusuYüklə 22,46 Kb.
tarix14.01.2018
ölçüsü22,46 Kb.
#37799

T.C.

BAŞBAKANLIK DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞISÖZLEŞMELİ STATÜDE PERSONEL ALINACAKTIR.
Denizcilik Müsteşarlığında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslara dair 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı hükümleri ve kadro pozisyonları için belirlenen nitelikler çerçevesinde; Merkez ve Taşra Teşkilatlarında 7 (yedi) Deniz Trafik Başkılavuzu, 17 (onyedi) Deniz Trafik Kılavuzu ve 3 (üç) Deniz Trafik Kılavuz Yardımcısı olmak üzere toplam 27 (yirmiyedi) kadro pozisyonuna, ÖSYM Başkanlığınca yapılan ve müracaat tarihi itibariyle geçerliliği devam eden (lisans mezunları için 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 21 Eylül 2008 tarihinde yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavlarına girenler arasından aşağıdaki her kadro pozisyonu için öngörülen puan türünden puan almış olanlar içerisinden, en yüksek puan almış olandan başlamak üzere yapılacak sıralama sonucunda, kadro pozisyon kontenjanı kadar personel alımı yapılacaktır.


 1. ATAMA YAPILACAK KADRO UNVAN VE POZİSYONLARIN:
 1. ÖZEL ŞARTLAR:
 1. DENİZ TRAFİK BAŞKILAVUZU:

Üniversitelerin denizcilik ile ilgili eğitim veren lisans düzeyindeki fakülte ve yüksekokulların; Güverte, Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği, Gemi Makineleri, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Gemi İnşa Mühendisliği, Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Deniz Bilimleri veya Deniz Bilimleri ve Teknolojisi, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi, Deniz İşletmeciliği ve Yöneticiliği bölümlerinden mezun olmak ya da yurtiçi veya yurtdışında denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen benzeri bölümlerden mezun olup;  1. Uzakyol Vardiya Zabiti, Uzakyol Vardiya Mühendisliği veya daha üstü ehliyetlerle en az 2 (iki) yıl deniz hizmetine sahip olmak, (Mesleğinde 2 (iki) yıl çalışmış olan Gemi İnşa Mühendisleri için bu ehliyetlere sahip olma şartı aranmaz.)

  2. ÖSYM Başkanlığınca yapılan ve müracaat tarihi itibariyle geçerliliği devam eden (lisans mezunları için 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavlarına girmiş ve KPSSP3 puan türünden puan almış olmak.
 1. DENİZ TRAFİK KILAVUZU:

Üniversitelerin önlisans veya meslek yüksek okullarının güverte, gemi makineleri veya gemi makineleri işletme bölümlerinden mezun olup;  1. Vardiya zabiti, makine zabiti veya üstü ehliyetlerden birine sahip olarak en az 1 (bir) yıl deniz tecrübesine sahip olmak.

  2. ÖSYM Başkanlığınca yapılan ve müracaat tarihi itibariyle geçerliliği devam eden (önlisans ve ortaöğretim mezunları için 21 Eylül 2008 tarihinde yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavlarına girmiş ve KPSSP93 puan türünden puan almış olmak.
 1. DENİZ TRAFİK KILAVUZ YARDIMCISI:

Üniversitelerin önlisans düzeyindeki yükseköğrenim programlarının Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümlerinden mezun olup, ÖSYM Başkanlığınca yapılan ve müracaat tarihi itibariyle geçerliliği devam eden (önlisans ve ortaöğretim mezunları için 21 Eylül 2008 tarihinde yapılan) Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP93 puan türünde 70 ve üzerinde puan almış olmak.

 1. GENEL ŞARTLAR:
   1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak.

   2. Erkek adaylar için, askerlik görevini yapmış olmak veya erteletmiş olmak veya bu görevden muaf olmak veya halen askerlik görevini yapıyor olmamak.

   3. Deniz Trafik Başkılavuzu ve Deniz Trafik Kılavuzu için; Denizcilik literatürünü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek, (Hazırlık sınıfı, Kamu Personeli Dil Sınavı (KPDS), Üniversiteler Arası Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (ÜDS), Test of English as a Foreign Language (TOEFL), International English Language Testing System (IELTS) veya Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen yabancı dil kurslarında (İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca dillerinden birinden sertifika sahibi olmak.)

   4. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 1. BAŞVURU SIRASINDA İSTENEN BELGELER:
 1. Sınav başvuru formu (Müsteşarlığımız www.denizcilik.gov.tr internet adresinden veya Denizcilik Müsteşarlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığından temin edilebilecektir.)

 2. Üniversite diploması veya mezuniyet belgesinin (yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar için denklik belgesi ile birlikte) aslı veya noter ya da okul onaylı örneği,

 3. Denizcilik literatürünü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek, (Hazırlık sınıfı, Kamu Personeli Dil Sınavı (KPDS), Üniversiteler Arası Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (ÜDS), Test of English as a Foreign Language (TOEFL), International English Language Testing System (IELTS) veya Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen yabancı dil kurslarından (İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca dillerinden birinden) belge sunmak.

 4. Deniz Trafik Başkılavuzu ve Deniz Trafik Kılavuzu kadro pozisyonlarına yerleşmek üzere müracaatta bulunacak adayların mezun oldukları okul için öngörülen ehliyetleri ile denizde çalışma belgelerinin onaylı sureti,

 5. KPSS Sonuç belgesinin aslı, onaylı sureti veya ÖSYM internet sitesinden alınmış bilgisayar çıktısı. (Sonuç belgesi ÖSYM kayıtları ile kontrol edilecektir. Yanlış beyanda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.)

 6. İki adet yeni çekilmiş 4,5X6 ebadında renkli vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

 7. Aday tarafından el yazısı ile kompozisyon biçiminde yazılmış ve imzalanmış, kendisi, ailesi, bitirdiği okullar, yapmış olduğu işler hakkında bilgilerin yer aldığı öz geçmiş.

Belgelerin aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nca tasdik edilebilecektir.
 1. MÜRACAAT:

Adayların 19/10/2009 tarihi mesai bitimine kadar Denizcilik Müsteşarlığı’nın “G.M.K. Bulvarı 128/A Maltepe/ANKARA” adresine şahsen veya postayla başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurularda olabilecek gecikmelerden Müsteşarlığımız sorumlu olmayacak, postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra yapılan başvurular geçerli sayılmayacaktır. Başvuru evrakındaki yanlışlık ve noksanlıklar ile eksik bilgi ve belgelerden başvuru sahibi sorumlu olup süresi içerisinde tamamlanmadığı takdirde başvuru geçerli sayılmayacaktır.
 1. ATANMAYA HAK KAZANAN ADAYLARIN İLANI:

Atanmaya hak kazanan adayların listesi, 23/10/2009 tarihinden itibaren www.denizcilik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. 1. ATANMAYA HAK KAZANANLARDAN İSTENİLECEK BELGELER:
 1. Renk körlüğünün bulunmadığı, her türlü iklim şartlarında çalışabileceğinin belirtildiği veya memur olabileceğinin ifade edildiği Sağlık Kurulu Raporu,
 1. Müracaat sırasında vermiş olduğu fotoğraflara ek olarak, 4 adet yeni çekilmiş 4,5X6 ebadında renkli vesikalık fotoğraf,
 1. Erkek adaylar için askerlik görevini yaptığını, bu görevden muaf olduğunu veya tecil ettirdiğini gösterir belgenin aslı veya onaylı sureti.
 1. ATANMA:
 1. Her bölüm için kontenjan sayısı kadar asil ve yedek sıra belirlenerek, www.denizcilik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. 1. Asil atanmaya hak kazanan adayın atanma isteğinden vazgeçmesi halinde yedek listesinden sıra ile atama yapılacaktır.
 1. Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu sonradan tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.
 1. DİĞER HUSUSLAR:

Atamaları yapılmayan adayların başvuru evrakı, yerleştirilme sonucunun ilanından itibaren 15 gün içinde aday tarafından talep edilmesi halinde iade edilecek olup, belirtilen süreden sonra yapılacak talepler dikkate alınmayacaktır


İlanen duyurulur.
Yüklə 22,46 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin