DişİŞleri bakanliği mensuplari sosyal güvenlik ve yardimlaşma vakfi sayiYüklə 17,15 Kb.
tarix15.01.2018
ölçüsü17,15 Kb.
DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI MENSUPLARI

SOSYAL GÜVENLİK VE YARDIMLAŞMA

VAKFISAYI : Vakıf-2011/13 18 Şubat 2011

KONU : Vakıf ve Fon Kesintisi
D U Y U R U
Bilindiği üzere merkezde görevli üyelerimizin yurtiçi aylıklarından Vakıf ve Fon kesintileri, zamanında İKAD’a vermiş oldukları dilekçelere istinaden, Bakanlığımız İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığınca hesaplanarak Türkiye İş Bankası Güvenevler Şubesi aracılığıyla Vakfımız hesabına aktarılmaktaydı.
Ancak Maliye Bakanlığı ile Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Maaş Banka Listelerinin elektronik ortamda aktarılmasına ilişkin “KAMU PERSONELİ ELEKTRONİK MAAŞ ÖDEME SİSTEMİ” projesinin başlatılmasına karar verilmiş ve 2011 Şubat ayından itibaren Bakanlığımızın memur statüsündeki yurtiçi kadrolu personelinin (sözleşmeli personel, sürekli ve geçici işçiler hariç) maaşları Vakıf ve Fon kesintisi yapılmadan Maliye Bakanlığınca doğrudan bankadaki hesaplarına aktarılmaya başlanmıştır. Dolayısıyla Vakıf üyelerimizin maaşlarının Vakıf ve Fon aidat kesintileri yapılarak hesaplarına yatırılması 15 Şubat 2011 tarihinde mümkün olamamıştır. Söz konusu yeni uygulamanın yarattığı aksaklığın giderilmesi için yapılan yoğun çabalar sonucunda, aşağıda kayıtlı kalıcı çözümün uygulamaya konulmasına kadar, sadece Şubat ayı kesintilerinin yine eski sisteme göre kesilmesi sağlanmıştır.
Bu arada İş Bankası yetkilileri ile de görüşülerek, merkezde görevli memur statüsündeki personelimizin Vakıf ve Fon kesintilerinin 2011 Mart ayından itibaren doğrudan Banka tarafından yapılmasını teminen Ek.1’deki “Bankayı Yetkilendirme” dilekçesini vermeleri, Vakfın ise kesinti listelerini her ayın 15’inden önce Türkiye İş Bankası Güvenevler Şubesi’ne intikal ettirmesi, İş Bankası’nın da her üyemizin maaş hesabından Vakıf ve Fon kesintilerini yaparak Vakıf hesabına aktarması konusunda ön mutabakat sağlanmıştır.

Bu doğrultuda Merkezde görevli memur statüsünde Vakıf ve Fon üyesi kadrolu personelimizin (sözleşmeli personel, sürekli ve geçici işçiler hariç) Ek.1’deki dilekçeyi doldurup imzalayarak gereği için Türkiye İş Bankası Dışişleri Bakanlığı Şubesine, bilgi için de Vakfımıza mümkünse ivedilikle (en geç 05 Mart 2011 tarihine kadar) teslim etmeleri gerekmektedir. Merkezde görevli üyelerimizin Fon Kesinti Listeleri 2011 Mart ayından itibaren, Şubat ayındaki fon kesintileri esas alınarak ve kesinti tutarları küsuratsız hale getirilerek Vakfımızca hazırlanacak ve liste 15 Mart 2011 tarihinden önce Bankaya teslim edilecektir.


Öte yandan, halen Bakanlığımız yurtdışı kadrolarında görevli olup merkez kadrosuna atanan memur statüsünde Vakıf ve Fon üyesi kadrolu personelimiz de yurtiçi tam aylığa hak kazandığı ayın 5’inden önce Ek-1’deki dilekçeyi doldurup gereği için yukarıda belirtilen Banka Şubesine, ayrıca Ek-2’deki dilekçesini de Vakfımıza (Fon kesintisi 25,00 TL.’den az olmamak üzere yurt içi aylığını geçemez. Vakıf kesintisi de 2,00 TL.’dir.) intikal ettireceklerdir.
Merkezde ve yurtdışından Merkeze atanan memur statüsünde çalışan Vakıf ve Fon üyelerimize önemle ve saygı ile duyurulur.

F.Fırat TOPÇUOĞLU

Vakıf Başkanı

EKLER: 2

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI MENSUPLARI SOSYAL GÜVENLİK VE YARDIMLAŞMA VAKFI

ZİYABEY CADDESİ FEN APT. NO: 32/13 BALGAT-ANKARA

TEL: (312) 284 04 45 - 48 FAKS: (312) 284 04 49 Web: www.divak.org.tr

Ek-1TÜRKİYE İŞ BANKASI

(Güvenevler Şubesi Müdürlüğüne)

Dışişleri Bakanlığı Mensupları Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Vakfı’nın …………… no.lu üyesiyim.


Vakfımızca her ay Bankanıza gönderilecek Vakıf ve Fon Kesinti Listesinde adıma kayıtlı Vakıf ve Fon aidat tutarının Şubeniz nezdinde bulunan ………………………………………………….. no.lu hesabıma yatırılan maaşımdan çekilerek Vakfımızın 4242-0440000 nolu hesabına aktarılmasını saygılarımla rica ederim. …../...../2011

Adı ve Soyadı

(İmza)

Ek-2DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI MENSUPLARI

SOSYAL GÜVENLİK VE YARDIMLAŞMA VAKFI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

………. no.lu Vakıf ve Fon üyesiyim. ………………………………. ayından itibaren yurtiçi aylığımdan aşağıda belirtilen tutarlarda kesinti yapılmasını saygılarımla arz ederim. …../...../2011

Adı ve Soyadı

(İmza)
Vakıf Aidatı : ………….. TL.Fon Kesintisi : ………….. TL.

Not: Vakıf aidatı 2,00 TL., fon kesintisi ise en az 25,00 TL. olmak üzere yurtiçi aylığını geçemez.
Kataloq: uploads
uploads -> Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti adau-nun 80 illik yubileyinə həsr edilir adau-nun elmi ƏSƏRLƏRİ g əNCƏ 2009, №3
uploads -> Mühaziry riyazi mYntiqin elementlYri
uploads -> AZƏrbaycan respublikasi təHSİl naziRLİYİ azərbaycan döVLƏT İQTİsad universiteti magistratura məRKƏZİ
uploads -> AZƏrbaycan əraziSİNDƏ İBTİDAİ İcma quruluşU
uploads -> АзярбайжАН РЕСПУБЛИКАСЫ ТЯЩСИЛ НАЗИРЛИЙИ азярбайжан дювлят игтисад университети
uploads -> Mövzu Fənnin məqsədi və vəzifələri
uploads -> Marketinq fənni üzrə İŞÇİ TƏDRİs proqrami
uploads -> Asm-nin iqtisadiyyatı və idarə edilməsi
uploads -> Təqdimatların hazırlanması (Powerpoint, Word, Excel)

Yüklə 17,15 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə