Dispečing tel.++421/31/7898628, ++4210905 556 957Yüklə 14,76 Kb.
tarix31.10.2017
ölçüsü14,76 Kb.
#23780

PREBAT


komplexný systém zberu, dopravy, separácie a zhodnotenia použitých prenosných batérii a akumulátorov

Dispečing tel.++421/31/7898628, ++4210905 556 957POZOR SÚŤAŽ ! ! !
Zapojte sa do súťaže o najoriginálnejšiu kresbu.

Najlepšie kresby budú odmenené.

V prípade Vášho záujmu zapojiť sa do súťaže, je potrebné poslať nám kresbu a vyplnenú prihlášku, ktorá je súčasťou e-mailu, ktorý ste dostali. Kresby môžete posielať na adresu:

INSA, s.r.o., Niklova ul., 926 01 Sereď alebo na e-mailovú adresu info@insa-sro.sk.

(Bez zaslania prihlášky nie je možné zapojiť sa do súťaže a vyhrať super ceny.)

Viac informácií k súťaži nájdete v letáku.

Vážená pani riaditeľka, vážený pán riaditeľ,
 chceli by sme Vám predstaviť najvýznamnejší environmentálny projekt pre prenosné batérie a akumulátory s celoslovenskou pôsobnosťou s názvom „Baterky na správnom mieste.“
Ak máte záujem pomáhať životnému prostrediu a taktiež zdraviu človeka, tak my sme tá správna voľba.

Cieľom nášho projektu je nielen upozorniť na dôležitosť a význam zberu, separácie, dopravy a zhodnotenia použitých prenosných batérií a akumulátorov, ale taktiež všetky tieto kroky s Vašou pomocou realizovať. Projekt umožňuje občanom bezplatne odovzdať použité prenosné batérie a akumulátory do regulovaného a kontrolovaného systému ich zhodnotenia s ohľadom na životné prostredie.

Doteraz sa na Slovensku nikdy prenosné batérie a akumulátory nezhodnocovali. Podľa skúseností environmentálne vyspelých krajín je zo všetkých krokov najdôležitejší zber. Zber je zložitou etapou nakladania s prenosnými batériami a akumulátormi pretože iba odovzdané batérie možno zbierať a len pozbierané batérie možno triediť a recyklovať. Následkom stále ešte malého podielu zberu použitých batérií je to, že mnoho takýchto batérií končí v bežnom komunálnom odpade.

Postupne tým na skládkach a v spaľovniach mizne obrovské množstvo materiálu, ktorý je možné využiť a šetriť tak primárne prírodné zdroje.

Skúsenosti z krajín EÚ potvrdzujú, že práve deti a mladí ľudia s vysokou mierou spotreby prenosných batérií a akumulátorov majú veľký záujem zbierať použité prenosné batérie a akumulátory a odovzdávať ich do organizovaného systému. Nebezpečné skládkovanie a spaľovanie pôsobí škodlivo na ich zdravie. Preto na základe smernice EÚ chceme aj my na Slovensku zabezpečiť zber a zhodnocovanie použitých batérií, aby sme zabránili škodlivým vplyvom na zdravie človeka a najmä detí. Sme presvedčení, že aj Vám záleží na zdraví človeka ale najmä mladých ľudí. Pretože pri nesprávnom zaobchádzaní sú ohrozené najmä deti.

Obraciame sa na Vás s ponukou zapojiť sa do najvýznamnejšieho environmentálneho projektu pre prenosné batérie a akumulátory. Prosíme Vás o podporu projektu a podaní informácií pedagógom na Vašej škole, pretože na deti a ich výchovu pôsobia vo veľkej miere a najmä učitelia. Európska únia odporúča zapojenie škôl a preto pre ne zabezpečila účelové a vhodné podmienky. Je to jednoduché, nepotrebujete žiadne povolenie. Stačí chcieť.
Počet zapojených škôl stúpa, o čom svedčí aj fakt, že od prijatia zákona zapojené školy vyzbierali viac ako 6 100 kg použitých prenosných batérií a akumulátorov.

Spoločne s Vami zamedzíme zneškodňovaniu použitých prenosných batérií skládkovaním a nebezpečným spaľovaním ničiacim životné prostredie a zdravie človeka.
Spoločne s Vami vyzbierame materiál, ktorý je možný znovu využiť pomocou recyklácie a zachránime suroviny, ktoré ubúdajú a ich zásoby sú odhadované iba na niekoľko desaťročí.
Spoločne s Vami chránime životné prostredie a zdravie človeka.

Veríme, že sa aj Vaša škola pridá k nám a tak rozšíri počet detí a mladých ľudí, ktorí nie sú ľahostajní k životnému prostrediu a chcú žiť v zdravom prostredí a pripraviť také prostredie aj pre budúce generácie.

Pre tých, ktorí sa zapoja do projektu sú pripravené špeciálne recykloboxy, ktoré školám bezplatne dodá spoločnosť AKU-TRANS, s.r.o., bezplatne dostanú propagačný materiál a súčasne spoločnosť AKU-TRANS, s.r.o., zabezpečí bezplatný zber zhromaždených použitých prenosných batérií a akumulátorov.
Tešíme sa na spoluprácu s Vami
S pozdravom

Mgr. Lenka Čutkovákoordinátorka projektu

Yüklə 14,76 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə