Dky inşaat Kartal’da 2 proje daha inşa edecek Aile konsepti ile tasarladığı dky kartal projesiyle büyük beğeni kazanarak, kısa sürede çok iyi bir satış rakamına ulaşan dky inşaat, Kartal’da iki proje daha inşa etmeye hazırlanıyorYüklə 8,69 Kb.
tarix27.10.2017
ölçüsü8,69 Kb.
#15756

DKY inşaat Kartal’da 2 proje daha inşa edecek
Aile konsepti ile tasarladığı DKY Kartal projesiyle büyük beğeni kazanarak, kısa sürede çok iyi bir satış rakamına ulaşan DKY inşaat, Kartal’da iki proje daha inşa etmeye hazırlanıyor. Şirket biri 175 diğeri 700 konuttan oluşan iki projeye 2016’da başlayacak.
DKY İnşaat Yönetim Kurulu, emlak editörleriyle bir araya gelerek, mevcut projeleri ve gelecek planlarıyla ilgili bilgiler verdi.

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, 7 Haziran seçimleri sonrasında sektörde oluşan durgunluğun dağıldığını belirterek, “Piyasa koalisyonu fiyatladı diyebiliriz. Koalisyonun kurulma ihtimali satışlara olumlu yansıdı. Ramazanın ilk haftası 3, ikinci haftası 12 satış gerçekleştirdik” dedi.


Seçim sonrası konut kredisi faizlerinin 1.14 seviyelerine kadar yükseldiğini aktaran Ali Dumankaya, “Biz hızlı biçimde pozisyon alıp, projelerimizdeki kredi faiz oranlarını 0,89’a kadar çektik. Seçim öncesi faiz oranlarına döndük” dedi. Dumankaya, konut sektöründe sonbahara kadar zam beklemediklerini sözlerine ekledi.
Lokum Evler ve DKY Kartal projelerine özel Ramazan kampanyası gerçekleştirdiklerini söyleyen Ali Dumankaya şu bilgileri verdi: “Ramazan ayı boyunca iki projemizde de yüzde 3 indirim sunuyoruz. Bu sayede DKY Kartal’da 12 bin, Lokum Evler’de ise 9 bin liralık bir indirim sağlıyoruz.”

875 KONUT İNŞA EDECEK
DKY inşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Dumankaya ise bu yıl lansmanını gerçekleştirdikleri DKY Kartal projesinin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Ömer.Dumankaya, “DKY Kartal’ı, ‘Aile Konsepti’ ile hayata geçirdik. Bu projede 1+1’ler yok, daha çok ailelerin oturabileceği geniş, kullanışlı alanlar tasarladık. Projenin tümünde, ev sahiplerinin manzaranın tadını çıkarabilecekleri yaz-kış camla kapanabilen balkonlar mevcut. Kapanabilir balkon fazladan bir yaşam alanı sunuyor bu nedenle DKY Kartal'ın yeni nesil evlerini “+1,5” olarak adlandırıyoruz. Proje bu özellikleriyle kısa sürede çok yoğun ilgi gördü. Bu ilgi bizi bölgede bu konseptte birkaç proje daha yapmaya yöneltti. İki arazide kentsel dönüşüm projesi için anlaşmalarımızı imzaladık. Birisi 175 diğeri 700 konuttan oluşan 2 projeyi daha Kartal bölgesine kazandıracağız” dedi.


Anadolu yakasına yabancı yatırımcı ilgisinin her geçen gün arttığını ifade eden Ömer Dumankaya, “Özellikle Kartal’a yabancıların yoğun ilgisi var. Geçmişte sadece Avrupa yakasındaki lokasyonlar tanıtılmış, Kartal’ı daha iyi ve daha doğru tanıtmaya başladık. Kartal’ın deniz manzarasını gören yabancı yatırımcı çok beğeniyor” diye konuştu.

2015 SONUNA KADAR 3 PROJE LANSMANA ÇIKACAKBu yıl lansmanını gerçekleştirecekleri projeler hakkında da bilgiler veren Ali Dumankaya şunları söyledi: “ 2015 sonuna kadar Kağıthane, Çeliktepe ve Sultanbeyli bölgelerinde olmak üzere 3 projeye daha başlamayı planlıyoruz. Kağıthane’de yıkımını gerçekleştirdiğimiz Beşler Sucuk fabrikasının olduğu arazide çok özel bir proje inşa edeceğiz. Şehrin merkezindeki ihtiyaçları belirleyerek, beyaz yakalılar başta olmak üzere farklı kesimlere yönelik olarak daha ufak metrekarelerde özel konseptteki projeyi hayata geçireceğiz. Pratik kullanımlı yaklaşık 200 daire olacak. Sultanbeyli'de Fatih Caddesi üzerinde iddialı bir projemiz olacak, ticari alanlar, ofisler ve konutlarıyla bölgenin ihtiyacını karşılayacak. Çeliktepe'de Büyükdere Caddesi’nin hemen arkasında, üzerinde 10 blok bulunan bir alanı yıkarak, özel bir mimari çalışmayla kentsel dönüşüm gerçekleştireceğiz.”

Yüklə 8,69 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə