Dogum Yeri / TarihiYüklə 7,88 Kb.
tarix10.11.2017
ölçüsü7,88 Kb.
M.HAKAN KARAALİOĞLU


Dogum Yeri / Tarihi

:

Trabzon / 1957

Uyruk

:

T.C.

Eğitim

:

İnş.Yük.Müh.,1982, O.D.T.Ü.İnş.Müh. 1980, O.D.T.ÜAnkara / TÜRKİYE

Mesleği

:

İnşaat Yüksek MühendisiM.Hakan Karaalioglu, mezuniyetinin ardindan Limak Ltd. Sirketinde saha mühendisliği ile baslayan mesleki kariyerini 1990 yilindan itibaren muhtelif insaat firmalarinda Genel Mudur olarak 2007 tarihine kadar sürdürmüştür.
Bu firmalar sirasiyla; Ensa Insaat A.S. , Turkon Insat A.S, Burc Insaat A.S. , GAMA Construction Ireland Ltd. firmalaridir. Oztas A.S. de bir dönem Uluslararasi Projeler Koordinatörlüğü de yapmistir.
Baku Havaalanı projesinin BURC-ENKA JV. olarak realize edilmesi, Bafra Aritma tesisinin hazine garantisi ve yurt dışı finansmanla baslatılması, GAMA’nın İrlanda’daki şirketinin Genel Müdürlüğü döneminde firmanin kuruluşundan, İrlanda’daki 100 firma içerisinde 18. siraya çıkışı ve bir Türk firmasının Avrupa’daki tek elektrik santrali olan Galway-Irlanda’daki 400 MWATT kapasiteli Tynagh Kombine Dogalgaz Elektrik santralinin gerceklestirilmesi M.Hakan Karaalioglu’nun dikkate değer projelerinden bir kaçıdır.
Görevli olduğu firmalarda Azerbeycan, Türkmenistan, Ukrayna, Katar, Bulgaristan, Irlanda ve Kazakistan’da şirketler kurup operasyonlar başlatan M.Hakan Karaalioglu, 1985-1990 yılları arasında muteahhitlik yapmış ve mezun oldugu ODTU’deki Is Bankasi ve PTT binalari dışında içme suyu boru hatti, kreş, yetiştirme yurdu, lojman insaati gibi projeleri zamaninda tamamlayarak teslim etmistir.
Su anda bir Irlanda firmasi olan Dublin merkezli Shanahan Engineering Ltd. şirketinin Türkiye, Orta Dogu, Asya, BDT Ülkelerinden sorumlu direktörü olarak hizmet vermektedir.
M.Hakan Karaalioglu, ayrica ODTU Insaat Muhendisligi Bolümünde de Topografya, Uluslararasi Muteahhitlik ve Proje Yonetimi derslerini vermiştir.
Bunlara ilave olarak M.Hakan Karaalioglu, 1783 Yilinda kurulan Dublin Ticaret Odasi Yonetim Kurulu’na seçilen ilk yabancıdır ve 3 yil bu gorevde hizmet vermiş, Uluslararasi Komitenin baskanlığını yaparak Irlanda’yı ülke dışında temsil etmistir.
Ardindan 2 yıl boyunca “South Dublin Chamber of Commerce” yonetim kurulu üyeliği ve ulasim komitesi üyeliği de yapmistir.
“Institute of Directors of UK”, “Institute of Directors of Ireland”, “Engineers of Ireland” üyelikleri de devam eden M.Hakan Karaalioğlu ayrica“ Chartered Engineer” ünvanına da sahiptir.

Yüklə 7,88 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə