Dönemi Nisan Ayı Toplantılarının Birleşimine Ait Tutanak 05. 04. 2014 Belediye Başkanı Şükrü gençYüklə 25,73 Kb.
tarix31.10.2017
ölçüsü25,73 Kb.
#23915

SARIYER BELEDİYE MECLİSİ

-1-

2014 Dönemi Nisan Ayı Toplantılarının 1.Birleşimine Ait Tutanak 05.04.2014Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Yeni bir dönem başlıyor, Sarıyer’de. Dolayısıyla 2014 dönemi Nisan Ayına ait toplantıların 1. Birleşimi 05 Nisan 2014 Cumartesi saat 16.00 itibari ile Belediye Meclisini açıyorum. Öncelikle tüm meclis üyelerine, Sarıyer Halkına ve Türkiye Cumhuriyetine hayırlı uğurlu olsun. Yasa gereği Meclisin en genç 2 meclis üyesini davet edeceğim buraya daha sonra oluşturacağımız Başkanlık Divanını seçmek üzere evet Sayın Ebru TEKİN Adalet ve Kalkınma Partisinden ve Sayın Merdan Ali GÜRKAN sizleri böyle alıyorum arkadaşlar. Ve yoklama yapıyoruz arkadaşlar. Evet, Ebru Hanım buyurun.

Meclis Üyesi Ebru TEKİN:
Ad okunmak suretiyle yoklama yapıldı, çoğunluğun sağlandığı görüldü.
Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Evet teşekkür ediyorum. Çoğunluğun olduğu anlaşıldı. Ve Meclisin diğer bugün ki, önce bugün ki meclis gündemini bir okuyum arkadaşlar, ondan sonra da meclisin diğer gündem maddelerine geçmek istiyorum. Müsaade edersiniz. Meclisin 2. Maddesi, Meclis 1. Başkan Vekili seçimi; 3. Maddesi Meclis 2. Başkan Vekili seçimi ve 4. Maddesi de Meclis Divan Kâtiplerinin seçimi ve kapanış şeklinde olacak. Ve gündemin maddelerinin tamamı yerine getirildikten sonra da bir sonraki meclis gündemini ve gününü birlikte tespit edeceğiz. Sizlere buradan Meclis gündemini okuyacağım ve de tarihini bildireceğim. Evet, Meclis 1. Başkan Vekili seçimi için buyurun; evet grup Başkanları, grup Başkan Vekilleri söz alabilirler.
Meclis Üyesi Nurettin ÇELİK: Sayın Başkanım Değerli Meclis üyeleri, sevgili Sarıyerliler; yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diliyoruz. AK Parti Grubu olarak Başkanımızı, seçilen meclis üyesi arkadaşlarımızı hem CHP’li Hem AKP’li ve bu arada seçilmiş olan muhtar adaylarımızı da tebrik ediyoruz. Sarıyer’e hayırlar getirmesini diliyoruz. Evet bu dönemde Sarıyer Halkı bize muhalefette olma görevini verdi bizde bu görevimizi en iyi şekilde inşa etmenin gayreti içinde olacağız. Sarıyer İlçemize huzurlar getirmesini diliyoruz. Hayırlar getirmesini diliyoruz. İnşallah Sarıyer için mutlu güzel günlerde buluşmak dileğiyle tekrar hepinize teşekkür ediyorum. İyi günler diliyorum efendim.
Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Çok teşekkür ediyorum sevgili Nurettin Bey, evet buyurun.
Meclis Üyesi Gökan ZEYBEK: Sayın Başkan, Sayın Divan, Değerli meclis üyesi arkadaşlarım öncelikli olarak seçilmiş olduğunuz yeni görevinizde tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi Grubu olarak bu meclis döneminde de Sarıyer’in sorunlarını gerek Sarıyer Meclisinde, gerek İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde iktidar ve Muhalefet olarak, burada iktidarız, Büyükşehirde Muhalefetiz, elbirliği ve işbirliği içeresin de çözüm Noktasında yurttaşlarımız bize tercihte bulundu, teveccüh gösterdi. Bu nedenle iki farklı görevi yapabilecek ve yapmanın sorumluluğu olan meclis üyesi

SARIYER BELEDİYE MECLİSİ-2-
Meclis Üyesi Gökan ZEYBEK: Olarak buradayız. Sarıyer halkının gerçekten bizden beklediği çok fazla beklentiler var. Çok sayıda sorunları var bu sorunların çözülmesi konusunda gerek CHP grubu, gerek AKP grubunun işbirliği yaparak sorunların kısa sürede çözülmesi konusunda yurttaşların beklentilerine cevap verebileceğine olan inancım tamdır. Bu dönem içinde Uluslar Arası ilişkilerin en üst düzeyde tutulması konusunda gerekli özeni göstereceğimizi belirtmek istiyorum. Verilmiş olan önergelere istenmiş olan taleplere karşılık olarak bütün kurum olarak en hızlı biçimiyle de 80.000 ‘in üzerinde oy almış olan AKP grubunun böyle değerlendiriyoruz. Ona oy vermiş olan 80.000 den fazla yurttaşımızın oy temsil gücünü önemsiyoruz, saygı duyuyoruz ve yine burada iki partinin dışında seçmenler tarafından tercih edilmiş ancak bu gün meclisimizde temsil edilmeyen tüm siyasal partilerime mensup olan ya da onlara gönül vermiş olan yurttaşlarımızın da sorumluluğunun üzerimizde olduğunu bildiğimiz yeni dönemin Sarıyer’imize, İstanbul’umuza ve bütün yurttaşlarımıza hayırlara vesile olmasını bende temenni ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.

Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Teşekkür ediyorum Gökan Bey. Evet, gündeme geçiyorum arkadaşlar. Meclis 1. Başkan Vekili Seçimi. Evet, ben Grup Başkan Vekillerinden öneri isimler istiyorum arkadaşlar. Bir saniye arkadaşlar. Boş Kağıt verir misiniz gençler buraya . Evet seyyar bir mikrofon alalım arkadaşlar.

Meclis Üyesi Gökan ZEYBEK : Sayın Başkan CHP Grubu olarak Meclis 1. Başkan Vekilini Hüseyin COŞKUN’u öneriyoruz.

Meclis Üyesi Nurettin ÇELİK: AK Parti grubu olarak Mehmet YAMAN Bey’i öneriyoruz.

Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Mehmet YAMAN bey. Evet, Parti gruplarından 2 isim geldi. CHP grubundan Hüseyin COŞKUN, AKP grubundan Sayın Mehmet YAMAN. Evet, arkadaşlara kâğıtlara sadece birer isim yazılacak arkadaşlar, seçimden yeni çıktınız, itiraz etmekle ve saymakla zaman kaybetmeyelim. Evet yasa gereği gizli oylama, açık sayım şeklinde olmaktadır şu an, oyunu vermeyen arkadaşımız var mı? Evet, tasdikle meye geçiyoruz. Toplam 37 zarf kullanılmış, evet lütfen açalım arkadaşlar. Şimdi teker teker açalım. Mehmet YAMAN, Mehmet YAMAN, şuradan söyleyebilirsiniz.

Meclis Üyesi Ebru TEKİN:
Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Yapılan oylama sonrasında Sayın Hüseyin COŞKUN’a 24, Sayın Mehmet YAMAN’ın 13 oy aldığı tespit edildi ve Sayın Hüseyin COŞKUN 24 oyla Meclis 1. Başkan Vekili seçilmiştir. Başarılar diliyoruz. Meclis

Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Evet beraber, 4 isim oluyor beraber

Meclis Üyesi Nurettin ÇELİK: Mesela iki iki söyleyip, bir iki tanede yedek olabilir yani

Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Tamam, nasıl isterseniz öğle olsun

SARIYER BELEDİYE MECLİSİ-3-

Meclis Üyesi Nurettin ÇELİK: Yo hiç fark etmez Abdullah AKŞAHİN, Ebru TEKİN

Meclis Üyesi Gökan ZEYBEK : Divan Katipliğine Sevim ÇELEBİ, Aysin GÜNEN, Özkan SUCU ve Hayrettin DERELİ’yi öneriyoruz.

Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Evet,şimdi değerli arkadaşlarım, 6 isim önerilmiştir. Abdullah AKŞAHİN, Ebru TEKİN, Sevim ÇELEBİ, Aysin GÜNEN, Özkan SUCU ve Hayrettin DERELİ evet buyurun oylamaya geçiyoruz. 4 isim yazacaksınız arkadaşlar. Evet yani en fazla 4 isim ama muhtarlık zarflarını koymayın arkadaşlar  Evet oylar toplandı. 37 oy kullanıldığı tespit edilmiştir.

Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Evet yapılan gizli oylama,açık tasnif sonrasında Abdullah AKŞAHİN ve Ebru TEKİN 13’er oy aldı. Sevim ÇELEBİ,Aysin GÜNEN,Özkan SUCU ve Hayrettin DERELİ’nin 24’er oy aldıkları anlaşılmıştır. Sevim ÇELEBİ,Aysin GÜNEN,Özkan SUCU ve Hayrettin DERELİ Meclis Katipliklerine seçilmişlerdir. Hayırlı Uğurlu olsun. Arkadaşlar bugün ki gündemimizin sonuna geldik. Şeyde yedek yok kim isterse oturabilir. Yani fark etmez Ebru’da oturabilir. Şimdi değerli arkadaşlarım 07 Nisan 2014 tarihli meclis gündemi sizlere dağıtılacaktır. Buradan ben bir okuyayım.

1-Açılış ve Yoklama

2- Belediye Encümen Üyeliği seçimi

3- Meclis İhtisas Komisyonlarının seçimi

4- 2013 Yılı Faaliyet Raporu hk. Başkanlık teklifi

5- 2013 Yılı Denetim Komisyonu raporu

6- Marmara Boğazları Belediyeler Birliğine üye seçimi hk. Başkanlık teklifi

7- Türk Dünyası Belediyeler Birliğine üye seçimi hk. Başkanlık Teklifi

8-Tarihi Kentler Birliğine üye seçimi hk. Başkanlık teklifi

9- Sarıyer-Rumeli Kavağı iskele meydandaki parka isim verilmesi hk. Başkanlık teklifi

10- Sarıyer-Uskumru köy 3.caddesinde bulunan parka isim verilmesi hk. Başkanlık teklifi

11- İstanbul Boğazı Belediyeler birliğine üye seçimi hk. Başkanlık Teklifi olmak üzere 11 maddeden oluşmaktadır. Buyurun,

Meclis Üyesi Nurettin ÇELİK: Talebimiz var. Şu anda bir arkadaşımız burada yok izinli sayılmasını talep ediyoruz. 2. Side gündemde geçti 2013 yılının Faaliyetinin görüşüleceği malum kısa bir süre eğer kitaplar hazırsa dağıtılırsa memnun oluruz.

Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Tamam dağıtabiliriz onu.

SARIYER BELEDİYE MECLİSİ-4-

Meclis Üyesi Nurettin ÇELİK: Teşekkür ederiz onun için.

Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: Faaliyet kitabı var mı arkadaşlar yanınızda?

Meclis Üyesi Nurettin ÇELİK: Biz kabul ediyoruz yani, şu anda alıyorsunuz yani gündeme

Meclis Başkanı Şükrü GENÇ: Evet gündeme aldık şu anda arkadaşlar dolayısıyla şeyse mutlaka verin arkadaşlar.

Meclis Üyesi Nurettin ÇELİK: Teşekkür ediyorum efendim.

Belediye Başkanı Şükrü GENÇ: 07.04.2014 Pazartesi günü saat 15.00’te toplanmak üzere Meclisi kapatmadan önce bugün meclise katılamayan meclis üyesi arkadaşlarımızın izinli sayılmasını oylarınıza sunuyorum; Kabul edenler, etmeyenler, kabul edilmiştir. 07 Nisan 2014 tarihinde Pazartesi günü meclis toplantı saati 15.00 olmak üzere meclisi kapatıyorum, iyi akşamlar diliyorum arkadaşlar.

Hüseyin COŞKUN Merdan Ali GÜRKAN Ebru TEKİN

Meclis Başkan Vekili Kâtip Kâtip
Yüklə 25,73 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə