Dünya devi “socar” merkeziNİ “vadistanbul bulvar”a taşiyorYüklə 18,29 Kb.
tarix31.10.2017
ölçüsü18,29 Kb.
#24646

mac hdd:users:cebecibeyhan:desktop:pr:logolar:vadistanbulbulvar.jpg

Basın Bülteni... Basın Bülteni... Basın Bülteni... Basın Bülteni... Basın Bülteni... Basın Bülteni... Basın Bülteni... Basın Bülteni...DÜNYA DEVİ “SOCAR”
MERKEZİNİ “VADİSTANBUL BULVAR”A TAŞIYOR

İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi olacak Vadistanbul Bulvar, ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren onlarca dev firmanın yeni merkezi oluyor. Dünyanın köklü petrol şirketlerinden SOCAR da, Türkiye merkezini Vadistanbul Bulvar’a taşımak için blok satın alan firmalar arasında yerini aldı.
İnşaat sektörünün öncü markalarından Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve Invest İnşaat ortaklığıyla inşa edilen Vadistanbul’un konut etabında yaşam başlarken, ofis ve ticari alanlardan oluşan “Bulvar” etabında da satışlar hızla sürüyor.
Ayazağa’da geliştirilen Vadistanbul Bulvar, uluslararası firmaların merkezlerini taşıdığı bir proje olarak öne çıkıyor. Türkiye merkezini kurmak üzere Vadistanbul Bulvar’dan 19 bin metrekare alana sahip bir blok satın alan Azerbaycanlı dev petrol şirketi “SOCAR”, bünyesindeki tüm şirketleri bu bloğa taşıyacak.
VADİSTANBUL BULVAR’DA 382 MİLYON DOLARLIK SATIŞ
Lanse edildiği günden itibaren yoğun talep gören Vadistanbul Bulvar’ın 95 bin metrekarelik ofis alanı satıldı.
Artaş, Aydınlı ve İnvest ortaklığı adına Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Vadistanbul’un konutlardan oluşan “Teras” etabında yaşamın başladığını belirtirken, Vadistanbul Bulvar’da da satışların hızla devam ettiğini belirtti. Ofislerin %52’sinin yerli ve yabancı firmalar tarafından sahiplerini bulduğunu belirten Çetinsaya; “Vadistanbul Bulvar’daki satış rakamı 382 milyon dolara ulaştı. Burada ofislerin metrekaresi ortalama 4 bin dolardan alıcı buluyor. Tüm proje genelinde 2.500 konut, 300 bin metrekare ofis, 100 bin metrekare AVM ve 275 adet mağaza yer alacak. Bu anlamda Vadistanbul 35 bin kişinin bulunacağı bir yaşam merkezi olacak.” dedi.
Yurtdışından birçok yatırımcının talebini alan AVM’nin uluslararası pazarlamasını Jones Lang LaSalle (JLL) yürütüyor.
Projenin kalbi konumundaki Bulvar etabının bünyesinde; yüksek donatılı ofis alanları, 100 bin metrekare net kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezi, 760 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan mağazalar ve 32 bin metrekare toplam alana sahip 5 yıldızlı otel bulunuyor. Bulvar ayrıca, 6.000 araçlık otopark kapasitesi ile de dikkat çekiyor. Vadistanbul’un üçüncü ve son etabı ise konut ve ofis alanlarından oluşacak.
VADİSTANBUL BULVAR’DA ENERJİ MERKEZİ OLUŞTURACAK
SOCAR Türkiye CEO’su Kenan Yavuz, yeni iş destinasyonu sayılan bölgede grubun tüm şirketlerinin bir arada olacağını söyledi. Kenan Yavuz, satın almayla ilgili şöyle konuştu:


“Vadistanbul Bulvar’ın İstanbul’un yeni iş destinasyonu olacağına inanıyoruz. Lokasyonu ve çevreci kimliği, Bulvar’da yatırım yapmamızda önemli etkenlerden. Sosyal hayatın hareketliliği, canlılığı ve çeşitliliği hem çalışanlar hem de konuklarımız için motivasyon aracı olacaktır. SOCAR Türkiye olarak bu kararı alırken sadece bugünü değil yarını da düşünerek hareket ettik. Biz, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi olarak gelecekteki ihtiyaçlarımızı da planlayarak bu yatırımı yaptık. Projelerimiz hızla sürerken; tüm şirketlerimizin fonksiyonlarını bir arada tutmanın faydalı olacağına inanıyoruz. Bu nedenle merkezi lokasyona sahip Vadistanbul bizim için iyi bir çözüm oldu. A sınıf ofis ayrıcalıkları ile rahat ve verimli bir çalışma ortamına sahip olacağımıza eminim.”

AVM, alışveriş caddesi ve 5 yıldızlı otelden oluşan Vadistanbul Bulvar, uluslararası alanda faaliyet gösteren eğitim, bilişim ve teknoloji şirketlerini bünyesinde barındıran yepyeni bir kent merkezi haline gelecek.

YATIRIMCILARIN İLGİ ODAĞI OLDU
Tüm fonksiyonları birbirine çapraz kıymet oluşturacak şekilde dizayn edilen Vadistanbul, ayrıca yatay düzlemde her türlü yaşam fonksiyonlarını içinde barındıran ilk ve tek karma proje olarak öne çıkıyor.
Belgrad Ormanı’nın bitişiğinde konumlandırılan ve içinden 2.4 km boyunca Sadabad Deresi’nin geçtiği Vadistanbul’da; konut etapları, ofis blokları ve AVM’yle birlikte toplam 35 bin kişilik bir nüfus bulunacak.

İSTANBUL’UN YENİ İŞ VE YAŞAM MERKEZİ
Evyap Holding’e ait arsa üzerinde konumlandırılan Vadistanbul, inşa edildiği bölgenin tüm çehresini değiştirecek ve şehre yeni bir yaşam merkezi kazandıracak.
Büyükdere Caddesi’nin alternatifi olan Vadistanbul, 300.000 m2’lik ofis alanı ile Maslak kadar ofis hacmine sahip. Proje özellikleriyle birçok ilke imza atan Vadistanbul, 1 milyon 280 bin metrekarelik inşaat alanına sahip.
MİMARİSİNDE DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLERİN İMZASI BULUNUYOR
Vadistanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile Amerika’nın dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı.
Proje dahilinde Türkiye’nin ilk özel metrosuna ev sahipliği yapacak Vadistanbul, kendi içinde bir metropol merkezi haline geliyor. Vadistanbul ortaklığı tarafından projeye özel olarak inşa edilecek olan havaray ile şehrin metro ağına bağlanacak. Ayrıca İstanbul’un üç çevreyolu bağlantılarının kesiştiği noktada konumlanan Vadistanbul, şehrin her noktasına kolay ulaşılabilen bir lokasyon avantajı sunuyor. Yeni havalimanından şehir trafiğine girmeden ulaşılabilir olması Vadistanbul’un lokasyon avantajını güçlendiriyor.
TAPUSU HAZIR HEMEN TESLİM DAİRELER
Türk inşaat sektörünün en büyük projeleri arasında yer alan Vadistanbul’un, 17 ayda tamamlanan 250 bin metrekarelik “Teras” etabında geçtiğimiz Temmuz ayında teslimler başlarken, Ağustos ayında tüm bloklarda yaşam başladı. Hemen teslim olarak satışa sunulan son daireler 610.000 TL’den başlayan fiyatlarla alıcı buluyor.
ÜÇÜNCÜ ETAP MART AYINDA BAŞLIYOR
Vadistanbul’un konut ve ofislerden oluşan 3. etabında ise inşa çalışmaları Mart ayında başlayacak. 1.400 konut ve 118 bin metrekare ofis alanı ile büyük mağazalardan oluşacak son etapta satışlar Eylül ayında başlayacak.

Bilgi için;
Beyhan CEBECİ
FKR Event

Tel: 0212 454 42 00


Fax: 0212 454 42 42
beyhan.cebeci@fkrevent.com
www.fkrevent.com


29 Ekim Cd. Vizyon Park Ofis Blokları 2. Blok (Otopark B1 Girişi) Kat: 9 Yenibosna BAHÇELİEVLER / İSTANBUL

TEL: 0212 454 42 00 (pbx) FAX: 0212 454 42 42 www.fkrevent.com


description: fkr_event_197


Kataloq: cms data -> pics urun
pics urun -> Huzurlu marmara
pics urun -> Fkrevent com Basın Bülteni Basın Bülteni Basın Bülteni Basın Bülteni rezidans ayricaliğini wow istanbul hotel ile getiRİyor
pics urun -> Ankara’nin yeni “protokolü”nde kiralamalar başladi ender İnşaat tarafından Ankara, Çukurambar’da hayata geçirilen Protokol Ankara’da ofis ve mağazalarda kiralamalar başladı
pics urun -> ErenköY’de kentsel döNÜŞÜM İÇİn start verdi İstanbul’un en gözde semtlerinden Erenköy’de, KentArt
pics urun -> Renovia istanbul yabanci yatirimcilara tanitildi
pics urun -> Avrupa konutlari kale’Nİn ofis ve dükkanlari satişa sunuldu
pics urun -> Basın Bülteni Basın Bülteni Basın Bülteni Basın Bülteni
pics urun -> The istanbul veliefendi’de koç holdiNG’İn daireleri satişA Çikiyor
pics urun -> Göl panorama evleri
pics urun -> BiZİm evler 7 ispartakule’Yİ Zİrveye taşidi

Yüklə 18,29 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə