Eğlence ve aktiVİtelerYüklə 120,48 Kb.
tarix09.01.2019
ölçüsü120,48 Kb.
#94198

EĞLENCE ve AKTİVİTELER
Airport AVM Eğlence Merkezi :
12 hatlı şık ve konforlu bowling salonu, çocukların hosça vakit geçirebileceği 2500m2’lik çocuk eğlence merkezi, buzda dans etmek isteyenler, buzun sıcaklığına gönül verenler ve meraklıları için özel akademik eğitici kadrosuyla birlikte, 600 m2’lik buz pistiyle alışveriş merkezi farklı alternatifler sunuyor.

Adres : Londra Asfaltı Kuleli Mevkii E-5 Karayolu Üzeri Bakırköy-İstanbul


Tel. : (0212) 465 85 75
Aqua Club Dolphin Yunus Gösteri Merkezi :
Pazartesi hariç, hafta içi ve hafta sonu gösteriler aralıksız devam ediyor.İzlemek için ;

Hafta içi saat 11.00 ve 14.00

Yetişkin 12 TL.

Çocuk (7-11 Yaş) 7,5 TL.

Adres : Aqua Club Dolphin Cemal Paşa cad. Su Oyunları Merkezi Bahçeşehir/İstanbul Tel. : 672 61 61
Caddebostan Snowboard ve Kayak Kampı :

Çocuğunuzun sömestr tatilinde snowboard veya kayak öğrenmesini ya da bu spordaki becerilerini geliştirmesini istiyorsanız Caddebostan Snowboard ve Kayak Kampı sizin için bir alternatif. Bu kamp ile çocuklarınız Türkiye’nin en iyi snowboardçuları ile kayma imkanı yakalayacak, geceleri eğlenceli aktivitelere katılarak, yeni arkadaşları ile sömestrin keyfini çıkaracak. Uludağ Karinna Otel’de düzenlenen kamp, 24 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında iki dönem olarak yapılacak. Kamp programları, 8-13 yaş çocuklara ve 14-18 yaş gençlere yönelik farklı içerikler sunuyor. Kampta, eğitimler dışında, kızak yarışları, havuz partileri, freestyle snowboard gösterileri, karaoke, langırt turnuvaları ve sinema geceleri yan aktiviteler olarak yapılacak. Kampta, her 4 kampçı için 1 koç görev yapıyor. Bütün kampçılar, her türlü duruma karşı sigortalanacak ve kamp boyunca aileler SMS ile bilgilendirilecek. Snowboard ve kayak eğitimlerinin tecrübeli eğitmenlerin yer aldığı bir ekip tarafından verileceği kampta, son model malzemeler ile eğitim alınacak ve kampçılar seviyelerine göre başlangıç-orta-yarışmacı olarak 3 gruba ayrılacak. Ayrıca kamp alanında yeni başlayanlar için özel eğitim parkurları da bulunuyor. Kampın sonunda yapılan yarışlarda ve kapanış kutlamalarında kampçılara sertifikalar, madalyalar ve özel ödüller verilecek.

Tarih: 24 Ocak- 6 Şubat 2010
Ücret: Bilgi alınız.
Yer: Uludağ Karinna Otel
Tel: 0216 470 69 70


Geleceğin Yıldızları’ndan Kayak ve Snowboard Kampı :

Geleceğin Yıldızları, 2009–2010 eğitim döneminde “Kayak Kampı” ve “Kayak ve Snowboard Kampı” düzenliyor. 24-30 Ocak ve 30 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında iki dönem olarak düzenlenecek kamplarda, her yaş ve seviyeye göre farklı eğitimler verilecek.

Geleceğin Yıldızları ailesi, Kayak ve Snowboard Kampları kapsamında farklı yaş grupları için cazip seçenekler sunuyor. 8-14 yaş grubuna hitap eden “Kayak Kampı” başlangıç, orta, ileri ve yarışmacı seviyesinde 10 farklı gruba ayrılıyor. Kampçılar, kayak eğitim koordinatörü Sacit Eroğlu yönetiminde Uludağ'ın seçkin milli kayak hocaları tarafından eğitiliyor ve her 10 kişilik gruba 1 kayak hocası eğitim veriyor. Ayrıca Geleceğin Yıldızları koçları da kampın her anında, 24 saat boyunca kampçıların yanında yer alıyor. Genç kayakçılar özel otobüslerle Uludağ’a ulaştıktan sonra Kervansaray Otel’de konaklıyorlar.

Gençler, “Kayak Kampı” sırasında günde 4 saat, toplamda 20 ise saat kayak yapıyorlar. Hava şartları uygun planlanan 18 saatlik ders programı gerçekleştiği takdirde, kampçılar kampın son günü koçlarıyla birlikte fazladan 2 saat serbest kayış yapabiliyorlar. Katılımcılar ayrıca, kayak keyfinin yanı sıra Geleceğin Yıldızları koçları tarafından özel olarak hazırlanan gece eğlenceleriyle de sömestr tatilinin keyfini çıkarıyorlar. Kamp katılımcıları kayak sporunu keyifli bir ortamda öğrenmenin dışında buz pateni, kızak yarışı, sucuk ekmek partisi, sinema, disko ve bilgisayar oyunları ile de boş vakitlerini değerlendiriyor.

15-17 yaş grubuna hitap eden “Snowboard Kampı” ise başlangıç, orta ve ileri olarak seviye gruplarına ayrılıyor. Yine Sacit Eroğlu yönetimindeki hocalar tarafından eğitim verilen “Snowboard Kampı”nda günde 4 saat, toplamda 18 saat kayak/snowboard eğitim alınıyor. “Snowboard Kampı” katılımcıları “Kayak Kampı”nda da olduğu gibi özel otobüslerle Uludağ’a geliyorlar ve kamp boyunca Beceren Otel’de konaklıyorlar.

Tarih: 24 Ocak- 30 Ocak 2010


30 Ocak- 5 Şubat 2010
Ücret: 8-17 yaş - Kayak Kampı: 2.250 TL+KDV
15-17 yaş - Snowboard Kampı: 2.450 TL+KDV
Yer: Uludağ
Tel: (0216) 345 81 00


Bilim Merkezi :

Bilim Merkezi gezileri rehberler eşliğinde gerçekleştirilmektedir. 80'den fazla interaktif deney ünitesi ziyaretçilere rehberlerin anlatımı eşliğinde gezdirilir. Ayrıca Bilim Merkezi'ne geçen sene kazandırılan Deprem ve Yangın Simulatörleri eşliğinde uzman eğitmenler tarafından, tüm ziyaretçilere deprem ve yangın eğitimleri verilmektedir.Bilim Merkezi Kış Okulu

Bilim Merkezi’nde 7-13 yaş arası çocuklara yönelik olarak düzenlenen Kış Bilim Okulu programı, bu sene 25 Ocak – 5 Şubat 2010 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Haftalık ya da iki haftalık olarak seçebileceğiniz, hafta içi her gün 10:00-17:00 saatleri arasında devam edecek olan programda, çocuklar bilim ve sanat alanında pek çok uygulamalı atölye ve geziye katılma imkanı bulacaklar.

Hazırlanan program dahilinde eğitmenler tarafından Bilim&Drama, Genetik, Matematik, Nanoteknoloji, Uzay, Enerji, Elektronik, Kimya, Arkeoloji, Satranç, Biyoloji, Karikatür, Tarih, Origami, Resim gibi pek çok atölye düzenlenmektedir. Bunların yanı sıra atölye çalışmalarını desteklemeye yönelik Topkapı Sarayı, Kandilli Rasathanesi, Arkeoloji Müzesi, İstanbul Modern, Boğaziçi Üniversitesi Genetik Laboratuarı gibi pek çok gezi de zengin program içeriğinde yer almaktadır. Atölye saatleri arasında da Deprem&Yangın Afete Hazırlık Eğitimi, Belgesel ve Film Gösterimleri, Deney Gösterileri, Zeka Oyunları, Tiyatro Gösterileri gibi etkinliklere yer verilmektedir.

Bilim Okulu, Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı tarafından beş yıldır yaz tatili ve sömestr dönemlerinde düzenlenmektedir. Katılımcı öğrencilere bilimi sanatsal aktiviteler aracılığıyla sevdirmek ve bilimsel düşünceyi aşılamak amaçlanmaktadır. Öğrenciler sunulan farklı atölye seçeneklerinden, kendilerinin ilgi ve becerilerine yönelik olanları keşfedebilmekte ve bilimin eğlenceli yüzünü tanıma şansı elde edebilmektedirler. Öğrenciler, birçok bilim dalı hakkında bilgilenmekle birlikte, bilimsel gelişmeleri takip etmeleri için teşvik de edilmektedirler. Bilim Okulu öğrencilerinin ilgi durumlarını belirleyen bir karne ile de ebeveynlerin, çocuklarının ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı olunması amaçlanmaktadır.

Tarih: 25 Ocak-05 Şubat 2010


Ücret: 1 Hafta: 300 TL, 2 Hafta: 500 TL
Yer: Şişli Belediyesi Bilim Merkezi Hakkı Yeten Cad. 18 A Polat Tower Yanı Fulya/İST.
Tel: 0212 266 00 46


Ziyaret Gün ve Saatleri:
Her gün 09.00-18.00 arası açıktır.


Cennet Buz Park :

Adres : Şenlik mah. Ekşinar sok. Cennet Spor Tesisleri

Florya-Bakırköy/İstanbul

Tel. : (0212) 580 57 81, 541 92 90

Ayrıca hobi kursları da düzenlenmektedir.
Cevahir AVM Atlantis Eğlence Merkezi :

Cevahir Alışveriş Merkezi içindeki 5 kata yayılan Atlantis Eğlence Merkezi’ndeki 23 ünite, 3 yaşından 60 yaşına kadar herkesin eğlenebileceği tarzda tasarlanmış.

Adres : Büyükdere cad. No : 22 Şişli/İstanbul

Galleria AVM Buz Pisti :

Adres : Sahilyolu Ataköy/İstanbul

Tel. : (0212) 559 95 60

İstanbul Dolphinarium Yunus Gösteri Merkezi :

Merkezde Karadeniz Alafina cinsi ve ağırlıkları yaklaşık 240 kg.’ı bulan dört yunus, yaklaşık 1 ton ağırlığında Beyaz Yunus, dört fok, iki mors eğitmenleri eşliğinde gösteri yapıyor.Hediyelik eşya ve oyuncak reyonunun yanı sıra, merkezde yunuslarla birlikte yüzme imkanı da sunuluyor.Pazartesi hariç hafta içi 2, hafta sonu 4 gösteri yapılıyor.

Adres : Silahtarağa cad. No:2/4 Eyüp/İstanbul
İTÜ Bilim Merkezi ve Eğlen Bilim’den “Bilim Kış Okulları” :

İTÜ Bilim Merkezi ve Eğlen-Bilim’in birlikte düzenlediği "Bilim Kış Okulları", İTÜ Bilim Merkezi'nin ev sahipliğinde, yepyeni bir içerikle 25 - 29 Ocak ve 1 -5 Şubat 2010 tarihleri arasında düzenlenecek. Eğitimler ilköğretim 1. ve 5. sınıflar arasındaki öğrencilere yönelik olacak.

Beş gün süren atölyeler boyunca çocukların bilime dayalı temel bilgileri severek, eğlenerek, keyifli anlar içerisinde öğrenmesi hedefleniyor. Atölyeler İTÜ Bilim Merkezi’nin ve Eğlen Bilim ekibinin deneyimli ve uzman kadrosu tarafından farklı yaş grupları göz önünde bulundurularak verilecek.

Program dahilinde İTÜ Bilim Merkezi Gezisi, Ses ve Titreşim Gösterisi, Bilim Orkestrası Atölyesi, Ağızda Patlayan Baloncuklar, Sihirli İksirler, Tatlı Bir Kimya: Hamur, “Grip ve Nezle Yanı Başımızda” Tiyatro Çalışması, Turkuazoo Akvaryum Gezisi, Temel Bilimler Atölyesi, Define Avı gibi başlıklar altında eğitimler ve geziler düzenlenecek.

Her 5 öğrenciye 1 öğretmenin düşeceği programda, eğitimler 20 kişilik gruplara yönelik hazırlanmış.

Tarih: 25 Ocak-29 Ocak 2010

Adres : İTÜ Taşkışla Kampüsü Taksim
Ücret: 350 TL (beş gün için)

Tel: 0543 352 75 50 - 0534 383 41 78 / 0212 293 13 00 Dahili: 2820Santralİstanbul :

santralatölye Çocuk Atölyeleri / Yarıyıl Tatili Programı

Okul dönemi boyunca bilim ve sanat temalı atölye çalışmaları gerçekleştiren santralistanbul, yarıyıl tatilinde de çocuklarla buluşmaya devam ediyor… Tatil döneminde hem keyifli hem verimli zaman geçirmek isteyen bilim ve sanata meraklı çocukları birer hafta süreli 3 farklı atölye çalışması ve hafta sonu atölyeleri bekliyor…Ve…Motor / Film Atölyesi

Çocukların senaryo, yönetmenlik, mekan kurgusu, kamera kullanımı ve montaj gibi film yapım sürecinin çeşitli aşamalarını deneyimleyerek perde arkasına ve çok daha fazlasına yolculuk yapacakları bu atölye, yaratıcılıklarının gelişmesine katkıda bulunurken aynı zamanda takım çalışması ve teknik becerilerinin de gelişimine olanak sağlıyor... Atölyenin son günü tüm anne-babaları çocukların hazırladıkları filmi seyretmeye davet ediyoruz.

Yaş Grubu: 7-12
Tarih: 25-30 Ocak 2010
Süre: 5 Gün / 10.00-13.00
Ücret: 380 TL

santralistanbul Sanat Stüdyosu

Çocukların çamur, boyalar, kağıtlar, camlar, teller, penseler, kumaşlar ve daha pek çok malzeme ile çalışacakları bir sanat stüdyosu haftası… Resimden heykele uzanan bu keyifli yolculukta çocukları santralistanbul’da, cam altı resminden, tellerden boşlukta heykeller oluşturmaya kadar farklı çalışmalarla dolu bir hafta bekliyor.

Yaş Grubu: 7-12 Yaş


Tarih: 1-5 Şubat 2010
Süre: 5 Gün / 14.00-17.00
Ücret: 380 TL

Alternatif Enerji Kaynakları Haftası / Çocuklar Yenilenebilir ve Alternatif Enerji Kaynaklarını Keşfediyorlar

santralistanbul Enerji Müzesi, geleceğimiz için bugünün çocuklarını alternatif enerji kaynakları ile tanışmak ve bu kaynakları kullanarak rüzgar türbinleri inşa etmek, güneş enerjisi ile çalışan aletler yaratmak için işbaşına davet ediyor… Çocuklar bu atölye çalışmasında çeşitli projeler yaparak, filmler izleyerek ve bu konu ile ilgili oyunlarla eğlenceli bir biçimde geleceğin enerji kaynakları ile bugünden daha yakından tanışıyorlar.

Yaş Grubu: 7-12 Yaş
Tarih: 1-5 Şubat 2010
Süre: 5 Gün / 10.00-13.00
Ücret: 380 TL

Bir Müze İnşa Edelim

Bir binayı oluşturan detaylar insan vücudu kullanılarak taklit edilebilir mi? Bu atölye çalışmasında çocuklar önce bu sorunun cevabını arıyor, daha sonra içinde bulundukları Enerji Müzesi’nin küçük bir modelini, basit malzemeler kullanarak inşa ediyorlar. Hem öğretici, hem yaratıcı, hem de çok eğlenceli…

Yaş Grubu: 9-12
Tarih: 23 Ocak 2010 Cumartesi 12.30-15.00
Ücret: 60 TL

Çocuklar Kendi Kitaplarını Hazırlıyorlar

Bu atölye çalışmasında çocuklar bir çocuk kitapları yazarı-çizeri ile tanışıyor ve onun kitap yapma serüvenine kısaca tanıklık ediyorlar. Sonra kendi kahramanlarını tasarlıyor ve bu kahramanlarını kendi oluşturdukları kitapta bir yolculuğa çıkarıyorlar…

Yaş Grubu: 4-6
Tarih: 24 Ocak 2010 Pazar 14.00-15.00
Ücret: 30 TL

İstanbul’u Çiziyorum

İstanbul… Yaşadığımız şehir. Bu şehirde yürüyoruz, bu şehre bakarak onu dinliyoruz.. Siz de bir yazar ve çizerden İstanbul şiirleri, masalları ve hikâyeleri dinleyip kendi İstanbul’unuzu boyamaya ne dersiniz?

Yaş Grubu: 6-9
Tarih: 24 Ocak 2010 Pazar 10.30-12.30
Ücret: 50 TL
Adres : Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir cad. No : 1 Eyüp 34060 İstanbul

Tel. : (0212) 311 78 09
Smartkids 2010 Sömestr Programı :

smartkids çocuklarınızı yarıyıl tatillerini değerlendirmeye çağırıyor.

smartkids’in yarıyıl tatili kapsamında 25 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında 3 - 6 yaş arası tüm çocuklar, uzayda tarımla uğraşmaktan, çılgın kentlere, uzay kumu incelemekten meteorlardan korunmaya kadar birçok fen deneyi ve LEGO® projeleriyle ilgilenme fırsatı bulabilecekler.

Ayrıca tırtıldan örümceğe, yılandan, kurbağaya kadar 7 farklı hayvanı LEGO'lardan inşa etme fırsatı yakalayabilecek olan 7 yaş üstü öğrenciler, LEGO NXT kullanarak bir köpeğin koşmasını, bir kelebeğin kanatlarını hareket ettirmesini veya bir kurbağanın zıplamasını sağlayabilecekler.

Tarih: 25 Ocak-05 Şubat 2010 11:00 - 13:30 veya 14:30 - 17:00
Ücret: Günlük - 90 TL., 4 Günlük 280 TL., 5 Günlük 320 TL.
Yer: Mohini Aile ve Çocuk Yaşam Merkezi - Atölye katı Tanburi Ali Efendi Sok. No:15, 34337 Etiler – İstanbul
Tel: 0212 351 2230

Sömestr tatili MSA’da çok lezzetli geçecek…

MSA, küçük şefler için sömestr tatiline özel 3 günlük bir program düzenliyor. Programın bitiminde diploma alacak olan minik şefler unutulmaz bir sömestr tatili geçirmiş olacak.

Okulların yarıyıl tatiline girmesine sayılı günler kala, Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) minik şefler için sömestr tatiline özel 3 günlük bir program düzenliyor. 5–9 ve 10–14 yaş arası tüm çocuklara açık olacak eğitimlerde, minik gurmeler spagettiden, kumpire, pizzadan mini hamburgere, brownie’den çikolatalı kurabiyelere kadar en favorileri yiyeceklerini hem pişirecek hem de afiyetle yiyecek.

Minik gurmeler yemek pişirmenin yanı sıra mutfakta güvenlik, mutfakta hijyen, yemek öncesi hazırlık, pişirme teknikleri, masa düzeni ve sofra adabı gibi her şefin bilmesi gereken konular hakkında da bilgi sahibi olacak. MSA’nın deneyimli şeflerinin yanı sıra minik gurmelere Kids yuvadan bir eğitimci de program süresince eşlik edecek.

Program sonunda diploma alacak olan minikler okullarına gerçek birer minik gurme olarak geri dönecek. 14 kişi ile sınırlı olan hem eğlenceli hem de eğitici programa katılım için acele etmek gerekiyor.

Tarih: 25-26-27 Ocak-Pazartesi-Salı-Çarşamba 10:00-13:00 (5-9 Yaş arası)


01-02-03 Şubat Pazartesi-Salı-Çarşamba 10:00-13:00 (10-14 Yaş arası)
Ücret: 240 TL
Yer: MSA
Tel: 0212 290 35 50 / 0212 444 9 MSA
Uzay Kampı :

Uzay Kampı yarıyıl tatilinde öğrencilere; 5 Günlük Uzay Kampı Programı, Robot Aktiviteli 5 Günlük Uzay Kampı Programı, Aile/Çocuk Programı, 2 Günlük Yıldızlar ve Gezegenler Macerası gibi farklı programlar öğrencilere sunulacak. 7-15 yaş arasındaki öğrenciler, astronot simülatörleri kullanımı, uzay mekiği ile sanal ortamda uzay yolculuğu, teleskopla gökyüzü gözlemi, robot tasarlanıp yapılması, ilginç bilimsel gösterilerin izlenmesi, model roket yapılıp fırlatılması ve yıldız evinde takımyıldızların incelenmesi gibi birçok eğlenceli ve eğitici aktiviteye katılabilecekler. Kişisel yeteneklerin de ön plana çıkarılacağı bu farklı aktivitelerle öğrenciler keyifli bir yarıyıl tatili geçirirken, bilim, teknoloji ve takım çalışması konularında interaktif eğitimler alacaklar.Uzay Kampı’nın Yarıyıl Tatil Programları:

Robot Aktiviteli 5 Günlük Uzay Kampı Programı: 12-15 yaş arasındaki öğrencilerin; mühendislik, araştırma, problem çözme yeteneği ile diğer yönetim kavramlarının ortaya çıkması ve yaratıcılıklarının geliştirilmesi hedefleniyor. Robot teknolojileri alanında bilgi alan öğrenciler, program süresince logo parçalarını birleştirerek oluşturdukları robotlara bilgisayar programları yükleyerek, sonuçlarını hazırlanan özel alanda gözleyebilecekler. Ayrıca Uzay Kampı’nda bulunan astronot simülatörlerini, uzay mekiğini kullanıp, yıldızları ve güneş sistemini daha yakından tanıma imkanı bulacaklar.

5 Günlük Program: 9-15 yaş arası gençler NASA tarafından hazırlanan eğitim simülatörlerini kullanarak, Astronomi derslerinde gözlemevindeki teleskop ile Ay’ı, yıldızları, gezegenleri ve Güneş’i gözlemleyebilecek, fen laboratuarında çeşitli deneyler yapacak, Uzay Kampı’nın ilginç bilimsel gösterilerini izleyebilecekler. Işıkla yapay olarak gökyüzünün istenilen saat dilimindeki görüntüsünün yaratıldığı planetaryumda; Kuzey Yarım Küre’den görülebilen takımyıldızları ve Güneş Sistemimizde çıplak gözle görülebilen gezegenler hakkında bilgiler de alabilecekler.

2 Günlük Yıldızlar / Gezegenler Macerası Programı: 15 yaş arası çocukların katılabileceği bu program, insanlı uzay uçuşlarının tarihçesi ve geleceği hakkında eğitim veren bir hafta sonu programıdır. Öğrenciler uzay mekiği görevi, astronot eğitim simülatörlerinin denenmesi ve sıcak hava balonu yapımı gibi aktivitelerle kendi yeteneklerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar.

Aile/Çocuk Programı: İşte size ve çocuklarınıza uygun bir program. Bu program biri ebeveyn, diğeri 7-11 yaş arası çocuk olmak üzere iki kişiye, uzay simülasyonları deneyimi kazandırmanın yanı sıra uzay çalışmaları hakkında bilgi veriyor ve takım çalışması yeteneklerini geliştiriyor. Bu programda ebeveyn ve çocuk uzay mekiği uçuş simülasyonu da dahil olmak üzere bütün aktivitelerde yan yana çalışıp birlikteliklerini geliştirirken keyifli bir hafta sonu geçirme fırsatını yakalıyorlar.

Ücret: Bilgi alınız.


Yer: Ege Serbest Bölgesi Gaziemir / İzmir
Tel: 0232 252 35 00 (Dahili: 104)

Verde Molino Alışveriş Merkezi :

Bahçeşehir’de yıllardır özlemi duyulan buz pisti 16.12.2009 tarihinde Bahçeşehir-Boğazköy’de olan Verde Molino AVM’de hizmete açılmıştır.Gerçek doğal buzdan oluşan buz pisti, yaklaşık üçyüz metrekaredir.

Buz pisti hafta içi ve hafta sonu sabah saat 10.00, akşam saat 22.00 arasında hizmet vermektedir.

Buz pistinde profesyonel eğitmenler de bulunmaktadır.

Adres :

Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Rumeli Cad.


No:432-5 Bahçeşehir/ İstanbul
Tel: 0 212 607 31 25 - 607 17 38
MÜZELER
Askeri Müze :

Askeri Müze; 1 Ocak, Ramazan Bayramı’nın birinci günü, Kurban Bayramı’nın ilk iki günü ile Pazartesi ve Salı günleri dışında her gün 09.00- 17.00 saatleri arasında halk ziyaretine açıktır.

Müzenin açık olduğu her gün, 15.00- 16.00 saatleri arasında iki seans halinde “Mehteran Bölüğü” konserleri de izlenebilmektedir.

Adres: Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı    Harbiye- Şişli /  İSTANBUL

Tel : 0 212 233 27 20  
Ayasofya Müzesi :


Adres : Sultanahmet Meydanı Sultanahmet Eminönü/İstanbul

Tel. : (0212) 522 17 50

Pazartesi hariç her gün 09.00-16.30

Giriş ücreti : 10 TL.

Deniz Müzesi :

Türkiye'nin denizcilik alanında en büyük müzesi olan İstanbul Deniz Müzesi, içerdiği koleksiyon çeşitliliği açısından dünyanın sayılı müzelerinden biridir. Koleksiyonunda yaklaşık 20.000 adet eser bulunmaktadır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı olan Deniz Müzesi, Türkiye'de kurulan ilk askeri müzedir.

Yılbaşı ve dini bayramların ilk günü ile, Pazartesi- Salı günleri dışında her gün


09.00 - 17.00 saatleri arası ziyarete açıktır.
Adres : Hayrettin İskelesi Sok.80690 Beşiktaş/İstanbul – Türkiye

Tel. : (0212) 327 43 45Dolmabahçe Sarayı Müzesi :

Biliyor muydunuz ?

Dolmabaçe Sarayı'nın 45 bin metrekarelik kullanılır döşeme alanına, 285 odaya, 46 salona, 6 hamama ve 68 tuvalete sahip olduğunu...

Yapılış Tarihi Yapıldığı Dönem

1843-1856 Sultan AbdülmecidAdres :
Dolmabahçe Caddesi, Beşiktaş/İSTANBUL

Telefon : 0 (212) 236 90 00 (20 Hat)Ziyaret Saatleri :
Pazartesi, Perşembe günleri dışında her gün, 09:00-15:00 saatlerinde ziyarete açıktır.
Bilet Ücretleri : Tam bilet 20 TL., İndirimli bilet 10 TL.
*Cuma, Cumartesi, Pazar günleri T.C. vatandaşları için indirimli bilet uygulaması yapılır. Engelliler, öğretmenler ve 65 yaş üzeri ücretsizdir.

Florya Atatürk Köşkü :
Yapılış Tarihi Yapıldığı Dönem
1935 Mustafa Kemal ATATÜRK

Adres :
Milli Saraylar Daire Başkanlığı Florya Atatürk Köşkü İstanbul Caddesi Florya/İSTANBUL
Telefon
0 (212) 426 51 51
Gezi Günleri
Pazartesi ve Perşembe günleri dışında her gün;  09.00-15.00 saatlerinde ziyarete açıktır.
Galata Kulesi :

İstanbul'un siluetinde dimdik yükselen Galata Kulesi, tarihi yüreğinde barındıran sessiz bir mücevher gibidir.O muhteşem manzarayı, Boğaz’ı, Haliç’i ve İstanbul’un mükemmel panoramasını mutlaka görün.

Adres : Galata /İstanbul

Tel. : (0212) 293 81 80


Eğer meraklısı iseniz Galata’ya kadar gitmişken, Galata semtinde kulenin çevresinde yer alan pulcu dükkanlarını da gezebilirsiniz.

Yine bu semtte yer alan Galata Mevlevihanesi Müzesi de görülebilir.
Havacılık Müzesi :


Dünya havacılık tarihine geçmiş önemli gelişmeleri maket, model ve dökümanlarla gözler önüne seren, gelen ziyaretçilere aydınlatıcı bilgiler veren, Türk havacılık tarihinde kullanılmış uçak örneklerinin de sergilendiği muhteşem bir müze var İstanbul’da. Yeşilköy’de kurulmuş olan bu müze, Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı bir Komutanlık olarak Havacılık Müzesi adı altında hizmet veriyor.Ziyaret günleri: Pazartesi ve Salı günleri dışında her gün 09.00-11.30/13.00-16.30 saatlerinde ziyarete açıktır.

Ücret: Tam bilet :3 TL., Öğrenci Bileti:1 TL.

Adres: Hava Harp Okulu Komutanlığı, Yeşilyurt / Bakırköy

Telefon Numarası: 0 (212) 663 24 90 / 2215
İstanbul Modern Sanat Müzesi :
İstanbul Modern Sanat Müzesi, Türkiye’nin sanatsal yaratıcılığını kitlelere ulaştırmayı ve kültürel kimliğini uluslararası sanat ortamıyla paylaşmayı amaçlayarak, disiplinlerarası etkinliklere ev sahipliği yapan bir müzedir.

Modern ve çağdaş sanat alanlarındaki üretimleri uluslararası bir yönelimle koleksiyonunda toplar, korur, sergiler ve belgeleyerek sanatseverlerin erişimine sunar.

Türkiye’de modern ve çağdaş sanat sergileri düzenleyen ilk özel müze olarak, 2004 yılında, İstanbul Boğazı’nın kıyısında, 8.000 metrekarelik bir alanda kurulmuştur.
Bünyesinde barındırdığı süreli ve sürekli sergi salonları, fotoğraf galerisi, video, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, kafe ve tasarım mağazası ile çokyönlü bir hizmet alanı sunar.

Müzenin koleksiyonları, sergileri ve eğitim programları, her toplumsal kesimden ziyaretçiye sanatı sevdirmeyi ve onların etkin biçimde sanata katılımlarını sağlamayı hedefler.

Ziyaret saatleri, Pazartesi kapalı

Salı – Pazar: 10.00-18.00

Perşembe: 10.00-20.00

İstanbul Modern Sanat Müzesi, her yılın 1 Ocak günlerinde ve dini bayramların ilk günlerinde kapalıdır.

Giriş ücreti Yetişkinler: 7 TL
Öğrenciler, öğretmenler, 20 kişiden fazla gruplar ve 65 yaş üstü: 3 TL

Müze üyeleri, 12 yaşından küçük çocuklar, engelli ziyaretçiler: Ücretsiz

Perşembe günleri: Ücretsiz

Sinema gösterim ücretleri

İstanbul Modern Sinema müze ziyaretçilerine ücretsizdir.

Tel. : 334 73 00Adres

:

Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4 Karaköy


Kariye Müzesi :
Telefon:0212 631 92 41

İlçe: Fatih


Edirnekapı, Fatih

Ziyaret Gün ve Saatleri: Çarşamba günleri

dışında 09.00- 16.30 saatlerinde ziyarete açıktır.

Miniatürk :
Toplam 60.000 metrekare alan üzerine kurulan Miniaturk'te, 15.000 metrekare maket alanı, 40.000 metrekare yeşil ve açık alan, 3.500 metrekare kapalı alan, 2.000 metrekare havuz ve suyolu, 500 araçlık otopark yer almaktadır.

Telefon:0212 222 28 82


Fax: 0212 222 21 06
İlçe: Eyüp
Adres: İmrahor Caddesi, Sütlüce İstanbul
Ziyaret Gün ve Saatleri:
Yaz Döneminde; hafta içi 09.00-19.00, hafta sonu ise 09:00-21:00 saatleri arasında, Kış Döneminde; hafta içi ve hafta sonu 09.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Bilet Fiyatları:


Tam: 5 TL. Öğrenci: 3 TL. Tam Grup: 4 TL. Okul Grubu: 2 TL. Yabancılar: 10 TL.Oyuncak Müzesi :
İstanbul Oyuncak Müzesi, 23 Nisan 2005 yılında Sunay Akın’ın ailesinden kalma Göztepe’deki köşkünde kurulmuştur.

11 yılda internet üzerinden ve gezdiği ülkelerden satın aldığı oyuncaklarla bu müzeyi kuran Sunay Akın, insanlara masalsı bir dünya kurmak istemiş.

Müze 5 kattan oluşmaktadır.Konferans salonunun bulunduğu en alt katta kendinizi bir denizaltının içinde bulacak, çayınızı kahvenizi yudumlayacağınız cafede ise, bir oyuncağın dişlilerinin içinde hissedeceksiniz.Girdiğiniz her odada farklı bir macera yaşayacak ve çocukluk dostlarınızla karşılaşacaksınız.
Ziyaret Saatleri :09.30 -18.00 Hafta İçi
09.30-19.00 Cumartesi - Pazar
(Müze Pazartesi günleri kapalıdır.)

Bilet FiyatlarıTam : 8 TL.

İndirimli : 5 TL.

Adres :Ömerpaşa Caddesi Dr. Zeki Zeren Sokağı No:17


Göztepe / İST. Telefon :0 (216) 359 45 50 - 51

Rahmi M. Koç Müzesi :

Rahmi M. Koç Müzesi Türkiye'de Ulaşım, Endüstri ve İletişim tarihine adanmış ilk önemli müzedir. Haliç'in kıyısında, endüstriyel arkeolojinin önde gelen örneklerinden olan muhteşem binalar içinde yer alan koleksiyonu gramofon iğnesinden gerçek boyutlarda gemilere ve uçaklara kadar uzanan binlerce objeyi içermektedir.

Müze, konumu, bulunduğu tarihi mekan ve İstanbul'un her iki yakasına da yakın oluşuyla oldukça iddialıdır. Müzenin dünya çapındaki beğenisi, bünyesindeki yetenekli mühendisler ve zanaatkarlar tarafından yaratılmış, insanoğlunun dehasını ve çalışkanlığını yansıtan objelerden kaynaklanmaktadır.

Çocuklar ne nasıl çalışır bölümüne bayılıyor. Başka nerede antika bir otomobile binebilir, gerçek bir uçağın kokpitinde oturarak kontrol panelini deneyebilir veya bilimsel deneyler yapabilirsiniz? Eğer bunlar da yetmezse haftasonu giderek özel aktivitelere (örneğin Haliç kıyısında ücretsiz bir tren yolculuğu) katılabilir, veya fen öğretmeninizin kurallarını anlattığı deneyleri gözlemleyebilirsiniz…

Adres : Rahmi M. Koç Müzesi Hasköy cad. No : 5 Hasköy 34445/İst.

Tel. : (0212) 369 66 00

Açılış kapanış saatleri

Müze Salı-Pazar günleri arasında aşağıdaki saatlerde açıktır :

Salı-Cuma : 10.00-17.00

C.tesi-Pazar : 10.00-19.00

(Pazartesi günleri ve dini bayramların arife ve ilk günü ile yeni yılın ilk günü kapalı)

Giriş ücretleri Müze :

Yetişkin : 10 TL. Öğrenci : 5 TL.

Denizaltı

Yetişkin : 5 TL. Öğrenci : 4 TL.

Denizaltı gezileri belirli saatlerde düzenlenmektedir.Lütfen girişte bilgi alınız.Geziler en fazla 14 kişiyle yapılabilmektedir.Emniyet nedeni ile 8 yaş ve altındaki çocuklara denizaltı gezisi izni verilmediğini göz önünde bulundurunuz.


Sakıp Sabancı Müzesi :

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, İstanbul'da Boğaziçi'nin en eski yerleşimlerinden Emirgan'da yer almaktadır.Zengin koleksiyonu, kabul ettiği kapsamlı uluslararası geçici sergileri, konservasyon birimleri, örnek eğitim programları, yapılan çeşitli konser, konferans ve seminerleriyle çok yönlü bir Müzecilik ortamı sunmaktadır.

Çocuklar Venedik Yolcusu

Sakıp Sabancı Müzesi’nde gösterilen “Osmanlı Döneminde Venedik ve İstanbul; Nam-ı Diğer Aşk" Sergisi, kapsamında çocuklar, Marmara Denizi’nden başlayıp, Akdeniz’den Adriyatik Denizi’ne doğru bir yolculuğa çıkacak. Çocuklar önce, tacir, tayfa, tercüman, asker, elçi, ulak, yazar, gezgin, bilim adamı olarak sergiyi gezecek; sonra da gemiye yüklenecek değerli eşyaları üreten sanatçılara dönüşecek. Bir ticaret oyunu içinde 17. Yüzyıl İstanbul’undan Venedik’e yol alan Venedik Gemisi, çocuklara çok farklı bir müze deneyimi yaşatacak. Yaş Grubu: 4-13 yaş. Katılım; hafta içi 25, hafta sonu 16 kişi ile sınırlı.Gişe Tel: 0 (216) 414 26 30

Pazartesi günleri kapalıdır.

Son biletler Müze kapanışından 1 saat önce satılır.

Salı, Perşembe,Cuma, Cumartesi, Pazar 10.00-18.00

Çarşamba 10.00-22.00

Tam bilet : 10 TL. (14 yaş ve altı çocuklar ücretsiz)

Telefon: (0212) 272 22 00
İlçe: Sarıyer
Adres: Sakıp Sabancı Cad. No:22 EmirganTopkapı Sarayı :

Adres :


Topkapı Sarayı
Sultanahmet, Eminönü

Tel : (0212) 512 04 80
- Salı günleri dışında her gün 09.00-17.00 saatlerinde açıktır.
- Harem Dairesi ayrı biletle 09.00-16.00 saatlerinde gruplar halinde gezilebilir.Topkapı Sarayı Giriş Biletleri Sadece Topkapı Sarayı Müzesi 1. Avluda bulunan bilet gişelerinden temin edilir. Harem için ayrıca bilet almak gerekmektedir. Topkapı Sarayı Müzesi giriş ücreti yerli ve yabancı ziyaretçiler için 20 (yirmi) TL’dir. Harem giriş bileti yerli ve yabancı ziyaretçiler için 15 (onbeş) TL’dir. Harem giriş biletleri ayrıca Harem girişindeki gişede de satılmaktadır.

Yıldız Sarayı :

Yıldız, Beşiktaş


Tel : (0212) 259 89 77

Ziyaret saatleri Pazartesi ve Perşembe günleri dışında her gün, 01 Ekim -28 Şubat tarihlerinde 09.30-16.00.

KONSER VE GÖSTERİ

Flying Super Kids :

TİM Maslak Show Center'da düzenlenecek gösterinin temeli jimnastik. Kuruluş amacı ise uzun süreli ve sürekli eğitimle kazanılan yetenekler. Gösteri, seyirciyi jimnastik dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Yerçekimine meydan okuyan çocuklar aynı zamanda şarkı söylüyor, dans ediyor, komedi yapıyor. Hepsi grup elemanları tarafından yapılan çok güzel bir ışık tasarımı ve özel olarak bestelenmiş müzik farklı koreografileri destekliyor. Gösteri tüm dünya kendi türündeki tek şov olarak biliniyor.

Mekan: TİM Maslak Show Center

Gişe Tel: 0 (212) 286 66 86

Ücret: 1. Kategori: 60,00 TL, 2. Kategori: 50,00 TL, 3. Kategori: 40,00 TL, 4. KAtegori: 30,00 TL.

TİM Maslak Show Center
Diğer Aktiviteler :


Winx Club Müzikali
Bugs Bunny ile Basket Show :

Dünyaca ünlü Face Team ekibinin Bugs Bunny ile “Basket Show” gösterisi 3-7 Şubat tarihleri arasında İçim Smartt ana sponsorluğunda, BKM organizasyonuyla Türkiye’de olacak. Tüm dünyada çocukların sevgilisi olan ünlü çizgi film kahramanı Bugs Bunny, İstanbul’a yalnız gelmiyor. Tüm ailelerin keyifle izleyeceği “Basket Show” gösterisine dünyanın en ünlü tavşanı Bugs Bunny, kendisi gibi çok ünlü arkadaşları ile katılıyor.Tarih ve Saat: 06 Şubat 2010, Cumartesi; Saat: 15:00 - 19:30
07 Şubat 2010, Pazar; Saat: 14:00 - 18:00
Ücret: 1. kategori 55 TL, 2. kategori 45 TL, 3. kategori 35 TL

Yer: Abdi İpekçi Spor Salonu
Tel: 0 (212) 665 86 47
Mickey’nin Masal Dünyası

Disney Live! “Mickey’nin Masal Dünyası” müzikal gösterisi, sömestr tatilinde de Türk Telekom’un çocuklar için geliştirdiği TTÇocuk portalının sponsorluğunda seyirci ile buluşuyor. Feld Entertainment tarafından sahnelenen show, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Disney’in Türkiye’de sahnelenecek bu ilk büyük gösterisi, Disney’in masalsı atmosferiyle, sadece çocukları değil tüm aileyi unutulmaz bir deneyimle buluşturmaya hazırlanıyor.Ücret: 1. Kategori: 133,00 TL, 2. Kategori: 83,00 TL, 3. Kategori: 66,50 TL, 4. Kategori: 50,50 TL , 5. Kategori: 34,00 TL
Yer: Haliç Kongre Merkezi
Tel: 0 (212) 440 05 00


Peter Pan Müzikali

Peter Pan, kendisi gibi büyümek istemeyen başka çocuklarla birlikte Neverland’da (Olmayan Ülke) yaşar, arada bir evlere girerek başka çocukları büyümemeleri için kandırarak Neverland’ e götürmeye çalışır.

Darling’lerin üç çocuğu, Wendy, John ve Michael bir gece Peter Pan’ın peşine takılırlar ve gökyüzünde süzülerek Olmayan Ülke’ye giderler. Burada kayıp çocuklarla, kızılderililerle, denizkızlarıyla karşılaşır, korsanların kötü ruhlu lideri Kaptan Hook’la savaşırlar. Bir sürü nefes kesen macera yaşadıktan sonra Peter Pan’in karşı çıkmasına rağmen anne ve babalarını özleyerek evlerine geri dönerler.

Oyun izleyiciyi, bir yandan fantastik kurgusu ile hiç büyümememin cazibesine doğru diğer yandan gerçekten ihtiyacımız olan şeye, sevgiye ne denli muhtaç olduğumuzun altını çizer.Tarih ve Saatler:
24 Ocak 2010, Pazar; Saat: 13:00
31 Ocak 2010, Pazar; Saat: 13:00
07 Şubat 2010, Pazar; Saat: 12:00, 15:00(İngilizce)
Ücret: 1. Kategori: 40,00 TL, 2. Kategori: 30,00 TL, 3. Kategori:25,00 TL, 4. Kategori: 20,00 TL, 5. Kategori: 15,00 TL
Yer: MKM Attila İlhan Salonu
Tel: Esra Erdoğan (İstanbul Sorumlusu): 0 532 550 47 61
Güzel Sanatlar İstanbul: 0 212 351 01 12SERGİ

Dünyada en popüler gezici sergilerden biri olan ve gezdiği 12 şehirden sonra The Partners tarafından İstanbul’a getirilen The Robotzoo Sergisi, 18 Aralık 2009 – 30 Mayıs 2010 tarihleri arasında Kanyon’da…

Çocuklara yönelik eğitici bir sergi olan ve sekiz adet dev biomekanik interaktif hayvan robotlarından oluşan The Robot Zoo sergisi, çocukların hayvan anatomisini keşfetmesi amacıyla İstanbul’da! Kanyon’da toplam 850 m²’lik bir sergi alanında, Bukelamun, Gergedan, Mürekkep Balığı, Ornitorenk, Karasinek, Çekirge, Zürafa ve Yarasa gibi dev hayvan robotlarından oluşan The RobotZoo Sergisi, minik misafirlerini ağırlıyor.

Mekan: Kanyon Alışveriş Merkezi

Gişe Tel: 0 (212) 353 53 00

Ücret: 10 TL.SİNEMA

Garfield bu kez 3D yani 3 Boyutlu olarak geri dönüyor..

29 Ocak 2010’da sinemalarda…

Türkçe’ye Vivet Kanetti tarafından kazandırılan ve Goscinny’nin ünlü Pıtırcık kitap serisinden aktarılan “Pıtırcık” filmi hem çocuklar hem de aileler tarafından zevkle izlenecek.

15 Ocak 2010’da vizyona girdi.

Prenses ve Kurbağa.Bir prensesin, yakışıklı bir prense dönüşen bir kurbağayı öpmesiyle birlikte gerçek aşkını bulduğu hikâyeyi herkes biliyor. Bu hikâyede prenses yine bir kurbağayı öpüyor fakat sonuçlar çok farklı oluyor. Bunun peşinden mizah, heyecan, müzik ve duygu dolu bir macera başlıyor. Sonunda aşk, prens ile prenses arasında bir yolunu bulup gelişiyor.

22 Ocak 2010’da sinemalarda…

Walt Disney Pictures ve Oscar ödülü adayı yenilikçi yönetmen Tim Burton’dan epik bir 3 Boyutlu fantastik macera “Alice Harikalar Diyarında” geliyor. Tüm zamanların en çok sevilen masallarından birinin büyülü ve düşsel değişimi…


TİYATRO

Anadolu Masalları

İki perdelik oyunda; tuz, maymun peri, küçük peri kızı ve altın tas olmak üzere toplam dört masal yer alıyor. Anadolu motifleri taşıyan danslar, şarkılar, kostümler ve dekoruyla günümüzde de geçerli olan bazı değerler izleyiciye masallarla anlatılıyor.
Mekan: Akatlar Kültür Merkezi

Gişe Tel: 0 (212) 351 93 84

Ücret: 15 TL.

Tarih:
17 Ocak 2010, Pazar; Saat: 15:00


24 Ocak 2010, Pazar; Saat: 15:00
31 Ocak 2010, Pazar; Saat: 15:00
Aşağıdaki listemiz de tatilde kitap okumak isteyenler için

hazırlandı :
Karaböcü Kayboldu, Niran Elçi, Günışığı Kitaplığı. (1. ve 2.sınıflar için)

Gökyüzü Sirki, Can Göknil, Can Yayınları. (1. ve 2.sınıflar için)

Hızlı Tosbi, İsmet Bertan, Günışığı Kitaplığı. (3. ve 4.sınıflar için)

Ballı Çörek Kafeteryası, Zeynep Cemali, Günışığı Kitaplığı. (5. ve 6.sınıflar için)

Mo’nun Gizemi, Gülten Dayıoğlu, Altın Kitaplar. (7.sınıflar için)

Yıldızlar Kitabı 1, Erik L’Homme, Can Yayınları. (8.sınıflar için)


İYİ TATİLLERYüklə 120,48 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə