Environmental checklist form



Yüklə 1,06 Mb.
səhifə5/14
tarix31.10.2017
ölçüsü1,06 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

Common Name

Latin Name

Rallidae – Rails, Gallinules and Coots

Virginia Rail

Rallus limicola

Sora

Porzana Carolina

American Coot

Fulica Americana

Charadriidae – Plovers

Black-bellied Plover

Pluvialis squatarola

American Golden Plover

Pluvialis dominica

Pacific Golden-Plover

Pluvialis fulva

Western

Snowy Plover2,4,,b

Charadrius alexandrinus nivosus

Semipalmated Plover

Charadrius semipalmatus

Killdeer

Charadrius vociferous

Mountain Plover4,b

Charadrius montanus

Haematopodidae – Oystercacthers

Black Oystercatcher4

Haematopus bachmani

Recurvirostridae – Stilts and Avocets

American Avocet

Recurvirostra americana

Scolopacidae – Sandpipers and Phalaropes

Spotted Sandpiper

Actitis macularia

Wandering Tattler

Heteroscelus incanus

Greater Yellowlegs

Tringa melanoleuca

Willet

Catoptrophorus semipalmatus

Lesser Yellowlegs

Tringa flavipes

Whimbrel

Numenius phaeopus

Long-billed Curlew4,e

Numenius americanus

Bar-tailed Godwit

Limosa lapponica

Marbled Godwit

Limosa fedoa

Ruddy Turnstone

Arenaria interpres

Black Turnstone

Arenaria melanocephala

Surfbird

Aphriza virgate

Red Knot

Calidris canutus

Sanderling

Calidris alba

Western Sandpiper

Calidris mauri

Least Sandpiper

Calidris minutilla

Baird's Sandpiper

Calidris bairdii

Pectoral Sandpiper

Calidris melanotos

Common Name

Latin Name

Scolopacidae – Sandpipers and Phalaropes (continued)

Dunlin

Calidris alpina

Buff-breasted Sandpiper

Tryngites subruficollis

Short-billed Dowitcher

Limnodromus griseus

Long-billed Dowitcher

Limnodromus scolopaceus

Common Snipe

Gallinago gallinago

Scolopacidae – Sandpipers and Phalaropes (continued)

Red-necked Phalarope

Phalaropus lobatus

Red Phalarope

Phalaropus fulicaria

Laridae – Skuas, Gulls and Terns

Black-legged Kittiwake

Rissa tridactyla

Bonaparte's Gull

Larus philadelphia

Heermann's Gull

Larus heermanni

Mew Gull

Larus canus

Ring-billed Gull

Larus delawarensis

Western Gull

Larus occidentalis

California Gulle

Larus californicus

Herring Gull

Larus argentatus

Thayer's Gull

Larus thayeri

Glaucous-winged Gull

Larus glaucescens

Glaucous Gull

Larus hyperboreus

Caspian Tern4

Sterna caspia

Common Tern

Sterna hirundo

Forster's Tern

Sterna forsteri

Elegant Tern

Sterna elegans

Parasitic Jaeger

Stercorarius parasiticus

Alcidae – Auks, Murres and Puffins

Common Murre

Uria aalge

Pigeon Guillemot

Cepphus columba

Marbled Murrelet2,a

Brachyramphus marmoratus

Ancient Murrelet

Synthliboramphus antiquus

Cassin's Auklet4,b

Ptychoramphus aleuticus

Rhinoceros Auklete

Cerorhinca monocerata

Horned Puffin

Fratercula corniculata




Common Name

Latin Name

Columbidae – Pigeons and Doves

Rock Dove

Columba livia

Band-tailed Pigeon

Columba fasciata

Mourning Dove

Zenaida macroura

Cuculidae –

Western Yellow-billed Cuckoo4,5,a

Coccyzus americanus

Tytonidae – Barn Owls

Barn Owl

Tyto alba

Strigidae – Owls

Short-eared Owlb

Asio flammeus

Western Screech-owl

Otus kennicottii

Great Horned Owl

Bubo virginianus

Burrowing Owl4,b

Athene cunicularia

Northern Saw-whet Owl

Aegolius acadicus

Caprimulgidae – Goatsuckers

Lesser Nighthawk

Chordeiles acutipennis

Apodidae – Swifts

Vaux’s Swiftb

Chaetura vauxi

Trochilidae – Hummingbirds

Anna's Hummingbird

Calypte anna

Rufous Hummingbird4

Selasphorus rufous

Allen's Hummingbird

Selasphorus sasin

Alcedinidae – Kingfishers

Belted Kingfisher

Ceryle alcyon

Picidae – Woodpeckers

Acorn Woodpecker

Melanerpes formicivorus

Red-breasted Sapsucker

Sphyrapicus ruber

Downy Woodpecker

Picoides pubescens

Hairy Woodpecker

Picoides villosus

Northern Flicker

Colaptes auratus

Tyrannidae – Tyrant Flycatchers

Olive-sided Flycatcher4,b

Contopus borealis

Western Wood-pewee

Contopus sordidulus

Willow Flycatchera

Empidonax traillii

Pacific-slope Flycatcher

Empidonax difficilis

Black Phoebe

Sayornis nigricans

Common Name

Latin Name

Tyrannidae – Tyrant Flycatchers (continued)

Say's Phoebe

Sayornis saya

Tropical Kingbird

Tyrannus melancholicus

Western Kingbird

Tyrannus verticalis

Laniidae - Shrikes

Loggerhead Shrike4,b

Lanius ludovicianus

Northern Shrike

Lanius excubitor

Vireonidae - Vireos

Hutton's Vireo

Vireo huttoni

Warbling Vireo

Vireo gilvus

Corvidae - Corvids

Steller's Jay

Cyanocitta stelleri

Scrub Jay

Aphelocoma coerulescens

Common Raven

Corvus corax

Alaudidae - Larks

Horned Larke

Eremophila alpestris

Hirundinidae - Swallows

Purple Martinb

Progne subis

Tree Swallow

Tachycineta bicolor

Violet-green Swallow

Tachycineta thalassina

Northern Rough-winged Swallow

Stelgidopteryx serripennis

Cliff Swallow

Hirundo pyrrhonota

Barn Swallow

Hirundo rustica

Paridae – Chickadees and Titmice

Chestnut-backed Chickadee

Parus rufescens

Aegithalidae - Bushtits

Bushtit

Psaltriparus minimus

Sittidae - Nuthatches

Pygmy Nuthatch

Sitta pygmaea

Certhiidae - Creepers

Brown Creeper

Certhia americana

Troglodytidae - Wrens

Pacific Wren

Troglodytes troglodytes

Marsh Wren

Cistothorus palustris

Yüklə 1,06 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə