Europe Trees to celebrate 9th May Europe DayYüklə 11,06 Kb.
tarix22.01.2018
ölçüsü11,06 Kb.
#39460


11 Mayıs 2007


Avrupa Ağacı Etkinliği’nde Birincilik Ödülü bir Annenin!
Avrupa Ağacı ödülleri sahiplerini buldu. Birincilik ödülü, en büyük dileği Türkiye üye olduğunda kızını televizyonda AB uzmanı bir çevirmen olarak görmek isteyen anneye verildi.
Bu seneki 9 Mayıs Avrupa Günü’nü kutlamak amacıyla Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu’nun girişimiyle düzenlenen Avrupa Ağacı etkinliği Türkiye kamuoyu tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Seçimi yapan jürinin başkanı ve Delegasyon’un Basın ve Enformasyon Birim Başkanı Rick Flint, “Ankara, İstanbul, ve İzmir’de alışveriş merkezlerine konan ve aynı zamanda internette de yer alan Avrupa Ağaçları aracılığıyla gönderilen dileklerin sayısı 1,500’ü geçti. Bu durum seçim sürecini oldukça zorlaştırdı. Belirtmeliyim ki, Türk halkının düşünce ve fikirlerindeki çeşitlilikten çok etkilendik,” dedi. Flint, ayrıca birincinin bir anne olmasının da Anneler Günü öncesi çok güzel bir tesadüf olduğunu söyledi.
Birincilik ödülü iki kişilik Benelüks-Paris seyahati. Diğer ödüller arasında ise dizüstü bilgisayarlar, dijital kameralar, MP3 çalarlar ve DVD kayıt cihazları bulunuyor. Kazanan dilekler şöyle:


  1. Ben bir anneyim. Dileğim mütercim-tercüman olmak için emek sarfeden kızımın sesini Türkiye AB üyesi olduğunda televizyondan dinleyebilmek. Bu benim en büyük hayalim. Teşekkür ederim. (Elif Barış, İstanbul)
  1. Dileğim şudur ki, keşke lisede veya üniversitedeyken sınıfımda bütün AB ülkelerinden arkadaşlarım olsaydı. Böyle okullar olması dileğiyle. Yurtları olan EdUcityler, özel kampüsler, vs. (Talha Çelik, Malatya)
  1. Hayat standartlarımızın yükselmesi, kadınlarımızın Avrupalı kadınlar gibi saygı görmeleri ve fikir ve düşüncelerinine önem verilmesini, çocuklarımızın yüksek standartlarda eğitim görmesini diliyorum. (Emel Duman, İzmir)
  1. 9 Mayıs Avrupa Günü’nün temelinde yatan Avrupa kıtasında barış ve istikrarın sağlanması için din dil ve ırk ayrımı yapmadan bir büyük Avrupa için Türkiye’nin üyeliğini istiyoruz. (Atilla Balta, Ankara)
  1. İnsan haklarına, demokratik toplumun gerektirdiği herşeye ve hayatımızı kolaylaştıran ve düzenleyen kurallara, özellikle trafik kurallarına saygılı bir ülke diliyorum. Bunu AB'den değil cumhuriyetin 84’üncü yılını kutlayan ülkemin kendi arzusuyla gerçekleştirmesini istiyorum. (Şeyda Arıkan, İzmir)
  1. Türkiyenin Avrupa Birliği’nden beklentilerini belirtmek için şu şarkıyı söylemek istiyorum: "Gel gündüzle gece olalım, gel gökyüzünde yıldız olalım. Seninle mutlu yarınlara koşalım; gel beraber mesut olalım." (Aynur Kolburan Geçer, İzmit)
  1. AB’den genç bir kertenkele istiyorum. (Emre Zeydanlı, 9 yaşında, Ankara)
  1. Türkiye AB'ye üye olursa öncelikle gelenek görenek ve kültür mozaiğimizin değişmemesini dilerim. Bunun yanında da Avrupa’daki gibi insana yapılan yatırımın ve gösterilen sevginin de Türkiye'de de olmasını ümit ediyorum. (Pınar Pamukoğlu, İzmir )
  1. Birliğe üye olduğumuz ilk gün, seyahat hakkını ilk kullananlardan olmak isterim; sınırlar ve mesafeler yüzünden ayrıldığım Almanya'daki kız arkadaşıma evlenme teklifi yapmak için. Umarım başkasıyla evleninceye kadar üye oluruz. (Aydın Demir, Ankara)


Avrupa Ağacı etkinliği hakkında daha fazla bilgi için lütfen Ful Ersay ile iletişime geçiniz: Tel: (0312) 4597900 veya Ful.Ersay@ecotec.com

avrupa komisyonu bilgi ve iletişim destek programı

pyo : ecotec anadolu proje yonetim ofisi

turgutlu sok 50/10 gop ankara türkiye ♦ tel : (+90 312) 459 79 00 ♦ (+90 312) 447 14 79 www.avrupa.info.tr

Yüklə 11,06 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə