EyüP İcra müDÜRLÜĞÜ’nden gayrimenkul açik artirma ilaniYüklə 9,46 Kb.
tarix03.01.2019
ölçüsü9,46 Kb.
növüYazı

EYÜP 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN
GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen gayrimenkulün adedi, cinsi, evsafı değeri

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Dosyasında mevcut Eyüp Tapu Sicil Müdürlüğünün 12.01.2011 tarih ve 571 sayılı yazısında İstanbul ili, Eyüp ilçesi, Kemerburgaz Köyü, Burunsuz mevkiinde kain 24 pafta, 934 parsel sayılı 4.780.00 m2 miktarlı TARLA vasıflı taşınmaz.

TAŞINMAZIN İMAR DURUMU: Dosyasında mevcut Eyüp Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün 21.10.2008 tarih ve 3311 sayılı yazısı ve ekindeki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 20.10.2008 tarih ve 9166 sayılı yazısında: Eyüp ilçesi, Kemerburgaz Köyü, 24 pafta. 934 parsel sayılı yerin plansız alanda kaldığı imar dosyasında herhangi bir proje ve iskana rastlanmadığı bildirilmiştir.

TAŞINMAZIN HALI HAZIR DURUMU: İstanbul ili, Eyüp İlçesi, Kemerburgaz Köyü, Burunsuz mevkiinde kain, Cendere yolu üzerinde konumlanan 24 pafta. 934 parsel sayılı taşınmazda mahallen yapılan incelemede; 4.780.00 m2 alanlı taşınmaz tapu kaydında her ne kadar TARLA vasfında gözükmektedir.
ise de halen üzerinde benzin istasyonu olarak kullanılmak üzere inşa edilmiş olan binası ve mütemmim cüzlerinin bulunduğu, halen benzin istasyonu olarak faaliyet göstermediği görülmüştür.

Yukarıdaki fotoğrafta gözüktüğü üzere zeminde 250 m2 oturan akaryakıt istasyon binası 2 katlı olurken betonarme tarzda inşa edilmiştir. Toplam brüt 500 m2 inşaat alanlı binanın cephesi seramik kaplı, pencere alüminyum doğramalıdır. Parsel üzerinde yine fotoğraflarda gözüktüğü üzere yıkama yağlamaların vb. halen çay ocağı olarak kullanılan basit yapılaşmaları mevcuttur. Belediye kayıtlarına göre parsel üzerindeki yapılara ait ruhsat ve iskanı bulunmamaktadır.

Kıymet takdirine esas olan taşınmaz Kemerburgaz-Kağıthane arasındaki Cendere yolu üzerindedir. Cadde asfalt kaplamalı olup bölge Belediye ve altyapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Ulaşım imkanları özel araçlar ile sağlanmaktadır. Kemerburgaz köyünden kalkan toplu ulaşım araçları ilede ulaşım sağlanabilmektedir. Dava konusu parsel Eyüp ve Kemerburgaz merkezine uzaktır. Taşınmazın Değer Değer tesbitine konu taşınmazın bulunduğu mevkii, alanı, kullanım imkanları, imar durumu, ulaşım imkanları ile yörede oluşmuş serbest piyasa arsa /tarla alım satım değerleri ile parsel üzerindeki eski bir yapı olan ve Belediyede projesi olmayan binada kullanılan malzeme kalitesi ve işçiliği ile yapının yaşı itibariyle yıpranması tek tek incelenmiş, binanın Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yapı yaklaşık birim fiyat tariflerine göre 3. sınıf A gurubu yapılardan olduğu belirlenirken yıpranma payı % 20 olarak hesaba alınmıştır. Ayrıca parsel üzerindeki ekonomik değerinin büyük bölümünü yitirmiş baraka şeklinde inşa edilmiş yapıları ile saha betonları v.s durumu gözetilmiştir. Bu kriterler ışığında Eyüp İlçesi, Kemerburgaz Köyü, Burunsuz mevkiinde kain, 24 pafta, 934 parsel sayılı taşınmazın tesbit tarihi itibariyle :

TAŞINMAZIN DEĞERİ : 1.415.000.00 TL ‘DİR.


SATIŞ ŞARTLARI VE GÖNLERİ

1-Satış 03/10/2011 tarihinde saat 14:00 den 14, 15'e kadar EYÜP 2.İCRA MÜDORLÜGO'NDE açık artırma sureti ile yapılacaktır.Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60 nı ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmasa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartı ile 13.10.2011 tarihinde aynı yer ve aynı saatlerde ikinci açık artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilmemişse gayrimenkul en çok artıranının taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında gösterilen müddetin sonunda en çok artırana ihale edilecektir, şu kadar ki artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40 nı bulmuş ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacaklarından toplamından fazla olması ve bundan başka paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşer.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetinin %20 si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır, satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye,ihale damga pulu KDV alıcıya aittir, tapu harç ve masrafları yarı yarıya alıcı ve satıcıya aittir. Birikmiş vergi borcu varsa ihale bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla , diğer ilgililerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını, hususi ile faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaklardır.

4-İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmak¬sızın dairemizce tahsil olunacaktır, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin ŞARTNAMEYİ GÖRMÜŞ VE MÜNDERECATINI KABUL ETMİŞ SAYILACAKLARI, başkaca bilgi almak isteyenlerin Müdürlüğümüzün 2010/33 SATIŞ SAYILI DOSYADAN BİLGİ ALABİLECEKLERİ İLAN OLUNUR. 08.06.2011

NOT: Tapuda adresi olmayanlara iş bu Gayrimenkul satış ilanı tebliğ yerine kaimdir.(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri dahildir. Yönetmenlik: örnek no: 27

B. 45031
Kataloq: resimler -> extra -> orjinal
orjinal -> Tapu Kaydı : Antalya ILI, Kepez ilçesi, Duraliler mah, Çiftesarnıçlar mevki, Cilt/sayfa no: 117/11533, Ada/parsel: 2419/1, Yüzölçümü: 317. 00 m2, Ana Taş. Nitelik: Arsa, Blok/Kat/Giriş/-B. B. No: /Bodrum/-
orjinal -> T. C. İStanbul 10. İCra dairesi'nden taşinmazin açik artirma ilani
orjinal -> T. C. AydiN İcra müDÜRLÜĞÜ taşinmazin açik artirima ilani dosya no: 2010/1236 tal tapu Kaydı
orjinal -> Butaan ve satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti ve önemli özellikleri; tapu kaydi
orjinal -> UzunköPRÜ İflas idaresinden gayrimenkul satiş İlani dosya No-2010/1 İflas
orjinal -> T. C. BÜYÜKÇekmece icra müDÜRLÜĞÜ taşinmazin açik artirma ilani
orjinal -> Taşinmazin açik artirma ilani kayseri İcra müDÜRLÜĞÜnden dosya No: 2010/2433
orjinal -> T. C. BÜYÜKÇekmece icra müDÜRLÜĞÜ' nden gayrimenkul satiş İlani

Yüklə 9,46 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə