Fen iŞleri MÜDÜRLÜĞÜ yapimi tamamlanan ve devam eden iŞler tamamlanan iŞlerYüklə 38,73 Kb.
tarix13.08.2018
ölçüsü38,73 Kb.
#70591FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

YAPIMI TAMAMLANAN VE DEVAM EDEN İŞLER

TAMAMLANAN İŞLER

1- KARAYOLLARI MAHALLESİ BELEDİYE HİZMET BİNASI YAPIM İŞİ (2013)

Karayolları Mahallesi F21C19A1D pafta 12540 parselde 630 m² kullanım alanlı 3 katlı Hizmet Binası inşa edilmiştir2- PROF.DR. GAZİ YAŞARGİL İLKÖĞRETİM OKULU KAPALI SPOR SALONU YAPIM İŞİ (2013)

Prof. Gazi Yaşargil İlköğretim Okulu bahçesine 500 m² inşaat alanına sahip, fonksiyonel olarak Çok Amaçlı Spor Salonu (400 m²) (basketbol, voleybol vb.) ve fitness salonu (100 m²) olarak düzenlenmiş, soyunma odaları ve duşları bulunan kapalı spor salonu çevre düzenlemesi de yapılarak öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.


3- VAN İLİ ERCİŞ İLÇESİ AŞAĞIÇÖKEK KÖYÜNE 8 DERSLİKLİ İLKÖĞRETİM OKULU YAPIM İŞİ (2013)

Belediyemizin kardeş köyü olan Van ili Erciş ilçesi Aşağıçökek Köyü’ne 8 derslikli ilköğretim okulu ihtiyacının Belediyemiz tarafından karşılanması talebi Belediye Meclisi tarafından uygun bulunmuş olup, okul inşaatı tamamlanarak hizmete açılmıştır.4- GAZİOSMANPAŞA SAHNESİ BÜYÜK TİYATRO SALONUNDA MUHTELİF TADİLAT YAPIM İŞİ (2013)

Uzun süredir teknik yetersizliklerden dolayı kullanılamayan, Belediye bahçesinde bulunan Kültür Merkezi Binasının 3. katında yer alan Gaziosmanpaşa Sahnesinin elektrik, mekanik, altyapı ve tesisatı yenilenerek kullanıma uygun hale getirilmiş ve halkımızın hizmetine sunulmuştur.5- 10 ADET BİLGİ EVİ ALIM İŞİ (2014)

Belediyemizin Kültürel Dönüşüm amacına yönelik olarak yerel kapasitenin arttırılması noktasında kullanılmak üzere iki katlı prefabrik 10 adet bilgi evinin yapımı tamamlanarak hizmete açılmıştır.6- KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ SEMT KONAĞI YAPIM İŞİ (2014)

Kazım Karabekir Mahallesi, 17588 parselde 1280 m² toplam inşaat alanına sahip 5 katlı Belediye Hizmet Binası tamamlanarak hizmete açılmıştır.7- GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ YENİ MAHALLE 3110 PARSELE İLKÖĞRETİM OKULU YAPIM İŞİ (2014)

Yeni Mahalle 3110 parselde 40 derslikli okul inşaatı tamamlanarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devri yapılmış, kullanıma açılmıştır.8- YENİ MAHALLE BELEDİYE HİZMET BİNASI YAPIM İŞİ (2014)

3064 ada 1 parselde 1326 m ² oturumlu, toplam 6630 m² kapalı alana sahip Hizmet Binası tamamlanmıştır.

Yapılan protokol çerçevesinde Hizmet Binası Yıldız Teknik Üniversitesine tahsis edilmiştir.

9- KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ 3259 ADA 1 PARSELDE EK DERSLİK YAPIM İŞİ (2014)

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen talep üzerine Küçükköy İmam Hatip Lisesi'nin yetersiz olan derslik ihtiyacının karşılanması için, Kazım Karabekir Mahallesi 3259 ada 1 parselde bulunan Mesleki Eğitim alanında 4 katlı 24 derslikli ek derslik binası yapılmıştır.10- GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ YILDIZ TABYA DURAK CAMİSİ, MEVLANA MAHALLESİ MEHMET AKİF CAMİSİ İLE KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ VALİDE CAMİLERİNİN TAMAMLANMASI İŞİ (2014)

Camii Dernekleri öncülüğünde başlanılan ve cemaatin katkılarıyla kaba inşaatı bitmiş olan Yıldız Tabya Durak Camii, Mevlana Mahallesi Mehmet Akif Camii ile Kazım Karabekir Mahallesi Valide Camilerinin ince işçilikleri tamamlanarak camiler ibadete açılmıştır.11- YILDIZTABYA MAHALLESİ ÇOCUK POLİS MERKEZİ YAPIMI İŞİ (2014)

İlçe Emniyet Müdürlüğünden gelen talep üzerine Yıldız Tabya Mahallesinde bulunan kullanışsız Çocuk Karakolu yıkılarak yerine daha modern çocuk karakolu yapılarak Emniyet Müdürlüğünün kullanımına tahsis edilmiştir.YAPIMI DEVAM EDEN İŞLER

1- GAZİOSMANPAŞA SARIGÖL VE YENİDOĞAN MAHALLELERİ KENTSEL YENİLEME (GECEKONDU DÖNÜŞÜM) PROJESİ KAPSAMINDA SARIGÖL MAHALLESİ 1452 ADA 34 ve 37 PARSELLERDE KONUT YAPIM İŞİ

Ülkemizin son elli yıldır yaşamakta olduğu kentleşme sorunları beraberinde teknik altyapı, çocuk bahçeleri, park, spor alanları, eğitim, kültür ve sağlık alanları gibi donatı alanlarından yoksun kent dokularının oluşmasına neden olmuştur. Bu sorunun çözümü için nitelikli, planlı kent parçalarının üretilmesi, iyileştirilmesi yenilenmesi ve/veya dönüştürülmesi için çalışmaların yapılması gerekmektedir.

Proje amacımız, gecekondu işgali ile kaçak yapılaşmanın yoğun olarak görüldüğü Sarıgöl ve Yenidoğan Mahallelerinden başlayarak Gaziosmanpaşa`nın daha yaşanabilir, çağdaş bir kent olmasını sağlamaktır.

Söz konusu projenin ilk adımı olarak görülebilecek olan "Gaziosmanpaşa, Sarıgöl - Yenidoğan Mahalleleri Kentsel Yenileme (Gecekondu Dönüşüm) Projesi Kapsamında Sarıgöl Mahallesi 1452 Ada, 34 Ve 37 Parsellerde Konut Yapım İşi" Projesi Sarıgöl Mahallesi 1452 ada içerisindeki 34 ve 37 parsellerde yapılacaktır. Yaklaşık 20.000 m² alanda Belediyemizce sürdürülen kamulaştırma işlemleri tamamlanmış, hak sahipleri ile anlaşılarak gecekonduların boşaltılmasında son aşamaya gelinmiştir.34 PARSEL için hazırlanan projede 16 katlı 4 adet blok (35.160 m²), 328 araçlık 4 katlı yeraltı otoparkı (10.436 m²), yarı olimpik açık yüzme havuzu da bulunan sosyal tesis yer almaktadır. Tamamlanarak teslim aşamasına gelinmiştir.

37 PARSEL için hazırlanan projede 16 katlı 5 adet blok (45.586 m²), 325 araçlık 4 katlı yeraltı otoparkı (12.305 m²), yarı olimpik açık yüzme havuzu da bulunan sosyal tesis yer almaktadır. İşin %90’ı tamamlanmıştır.

2-KAZIM KARABEKİR MAHALLESİ 859 SOKAK İLE DR.GÜRKAN CEYLAN CADDESİ'NDE KALDIRIM DÜZENLEME YAPIM İŞİ

Kazım Karabekir Mahallesinde bulunan 859 Sokak ile Dr.Gürkan Ceylan Caddesi'ndeki araç trafiğinin ve parklanma düzeninin daha sağlıklı ve işlevsel hale getirilmesi, sokak ve caddelerin engelli vatandaşlarımızın erişimine uygun hale getirilmesi için kaldırım düzenleme çalışması yapılmaktadır. Dr.Gürkan Ceylan Caddesi tamamlanmış olup, 859 Sokaktaki çalışmalar devam etmektedir.3- KAZIMKARABEKİR MAHALLESİ 17550 PARSELDE KADIN KOORDİNASYON MERKEZİ YAPIM İŞİ

Kazım Karabekir Mahallesi 17550 Parselde 1800 m² İnşaat Alanına Sahip 5 Katlı Belediye Hizmet Binası Yapılması Planlanmıştır. Proje Kapsamında; Sergi Salonu, Toplantı Salonu, Bilgisayar Laboratuvarı, 6 Adet Derslik, Yönetici Odaları, Fitness Salonu bulunmaktadır. İnşaat çalışması başlamış olup devam etmektedir.4- GAZİOSMANPAŞA GENELİNDE MUHTELİF OKUL, HİZMET BİNALARI VE DİĞER KAMU BİNALARININ BAKIM ONARIM İŞİ

Belediyemize ait hizmet binaları ile ilçemizdeki okullar ve diğer kamu binalarının bakım ve onarımı yapılmaktadır.

İş kapsamında Belediye Ana Hizmet Binasının muhtelif katlarında tadilatlar ile ilçemizde bulunan okulların boya ve çeşitli inşaat onarım işleri yapılmıştır.

İş Kapsamında Yapılan İşler : • Mevlana Mahallesi Park Bahçeler Müdürlüğü Prefabrik Bina Çatısı Yapıldı

 • Mevlana Anadolu Lisesi Spor Salonu İç Boyası, Öğrenci Koridor Boyası, Spor Salonu Odaları Seramikleri Yapıldı

 • Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi İmalatları Devam Ediyor

 • Karayolları Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi Önü Korkuluk İmalatı Devam Ediyor

 • Karadeniz Mahallesi Halide Edip Adıvar Anaokulu Bahçe Korkuluğu İmalatı Devam Ediyor

 • Karadeniz Mahallesi Mescid Önü Korkuluğu İmalatı Devam Ediyor.

 • Karlıtepe Orta Okulu İç Cephe Boyası Yapıldı

 • Kadri Yörükoğlu Lisesi İç Cephe Boyası Yapıldı

 • Hayme Hatun Ana Okulu Pencere Korkulu Ve Çatı İzolasyonu Yapıldı

 • Çimentepe Bilgi Evi İstinat Duvarına Başlanılacak

 • Sarıgöl Hanımlar Masası Spor Salonu Zemin Döşemesi Ve Boyası Yapılacak

 • Fahrettin Özüdoğru Ticaret Meslek Lisesinin Mescidi Ve Spor Salonu Merdiveni Yapılacak

 • Gaziosmanpaşa İlçesinde 15 Adet Okul Mescidi Tamamlandı

 • Ülkü Orta Okulu Konferans Salonu İçin Çalışmalar Devam Ediyor

 • Belediye Merkez Binası Giriş Katı Yenilendi

 • Beşyüz Evler Kadın Koordinasyon Merkezi Yenilendi

 • Yardıma Muhtaç Vatandaşın Evi Yenilendi

 • Tüm Bilgi Evleri Tadilatları Yapılıyor

 • Gaziosmanpaşa Stadı Tadilatı Yapıldı


Yüklə 38,73 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə