GaziEMİr belediye mecliSİNİN 2007 yili 10Yüklə 16,71 Kb.
tarix03.01.2019
ölçüsü16,71 Kb.
#88925GAZİEMİR BELEDİYE MECLİSİNİN 2018 YILI 2. BİRLEŞİMİNİN 1.OTURUMUNUN

OLAĞAN MECLİS TUTANAKLARIDIR.

07.08.2018


TOPLANTIDA HAZIR BULUNANLAR: HALİL İBRAHİM ŞENOL, ÖNDER KESKİN, BENGÜ SAYKÖSE, AYDIN TÜLÜ, ALİ KAYA, EMİN AKSOY, MEHMET ALİ YALÇIN, ELİF BECEK, KASIM ÖZKAN, ŞENAY ÇAVDAR, FATMA TINASTEPE, MUHİTTİN MERT, ÖMER KOÇ, SAİME UZUN, ÜNAL IŞIK, NERİMAN BALCI TÜRKERİ, MEHMET GEREME, ERHAN CANTÜRK, AYTÜL KURT TOK, HÜSEYİN ASLAN, FATİH ERTÜRK, ALİ TÜRKAN, AYŞE AKIN
I- BAŞKAN TARAFINDAN MECLİSİN AÇILIŞI.
BAŞKAN: Değerli meclis üyeleri, misafirlerimizde var AK Partiden değerli arkadaşlar, sayın basın, değerli çalışma arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz. Hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Hepinize iyi akşamlar diliyorum. 2018 yılı Ağustos ayı 15.toplantısının 2.birleşimini açıyorum. Alacağımız kararların İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

II- KOMİSYONLARDAN GELEN RAPORLARIN GÖRÜŞÜLMESİ.


  1. Tam zamanlı sözleşmeli personel çalıştırılması talebi ile ilgili oy birliği ile karar verilen Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyon Raporları okundu.

BAŞKAN: Rapor hakkında söz almak isteyen Sayın BALCI TÜRKERİ Buyurun lütfen?

N.BALCI TÜRKERİ: Sayın Başkan, değerli meclis, Cumhuriyet Halk Partisinin değerli İlçe Başkanı, değerli basın, belediyemizin değerli bürokratları, AK Partinin değerli kadroları meclisimize hoş geldiniz diyoruz. İyi akşamlar diliyoruz. 1 nolu komisyon maddesinin Komisyonlardan geldiği şekliyle oylanmasını talep ediyorum.

BAŞKAN: Teşekkür ediyorum. Sayın ASLAN Buyurun lütfen?

H.ASLAN: Sayın Başkan, sayın meclis, değerli basın, aramıza katılan AK Parti değerli kadın kolları, ana kademe yöneticilerine ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanına hoş geldiniz diliyorum. Alacağımız kararların da İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gündemin 1.maddesi de komisyonlardan geldiği şekliyle oylanmasını talep ediyorum.

BAŞKAN:Teşekkür ediyorum. Sayın AKIN Buyurun?

A.AKIN: Uygundur Başkanım.

BAŞKAN: Evet 1 nolu raporu komisyonlardan geldiği şekliyle oylanmasını talep ediyorum.

Plan ve Bütçe, Hukuk Komisyon Raporları Komisyondan geldiği şekli oy birliği ile kabul edildi. (K:44)
  1. 01.06.2018 tarihli ve 37 numaralı Meclis Kararının iptal edilmesi ve Gaziemir Belediyesi-ESBAŞ ortak hizmet projesi ile inşa edilen ve Temmuz 2018’de faaliyete geçecek olan Sağlık Köyü içinde bulunan Alzheimer-Demans Danışma ve Dayanışma Merkezine kabul edilecek sakinlerin hafta içinde gelecekleri gün sayısına göre aylık ücretlerinin belirlenmesi ve belirlenecek ücretlerin 2018 Mali Yılı Ücret Tarife Cetveline eklenmesi talebi ile ilgili oy birliği ile karar verilen Plan ve Bütçe, Sağlık, Hukuk Komisyon Raporları okundu.

BAŞKAN: Rapor hakkında Söz almak isteyen var mı? Sayın BALCI Buyurun lütfen.

N.BALCI TÜRKERİ: Sayın Başkan 2 Nolu raporun Komisyonlardan geldiği şekliyle oylanmasını talep ediyorum.

BAŞKAN: Sayın ASLAN Buyurun lütfen.

H.ASLAN: Uygundur Başkanım.

BAŞKAN: Sayın AKIN Buyurun?

A.AKIN: Uygundur Başkanım.

BAŞKAN: Evet 2 nolu raporu komisyonlardan geldiği şekliyle oylanmasını talep ediyorum.

Plan ve Bütçe, Sağlık, Hukuk Komisyon Raporları Komisyondan geldiği şekli oy birliği ile kabul edildi. (K:45)


III- DİLEK VE TEMENNİLER.
BAŞKAN:Dilek ve temennilerde söz almak isteyen BALCI Buyurun lütfen?

N.BALCI TÜRKERİ: Sayın Başkan 16 Ağustos Hacı BEKATAŞİ VELİ’yi anıyoruz. Hoşgörü, sevgi, barış ve dostluk çağrıları ile Hacı Bektaşi Veli’nin öğretisini yaşamımızda her daim yer almasını diliyoruz. Yine dini bayramlarımızdan Kurban Bayramımız olan 21/24 Ağustos tarihlerinde Ülkemizde kutlanacak kurban bayramımızın Ülkemize huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyoruz. 30 Ağustos Zafer bayramımız 1922 de Dumlupınar da Mustafa Kemal ATATÜRK başkomutanlığında zaferle sonuçlanan büyük taarruzu ve ulusal bayramımız da Ülkemize kutlu olsun diliyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK’ü silah arkadaşlarımızı saygıyla anıyoruz. Hayırlı akşamlar.

BAŞKAN: Teşekkür ediyorum. Sayın ASLAN Buyurun lütfen.

H.ASLAN: Sayın Başkan, Neriman Hanım da dile getirdi evet en kısa zamanda kurban bayramımız İslam alemine ve Ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Diğer taraftan 26 Ağustos bayramımız ve hemen bitiminde 30 Ağustos Zafer Bayramı ben onu da Ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Bu hafta yine 26 Ağustos Malazgirt Zaferimiz bunun da yine hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Teşekkür ediyorum.

BAŞKAN: Ben teşekkür ederim. Başka söz almak isteyen Sayın AKIN Buyurun?

A.AKIN: İyi akşamlar Başkanım, Neriman Hanımın güzel temennilerine bende katılıyorum. Ayrıca 8 Ağustos Aliya İZZETBEGOVİÇ’in doğum günü. O büyük devlet adamı benim için değerli kişidir. Doğum gününü anmak istedim. Onun birçok güzel sözünden 2 tanesini söylemek isterim.

Tabuta konmuş olsa da toprağa gömülmediği sürece Türkler tek güvencemizdir. Ve;Savaş Ölünce değil, düşmana benzeyince kaybedilir. Demiş, teşekkür ederim.

BAŞKAN:Teşekkür ederim. Ayşe Hanım bizi duygulandırdınız gerçekten bende duygularımı samimi şekilde söyleyeyim. Birçok devlet adamı örnek almamız gereken biri bu tür insanları unutmamak gerekiyor. Hatta sadece isimlerini parklarda değil, heykellerde değil kafalara kazımak gerekiyor. Büyük mücadele vermiş bir insan. Onu saygıyla anıyorum bende. Başka söz almak isteyen var mı? Yok.

IV- TOPLANTIYA KATILMAYAN MECLİS ÜYELERİNİN MAZERETLERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ.
Yılmaz AĞIRTAŞ, Abdurrahim NURSOY, Cem KOÇ, Levent BARDAKÇI, Birgül DEĞİRMENCİ, Adnan YÜKSEL, Yılmaz EROĞLU, Yasin MAZLUM, Yılmaz AKIN’ın izinli sayılmaları oy birliği ile kabul edildi.
V- TOPLANTI TARİHİNİN BELİRLENMESİ VE KAPANIŞ.
BAŞKAN: Sayın BALCI Buyurun lütfen?

N.BALCI: Sayın Başkan 3 Eylül Pazartesi saat 18:00 diyoruz.

BAŞKAN: Teşekkür ederim. Sayın ASLAN Buyurun

BAŞKAN: Sayın ASLAN Buyurun lütfen.

H.ASLAN: Uygundur Başkanım.

BAŞKAN: Sayın AKIN Buyurun?

A.AKIN: Uygundur Başkanım.

BAŞKAN: O zaman 3 Eylül 2018 Pazartesi günü Saat 18:00 de toplanmak üzere hepinize iyi akşamlar diliyorum. Tekrar sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.

HALİL İBRAHİM ŞENOL ÜNAL IŞIK AYTÜL KURT TOK AYŞE AKIN

MECLİS BAŞKANI KATİP KATİP KATİP


Yüklə 16,71 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə