Gebze yüksek teknoloji enstiTÜSÜ’ne yüksek lisans ve doktora öĞrencileri alinacaktirYüklə 118,72 Kb.
səhifə1/3
tarix03.01.2022
ölçüsü118,72 Kb.
#46712
  1   2   3


İ L A N

GEBZE YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ’NE

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİ ALINACAKTIR


Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne bağlı Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sosyal Bilimler Enstitüsü Anabilim Dalları’na 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı’nda aşağıda belirtilen hususlar dikkate alınarak sınavla ve yatay geçişle Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri alınacaktır.

MÜHENDİSLİK VE FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ


Anabilim Dalı


Başvuruda Aranacak Şartlar (Yüksek Lisans)*

SNV

YG
Elektronik Mühendisliği

25

--

ALES sayısal 80 olan ve üniversitelerin Elektronik Müh., Elektrik Müh., Elektronik ve Haberleşme Müh., Elektrik-Elektronik Müh., Harp Okullarının ilgili Bölümleri ve Teknik Eğitim Fak. Elektrik veya Elektronik Bölümü lisans mezunları. (Güç Sistemleri, Haberleşme ve Elektromanyetik alanlarında çalışma yapılacaktır.)

Malzeme Bilimi ve Mühendisliği

25

--

ALES sayısal 70 olan ve üniversitelerin Malzeme Müh., Metalurji Müh., Seramik Müh., Makine Müh. ve Kimya Müh., Kimya ve Fizik Bölümleri lisans mezunları.

Bilgisayar Mühendisliği

35

--

ALES sayısal 75(GRE eşdeğeri) ile Üniversitelerin veya Yüksek Teknoloji Enstitülerinin Mühendislik, Fen Fakültesi lisans mezunları.

Çevre Mühendisliği

30

2

ALES sayısal 60 olan ve üniversitelerin Çevre Müh., Kimya Müh.,İnşaat Müh.,Gıda Müh.,Jeoloji Müh.,Jeofizik Müh.,Kimya Bölümü ve Biyoloji Bölümü lisans mezunları.

Makine Mühendisliği

30

2

ALES sayısal 70 olan ve üniversitelerin Mühendislik Fak.: Makine, Kimya, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Nükleer Enerji, Mekatronik, Gemi Makineleri, Uçak, Uzay ve Havacılık, Kontrol, İmalat Mühendisliği, Teknik Eğitim Fak.:Makine,Talaşlı Üretim, Kalıpçılık, Tasarım ve Konstrüksiyon Bölümleri, Harp Okulları:Makine, Havacılık, Gemi İnşa Bölümleri lisans mezunları.

Jeodezi ve Fotogrametri Müh.

10

--

ALES sayısal 60 olan ve üniversitelerin Jeodezi ve Fotogrametri Müh.,Harita Müh., Geomatik Müh., Bilgisayar Müh., Şehir ve Bölge Planlama Bölümleri lisans mezunları.

Kimya Mühendisliği (Reaktör ve Proses Tasarımı)

3

--

ALES sayısal 65 olan ve üniversitelerin Kimya Mühendisliği lisans mezunları.(Reaktör ve Proses Tasarımı alanında çalışılacaktır.)

Kimya Mühendisliği (Termodinamik ve Temel İşlemler)

12

--

ALES sayısal 65 olan ve üniversitelerin Kimya Mühendisliği lisans mezunları.(Termodinamik ve Temel İşlemler alanında çalışılacaktır.)

Kimya Mühendisliği (Kimyasal Teknolojiler)

2

--

ALES sayısal 65 olan ve üniversitelerin Kimya Müh., Kimya Bölümleri lisans mezunları.(Kimyasal Teknolojiler alanında çalışılacaktır.)

Kimya Mühendisliği (Gıda Bilimi ve Teknolojileri)

12

--

ALES sayısal 65 olan ve üniversitelerin Kimya Müh., veya Gıda Müh. lisans mezunları.(Gıda Bilimi ve Teknolojileri alanında çalışılacaktır.)

Biyoloji

20

--

ALES sayısal 70 olan ve üniversitelerin Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyokimya, Tıbbi Biyoloji veya Biyomühendislik Bölümleri, Tıp Fakülteleri, Veterinerlik Fakültesi- Temel Bilimler Bölümü lisans mezunları.

Fizik

15

2

ALES sayısal 65 (GRE Quantitative+verbal 1000 puan) olan ve üniversitelerin Fizik ve Fizik Müh., Fizik /Fen Bilgisi Öğretmenliği,Elektrik ve/veya Elektronik Müh.,Malzeme Bilimi ve/veya Müh.,Astronomi Bölümü lisans mezunları.

Kimya (Organik Kimya)

5

1

ALES sayısal 60 olan ve üniversitelerin Kimya, Kimya Öğretmenliği, Kimya Mühendisliği bölümü lisans mezunları.(Organik Kimya alanında çalışılacaktır.)

Kimya (Fizikokimya)

10

1

ALES sayısal 60 olan ve üniversitelerin Kimya, Kimya Öğretmenliği, Kimya Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği bölümü lisans mezunları.(Fizikokimya alanında çalışılacaktır.)

Kimya (Anorganik Kimya)

15

1

ALES sayısal 60 olan ve üniversitelerin Kimya, Kimya Öğretmenliği, Kimya Mühendisliği bölümü lisans mezunları.(Anorganik Kimya alanında çalışılacaktır.)

Kimya (Biyokimya)

10

1

ALES sayısal 60 olan ve üniversitelerin Kimya, Kimya Öğretmenliği, Kimya Mühendisliği, Biyoloji bölümü lisans mezunları.(Biyokimya alanında çalışılacaktır.)

Matematik

10

1

ALES sayısal 80 olan ve üniversitelerin Matematik, Matematik Öğretmenliği,Matematik Müh., Elektronik Müh.,Bilgisayar Müh. lisans mezunları.

Mimarlık

5

--

ALES sayısal 60 olan ve üniversitelerin Mimarlık Bölümünden lisans mezunu olmaları(Mülakatta sunulmak üzere öğrencinin yapmış olduğu çalışma ve projeleri içeren portfolyo)

Şehir ve Bölge Planlama

20

--

ALES sayısal/sözel 55 olan ve üniversitelerin Şehir ve Bölge Planlama, Mimarlık, Çevre Müh., Peyzaj Mimarlığı, Jeodezi ve Fotogrametri Müh., Kamu Yönetimi ve Sosyoloji Bölümleri lisans mezunları.

Deprem ve Yapı Bilimleri

10

--

ALES sayısal 60 olan ve üniversitelerin İnşaat Mühendisliği lisans mezunları


Yüklə 118,72 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin