Genç Yetenekler Kuzey Kıbrıs Turkcell’deYüklə 7,57 Kb.
tarix17.01.2019
ölçüsü7,57 Kb.
#98507
növüYazı

Kuzey Kıbrıs Turkcell işe alım sürecinden geçen 12 genç, 2 ay boyunca staj görecek

Genç Yetenekler
Kuzey Kıbrıs Turkcell’deKuzey Kıbrıs Turkcell “Geleceğe Dönüşüm” vizyonuyla yürüttüğü Genç Yetenek Yaz Staj Programı ile gençlerin hayata bir adım önde ve doğru bir rehberlikle başlamalarını hedefliyor.


Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı, oryantasyon eğitiminde genç yeteneklere “Dijital Değişim” üzerine bir sunum yaptı.


Üniversite mezuniyeti sonrasında öğrencilerin profesyonel hayata bir adım önde ve bilinçli olarak başlamasını amaçlayan Kuzey Kıbrıs Turkcell’in yaz staj programı başladı.
“Kuzey Kıbrıs Turkcell Genç Yetenek Yaz Staj Programı” 31 Ağustos’a kadar devam edecek.
12 Temmuz’da Golden Tulip Otel’de yer alan oryantasyon eğitimi ile başlayan Genç Yetenek Yaz Staj Programı kapsamında öğrenciler, 2 ay boyunca teorik bilgilerini uygulamaya geçirme, iş yaşamında deneyim kazanma ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’in işleyişini tanıma imkanı bulacak.

Dijital Değişim ile Geleceğe Dönüşüm

Kuzey Kıbrıs Turkcell İnsan Kaynakları Bölümü’nün düzenlediği oryantasyon eğitiminde Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı, stajyerlere “Dijital Değişim” üzerine bir sunum yaptı. Dijitalleşmenin tüm değerlerin merkezine girdiğini, giderek yaygınlaştığını ve hayatımızı bütünüyle dönüştürdüğünü anlatan Yazıcı, nesnelerin interneti ile artık aklımıza gelebilecek her varlığın internetten izlenebildiğini ya da yönetilebildiğini belirtti.
Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı, Turkcell Dijital Akademi ve Geleceği Yazanlar projeleri hakkında da bilgi verdi, sunumdan sonra Genç Yetenek Yaz Stajyerleri’nin geleceğe dair hayalleri ve kariyer hedefleri üzerine sohbet etti.
İsmet Yazıcı’nın sunumunun ardından Kuzey Kıbrıs Turkcell İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Burcu Topal da yaz stajyerlerine Kuzey Kıbrıs Turkcell’in organizasyon yapısı, şirket kültürü ve insan kaynakları uygulamaları hakkında bilgilendirmeler yaptı.
Kuzey Kıbrıs ve yurtdışında eğitim gören farklı üniversitelerden 12 öğrencinin bulunduğu staj programı 2 ay sürecek.


Genç Yetenek Yaz Staj Programı kazanımları

Kuzey Kıbrıs Turkcell İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Burcu Topal, programa katılmanın kazanımlarını ise şöyle açıkladı:
“Genç Yetenek Yaz Staj Programı ile profesyonel yaşama bir adım önde başlıyorsunuz. Bu sürede teknoloji dünyasının dinamikleri ve iş alanlarını keşfedip, eğlenceli ve fikirlerinizi özgürce paylaşabileceğiniz çalışma ortamları deneyimliyorsunuz. Staj sonrasında ise Kuzey Kıbrıs Turkcell bünyesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda tam zamanlı kariyer fırsatları için değerlendiriliyorsunuz. Tüm bunlar iş hayatına yeni atılacaklar için birer kazanımdır.”


Yüklə 7,57 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə