Genel kurul toplanti tutanağIYüklə 13,59 Kb.
tarix21.08.2018
ölçüsü13,59 Kb.

GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI

S.S. Finanskent Konut Yapı Kooperatifinin genel kurul toplantısı yapılmak üzere 23.06.2013 tarihinde saat 11.00’de, Kiptaş Finanskent Sitesi,Güzeltepe Mah.Fatih Sultan Mehmet Bulvarı (Baraj Yolu) Alibeyköy,Eyüp/İstanbul adresinde, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Temsilcileri Harun Öztürkler ve Şenol Yıldırım’ın gözetiminde toplanıldı ve toplantının saat 11:00’da başlatılmasına çağrıyı yapan organca (yönetim kurulu) karar verildi.

Genel Kurul toplantısına başlamadan önce yapılan incelemelerde;

a) Genel Kurul toplantısı ile ilgili duyurunun, ortaklara gündemi içeren çağrı mektuplarının; 23/05/2013 tarihinde 276(ikiyüzyetmişaltı) ortağa Bahçelievler PTT Şubesinden taahhütlü olarak gönderildiği,

b) Yönetim Kurulunca, 1163 sayalı Kooperatifler Kanununun 26 ncı maddesindeki niteliklere ve Ortaklar Kayıt Defterindeki kayıtlara uygunluğu onaylanarak hazırlanan ve ortakların imzasına sunulan Ortaklar Listesinde kayıtlı 276(İkiyüzyetmişaltı) ortaktan, 47(kırkyedi) ortağın asaleten ve 26 (yirmialtı) ortağın vekaleten katılımı ile toplam 73 (yetmişüç) ortağın toplantıda hazır bulunduğu, toplantının açılması için gerekli çoğunluğun mevcut olduğu anlaşılmıştır.

Toplantıya katılan Bakanlık Temsilcilerince Genel Kurula hitaben bilgi verildi.


GÜNDEM MADDELERİ

Madde 1. Açılış saat 11:00’da Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cavit Savcı tarafından yapıldı.

Madde 2. Atatürk ve şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Madde 3. Divan Başkanlığına Cengiz Dündar , Katip Üyeliğe Mehmet Adil Arda, Oy Sayım Memurluğuna Salih Yiğit önerildiler. Oya sunulan Genel Kurul Divan Başkanlığına oy birliği ile seçildiler.

Divana Genel Kurul tutanaklarını imzalama yetkisi oy birliğiyle kabul edildi.Madde 4. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu Mete Oğuz Tekin tarafından okundu. 2012 yılı Bilanço - Gelir / Gider Tablosu hesapları Mete Oğuz Tekin tarafından okundu. Denetim Kurulu Faaliyet Raporu Orhan Kazıcı tarafından okundu. Okunan raporlar müzakereye açıldı. Salim Eren Kılıçlıoğlu Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu hakkında Yönetim Kuruluna faaliyetler ile ilgili soru sordu. Sorulan sorulara Cavit Savcı tarafından bilgi verildi. Oya sunuldu. Oy birliği ile Kabul edildi.

Madde 5. Yönetim ve Denetim Kurulları ayrı ayrı ibraya sunuldu. Yönetim Kurulu , Denetim Kurulu oy birliği ile genel kurulda ibra edildi. Yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri kendi ibralarında oy kullanmadılar.

Madde 6. T.C. Maliye Bakanlığı’ndan alınacak K.D.V. iadelerinin üyelere ödenmesi hususuna geçildi. Yönetim Kurulu Üyelerinden Mete Oğuz Tekin genel kurula bilgi verdi. Bu husus müzakereye açıldı. Söz alan olmadı. Maliye Bakanlığı’ndan alınacak iadenin üyelere payları oranında dağıtılması oya sunuldu. Oy birliği ile Yönetim Kuruluna yetki verildi.

Madde 7. Finanskent Site Yönetimine aidat ve ortak gider avansı borcu olan üyelerin durumlarının görüşülmesi ve karara bağlanması müzakereye açıldı. Müzakerede söz alan Ümit Metin Öztürk site aidatlarını ödemeyeceğim dedi. İleride doğabilecek hukiki sorunlar hakkında mahkemelere başvuracağını ifade etti. Oya sunuldu. 2 RET oyuna karşılık 71 oy çokluğu ile Yönetim Kuruluna alacakların takibi için yasal yollara başvurulması hususunda yetki verildi.

Madde 8. Yüklenici Kalyon İnşaat A.Ş. firmasının teminatının iadesi hususunun görüşülmesi ve yönetim kuruluna yetki verilmesi oya sunuldu. Oy birliği ile teminatın iade edilmemesi kabul edildi.

Madde 9. Kooperatif mülkiyetinde bulunan ticari alanların satılmaması hususu oy birliği ile kabul edilmiştir.

Madde 10. Yönetim ve Denetim Kuruluna huzur hakkı verilmesi 28 RED oyuna karşılık 40 oy ile oy çokluğu ile kabul edilmiştir. Cavit Savcı hariç diğer 2 Yönetim Kurulu üyesine net 1500’er TL, Denetim Kuruluna üyelerine de net 500’er TL aylık ücret ödenmesi 41 oy ile oy çokluğu ile kabul edildi.

Madde 11. Tahmini bütçe okundu. Görüşmeye açıldı. Tahmini bütçenin okunduğu şekli ile kabulüne ve gerektiğinde bütçe kalemleri arasında aktarma yapma yetkisinin Yönetim Kuruluna verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Madde 12. Ortakların geçmişten gelen ana para borçlarına ilişkin uygulanan faiz oranının mevcut şekilde devam ettirilmesi teklif edildi. Teklif oybirliği ile genel kurulda kabul edildi.

Madde 13. Dilek ve temmeni bölümüne geçildi. Gündemin 8. maddesindeki Kiptaş teminatının iadesi hususunda Kooperatif alacaklarının tahsilini teminen yasal yollara başvurulması talep ve temenni edildi. Divan Başkanı tarafından ŞERH koyan olup olmadığı soruldu. Üyelerden Ümit Metin Öztürk gündemin 7 ve 10 numaralı maddelerine ŞERH koyduğunu ifade etti.

Madde 13. Kapanış;

Gündemde görüşülecek başka madde bulunmadığından Divan Başkanı toplantıyı saat:15:00 te kapatıldı.

İş bu tutanak toplantı mahallinde yazıldı. 5 nusha olarak tanzim edildi.

Divan Başkanı Yazman Üye Oy Saymanı


Cengiz Dündar Mehmet Adil Arda Salih Yiğit

Bakanlık TemsilcileriHarun Öztürkler Şenol Yıldırım

Yüklə 13,59 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə