"Gewerke" (vakman) en eigenaar hoogoven en mijnbouwmaatschappij in Stachelauer Hütte



Yüklə 1,06 Mb.
səhifə6/28
tarix22.01.2018
ölçüsü1,06 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   28

Generatie XIII


Voorouders families WEBER, SCHALLENBERG, VRAMBOUT EN NIESS

HOOFDSTAM WEBER




Stambetovergrootouders Generatie XIII-1

WEVER Johann (WEUER, WEBER) x BACKHAUS ..

° 1624

† Olpe 20-10-1674 50 jaar

x v: BACKHAUS Hans

m: Trina




Burger te Olpe, "Kesselschmied"

Hij was "Inhaber von Liegenschaften" van de parochiekerk in Olpe, overgedragen door Johan Bröcher, de schoonzoon (Eidam) van Henrich LINCKENBERG aan Hans Backhaus en door deze laatste aan Johann WEBER in 1641

13-11-1635: Schatzregister Drolshagen, Johan Wever betaalt 1 O, 3 st.

Na 1655 had Johann Weber een legaat van 50 Rtrn, nagelaten door Hans Heupe (Hüpe), overgenomen als "Darlehn" tegen een jaarlijkse rente van 2,5 % "Zinsen".

In Olpe was er vóór 1650 maar één familie WEBER.

Voorkomen in de omgeving:

22-1-1496: WEUER Hannes zu Cleusheim is getuige bij de ruil van "Freimannen" van Johann van Hatzfeld zu Wildenburg en Jürgen von Plettenberg.





Voorkomen WEBER in Saßmicke.

1565, WEVER Hans .

1577, WEBER Heinrich x IMMICHHAUS Anna, zoon van WEBER Christian.

1580, WEVER Kerst.

1590, WEVER Peter, zoon van WEVER Peter uit Rüblinghausen

1601, WEBER Christian x Lisa

1635, WEVER Johann

1649/1652, WEVER Gerrit, Ketelsmid x Trina

1649/1659, WEVER Gört x Johanna

1706, Peter WEBER in Drolshagen- Germbhausen

1717 WEBER Margaretha, WEBER Anna en WEBER Walburga.



Kinderen:


1 WEBER Johannes I x MERTENS Barbara

° Olpe ° Littfeld

† Littfeld voor 1708

x Klomich bij Krombach 1657

Burger te Olpe

xx 1678 xx (Ermert?) Elsa



Andere hoofdstam Weber, niet voldoende onderzocht.

2 WEBER Johannes II x WINTER Elisabeth

° Olpe ° Menden

† Olpe 19-6-1701 † Olpe 11-7-1674

x 1663-1669

xx Olpe 5-2-1675 xx HAMER Elisabeth

° Menden



Hoofdstam Weber † Olpe 24-12-1721

Generatie XIII


Andere voorouders families WEBER, SCHALLENBERG, VRAMBOUT EN NIESS

Stambetovergrootouders Generatie XIII-2

HAMER Christoph x

† Olpe 19-6-1701

Burger te Menden



Kind:

HAMER Elisabeth xx WEBER Johannes II (Wed.)

° Menden ° Olpe

† Olpe 24-12-1721 † Olpe 19-6-1701

xx Olpe 5-2-1675 Weduwnaar van Winter Angela


Hoofdstam Weber

Voorouders andere hoofdstam Weber Generatie XIII-3

MERTENS Heinrich x LIESE Anna Maria

† Cammeren

x 1673 Broer of halfbroer : Student te Keulen

Gerichtsschöffe te Krombach en Ferndorf. Grootvader: Peter Liese, zie stamboom "Liese"

Burgemeester en Kaiserl. Notar te Olpe



Kind:

MERTENS Barbara x WEBER Johannes (Jois) I

° Littfeld (Letphe) ° Olpe

† † Littfeld voor 1708

x Klomich bij Krombach ± 1657



Andere hoofdstam Weber, niet voldoende onderzocht.

Stambetovergrootouders Hoofdstam Liese Generatie XIII-4

LYSE Michael x HUPE Anna

° Olpe ±1617-1620 ° Olpe ±1620

† Olpe 17-2-1686 † Olpe 2-3-1699

x Olpe ±1647 v: HUPE Hans, wijnhandelaar († voor 1669)

Kupfergewerke, Stadtkämmerer in 1656 Provisor en Kämerer te Olpe.

en burgemeester in 1674 te Olpe.(Oberste Pforte) m: HELDMANN Elisabeth († Olpe, 9-3-1679)

Dochter van wijngroothandelaar Johan Heldman te Olpe


Kinderen:


1 LIESE Heinrich x HARNISCHMACHER Anna Margareta

° Olpe 1648 ° Olpe ±1653

† Olpe 27-12-1725 77 jaar † Olpe 29-12-1732

x Olpe 26-6-1672


2 LIESE Franz Heinrich

° Olpe ±1650

Student te Mainz in 1669
3 LIESE Anna x HARNISCHMACHER Jakob

° Olpe ° Olpe

† 7-6-1714 † Olpe 18-4-1723

x Olpe 24-10-1684


4 LIESE Margareta x KÜHN Peter

° Olpe


† Olpe 7-5-1703 † Olpe 19-3-1706

x Olpe 3-3-1673 Kopersmid en "Gewerke" te Olpe


5 LIESE Katharina x ZEPPENFELD Peter (Genoemd Hupen ?)

° Olpe


† 1696
6 LIESE Johannes x CRAMER Anna Margareta

° Olpe 165? ° Geseke

† Olpe 15-6-1708 † Olpe 2-5-1739

x Olpe 11-11-1685

"Gewerke" te Olpe
7 LIESE Johann Peter x ZEPPENFELD Margareta

° Olpe ° Olpe

† Olpe 12-7-1696 † Olpe 23-3-1732

x Olpe 31-10-1683


8 LIESE Hermann

° Olpe 21-4-1669

† Olpe 28-4-1669

Stambetovergrootouders Generatie XIII-5

HENGSTEBECK Johann genoemd KRÜCKEN x SCHRAGE Margareta

° Olpe ±1622 ° Olpe ±1628

† Olpe 17-5-1678 † Olpe na 1659

x Olpe ±1648

xx xx STÜCKER Katharina

° Olpe 1622

† Olpe 2-8-1693

Bijgenaamd Krücken

Woonde bij de markt te Olpe

Was voor een deel eigenaar van de "Schragen Wiese" te Kreuzohl

Was ijzerhandelaar te Olpe



Kind:

1 HENGSTEBECK Peter (genoemd. Krücken) x LUDWIG(S) Anna

° Olpe ±1649 ° Olpe ±1654

† Olpe vòòr 1719 † Olpe (begr.) 22-12-1701

x Olpe Zondag Sexagesima 1676

2 HENGSTEBECK Henrich x FINCKE Margareta

x 1690 Uit Drolshagen

3 HENGSTEBECK x MERTENS Anna Maria

v: MERTENS Heinrich


Stambetovergrootouders Generatie XIII-6

LUDWIG(S) (LUDOVICI) Adam x BRÖCHER Catharina

° Olpe ±1623 ° Hillmicke ±1630

† Olpe (begr.)10-4-1690 † Olpe 7-10-1718

x Wenden 18-10-1650 xx SCHMIDT Joh. Wilh. 1699

Burger te Olpe ° Olpe 23-9-1704

Stadssecretaris en burgemeester te Olpe


Kinderen:

1 LUDWIG (LUDOVICI)

Vikaris te Olpe

Stichter van het Rochus Beneficium te Olpe in 1742
2 LUDWIG Johann Heinrich x KOCH Catherina Elisabeth

Kleinkind:

LUDWIG Anna Elisabeth x NOELLE Johann Georg
3 LUDWIG Catharina Elisabeth x ENGELHARDT Friedrich

Burgemeester te Olpe

Kleinkinderen:

ENGELHARDT Catharina x FREUSBERG Johann Wilhelm

ENGELHARDT Margaretha x FUNCKE Ernst

ENGELHARDT Anna Maria x HARNISCHMACHER Peter


4 LUDWIG(S) Anna x HENGSTEBECK Peter (genoemd. Krücken)

° Olpe ±1654 ° Olpe ±1649

† Olpe (begr.)22-12-1701 † Olpe vòòr 1719

x Olpe Zondag Sexagesima 1676



Stambetovergrootouders Generatie XIII-7

HARNISCHMACHER (HARENSMACHER) Kaspar x KIPP Maria

° Drolshagen ±1620 ° ±1630

† Olpe 1-7-1691 † Olpe 29-11-1673

x ± 1694

Burger in Drolshagen, later in Olpe (1660), ketelsmid te Olpe



xx WERTH Anna Barbara
°

† Olpe 9-11-1690
Kind: (1ste huwelijk)

HARNISCHMACHER Anna Margareta x LIESE Heinrich

° Olpe ±1653 ° Olpe 1648

† Olpe 29-12-1732 † Olpe 27-12-1725 77 jaar

x Olpe 26-6-1672

ook : HARENSMACHER

Stambetovergrootouders Generatie XIII-8

HUNDT Peter x REUSCHEN Elisabeth

° Drolshagen ° Maiworms-Hammer

† Maiworms-Hammer 24-11-1711 † Maiworms-Hammer na1665

(Vroeger: Bredenol) v: REUSCHEN Peter (Auf den Hammer)

x ±1653 m: Elsa



xx

xx

xxx FAHRENSCHOTT Katharine

xxxAttendorn 1673 † voor 1695

Weduwe van SCHURHOLZ Hans uit Bruch aan de Herpel



xxxx VASBACH Anna Maria

° Vasbach-Kirchhundem 5-2-1647

xxxx voor 1695 † 17..

Sinds 16-11-1665 eigenaar "Hammer". v: VASBACH Johann, Eigenaar van het molengoed te Vasbach

Schepen bij de rechtbank (Gerichtsschoffe) te x Bilstein 1632

Maiworms-Hammer (bij Listernohl). † 1653

m: KOCH Margarete

° Olpe 1610

† Vasbach 14-3-1683


Kinderen:

1 HUNDT Johann Wilhelm x LANGENOHL Margarete

° Maiworms-Hammer Uit Nierhofe

x Attendorn 20-10-1680

"Gerichtsscheffe" te Maiworms-Hammer.


2 HUNDT Anna x ZEPPENFELD Johan

° Maiworms-Hammer 1656

† Rhode (Leefde nog in 1709) Eigenaar Hof te Rhode

x Attendorn 1674 v: Zeppenfeld Peter


3 HUNDT Margareta x LANGENOHL Johann

° Maiworms-Hammer °

† Nierhof † Nierhof 18-9-1712

x Attendorn Eigenaar van een goed te Nierhof

De overgrootvader van beiden is waarschijnlijk

Johann REUSCHEN, gen. Mayworm.


4 HUNDT Frans x GUMMERSBACH Anna Elisabeth

° Maiworms-Hammer (bij Listernohl) ° Olpe 1653

† Olpe 19-10-1690 † Olpe 11-3-1715

x Olpe 12-5-1686


5 HUNDTJohannes x MAYWORM Anna Maria

° Maiworms-Hammer Eigenares van een goed in Schneppenohl

x voor 1691 v: Maiworm Philipp, Eigenaar en Gewerke in Schneppenohl

m: Ulhoff Merge

6 HUNDT Katharina

° Maiworms-Hammer


7 HUNDT Elisabeth x TIMMERMANN Adam

° Maiworms-Hammer

x 1682

Stambetovergrootouders Generatie XIII-9

GUMMERSBACH Jakob x HUPE Angela

° Olpe ±1620 ° ±1625

† Olpe vòòr1704 † 1699

Burgemeester in 1670, 1673, 1687, 1690, 1691, 1705.

"Gerichtsschöffe" en ketelsmid te Olpe.

Leenman te Waldenburg en Hüsinge.

Pachter van goed te Hildringhausen.

Lid Kreuzbrudreschaft.

Kind:

1 GUMMERSBACH Anna Elisabeth x HUNDT Frans

° Olpe 1653 ° Maiworms-Hammer (bij Listernohl)

† Olpe 11-3-1715 † Olpe 19-10-1690

x Olpe 12-5-1686

Weduwe van LIESE Peter
2 GUMMERSBACH Petrus x STUPPERICH Anna Margaretha

† 1700



Voorouders andere hoofdstam Weber Generatie XIII

LYSE Peter x SIEDENSTEIN Katharine

° °

† Olpe 5-2-1674 † Olpe 25-2-1674

IJzerhandelaar te Olpe

Kinderen:


1 LIESE Anna Maria x MERTENS Heinrich

° Olpe °

† Cammeren †

x Olpe 1673

Broer of halfbroer : Student te Keulen Gerichtsschöffe te Krombach en Ferndorf.

Burgemeester en Kaiserl. Notar te Olpe


2 LIESEN Adolf Peter x GUMMERSBACH Anna Elisabeth

° Olpe ° Olpe 1653

† 20-9-1684 † Olpe 11-3-1715

x Olpe 1-2-1671 v: GUMMERSBACH Jacob, burgemeester te Olpe

Gewerke te Olpe m: HUPE Angela
3 LIESE Johannes x ENGELHARDT Maria

° Olpe ° Olpe

† Olpe 23-2-1674 † Olpe 26-10-1695

x Olpe rond 1668 v: ENGELHARDT Heinrich, burgemeester en eigenaar

kupfer-gewerke te Olpe bergwerk te Olpe

m: FREISEN Elisabeth


4 LIESE Angela x NEUHAUS (Niehus) Peter

° Olpe °

† † Olpe 15-9-1704

x 1669 Landmeter, schepen en kämmeren te Olpe


5 LIESE Klara x TIMMERMANN Michael

° Olpe °


† Olpe 24-11-1692 † Olpe

x Olpe 10-2-1675 v: TIMMERMANN Andreas

† Olpe 27-1-1684

m: KLÜNTZING Margarete

† Olpe 29-3-1687
6 LIESE Andreas x Anna Ursula

° Olpe °

† Frankfurt am Main † Frankfurt am Main

x voor 1685



Deze hoofdtak WEBER moet nog verder onderzocht worden.

Geen voorouder van onze familietak Generatie XII-1

WEBER Johannes (Jois) I x MERTENS Barbara

° Olpe ° Littfeld (Letphe)

† Littfeld voor 1708

x Klomich bij Krombach 8-11-1657 v: MERTENS Heinrich, gerichtsschöffe te Krombach en Ferndorf.

Burgemeester, Consul en Kaiserl. Notar te Olpe

† Olpe 1702

m: LIESE Anna Maria (x 1673)

† Cammeren

Broer of halfbroer: student te Keulen

Vader: Peter Liese

Johann Weber xx Elsa Ermert

° 1649

† Altenhof 3 Jul 1711

x 1678

Kinderen:


Tussen 1659 en 1671 werden er 7 kinderen geboren.

De peter van het 3de kind, WEBER Johannes uit Olpe, was de jongeling WEBER Johannes II uit Olpe.


1 Weber Johannes (1680-)

2 Weber Johannes (1685-)

3 Weber Heinrich (1688-1770)

4 Weber Severin (1690-)

5 Weber Peter (1695-)

6 Weber Anna Maria (1697-)

7 Weber Phillipus (1700-)

8 Weber Peter (1702-)


1.1 Generatie XI

Weber Johannes x Elsa Bosenhagen

° Altenhof 24 Mar 1680

x 9 Jun 1707



1.2 Generatie XI

Weber Johannes

° Altenhof 15 Jul 1685

1.3 Generatie XI

Weber Heinrich x Margaretha Meurer

° Altenhof 18 Jan 1688 ° Hillmicke 27 Mar 1689

† Altenhof 6 Apr 1770 † Altenhof 9 Nov 1745

x Wenden 22 May 1714

Vader: Joh. M. Dörnscheid (Meurer)

Moeder: Anna Marg. Wilmes

Kinderen:

1 Margaretha (1715-)

2 Johann (1718-)

3 Johann Peter (1724-1788)

4 Maria Cath. (1728-)

5 Elisabeth (1731-)

6 Heinrich (1737-1803)

1.4 Generatie XI

Severin Weber

° Altenhof 29 Oct 1690

1.5 Generatie XI

Peter Weber

° Altenhof 16 Jan 1695

1.6 Generatie XI

Anna Maria Weber

° Altenhof 17 Jul 1697

1.7 Generatie XI

Phillipus Weber

° 7 Feb 1700

1.8 Generatie XI

Peter Weber

° 15 Jan 1702

Generatie XIV

MERTENS x

Ouders MERTENS: er is nog naamsverwarring: Mertens Heinrich burgemeester, zoon van Mertens Heinrich?

Volgens de datums kan dit eigenlijk niet


Kinderen:

Generatie XIII:

MERTENS Georg x

° Olpe

† Olpe palmzondag 1700

Handelaar te Keulen, laat een groot deel van zijn bezittingen na aan de kerk voor de stichting van het Altaristen Beneficium in de Kreuzkapel te Olpe op 12-8-1699

Kinderen:

1 MERTENS Michael x WELLUST M.M.

Hebben minstens 1 zoon Uit Königsberg

Wijnkoopman

2 MERTENS Heinrich

In klooster op 30-4-1702

3 MERTENS Johann Peter

4 MERTENS Anna Maria x GIESSEN Johannes

Uit Jülich, woont te Keulen, Tuchhändler

5 MERTENS Anna Elisabeth x GERMEAN Alexander Leo

Uit Visee, woont te Keulen, Wijnkoopman



MERTENS Heinrich x LIESE Anna Maria

† Olpe 1702 † Cammeren

x 1673


Gerichtsschöffe te Krombach en Ferndorf. Burgemeester te Olpe in 1669 en 1699 , Consul, Kämmerer en Kaiserl. Notar te Olpe.
Kinderen:

1 MERTENS Peter

° Olpe


Eerste kandidaat Vikaris voorgesteld door de stichter.

2 MERTENS Michael

3 MERTENS Friedrich

4 MERTENS Anna Catharina x MAYWORM Johannes

5 MERTENS Elisabeth

Woonde te Bochum (ongehuwd)

6 MERTENS Anna Maria x HENGSTEBECK Johannes

?7 MERTENS Barbara x WEBER Johannes I

?8 MERTENS Heinrich



MERTENS Johannes (Junkeren Johannes) x

† vòòr 1700
Kinderen:

1 MERTENS Wilhelm

x Danzig


2 MERTENS Anna

x Olpe


3 MERTENS Margaretha

x Olpe


4 MERTENS Anna Margaretha

x Olpe

MERTENS Michael x


† vòòr 1700
Kinderen:

1 MERTENS (dochter)

x Danzig

MERTENS Johann Wilhelm x


† vòòr 1700

x Danzig

Kinderen:


1 MERTENS Hermann

Faßbender in Keulen

2 MERTENS (meer zonen)

3 MERTENS (meer dochters)


MERTENS Peter

† Thorn vòòr 1700

Pater Jezuïet


MERTENS Gertrud x SUNDERMANN Johann Peter

† vòòr 1700
Kinderen:

1 SUNDERMANN

x Olpe


2 SUNDERMANN

x Köln


3 SUNDERMANN

x Mainz


4 SUNDERMANN

x Wien


Yüklə 1,06 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   28




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə