Gli. MÜessesesi MÜDÜRLÜĞÜ tekniK ŞartnameYüklə 33,63 Kb.
tarix05.03.2018
ölçüsü33,63 Kb.
#44009


GLİ.

MÜESSESESİ MÜDÜRLÜĞÜ
TEKNİK ŞARTNAME (İş Kalemleri)
İşin Adı : 1 NO. MİSAFİRHANE VE 1 NO. LOKAL BİNALARI TERAS ÇATISI ÇELİK KONSTRÜKSİYON VE ÇATI PANELİ YAPIM İŞİ

İş Grubu: Ana Grup>İnşaat İmalatları

Sayfa:

S.

No

İmalatın Cinsi


1
Mevcut ahşap, çelik, betonarme kiriş veya aşıklı çatı üzerine (4 cm) polistren dolgulu (Üst 0.70 mm trapezoidal Alt 0.50 mm düz) Alüminyum levhalar (EN AW 3003,Al-Mn1 Cu ) ile ısı yalıtımlı çatı örtüsü yapılması.

Teknik Tarifi: Mevcut ahşap, çelik, betonarme kiriş veya aşıklı çatı üzerine, üst 0,70 mm trapezoidal, alt 0,50 mm düz, 40 mm polistren dolgulu sandviç alüminyum panellerin (EN AW 3003 Al-Mn1 Cu) birbiri üzerine şartnamesine ve projesine uygun olarak bindirilmesi, aşıklara tespiti, pop perçin ile perçinlenmesi, aksesuarların (mahya saçak altı, duvar dibi kenar kaplama vb.) yerine konulması, enine ve boyuna binilerle trifon, rondela altı ve pop perçin deliklerinin silikonlanması, inşaat yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma, her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik, araç ve gereç giderleri, müteahhit genel giderleri ve kârı dâhil, polistren dolgulu sandviç alüminyum panel levhalar ile ısı yalıtımlı çatı örtüsü yapılmasının tarifidir.

Yeni yapılacak olan sandviç panel çatı kaplamalarını tarif eder.

2
Demir Çatı Makası, Profil veya Sac Kolon, Kriş Aşık gibi İmalatın Sökülmesi

Teknik Tarifi: Demir, çatı makası, münferit veya birleşik olarak kullanılan profil veya sactan yapılmış olan kolon, kiriş,aşık gibi imalatın sökülmesi için işçilik,her türlü malzeme ve zayiatı, alet ve edevat giderleri, iş yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşımalar, boşaltma, müteahhit karı ve genel giderler dahil işleri tarif eder. Sökümden çıkan malzeme İdareye aittir.

Sökülen çatı elemanları Yüklenici tarafından toplanacak, istiflenecek ve tartımı ile birlikte yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunan hurda sahasına nakledilecektir.

3
Mevcut çatı panelinin sökülmesi

Teknik Tarifi: Yerinde mevcut olan çatı panelinin sökülmesi için gerekli her türlü vinç, iş iskelesi ile işçilik ve müteahhit karı dahil işleri kapsar.

Yüklenici tarafından sökülen çatı panelleri korunup, istiflenip yine Yüklenici tarafından İdarenin göstereceği yere (yaklaşık 4 km mesafede bulunan hurda sahasına) nakli sağlanacaktır.

4
Profil demirlerinden çatı makası yapılması ve yerine konulması.

Teknik Tarifi: Her türlü profil demirinden projesine göre her açıklıkta kafes kirişli çatı makası yapılması, parçaların birbirine levhalarla eklenmesi ve bütün aksamın yerlerine konması ve tespiti, her türlü malzeme ve zayiat, kaynak, perçin, cıvata, atölye giderleri, inşaat yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, taşıyıcı iskele veya kaldırma tertibatı, boşaltma işçilik, müteahhit genel giderleri ve kârı dâhil, (boya bedeli hariç) çatı makası yapılması ve yerine konulması, işlerini tarif eder.

Ekli uygulama projesine uygun olarak imal ve montajı yapılacak olan çatı makaslarıdır.

5
Her çeşit profil, çelik çubuk ve çelik saçlarla karkas, (çerçeve) inşaat yapılması, yerine tespiti

Teknik Tarifi: Her çeşit profil, çelik çubuk, çelik, saçlarla projesine göre her yükseklik ve açıklıkta karkas inşaat yapılması, parçaların perçin, bulon ve kaynakla eklenmesi, bütün aksamın yerine monte edilmesi, her türlü malzeme ve zayiatı, inşaat yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, taşıyıcı iskele veya kaldırma tertibatı, boşaltma, işçilik, müteahhit genel giderleri ve kârı dâhil, (boya bedeli hariç) yapılması ve yerine konulması, işlerini tarif eder.

Ekli uygulama projesine uygun olarak imal ve montajı yapılacak olan profil kolonlardır.

6
Naturel-parlak veya kumlanmış veya satinajlı ve eloksallı ısı yalıtımsız alüminyum doğrama imalatı yapılması ve yerine konulması

Teknik Tarifi: İdarece onanmış proje, detay resimleri ve beğenilmiş numunesine göre; sınıflandırma, kimyasal bileşim, mekanik özellikleri, tasarım, ölçü ve kalınlık toleransları bakımından mevcut standartlara ve teknik şartnamesine uygun ekstrüzyonla biçimlendirilmiş, taşıyıcı alüminyum doğrama profilleri (kasa, kayıt, kanat profilleri) eloksallı (natürel-parlak, kumlanmış veya satinajlı) alüminyum profillerle; her türlü bir veya çift eksenli, normal açılır veya sürme vs. pencere, camekan, kapı kanadı ve kasasının v.b. fabrikada imali, her türlü montaj malzemeleri (epdm fitili, montajın yapılacağı yerle (kör kasa vs) doğrama arasında ısı, su, hava sızdırmazlığı yalıtımını sağlamak için PVC pestili (bitümlü folyo bant), montaj dübeli vs.) ile yerine takılması ve çalışır halde teslimi, işyerine nakli, her türlü malzeme zayiatı, işçilik, iş yerinde yatay ve düşey taşıma giderleri, müteahhit genel giderleri ve kârı dâhil, işleri tarif eder.

Ekli uygulama projesine uygun olarak imal ve montajı yapılacak olan alüminyum korkulukları tarif eder.

7
Demir yüzeylere korozyona karşı iki kat boya yapılması

Teknik Tarifi: Demir imalat yüzeylerinin zımpara ve tel fırça ile temizlenmesi, 0,100 kg 1.kat, 0,100 kg 2.kat (her kat farklı renkte) antipas sürülmesi, bu işlerin yapılması için her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik, müteahhit genel giderleri ve kârı dâhil işleri tarif eder.

Çelik konstrüksiyon imalatlarının boya işleridir.
GENEL HUSUSLAR:

  • İş yerlerindeki her türlü iş güvenliği ve işçi sağlığı önlemlerini almak ve yerine getirmek Yüklenicinin görev ve sorumluluğundadır.

  • Kullanılacak olan bütün malzemeler ilgili standartlara uygun ve belgeli olacaktır.

  • Kullanılacak bütün malzemeler İdarenin beğeni ve onayına sunulacaktır.

  • Yapı elemanlarının montajından sonra her türlü tamir işleri iş kapsamındadır.

  • Sökümlerden çıkacak olan malzemeler Yüklenici tarafından toplanıp, istiflendikten sonra tartım işlemi ile birlikte yapım sahasına yaklaşık 4 km mesafede bulunan Müessesemiz Makine İkmal Şube Müdürlüğü Hurdalık sahasına nakledilecektir.

  • İşin süresi 50 (elli) takvim günüdür.

Oska/012-yt
Yüklə 33,63 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə