Gmo web Sayfası Ulusal Öğrenci Fikir Projesi Yarışması yarişma şartnamesi yarişmanin amaciYüklə 23,59 Kb.
tarix14.02.2018
ölçüsü23,59 Kb.
#42708

GMO Web Sayfası Ulusal Öğrenci Fikir Projesi Yarışması

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

1. YARIŞMANIN AMACI

2. YARIŞMANIN HEDEFLERİ

3. YARIŞMANIN TÜRÜ ve ŞEKLİ

4. YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI ve ESASLARI

5. YARIŞMACILARA VERİLECEK BİLGİ ve BELGELER

6. YARIŞMA DIŞI BIRAKILMA

7. KİMLİK ZARFI

8. YARIŞMA TAKVİMİ

9. SORU ve CEVAPLAR

10. RUMUZ ve AMBALAJ ESASLARI

11. PROJELERİN TESLİM GÜNÜ ve YERİ

12. SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

13. TELİF ÜCRETİ

14. TELİF HAKKI VE PROJELERİN GERİ VERİLMESİ
1. YARIŞMANIN AMACI

Gemi İnşa Fakültelerindeki lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin elektronik ortamda yeni ve yaratıcı fikirler geliştirmesini teşvik etmek, GMO nezdinde söz sahibi olmalarına dair bir adım atmak ve bu yarışma sonunda jürinin seçtiği eserin sahibi kişi veya guruptan şartnamede belirtilen telif ücreti karşılığında eserin tüm kullanım haklarını GMO adına alarak ödüllendirmektir.


2. YARIŞMANIN HEDEFLERİ

· GMO’nun resmi web sitesinin daha kullanışlı ve göze hitap eden bir yapıya getirmek.

· Öğrencilerin GMO ve sektöre olan duyarlılıklarını artırarak, daha erkenden sektöre ait konulara dâhil olmalarını desteklemek.
3. YARIŞMANIN TÜRÜ ve ŞEKLİ

Yarışma; Bu şartname uyarınca serbest, ulusal ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş öğrenci fikir projesi yarışmasıdır. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir.


4. YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI ve ESASLARI

Yarışmaya katılacaklarda aranacak koşullar ve yarışma esasları;

a. Yarışmaya katılım, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki Üniversitelerin Gemi İnşa Bölümlerinde lisans ve yüksek lisans öğrenimine devam eden öğrencilerle sınırlıdır. Jüri üyelerinin birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.

b. Öğrenciler yarışmaya bireysel katılabilecekleri gibi ekip olarak da katılabilirler.

c. Yarışma şartnamesi www.gmo.org.tr adresinden temin edilebilecektir. Yarışmaya katılacak öğrencilerin sitedeki Başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

d. Yarışmacıların GMO’ya “Öğrenci üyeliklerini” yaptırmış olmaları gerekmektedir.

e. Her yarışmacı veya yarışma ekibi, yarışmaya tek eser ile katılabilir.
5. YARIŞMACILARA VERİLECEK BİLGİ ve BELGELER (GMO web sayfasından)

· Yarışma Şartnamesi (web sitemizin duyurular bölümünde yeralıyor)

· GMO öğrenci üye yönetmeliği (web sitemizin duyurular bölümünde yeralıyor)
6. YARIŞMA DIŞI BIRAKILMA

· Yarışmaya katılan her projede özgünlük ve daha önce başka bir yerde yayınlanmamış ya da başka bir yarışmada ödül almamış olması şartı aranmaktadır. Bunun aksi bir durumun tespiti ve bu tespitin, jüri üyelerinin nitelikli çoğunluğu tarafından onaylanması halinde, proje yarışmadan diskalifiye edilir, ödül kazandıysa ödülün tamamı yarışma organizasyonuna iade edilir.

· Kimlik zarfının veya içeriğinin eksik olması durumunda; jüri kararı ile tutanağa geçirilmek koşuluyla, proje yarışma dışı bırakılır.
7. KİMLİK ZARFI

Yarışmada teslim edilen tüm belgelerde KİMLİKLER GİZLİ olacaktır. Yarışmacılar; proje ile aynı rumuzu taşıyan ve üzerine “GMO Web Sayfası Ulusal Öğrenci Fikir Projesi Yarışması Kimlik Zarfı“ ibaresi yazılı Kapalı ve içini göstermeyen kimlik zarfının içine aşağıdaki belgeleri koyacaklardır.

· Şartname içinde yer alan kimlik bilgilerine ait başvuru formu,

· Tüm ekipteki yarışmacıların adı, soyadı, açık adresi, telefon numarası ve e-posta adresi,

· Yarışmaya ekip içinde yer alacak diğer disiplinlerden katılacak yarışmacının lisans/yüksek lisans öğrenimini sürdürdüğüne dair öğrenim belgesi (web tasarımı konusunda yarışma ekibinin yardım alabilmesi amacıyla başka bir bölümden bir yarışmacı guruba alınabilir),

· Telif hakkı alınmadan kullanılmış olan resim ve öğeler varsa bunların dökümünü içeren liste.

· Katılımcı gemi inşa öğrencilerinin, GMO’ ya öğrenci üyeliklerini yaptırmış olmaları gerekmektedir.
8. YARIŞMA TAKVİMİ

· Yarışmanın ilanı ve kayıtların başlaması: 23 Mayıs 2012

· Kayıt ve şartname alınması için son tarih: 21 Eylül 2012

· Proje teslimi: 31 Ekim 2012

· Jüri değerlendirmesi: 01-18 Kasım 2012

· Sonuçların açıklanması: 19 Kasım 2012

· Ödül Töreni: Geleneksel Oda Yemeği Gecesi
9. SORU ve CEVAPLAR

Katılımcılar; yarışma ile ilgili sorularını 21 Eylül 2012 günü saat 18.00’ e kadar e_posta ile gmo@gmo.org.tr adresine ileteceklerdir. Soru sormak isteyenler elektronik postalarının Konu bölümüne “Yarışma Sorusu” ifadesini yazacaklardır. Sorular ve yanıtlar www.gmo.org.tr adresinde yayınlanacaktır. Süreç içindeki olası değişiklikler, ek bilgiler ve sonuçlar aynı web sitesinde ilan edilecektir. Telefonla yapılacak soru amaçlı başvurulara yanıt verilmeyecektir.


10. RUMUZ ve AMBALAJ ESASLARI

Yarışmacılardan istenenler GMO’ya dış etkenlerden zarar görmeyecek şekilde teslim edilmelidir. Ambalajın sağ üst köşesinde 1 x 5 cm boyutlarında en fazla on (16) karakterli bir rumuz olmalıdır.

Rumuzda kullanılan karakterler tekrarlanmamalı ve sıralı olmamalıdır.

Ambalaj üzerine projenin rumuzu ile birlikte

“GMO Web Sayfası Ulusal Öğrenci Fikir Projesi Yarışması”

Gemi Mühendisleri Odası Postane mahallesi,Tunç Sokak No:3934940 Tuzla-İSTANBUL Adresine, Projeler, kimlik zarfı ve USB/CD düz olarak (kırılmamış ve katlanmamış biçimde) ambalaj içerisinde teslim edilecektir.
11. PROJELERİN TESLİM GÜNÜ ve YERİ

Yarışmada istenenler 31 Ekim 2012 Günü saat 17.00’ye kadar aşağıdaki adrese elden veya en geç bu tarih ve saate kadar kargoya verilmek suretiyle teslim edilebilir. Kargo ile gönderilmesi durumunda ambalaj üzerindeki teslim tarihinin okunabilir olmasına dikkat edilmelidir. 31 Ekim 2012 Günü saat 17.00 den sonra Oda’ya ulaşan projeler kabul edilmeyecektir. Yarışmayı düzenleyen kurumlar, ilgili kişilere veya makamlara teslim edilmeyen, kargoda geciken veya kaybolan projelerden sorumlu tutulamazlar. Elden teslimde ya da kargo ile ulaştırılması durumunda gönderim adresi şöyledir:


TMMOB GEMİ MÜHENDİSLERİ ODASI

Postane Mah. Tunç Sk. No:39 34940 TUZLA - İSTANBUL


12. SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

Yarışmanın sonuçları www.gmo.org.tr web adresinde 19 Kasım 2012 günü yayınlanacaktır.


13. TELİF ÜCRETİ

Katılan her yarışmacıya katılım - teşekkür belgesi verilecek olup, jürinin kullanım için kabul edeceği eserin tüm telif hakları için 2000 (iki bin) Türk Lirası nakden eser sahibine ödenecektir.14. TELİF HAKKI VE PROJELERİN GERİ VERİLMESİ

Tüm projelerin telif hakkı müelliflere ait olacak ancak jürinin seçtiği eserin tüm telif, kullanım ve yayın hakları sadece GMO’ya ait olacaktır. GMO dilerse müellifin veya müelliflerin isimlerini belirtmek koşulu ile tüm eserleri yayınlama ve sergileme hakkına sahip olacaklardır.

Yarışmaya katılan tüm tasarımların tanıtım, sergileme amacıyla kullanım hakkı GMO’ya ait olacaktır. GMO şartnamede bahsi geçen sergileme, tanıtım ve ticari kullanım haklarını saklı tutar.

Yarışmaya gönderilen tasarımların özgün olmamasından doğacak tüm hukuki sorumluluklar yarışmacıya aittir. Kullanılan resim ve öğelerle ilgili telif gerektiren durumlar varsa bunların telif sahibinden onayı yarışmacı tarafından sağlanmış olmalıdır. Telif hakkı alınmadan kullanılmış her türlü resim ve öğe yarışmacı tarafından liste halinde yarışma zarfına konmuş olmalıdır. Bu listenin teslim edilmemiş olması GMO yönetimince kullanılan resim ve öğelere ait tüm telif haklarının yarışmacı tarafından alınmış ve kullanımı için sorun olmadığı olarak kabul edilecektir. Tasarımda kullanılan tüm resim ve öğelerle ilgili olarak üçüncü şahıslarla doğacak olan hukuki sorunlarda yarışmacılar verdikleri liste dışındaki tüm resim ve öğelerden sorumludurlar.

GMO jürinin seçtiği eseri, yayınlamak, yayınlamamak ve üzerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Bu şartname dolayısı ile meydana gelecek uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemeleri Yetkilidir.Yarışmacının vermiş olduğu adres yasal adresi kabul edilecek olup adres değişiklikleri nedeni ile meydana gelecek her türlü gecikmeden GMO sorumlu değildir. Bu yarışmaya katılanlar, bu şartnamede belirlenen koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Yüklə 23,59 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə