Gronn Place, Brunswick West Sıkça Sorulan Sorular Planlama Taslağı DeğişikliğiYüklə 25,23 Kb.
tarix25.10.2017
ölçüsü25,23 Kb.
#12753

1703036_public housing renewal program_purple banner

Gronn Place, Brunswick West Sıkça Sorulan Sorular

Planlama Taslağı Değişikliği

Victoria Hükümeti daha fazla Victorialı için sosyal konutları artırmakla yükümlüdür. Sakinler için konut koşullarını iyileştireceğiz ve ihtiyacı olanlara, toplu kamu konutlarını yenileyerek daha fazla konut sağlayacağız.

Planlama Taslağı Değişikliği

1.Önerilenleri nerede görebilirim?


Bir dizi belge ve rapor hazırlanmıştır, bunlardan bazıları, bu tür bir proje için gerekli teknik belgelerdir. Bu belgeler www.planning.vic.gov.au/shrp sitesinde mevcuttur veya yerel Belediye ofislerinde görülebilir. Belgeler ayrıca, inceleme için bilgilendirme oturumlarında da mevcut olacaktır.

2.Belgeleri incelemek için çeviri yardımı alabilir miyim?

3.Planlama Taslağı Değişikliğini incelemek için bir tercümanın yardımına ihtiyacınız varsa, lütfen 9096 5281 numaralı telefondan proje ekibini arayın. Bilgilendirme oturumlarında tercümanlar sağlanmıştır.

4.Tasarım Çerçevesi nedir?


Tasarım Çerçevesi, Victoria Hükümeti Mimarı Ofisi, Victoria Planlama Dairesi ve Çevre, Arazi, Su ve Planlama Bakanlığı’na danışılarak geliştirilmiştir. Önerilen planlama taslağı değişiklikleri için tasarım gerekçelerini sağlar. Sitenin nasıl geliştirilebileceğinin gösterilmesinde yardımcı olmak üzere olası tasarım sonuçlarını sergiler. Bu, sakin ve toplum görüşlerinin yanı sıra, Planlama Taslağı Değişikliğinde önerilen bina yükseklikleri ve geride inşa etmeleri bildirir.

5.Site, belirleyici 3D Kurguları gibi mi görülecek?


Belirleyici 3D kurguları, önerilen planlanan değişikliklerin emlakta nasıl görülebileceğini göstermek üzere hazırlanmıştır. Bunlar, binaların önerilen planlama taslağı ile gelecekte nasıl uyum sağlayacağını göstermek üzere bir araç olarak kullanılır.

6.Planlama Taslağı Değişikliği belgeleri nelerdir?


Planlama Taslağı Değişikliği Belgeleri, Planlama Taslağında değişiklikler yapılırken gerekli olan teknik belgelerdir. Kimi maddeler ‘yenidir’ ve bu şekilde işaretlenmiştir. Kimi değişiklikler şu anda var olan bir maddeyle ilgilidir ve eklenenler kırmızı renkli yazıyla gösterilmiştir.

7.Emlaktaki yeni binaların yüksekliği ne kadar olacaktır?


Sitede birkaç bina inşa edilecek ve yükseklikleri farklı olacaktır. Kitchener Street’teki binaların yüksekliklerinin, var olan konutlarla ortak yüzeyde olmak üzere 2 veya 3 kat azaltılarak 8 kat olması önerilmektedir. Emlakta güneş ve gün ışığı erişimi çalışmaları güneş erişiminin yönetilmesi ve komşular için tamamlanmıştır.

8.Emlakta kaç tane konut inşa edilecek?


Tasarım Çerçevesi, sitenin 280 kadar yeni konutun sağlayabileceğini tahmin etmektedir. Konutların tam sayısı planlama ruhsat aşamasında kararlaştırılacaktır.

9.Sosyal ve özel konutların karışımı nasıl olacak?


Bu, Planlama Taslağı Değişikli tamamlandıktan sonra kararlaştırılacaktır. Program sosyal konutlarda en az yüzde onluk bir artış sağlayacaktır.

10.Yeni evlerde kaç tane yatak odası olacak?


Victoria Konut Sicili’ndeki en yüksek talep böyle olduğundan yeni sosyal konutların çoğunda bir veya iki yatak odası olacaktır. Aileler için daha büyük bazı evler de inşa edeceğiz.

Genel Denetçi tarafından stoklarımızda 2012 ve 2017’de yapılan inceleme konut boyutu ile konut sakinlerinin ihtiyaçları arasında bir uyumsuzluk belirlemiş ve bir ve iki yatak odalı evlerin sayısını artırma ihtiyacını öne çıkarmıştır.


11.Emlakta daha çok insanın yaşaması ile trafik ve park yeri nasıl yönetilecektir?


Önerilen planlama değişikliklerini desteklemek üzere bir Trafik ve Ulaştırma Değerlendirmesi (Traffix, Mayıs 2017) hazırlanmıştır.

Gerekirse, planlama ruhsat süreci içinde daha başka trafik değerlendirmeleri yürütülecek ve yenilemeden sonuçlanan olası etkilerin gereğini yerine getirmek için gerekli yeni önlemler göz önüne alınacaktır.


12.Yerel mahallemde neler değişecek?


Projenin vizyonu, iş olanaklarını artırmak, sosyal yararlar sağlamak ve yerel mahallelerde bölge sakinleri ile imlakları bütünleştirmek için değişik karışımlı evleri ve ev sakinleri olan bir toplum yaratmaktır.

Asansörsüz binalar yıkılacak ve onların yerini, ev sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere asansör erişimli, güvenlikli, iç çamaşırhaneli ve bir dizi kolaylıkları ve olanakları olan modern binalar alacaktır. Site, kuzey ve doğuya eklenen düşük yoğunluklu ikametgâh imarından Albion Street’in güneyindeki karışık kullanımlı alanda yer alan yüksek imara geçen, var olan mahallenin inşa edilmiş şekli ile bütünleşmek üzere inşa edilecektir.


13.Yeni evlerin özellikleri nelerdir?


Değiştirilen binaların asansörleri olacaktır ve bu binalar yaşlılar, aileler, hareket sorunları olanlar ve engelliler için daha erişimli olacaklardır.

Yeni evler, Daha İyi Apartman Tasarım Ölçütlerine göre inşa edilecek ve yedi yıldızlı enerji derecesine sahip olacaklardır ki bu, yazın daha serin ve kışın daha sıcak olmalarını sağlayacak ve ısıtma ve serinletme daha ucuza gelecektir. Evler daha az bakım gerektirecektir.

Evlerde iç çamaşırhaneler ve daha fazla depolama olanağı bulunacaktır.

Planlarımız emlaka özgü olan ve is sürecinde belirlenen bazı zorlukları ele almayı amaçlamaktadır; örneğin Albion Street ile yayalar için daha iyileştirilmiş bağlantı, iyileştirilmiş güvenlik ve çöp konusunun yönetimi, yeni toplumsal toplantı yerleri ve yeni ve iyileştirilmiş toplum bahçesi. Tasarım Çerçevesi trafiğin, Kitchener Street, Albion Street ve Peacock Street’teki üç giriş noktasına dağılımını ve toplumsal, özel ve yarı-özel açık alanlar ve bahçeler için olanaklar sağlamak üzere yeni bir merkezî omurga açık alanını ve podyum düzeyinde bahçeleri teşvik etmektedir.


14.Önerilen Planlama Taslağı Değişikliği konusundaki düşüncelerimi nasıl paylaşabilirim?


Belgeleri görmek, sunumda bulunmak veya daha fazla bilgi için www.planning.vic.gov.au/shrp sitesini ziyaret edin. Başvurular 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü öğleden sonra saat 5’e kadar internette yapılmalıdır.

Genel Bilgiler

15.Proje nedir?


Bu proje, dökülmekte olan asansörsüz binaları değiştirecek ve yeni konutlar sağlayacaktır ve sosyal konutları en az yüzde on artıracaktır. Bu, Victoria Hükümeti’nin, acil konut ihtiyaçları olanlar dahil, Victorialıların konut ihtiyaçlarını karşılama yükümlülüğünün bir parçasıdır.

16.Yenileme projesi ne kadar zaman alacaktır?


Bu projenin yürütülmesi birkaç yıl alacaktır. 2017’nin sonuna kadarki odak noktamız şehircilik konularını çözümlemek ve yeniden yerleştirme sürecini hakkında konut sakinleri ile konuşmaktır. Yeniden yerleştirmenin 2017’nin sonlarından önce başlamasını beklemiyoruz.

17.Niçin büyük bir yenileme projesi için bu bölge seçildi?


Bu emlak, sosyal konutları büyütmek için harika bir yerdir – güçlü ve çeşitlilik içeren bir toplumu, yakın mesafede okulları, destek tesisleri ve sitede dinlenme alanları, ama yıkıntı haline gelmiş asansörsüz alçak binaları vardır ve yeniden imara aşırı bir ihtiyaç duymaktadır.

Ev sakinleri, ihtiyaçlarını karşılayan modern sosyal konutları hak etmektedir. Emlaktaki yaşam koşullarını iyileştirmek ve yakındaki toplumla daha iyi bütünleşmek için asansörsüz eski evleri yenilemeye başlıyoruz.


18.Asansörsüz binalardaki sorunlar nelerdir?


Asansörsüz eski binaların bakımı çok masraflıdır ve bunlar çok sıcak veya soğuk havada yetersiz bir rahatlık sunmaktadır. Ayrıca, merdivenleri kullanmak birçok ev sakini için çok zordur – asansör yoktur. Daha fazla sosyal konut için artan ihtiyaçları karşılamaya yardımcı olmak üzere, daha fazla yeni, esnek, modern ve rahat konutlar ve çevreler yaratacak tasarımlarla yeni baştan başlamak için zorlayıcı bir ihtiyaç vardır. Emlak sakinlerini ve daha geniş toplumu ilgilendiren sosyal sorunların da ele alınması gerekir.

19.Yenilemenin yararları nelerdir?


Yenileme, Melbourne’un iyi bir yerinde, ulaştırmanın, eğitimin, dinlenmenin, işlerin ve yaşam biçimi olanaklarının yakınlarında sosyal konutların sağlanmasını yüzde 10 oranında artıracaktır. Proje ayrıca, canlı ve bütünleşmiş bir mahalle yaratmak için özel satış amacıyla da evler sağlayacaktır.

20.Yenileme nasıl fonlandırılacaktır?


Amacımız, mahalledeki yeni ve iyileştirilmiş sosyal konutların, projenin bir parçası olarak emlaka eklenmesine niyet edilen yeni özel evlerin satışından fonlandırılmasıdır. Victorialılar için en fazla yararı elde etmek amacıyla bunun başarılması için bir dizi yolu inceleyeceğiz.

21.Özel konutları kim sağlayacak?


Brunswick West, Clifton Hill, Flemington, Heidelberg, Northcote, North Melbourne, Prahran ve Preston’daki emlaklar için yenileme projesini üstlenmeleri amacıyla uygun şekilde deneyimli imarcıları ve toplum konutları ortaklarını belirlemek üzere Yetenek Sicili’ni (ROC) tamamladık. ROC yenilikçi tasarımları, fonlandırma modellerini, sürdürülebilirlik katılımlarını ve her emlakta en az yüzde 10 daha fazla sosyal konut sağlanmasını teşvik etmiştir.

22.Özel konutlar niçin dahil edilmektedir?


Araştırmalarımız uluslararası ve ulusal olarak, bütünleştirilmiş, karışık mülkiyetli toplumların, sosyal konut kusurlarını kırmak için daha büyük sonuçlar sağladığını, anti-sosyal davranışları azalttığını ve iş, eğitim ve diğer olanakları artırdığını göstermiştir. Kamu konutları emlakları için geleneksel modelin, emlak sakinleri veya çevredeki toplumlar için olumlu sonuçlar sağlamadığını biliyoruz.

Sonraki adımlar ve daha fazla bilgi

23.Şimdi ne oluyor?


    • Ağustos 2017 – Önerilen planlama taslağı değişiklikleri için sunumlar 30 Ağustos 2017 Çatşamba günü saat öğleden sonra 5’e kadar www.planning.vic.gov.au/shrp sitesi yoluyla kabul edilmektedir.

24.Bilgilenmeyi nasıl sürdürebilirim veya proje hakkında ayrıntıları nasıl arayabilirim?


  • Proje güncellemeleri için housing.renewal@dhhs.vic.gov.au adresinden kaydolun

  • http://www.housing.vic.gov.au/brunswick-west-renewal sitesini ziyaret edin

  • 13 11 72 numaralı telefonu arayın

  • Veya emlak sakinleri 56-58 Coleraine Street, Broadmeadows adresindeki yerel Konut Ofisi ile veya 9309 1511 numaralı telefonla konuşabilirler.25.İlişki bilgileri


Site veya önerilen planlama değişiklikleri seçimi için sorularınız varsa, lütfen (03) 9096 5281 numaralı telefondan Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı ile konuşun veya housing.renewal@dhhs.vic.gov.au adresine elektronik posta gönderin.

Danışma Komitesi süreci hakkında sorularınız varsa, lütfen Victoria Planlama Panelleri ile (03) 8392 5123 numaralı telefondan ilişkiye geçin veya planning.panels@delwp.vic.gov.au adresine elektronik porta gönderin.

Tüm diğer sorular (03) 8683 0950 numaralı telefondan veya sh.renewal@delwp.vic.gov.au adresine elektronik posta gönderilerek Çevre, Arazi, Su ve Planlama Bakanlığı’na yöneltilmelidir.

Temmuz 2017victoria state government department of health and human servicesYüklə 25,23 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə