Halı sıkma makinası kullanım kılavuzuYüklə 22,55 Kb.
tarix03.01.2019
ölçüsü22,55 Kb.
#89870

http://www.webconfs.com/


Halı sıkma makinası Genel Bilgiler

Halı sıkma makinası, halı yıkama makinaları, halı yıkama fabrikaları içerisinde kullanılan makinalardır. Halı sıkma makinası aynı zamanda halı durulama ve halı kurutma işlemleri içerisine alan bir seçenektir.Halı sıkma makinasının en büyük avantajlarından biride halının kırılmasını önlemesidir. Halı sıkma makinası 1.5 dk- 3 dk arasında halının suyunu % 95 sıkar.Halı sıkma makinası ile sıkılmış halının tüyleri yeni alınmış gibi kabarır. Halı sıkma makinası teknolojisi sayesinde halıların kırılması, iplerinin patlaması ya da katlanma problemleri ortadan kaldırılmıştır.Halı sıkma makinası ile kurutulan halılar normal kurutulan halıların saçaklarındaki gibi sarı ve kirli görüntü veren lekeler oluşmaz.


Halı sıkma makinası işletmelerde kapasiteyi %95 oranında artırmaktadır.Halı sıkma makinası, kaliteli halı temizliği elde etmek, kurutma ve teslim süresini kısaltmak için çok önemli bir ihtiyaçtır

Halı sıkma makinası, dış yüzeyleri galvaniz malzemelerden üretiliği için dayanıklıdır.Halı sıkma makinasının üst boyası fırın boyadır. Halı sıkma makinası sürekli su ile temas halinde olduğu için bu husus önemlidir, tabi epoksi boyalar ile korunan halı sıkma makinaları tercih edilebilir.Halı sıkma makinasında vibrasyon ile sarsıntı olmaması için halı sıkma makinası süspansiyon tekerleklidir.Halı sıkma makinası Opsiyonel sistem durulama olması aranılan bir diğer farklı özelliktir.


Halı yıkama makinaları Genel Bilgiler

Halı yıkama makinaları ,halı yıkama fabrikalarının ve temizlik firmalarının vazgeçilmez ekipmanlarındandır.Halı yıkama makinası ortalama 6 metre kare bir halıyı 2-3 dakikada yıkanabilir. Büyük avantajlarından biride seri olarak halı yıkayabilmeleridir.Halı yıkama makinanın en iyi özelliklerinden biride; üç ayrı fırçasının olması ve üç ayrı işlem yapabilmesi.İnce fırçası halı yıkamada kullanılır.Kalın fırçası yer temizlemede kullanılır.Diğer ped tutucu fırçası cila yapmakta kullanılır.Temizlik firmaları halı yıkama makinası ile yerinde halı yıkama,inşaat sonrası temizlik ve cila yapmakta kullanırlar.


Sanayi tipi halı yıkama makinaları Genel Bilgiler

Sanayi tipi halı yıkama makinalarımız halı yıkama işini hafifletir. Fazla insan gücü gerektirmemektedir. Herhangi bir program işlemi yapmak için sadece yıkama butonlarından uygun tuşa dokunarak yıkama işlemini başlatabilirsiniz. Sanayi tipi halı yıkama makinası diğer halı makinalarına göre biraz daha avantajlıdır. Toplam olarak 9 tane fırçası ile halı yıkama uygulamasını yapmaktadır.

Halı örneklerine göre yıkamayı yapar . Sanayi tipi halı yıkama makinası bir kerede 3 adet halıyı aynı anda yıkama özelliği mevcuttur. Sanayi tipi halı yıkama makinası fiyatları modelleri ve özelliklerine göre değişir.
Elektrik Süpürgeleri Kuru Tip Temizlik Makinaları Genel Bilgiler

Profesyonel kullanıcılar, şirketler, ofisler ve oteller için ideal, kuru tip vakum makineleridir. Nova ve Big Nova modellerinde elektrik kablosu mekanik olarak sarılır. Makinelerin hepsinde bez filtre, kartuş filtre, kağıt torba ve sünger filtre özellikleri mevcuttur. S12 - 20 D Plastik seçenekli makineler, geniş tank kapasiteleri ve çift fanlı güçlü motorlarıyla tercih edilir. Ayrıca Nova ve Bora ile aynı özelliklerde ancak daha geniş kazanlı modellerimiz Big Bora ve Big Nova olarak adlandırılmıştır. Bu modeller kolay hareketi sağlayan beş adet döner tekerleğe sahiptir.


Elektrik Süpürgeleri Islak Kuru Tip Temizlik Makinaları Genel Bilgiler

Star Islak - kuru vakum makineleri profesyonel kullanım için otel, restoran, profesyonel temizlik firmaları ve fabrikalar için en iyi çözümü sunar. Plastik ve paslanmaz tank şeçenekleri ile aksesuarların dağılmayarak arka taşıma sepetinde taşınabilme özellikleri mevcuttur. Un, çimento vs. gibi ince tozları çekmek için kullanırken kağıt ,torba ve bez filtrenin yanında kartuş filtre de kullanılması önerilir. Makine ile beraber 2 adet metal boru 2.50 cm. uzunluğunda 38 mm. çapında hortum, sert zemin fırçalı uç - su çekme - halı süpürme ucu, dar kenar aparatı ve koltuk süpürme ucu verilir. Islak kullanımlarda bez kartuş filtre ya da kağıt torba kullanılmamalıdır.


Yer Yıkama Makinaları Otomat Genel Bilgiler

Her çeşit zeminde yer yıkama yapabilecek temiz su tankı ile deterjanlı suyu zemine veren fırçası ile yeri ovalayarak yıkayan ve arkasındaki kasnak ile kirli suyu kirli su tankına toplayan kompakt yıkama makineleridir.


431 ve 501 modelleri 1500 m² orta ölçekli, SWIFT 50 ve 561 modelleri 2000 m² büyük ölçekli işletmeler için idealdir. Makinelerimiz elektrik kablo ile ve akü ile çalışabilme özelliğine sahiptir.
Kullanıcı rahatı ve temizlik alanı 4000 m² üzeri alanlar için binicili ET65 ve SAUBER modellerimizi tavsiye ederiz. İşletme şartları doğru makineyi belirler. Bu yüzden makine alımınızda STAR makine satıcılarına danışınız.Kullanıcı makine üzerine oturarak çalıştığından çok uzun süre yorulmadan temizlik yapabilir, kısa sürede büyük alanları temizleyebilir, Sauber modeli 4 teker ile devrilmelere karşı güvenlidir. ET 65 modelinde ise şarj cihazı üzerinde olduğundan her prizde kolaylıkla şarj edilebilir.
Oto yıkama makinaları Genel Bilgiler
Oto yıkama makinaları iki ayrı gruptan oluşur.Sıcak-soğuk oto yıkama makinaları,Soğuk oto

Yıkama makinaları.Sıcak-soğuk makina modelleri JSC 150 bar,JSC 200 bar,JSC 250 bar.Sıcak soğuk oto yıkama makinaları,araçların motor yıkama bölümünde tercih edilir.Yoğunlaşmış yağ,kir,çözülemeyen her türlü kirin ve tabakanın çözülmesinde yardımcı olur.Sıcak su ve basıncın kuvvetiyle çözemeyeceği tabaka yoktur.

Soğuk oto yıkama makinaları üç ayrı modelden oluşur.JSK 150 bar,JSK 200 bar,JSK 250 bar.JSK 150 bar monofoze elektrik olan firmalar için üretilmiştir.JSK 200 bar ,JSK 250 bar modellerimiz trifaze elektrik olan firmalar için üretilmektedir.JBS basınçlı yıkama makineları,

Oto yıkama yerlerinin,fabrikaların,yemekhanelerin,askeriylerin,hayvan çiftliklerinin,gemilerin

İşini kolaylaştıran ekipmanlardır.

Makina ara hortum ile çeşme veya depoya rekorlarla bağlanır.Su açılır.Makinanın açma kapama düğmesi açılır. makinenın tabancasından basınçlı su gelir ve temizleme işlemi başlatılır.


Buharlı oto yıkama makinaları Genel Bilgiler
Buharlı oto yıkama makinalarının , dört ayrı modeli vardır. JBO 7 bar buhar makinası,araç-

Ların iç ve dış temizliğinde kullanılır.Buhar makinası araçların detaylı iç temizliğinde ,torpido,

Göğüslük,kapı lastikleri,klima ,döşeme temizliğinde kullanılmaktadır.Kısacası suyun ve bezin giremediği tüm araç içinde yüksek performans gösterir.Yoğunlaşmış kirleri,çıkmayan tutkal,sakız ve yağların buharın gücüyle çözülür.JB0 7 bar buhar makinası,araçların dış yüzeylerinin temizliğinde etkili bir yöntemdir.Mikro fiber bezlerin yardımıyla araçların dış temizliğinde fırça sünger ve kimyasal maddelerin kullanılmasına gerek yoktur.Araç buharla temizlendikten sonra boya üzerinde yoğun parlaklık oluşur.Boyanın üzerinde oluşan kimyasal artık kalıntılarının çözülmesine yardımcı olur.Araç buharlı temizlikten sonra 3-4 gün toz tutmaz.Jantların temizliğinde mükemmel sonuçler ortaya çıkar.JBO temizlik şirketlerininde tercih ettiği üründür.Ev temizliklerinde ,klima ,fırın,aspratör temizliğinde çözülmeyen kir ve yağları yok eder.Boya artıklarını çok kolay çözülür.Teknolojinin en yeni ürünlerindendir.

JBO-01 5 bar buhar makinası araçların sadece iç aksamlarında kullanılmak üzere üretilmiştir. detaylı iç temizliğinde ,torpido,Göğüslük,kapı lastikleri,klima ,döşeme temizliğinde kullanılmaktadır.

JBO-02 10 bar buhar makinası elektrikli olup araçların dış yıkamada kullanılmaktadır. Mikro fiber bezlerin yardımıyla araçların dış temizliğinde fırça sünger ve kimyasal maddelerin kullanılmasına gerek yoktur.Araç buharla temizlendikten sonra boya üzerinde yoğun parlaklık oluşur.Boyanın üzerinde oluşan kimyasal artık kalıntılarının çözülmesine yardımcı olur.Araç buharlı temizlikten sonra 3-4 gün toz tutmaz.Jantların temizliğinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkar.

JBO-03 10 bar buhar makinası dizel olup araçların dış yıkamada kullanılmaktadır. Mikro fiber bezlerin yardımıyla araçların dış temizliğinde fırça sünger ve kimyasal maddelerin kullanılmasına gerek yoktur.Araç buharla temizlendikten sonra boya üzerinde yoğun parlaklık oluşur.Boyanın üzerinde oluşan kimyasal artık kalıntılarının çözülmesine yardımcı olur.Araç buharlı temizlikten sonra 3-4 gün toz tutmaz.Jantların temizliğinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkar.


OTO YIKAMA FİRMALARI İÇİN GEREKLİ EKİPMANLAR

1-) Sıcak soğuk veya soğuk oto yıkama makinası

2-) 2-3 motorlu ıslak – kuru süpürge

3-) 60 litre köpük tankı

4-) 50 litre veya 100 litre komprasör

5-) Buharlı oto yıkama makinası ( tercihe göre)

6-) Oto kuaför makinası ( tercihe göre)
HALI YIKAMA MAKİNALARI İÇİN GEREKLİ EKİPMANLAR

1-) Halı yıkama makinası ( rancer )

2-) Halı sıkma makinası

3-) Soğuk oto yıkama makinası ( tercihe göre )


TEMİZLİK ŞİRKETLERİ İÇİN GEREKLİ EKİPMANLAR

1-) Halı&cila makinası ( rancer )

2-) 3 motorlu ıslak – kuru süpürge

3-) Halı&koltuk yıkama makinası4-) Buhar makinası ( tercihe göre )
Kataloq: images
images -> Kataloq sərgi-Yarmarka Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunur
images -> 2. Fakültə:İnformasiya texnologiyaları, aqrarmühəndislik və energetika mühəndisliyi
images -> Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti «TƏSDİq ediRƏM»
images -> TƏSDİq ediRƏM” azərbaycan tariXİ
images -> Aqrar bazarin formalaşmasi və İNKİŞaf xüsusiYYƏTLƏRİ fənni üzrə İŞÇİ TƏDRİs proqrami
images -> Kafedrasi
images -> AZƏrbaycan respublikasinin təHSİl naziRLİYİ azərbaycan respublikasinin təHSİl probleməRİ İnstiTUTU azərbaycan döVLƏT İQTİsadi universiteti
images -> Qrafikdizay n fənninin proqramı baki – 2013 Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti “Dİzayn” kafedrası Qrafik dizayn
images -> AZƏrbaycan respublikasi təHSİl naziRLİYİ azərbaycan döVLƏT İQTİsad universiteti «İQTİsadi TƏHLİl və audiT»
images -> AZƏrbaycan respublikasinin təHSİl naziRLİYİ azərbaycan respublikasinin təHSİl probleməRİ İnstiTUTU azərbaycan döVLƏT İQTİsadi universiteti

Yüklə 22,55 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə