Hamd, bizim ana Muhammed ve ailesi ve yoldaşları ve onun grup üzerine terlimpah kalabilir gerçeği övgü ve salawat ve selam ile Tanrı'yaYüklə 1,28 Mb.
səhifə1/32
tarix20.11.2017
ölçüsü1,28 Mb.
#32411
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   32

www.Allah.com

www.Muhammad.com

711 صحيح سيرة رسول الله على لسان رسول الله

صلى الله عليه وآله وسلم

للمحدث السيد عبد الله التليدي الحسني بكتابه بداية الوصول بلب

صحيح الأمهات والأصول

وعنه خادم الحديث أحمد بن الدرويش

711 Orijinal hadis hakkında açıklar

Konuşmasında aracılığıyla Rosululloh tarih

Allah'ın adıyla, Rahman, esirgeyendir

ve Tanrı bizim ustası Muhammed ve ailesi ve yoldaşları salawat ve selam ve bereket ihsan devam edebilir

Hamd, bizim ana Muhammed ve ailesi ve yoldaşları ve onun grup üzerine terlimpah kalabilir gerçeği övgü ve salawat ve selam ile Tanrı'ya.

Wa ba'du (sonradan iken), daha sonra bu kitabın Bidayatul Wushuul ve nabawiah (Peygamber yaşam öyküsü) siroh parçası, bizim geçmiş, biz söz değil şartlarına sahip olduğunu okuyucuya sunmak hadits- hadis geçerli orhasan dışında içeri. Çok zor (otantik olsunhadis ve siroh hacimleri hakkında birçok kitap, her dönemde yazılmış olmasına rağmen siroh kitaplarında hasan). Peygamber Burslulann siroh Hayatın tarafından belirtilen Peygamber'in peygamberlik olaylar ve savaşlar nedeniyle - Allah ona ve ailesine ve ashabına her zaman salawat ve selam ihsan edebilir- Bu alanda perhatiannyaa adamak İbn İshak, Musa ibn 'Uqbah İbn Sa'd'ın veya büro ya da diğer Selef tarafından belirtilen olandan fazla. Hatta hiç Sened değil kebanyakanya eksik veya kesildiğinde, (ravilerin şecere zincirini) isnaad söz Whichthey ​​ve bunun herkes tarafından okunurÇoğu kişi ve onlar bunu kabul etti.

Karenya tarafından, sonra - Peygamber hayatı araştırma - - Allah En Noble izni ve O'nun iradesi ve O'nun Taufiq ortaya yaptığı savaşlar ve olaylar - Allah, her zaman salawat ve selam ona ve ailesine ve ashabına karşı ihsan edebilir O uygun asil hadisi ofbooks içinde perbedan mevcutSanırım bu alanda lider (imam) olduğu İbn İshak tarafından belirtilen ne atıfta dışındaki farklılıklar. Sonra veya önce gelen herkes için o bu davayı himin derinden borçlu.

Allah'a hamd ile ve Tevfik - - Bu nedenle, bu ortaya çıkmıştır temiz bir siroh da gibi uygun bilgi ve boşuna söz-boşuna ofevents ile eşlik hadis usta, dijeskan derjata derece hadis, kitaplarının her başvuru döndü bizim Bizim kitapta alışkanlıkları. Bu çalışma(Yani, hadis toplama siroh geçerli göre) siroh nabawiah alanında bu tür prosedürlere göre, biz bunu yapmış kimse bilmiyoruz. Nitekim, ilk İbn Kesir init üstünlüğü için kitaptaki olayların siroh hadis kitapları ve konuları bir başvuru döndürürtarih (tarih) nyaa Al-Bidaayah Wan Nihaayah ama geçerli bir san hasan hadis seçmek için girişimi yoktu, o bile sadece dağınık ne o söz. Sonra findAl-'Allamah Al-Ustadz Al-'Aliyy Ibrohiim bu şekilde takip ve kitaplara siroh başvuru geri de büyük erdem vardırhadis değerinde Shochiichus Siiroh An-Nebeviyye onun kitabında tabidir, ve biz onun predecessor.May Tanrı'nın iyi hizmet ile hem membalasa gibi faydaları onu çok alınmış ve onları hem hayırsever onları hem ödüllendirmek var.

[Ve bizim öğrenciler için izin ve var öğretmenlerimiz garson - yani pekayan hadis Al-Ustadz Ahmed ibn el-Faadhil Ad- - Al-As-Sayyid Chaafiz Abdulloh Shiddiiq bin Kül-Al-Al-Ghummariy Allah Hasaniy ona rahmet etsin Darweesh çevirmek ve peopleIndonesian insanlar için bağışlar olarak dağıtmak içinsadaka veya wakafnya işin ortasında. Sonra onun cömertlik ve Thy-Thy ni'mat ni'mat Ya Allah tamamlamak, tüm yeryüzünde öğrenciler ve öğretmenler tarafından El-İmam okulları Syaafi'iy takipçileri avantaj alınacak]

Ve biz o biz bu pasajı yazdım ve umut anyThe Onun Şanlı, net keridhoan- çünkü sadece biz Ikhlash ne yazacak ne yapar Allah En Hazreti Majesteleri sormak ve en yüce Onun isimleri ve O'nun sıfatlarını nimet ile yüksek İyi kir riya ', sum'ah,' niyetleri(Gururla kendimizi bakınız), ve gurur. Ve övgü Onun sadece ni'mat ile tüm iyi mükemmel olması, Allah'a ve Allah'ın üzerine salawat ve tebrik ve nimet ihsan devam edebilir O'nun yaratıkları en asil, namelyour ustası Muhammed, yanı sıra aile, arkadaşlar, ve eşi ve Onun grubudur.

بسم الله الرحمن الرحيم

وصلى الله وسلم وبارك على سيدنا محمد وآله وصحبه

Kitap Siroh Nabawiah

711 sahih hadis yaptığı konuşma yoluyla geçmişi Rosululloh açıklıyor

Sirah anlamı yolu ve kişinin hayatını çevreleyen koşullar olduğunu. sirah nabawiah (Peygamber yaşam öyküsü) Peygamber (Muhammed) kokulu yaşam için bir terimdir - ve çevre (yer ve zaman) - Allah ondan ve onun ailesi ve yoldaşları için salawat ve selam ihsan edebiliro yaşadığı, ondan nasab kaynaklanıyor, onun doğum, onun devreye bebeklik, çocukluk, ergenlik ve onun yaşam evreleri ve vahiyler ve onun misyonu, ve o ilk aşamada Mekke-Mukarromah karşılaşılan şeyler onun Onun yanından bozuklukları şeklinde misyonu,Sonra o da, ikinci (Medine) onun misyonu ve onun savaşlar, ve onun cihad sahne yanı sıra tedavi ya da o, onun eşleri ve ailesi onun iyi işler ile ilişkileri beautyHis arkadaşlarıyla olan ilişkisini taşındı onun kişisel hayatı ya da (syamaa-il'in), ahlak, erdem bütün tarafı olarak,O (peygamberlerin ve önceki havarilerin) Allah'a yüz asil andhis bir grup toplandı kadar ve mucize-mucize diye oldu. Bu peygamberlik biyografi siroh veya ebedi tüm içeriği olduğunu.

Gerçek daha sonra okumak veya hayatını bilmek değil sadece siroh Peygamber amacı öğrenmek - Tanrı ona ve onun ailesi ve yoldaşları salawat ve selam ihsan devam edebilir - ve example.However için bir tarih dersi olarak geçen olayları tanımak , amaç daha fazla. Özü siroh nedeniylebelirir ve bu büyük Rasûlü'nün kişi yansıyan yasa ya da kural ve davranış, bir açıklama - Tanrı ona ve ailesine ve arkadaşlarınlayken için salawat ve selam ihsan devam edebilir - Onun Hayatı - Tanrı salawat ihsan devam edebilir ve kendisi ve ailesi ve selam onunarkadaşlar - Bir kopya veya örnek uygulama asil Kur'an'dır. Çünkü onun sevgili eşi 'A-isyah umarım Allah, o Sa'd'ın bin Hisyaam tarafından istendi Yüce meridhoinya tarafından söylediğim gibi onun karakteri: "Nasıl Rasululloh karakter - Tanrı ona ve onun ailesi ve yoldaşları salawat ve selam ihsan devam edebilir ? "'A-isyah söyledi: (Müslüman) ". Onun karakteri Kuran'dır" ve daha sonra bu nedenle Nebeviyye siroh okudu (bu konuda captionmore) gelip derinlemesine Kur'an-Kareem anlamak büyük yardımcısıdır olacaktır. Allah, her zaman salawat ihsan edebilir - Peygamber arasında yaşanan olaylar nedeniyle enasil Kuran'da (belirtilen) açıklanan tüm bunların Yahudiler ve Medine'de münafıklar, artı daha savaş ve onu savaş, ve Mekke'de Kureyş kabilesini ve birlikte, ve - ve ona selam aile ve ashabına andhis bir mektup ya makkiah veya Madaniah fazla.

[Ve bu laik ve demokratik Müslüman ülke bir hediye, nüfusun çoğunluğu Müslüman. Onlar batıdan gelen batı sistemi ve her şeyi ile hayran olan. Oysa lider dahilinde, Rasululloh - Tanrı ona ve salawatand tebrik ihsan devam edebilir onunAile ve yoldaşları - vb ev, topluluk, devlet, savaş, barış lideri kadar hayatın her alanında tam ve mükemmel, ve bir model var. O kanıtladı ve tarihinin en etkili 100 kişi 1 No'lu gibi olsa gayrimüslimlere tarafından tanınan ve hatta batı.Böylece hayatının tarihini inceleyerek kesinlikle ortaya çıkacak ve ahlaki düzen, hukuk açısından İslam'ın hem güzelliğini ortaya, ve. Hangi takip ve eğer uygulanırsa bütün bunlar şüphesiz antidotethat olacak etkileyen ulusal ve uluslararası konularda çeşitli çözmek için çalışıyoruluslar ve dünyanın her yerinde Müslümanların çoğu, ve tüm güçlü bir ulusal düzen inşa etmek için yeterli ve adil. Rasululloh - - Hangi onlar akranları ve cehalet (ya da kör) onların rol modelleri yücesine olurdu vardır, çünkü tüm crisesthat kaynağı olduğunu hiç şüphe vefid dunyaa Chasanah (dünyada iyilik) wa fil aakhiroti Chasanah (ve iyilik inhereafter) ulaşmak için yaşam rehberlik gibi dini kurallar mükemmel. Örneğin: yeni tepe egzersiz ve insan haklarından yararlanma İnsan Hakları Bildirgesi'ni (insan hakları beyannamesi) tesbih eğerumukan 18. yüzyılda yaklaşık olarak, daha sonra Rasululloh - en az 1400 yıl önce ibadet özgürlüğü hakkı için garanti olduğunu Medine Şartı'nda ilan edilmiş - Tanrı salawat ve Greethe ve ailesi ve ashabına ihsan devam edebilir Medine şehrinde tüm inançlar,ve onların noktaları çok fethi sırasında veya Mekke girerken konuşmasını söz değil, ahlaki öğretileri ve insanlık ile ağır yüklü olan

Ölmeden önce yaklaşık iki ay 'diye Hacı Wada üzerine iletti (perpisahana)' (Fatchu Mekke) şehir Mekke açılması ve vaaz wada. Batı ve doğusundaki tüzük veya insanlık ya da her türlü ahlaki öğretileri, aşan hangisi tüm. Sadece weall kavmine olarak isebilmek ve menginsafinya]

Çoğu O'nun savaş vardır: Bedir, Uhud, El-Khondaq, Quroyzhoh Al-Chudaybiyyah, An-Nadhiir Al-Fatchul Ekber, Chunain, Tabuuk, her şeyi açıkladı edildi (büyük zafer ustalığı ile Fatchu Mekke veya Mekke barışçıl olduğunu) açıkça görkemli Kuran'da birçok harflerle dağınık Tersi.

Eğer öyleyse, siroh Nebeviyye asil Kur'an ve Sünnet Peygamber (gelenekler) bir karışımı ya deyişle, tapu veya onun tayin şeklinde yoldaşları tarafından alınan bir eylemi terhdapa. Ve hepsi bir vahiy ilaahi oldu. Bu nedenle, okuyucu siroh (Peygamber tarihi) ve bu tefekkür edeno derinlemesine ve okuduktan sonra o çıkacaktır - Allah'ın izni ile - bir çok daha net orijinal kaynağından doğrudan alınır bilgisi. Onlar hacimleri yazılı ve var whichwhere eşsiz Siroh, çağlar ve nesiller boyu bilim adamlarının yazılarını içerirYaprak çok vardı ve onları, bu alanda onlara sonra gelen nesil için avantaj ve hizmetleri var, sonra kalem toplanan ihtiyacı olanlara göre iyi bir araya ne koyduk. Allah en iyi cevap ve terlayak olan kalem sahipleri intikamını Thenmay.

Tahdziib Al-Khoshoo-ish ve Tahdziib Kül-Syifaa: Ben iki kitap önsöz veya pendahuluanku olan bu soylu alanda yazdım alimlerin bazı belirtmiştik. Yani iki kitap başvurun. ve sadece Allah'ın yardım ve ona waswe benim güven (teslimiyet) koymak gerekirdi, ve kimO benim için yeterince iyi ve ona iyi-iyi tutma, hiçbir güç ve tekrar hariç hiçbir çaba (itaat yapmak) (yardım) Allah, En Sublime Mahkemesi (ahlaksızlık önlemek için). Ve Tanrı bizim ana Muhammed ve ailesi, ashabına salawatand selam ve bereket ihsan devam edebilirve onun kullarına gibi grup ve onun zevk kapsamı ve tartı O'nun Throne 've cezasının bir sayı.

Nasab Majesteleri - Tanrı ona ve onun ailesi ve yoldaşları salawat ve selam ihsan devam edebilir -

[1]. Bu el-Ash'ath bin Qois den rivayet edilmiştir - Allah çok Noble meridhoinya olabilir - dedi: "Ben Rasululloh geldi - Tanrı ona ve onun ailesi ve yoldaşları salawat ve selam ihsan devam edebilir - bir grup olan daha sonra, biliyorum ki bunların arasında en önemli biriydi görmüyorum bendedi: "Evet Rasululloh, biz aslında bir grup (kabile veya aşiretler) bize dahil olduğunu inkar?" Dedi ki: @ "Biz Bir-Nadhr bin Kinaanah soyundan, biz Annem kınadı sanık (kötülük) ile andwe bizim babadan (kesilmiş) inkar edilmez yapmak." # Anlatıcı dedi: "O (olaydan sonra)El-Ash'ath dedi: "Bu bana ceza olarak çırpılmış sürece An-Nadhr bin KİNANE ve Kureyşli müşrikleri inkar birini getirdi." (O birinin kişinin kimliğini tahrif fatheror değil atfederek çünkü)

Chuduud bölümde Ahmed ve İbn Maajah rivayet Al-Buushiiriy dedi: "Sanad geçerli ve güvenilir anlatıcılar vardır." Gelince İbn Katsiir dedi: "Sanad iyi ve güçlü."

[2]. Kulaib bin feryat Gönderen - Allah ona en Sublime rahmet etsin - dedi: "Benim üvey oğlu Peygamber - Allah her zaman ihsan kendisi ve ailesi ve yoldaşları salawat ve selam olabilir - Abi Seleme ve Zeynep kızı, ben sorduğumda bana dedi Ona bir şey: "Ne Peygamber düşünürüm - olabilir Allah, testere olsun iniş Mudhor kralı - her zaman ihsan kendisi ve ailesi ve yoldaşları salawat ve selam? "O Zainab dedi:" Kim o değilse Mudhor ait. "Başka bir rivayette:" Ona salawat ve selam ihsan devam Allah'ı miyim Peygamber soyundan, söyle veailesi ve yoldaşları? Ne Mudhor mi? "Zeynep'in yanıtladı:" Peki başka ama Mudhor mi? Baba An-Nadhor bin KİNANE yavruları olduğunu. "

Menakıp (Tarih) Kureyş İmam Buhari rivayet.

Mudhor - dhommah-Mim onun mektupları ve mem-fatchah Dhood onun mektup indirerek - Peygamber büyük-büyükbabası biridir - Allah ona ve ailesine ve ashabına her zaman salawat ve selam ihsan edebilir.

[3]. Bu 'İbn-Asqo Watsilah den rivayet edilmiştir - Allah çok Noble meridhoinya olabilir - dedi: "Peygamber - Allah ona ve ailesine ve ashabına her zaman salawat ve selam ihsan edebilir - dedi: @" Allah asıllı KİNANE seçti ISMA 'il, KİNANE iniş gelen Kureyş andchose ve seçimDaha sonra Kureyş kökenli Haşim ve Haşim soyundan aldı. "#.

Kitap Fadhoil İmam Ahmed ve Müslim tarafından rivayet ve At-Tirmidziy kitabında At-Taariikh Al-Kabiir Al-Manaaqib, Al-Bukhooriy Al-Khothiib At-Taariikh kitapta, ve hasan hadis olarak değerlendirildi ve At -Turmudziy tarafından geçerli.

[4]. Ebu Hureyre tarafından rivayet - may Allah çok Noble meridhoinya - Peygamber - Allah salawat ve kendisi ve ailesi ve yoldaşları için selam her zaman ihsan edebilir - dedi: Ben Adem'in hangi yaş torunu, olduğu kadar gönderilmiştir "@ zaman bana tocame kadar devam süresi, buBen mukadder gelecekte (olmak). "#

Peygamber doğada İmam Ahmed ve Buhari rivayet - Allah ona ve ailesine ve ashabına her zaman salawat ve selam ihsan edebilir -

[5]. - Allah çok Noble meridhoinya olabilir - dedi İbni Ebi El-Muththolib Wada'ah dan rivayet edilmiştir: "Al-Abbas - Allah çok Noble meridhoinya olabilir - Peygamber geldi - Allah daima salawat ihsan edebilir ve ona ve selam onun Aile ve yoldaşları - ve daha sonra, duydum bir şey ya bir şekildePeygamber minberde durdu ve şöyle dedi: "Ben kimim?" @ #. Sahabeler "Sen Peygamber (Allah'ın Resulü) size selamlar vardır." Cevabını verdi

Majesteleri dedi:. "@ Ben Muhammed bin Abdullah bin Abdul Mutholib Şüphesiz Allah'ın yarattığı varlıklar ve yaratıklar beni yapılmış duyuyorum (mükemmel) en iyi aralarında, o zaman Tanrı iki gruba bunları yaptı ve o en iyi grup arasında beni yapmak Onları. Sonra Godthey bazı kabileler (kabileleri) yapmak ve Tanrı beni sınıflandırmakkabileler (aşiretler veya gruplar) en iyi, Allah, o zaman Tanrı beni en iyi ev ve aralarında iyi yaşam olmak yapılan ev (yani aile) onları sınıflandırmak. "#

İmam Ahmed tarafından rivayet, Toyalisi-At ve At-Tirmizi kitabı "Al-Menakıp" da hasan hadis ve geçerli olarak değerlendirilecektir ve aynı zamanda el-Abbaas rivayet ve diğerleri Ahmed tarafından ve At-Tirmidziy rivayet edilir de. El-Haytsamiy dedi: "anlatıcılar geçerli anlatıcılar vardır."

[6]. Ben evlilik doğdum "@, ve ben: O İmam Ali'den rivayet edilmiştir - Allah onu yüce bir şey memnun olabilir - Peygamber - - Allah ona ve ailesine ve ashabına her zaman salawat ve selam ihsan edebilir dedi dan, (ya da notsyar'iy hubunga olan) zina doğmuş değilAilem bana doğurdu kadar Adem'in zaman, ben Cehalet çirkinlik (iğrençtir) Dönem tamamen bakir oldu. "#

Onun Müsned Al-'Adaniy, tapınak uzmanları (aile Havari) hadis anlatıcılar musalsal, ancak bazı mürsel hadis rivayet.

Abdur Razzaq Muhammed Al-Baaqir rivayet - Allah çok Noble meridhoinya olabilir - Allah En Noble kelimesi de: ". Bu sizin için sınıfın bir haberci geldi" O (yorumlama) dedi ki: "Peygamber kez çirkinlik aynı Cehalet hiç dokunmadım AndRasululloh - Tanrı salawat ihsan devam edebilir.ve kendisi ve ailesi ve yoldaşları için selamlar - Ayrıca dedi: "Ben evlilik doğdum, ve ben (ilişkiler zalim ya syar'iy değildir) zina doğmadım." @ #

Al-Bayhaqiy aynı zamanda onun Sünnet rivayet ve hadis İbn Abbaas, 'A-isyah ve Ebu Huroiroh tarihi üzerine tanıklar (amplifikatör) var, İbn Katsiir kitap Al-Bidaayah onun hakkında şunları söyledi: "Bu hadis olduğunu Mursal ama Ath-Thobrooniyin öyküsü olan 'El-Majma iyi. An-Nuur mengetengahakannyaK'i-tan Al-Awsath onu. "

Ve ben Havariler onun zamanında iyi bir düzeyde yaşayan, onun kaburga ataları ve onun rahminde anneleri taşındı "Ben gönderilen" bir ruh (ruh veya ışık) okur Peygamberin sözlerini, seviye-by-düzeyi, üretim sonrası ortalama umarım onun üzerine greetingsfixed - - O kadar üretimi, tecelli onunGeçtiğimiz hangi Ev (yani aile) o en soylu ailelerin ve en kutsal olduğunu.

Onlar kesildi edildiğinde Al-Qorn (yüzyıl) bir nesil.

Sifaach zina ve evlilik şeriat uygun değildir olmasıdır.

Yukarıdaki hadislerde, biz sonucuna varabiliriz ki birkaç faidah vardır:

Birincisi, dedesinin kadar kralın Tanımlı nasab (soy) Adnan adlı. O Solawat ve tebrik hem Hz İsmail bin İbrahim'in çocuklarından gelen seçildi Peygamber Hashim, Kureyş, KİNANE, Mudhor, Adnan, soyundan. Bu nasab olduğunu o ve grandparentshim isimleri için'Adnaan: Al-Bukhooriy bölüm gönderme Peygamber diyor - Allah ondan ve onun ailesi ve yoldaşları salawat ve selam her zaman ihsan edebilir: - "Muhammed bin Abdullah bin Abdul Muththolib bin Haasyim bin Abdu Manaaf bin Qushoyy bin Kilaab bin Murroh bin Ka' b binLu-aYY bin Ghoolib bin Fihr bin Mâlikibn el-Nadhr bin Kinaanah bin Khuzaymah bin Mudrikah bin Ilyaas bin Mudhor bin Nizaar bin Ma'add bin 'Adnaan. "

Sonra bu hadis alimleri ve ulamaa siroh ve çok daha fazlası tarafından kabul asil nasab ve bir açıklama Adnaan 'sonra geçerli değildi. Abd al-Barr - ona yüce rahmet AllahThat olabilir - Yine bilginler 'İbn - - umarım sabit Selamlar Adnaan Ismaa'iil torunları' olduğunu kabul etti dediAl-Istii'aab in: "Bu kimse tarafından itiraz edilmez bir şeydir." Sonra Ismaa'iil Asansör 'Adnaan hadis anlaşma tarihçisi ve uzman akademisyenler olduğunu açıkladı. Erken-Nawawiy o ATASS anlaşma ümmetin hakkında kitabında TahdziibulAsmaa 'rivayet. İbn Qoyyim - Allah ona rahmet etsinDedi ki: "Ve orada hiçbir" - - 'dikethaui geçerliliğe sahip ve uzmanlar arasında nasab kabul etti ve orada hiçbir anlaşmazlık tüm ve yukarıdaki Adnaan' Adnaandispute yani burada up. ": - En Sublime Al-Hadyun Nabawiy dedi Aralarında anlaşmazlık Adnaan dahil 'olduğunu torunları Ismaa'iil - umarım saygılarımlave ADH-Dzahabiy - - sabit - Allah ona rahmet etsin gibi-An-Nebeviyye Siiroh kitabında şöyle dedi: "Ve 'Adnaan Ismaa'iil bin Ibroohiim- selamlar ikisini kalabilir kökenini de dahil olmak üzere - İnsan anlaşma, ancak Onlar Adnaan ve Ismaa'iil 'arasında babasının üzerinde farklı "Ayrıca bkz:. SyarchusSünnet Al-Baghowiy Al-Fatch çalışmak ve Ath-Thobaqoot İbn Sa'd'ın, ve diğerleri çalışıyor.

İkincisi, Yukarıdakilerin gelenekleri onun büyük dedesi onun zamanında en asil ve onurlu, ve liderleri ve en seçenekleri olduğunu açıkladı. (Getirdi) ne bakmak themthe formu Noor (ışık) bu asil Peygamber ve ruh arasında hareket çünkü Tanrı, aralarında onları seçti(Ruh) diye. Bu şüphe edilemez bir şey içerir. O da İbn Al-Hady Qoyyim tarafından dedi Çünkü: "nasabnya tarafının dünya nüfusunun en iyisi, daha sonra ona en değerli insanlar, andthe en soylu ailesi ailesi.

Bu nedenle kafirler nasab onu kınadı zaman, - Tanrı ona ve onun ailesi ve yoldaşları salawat ve selam ihsan devam edebilir - ve çöp ve kirli bir yerde yetişen bir palmiye ağacı ile menyerupakannya, o kalktı ve ele, seçilmesini açıklamak Her dönemde yaptığı nasab, veO grup, kabile, aile ve nasabnya asil Adem'in soyundan olduğunu. Ve Ebu Sufyaan İmparator Heraklius önünde (yani zafer nasab Havari) itiraf etti aslında onun düşmanı, hesaid: "Şüphesiz o aramızda (her ikisi de ünlü ya) bir nasab olan kişidir."

Üçüncü olarak, En Yüce, daha sonra Peygamber büyük-büyükbabası hakkında Allah'ı yüz inanıyorum inanç - Allah salawat her zaman ihsan olabilir ve kendisi ve ailesi ve yoldaşları için selamlar - hepsi Peygamber İbrahim'in Müslüman takipçilerinin insanlar olduğunu - Umarım bunu greetingskeep - vebirçok bilim uzmanları tarafından söylendiği gibi aksi takdirde, (onun için iyi uyarınca tefsir) dita'wil gerekir amak açıklayan. İbn rivayet onun Tariikh İbn Chabiib 'Abbaas - Dedi both- Allah çok Sublime korusun: "Bu ölüm' Adnaan ve babası, ve çocukları Ma'ad,Öğretilerine Ibroohiim göre İslam'da Robii'ah, Mudhor, Qois, Tamiim, Esed ve Dhobbah "Az-Zübeyr bin Bakkaar da İbn Abbaas diğer taraftan rivayet:". Robii'ah Mudhor ve aynı zamanda çünkü küfür etmeyin theyboth Müslümanlar vardır. "El-Fatch Al-Chaafizh ikinci nukil tarihinde.

Dördüncü, Anlaşılmaz (Devre Dışı) nasab Peygamber - Allah salawat ve her zaman ihsan edebilir kendisi ve ailesi ve yoldaşları selam - bir aldatma olduğunu, hatta bu qodzaf bir koleksiyon kanıtı accusationwithout (yanlış, çünkü öldürülen ve lanetli gerektiğini kim yapmak ) ve Peygamber zarar - Allah ihsan edebilir"menykiti kim Şüphesiz bu: her zaman salawat ve kendisi ve ailesi ve yoldaşları için selamlar - En Noble dedi salawat umarım ve onun greetings- Allah'a kalmıştır - ve sahte suçlamalar ile suçladı yüzden ona zarar vermedi, anlaşma bir güvensizlik olduğunu Allah ve Resulü, Allah mela'natnya olacak. Dünyada ve ahirette, ve onlar için alçaltıcı bir azap hazırlamıştır "Ve Abbaas İbni Teymiye çalışmak Ash-Shoorimul Masluul Abul kitabında bakmak - Allah Bu onun dışında farklı düşünsünler rahmet etsin, çünkü nasabnya ve mengkaburkan başka verilen bir kişininO (yani seksen defa dayak şeklinde) qodzaf mahkum edildi wajiblah o gerçek kanıt onaylar (iddiaları) o getirmek değilse o zaman onu (eleştirmek). o shouldpious (korku) Allah, çoğu mengkaburkannya (Denounce) onu çirkinlik ile asil Peygamber nasab hakkında konuşmak, ve zarar olanlarOnun babalar ve dedeler onu evi. Bu tehlikeli bir durumdur çünkü.

Beşinci Allah sifaach cahil onun dedesi temizlenmiş, onlar evlilik İslam gibi, geçerli bir evlilik ile bir araya geldi sadece. Ve bu bilim adamları tarafından kararlaştırılacak içerir. O Müslümanlara bukkanincluding aksine bir şey diyor Yani herkes.

Altıncı, bir nasab bazen bilerek nasab Peygamber olarak gerekli bilerek - Allah her zaman ihsan kendisi ve ailesi ve yoldaşları salawat ve selam olabilir - o Hashim, Kureyş, Mudhor, İbrahim soyundan, ve bu tanımak için benzeri olduğunu Onu, erkekleri hem de kadınları kim sesaudarawithonu evlenmek için izin verilmez herkes bilir, o başlıklı kişi onunla miras ve o kayışı bağlamak, böylece daha da akrabalarını bilmek kim bilir o yüzden.

İyi Haber Peygambere Messenger, barış sözlü Hz İbrahim ve İsa aracılığıyla, onun üzerine olsun

Her iki tercurahkan selam için

[7]. Al Irbadl bin Sariyah itibaren, Allah onunla memnun olabilir, dedi: "Ben Peygamber duydum - Allah, her zaman salawat ve kendisi ve ailesi ve yoldaşları için selam ihsan edebilir - dedi: @" Ben tarafında değilim Kitab Tanrı'nın Annesi (Kitap Veli, namelyLawcul Machfuuzh, hangi) Peygamberlerin Seal) Tanrı kıyamete kadar doğanın yaratılış başından itibaren ne yazdı situ ve gerçekten peygamber Adem arazi şeklinde hala iken, ve ben biliyorum (söyleyeyim edeceğiz Bir prayermy baba İbrahim (yani ben), ve: sen edilir (yani) ta'wilanAllah tutabilir - o da saraylar Sham yanar, ve böylece Peygamber annesi tarafından görülmüştür yaptım ışık dışarı çıkan ışık olduğunu gördüm onun halkının ve annemin rüya İsa'nın müjdesi salawat ve bunların her şeyden selamlar. "#

Ise, aynı zamanda onlara yanında Dalaail An-Nubuwwah Al-Chaakim, Al-Bayhaqiy tarafından ve bu eserinde çeşitli yerlerde, Ahmed ve İbn Chiibbaan rivayet Ahmed ve İbn Chibbaan, hem de kitaba bakın tarafından geçerli sanadnya: Majma ' uz Zawaa -ID ve bu hadis Ebu Umaamah ve supportersis bir hasan hadis vardırBunların yanı sıra bilim adamları tarafından da onun Dalaa-il'in kitabında Ahmed, İbn Sa'd'ın El-Bayhaqiy rivayet ve.

Hala bir arazi "yere oturuyor kelimelerin 'niyeti, anlamı, diğer ruhlar önce var yani kehanet ki o da onun kutsal ruhu bağlı olan, onun peygamberlik vaaz vardır. Allah nasip etti peygamberlik uponAdam rütbesi yeryüzünde oturuyordu(Toprak) daan ruhunu şişmiş değil. Bu Peygamber özgüllük biridir - Allah her zaman ihsan kendisi ve ailesi ve yoldaşları salawat ve selam olabilir - tüm yaratıklar belliau ayrıcalıklı kılar.

(Yukarıdaki onun hadiste) kelime 'İbrahim'in duası' anlamı sözünü En Noble için işaret ederken: "Rabbimiz, sana ayetler onlara okuyayım aralarında kendi Havari, birini göndermek ve öğretmek lütfen Onları Kitap (Kur'an) ve Al-Hikme (Sünnet) ve onları arındırmak. Şüphesiz SenYüce, hikmet sanat. "(Suresi Baqoroh: 129) İbrahim Tanrı'nın yayınlanan her zaman birlikte Allah çok Yüce Majesteleri ve (Yani tutma) yavrular, ve o dua etmektir bunların House, dua ile çeşitli dua çünkü (yani gönderme ) oku haberci yavruOnlara Allah'ın ayetleri ve onlara Kitabı ve hikmeti öğretiyor. Yani Allah dianugerahkannya ile, bu asil Peygamber onun namazını hibe - may Allah, her zaman bestowsalawat ve selam ona ve onun ailesi ve yoldaşları - (onun soyundan).Yüklə 1,28 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   32
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə