Hankook, Finlandiya'da kış lastikleri için kendi Avrupa test merkezini açıyor Hankook bir yılı aşkın yapım süresinin ardından Finlandiya'daki kış lastikleri için kendi Avrupa test merkezi ‘Technotrac’ı açtıYüklə 41,85 Kb.
səhifə1/3
tarix07.01.2022
ölçüsü41,85 Kb.
#90955
  1   2   3Hankook, Finlandiya'da kış lastikleri için kendi

Avrupa test merkezini açıyor
Hankook bir yılı aşkın yapım süresinin ardından Finlandiya'daki kış lastikleri için kendi Avrupa test merkezi ‘Technotrac’ı açtı. Almanya'daki geliştirme merkezi, Macaristan'daki en yüksek kalite üretim ve son teknoloji kapalı test merkezi ve Finlandiya'daki tamamen kendisine ait kış test merkeziyle Hankook, Avrupa'da lastik geliştirme ve üretimi alanlarındaki yaklaşımını desteklemektedir.
Neu-Isenburg, Almanya / Ivalo, Finlandiya, 27 Şubat 2017 – Premium lastik üreticisi Hankook, kuzey kutup dairesinin yaklaşık 300 km kuzeyinde yer alan Finlandiya, Ivalo'da tamamen kendisine ait ‘Technotrac’ adındaki kış lastiği test merkezini resmi olarak açtı. Finlandiyalı şirket Test World Oy, bu tesisi inşa etmek üzere 2015'in sonunda görevlendirilmişti. Test merkezinin açılması Hankook'un Avrupa pazarı kış lastiklerinin Avrupa'da sadece geliştirilip üretilmesi değil, aynı zamanda gerçek Avrupa kış koşulları altında test edilmesini de sağlayacak.
Hankook Lastikleri Avrupa Başkanı Ho-You Pae: “Avrupa, Hankook’un en büyük ve en önemli global pazarlarından birisidir, bu yüzden bölgesel ürün geliştirme doğrultusundaki çalışmalarımızda uzun bir süre harcadık” diyor ve ekliyor: “Avrupa'da üretilmekte olan kış astiklerimiz artık burada ideal koşullar altında test edilebilir, böylece lastiklerimizin pazar taleplerine karşılık vermesinin yanında çeşitli hava ve zemin koşullarına mükemmel şekilde uyum sağladıklarından emin olabiliriz. Tamamen kendimize ait kış test merkezimizin olması Avrupa'nın lider lastik üreticilerinden biri olarak pozisyonumuzu pekiştirebilmemiz demektir.”.
Yeni test merkezi, karlı ve buzlu zeminde frenleme, çekiş gücü ve yanal dengenin testi için kullanılan üç düz parkur ve ayrıca sübjektif lastik değerlendirmesi için iki karlı zeminde yol tutuş parkurundan oluşmaktadır. Parkurlar Avrupa’da yer alan premium araç üreticilerinin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmıştır. Merkez ayrıca ofisleri, konferans salonları ve hatta son teknoloji atölyelerinin yanı sıra büyük bir soğuk hava deposuyla mükemmel bir altyapıya sahiptir. Ivalo'nun değişmeyen ve uzun kış koşulları, dünyanın en kuzeyli kış test merkezini buraya inşa etmedeki faktörlerden birisiydi.
Hankook uzun yıllardır özellikle araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) üzerine büyük yatırımlar yapmaktadır. Hankook Global Ar-Ge Başkanı Dr. Hyung Nam Kim “Tüm Hankook çalışanlarının yaklaşık yüzde beşi dünya genelinde Ar-Ge sahasında çalışıyor. Bu toplamda 1.000'den fazla çalışan demek,” şeklinde açıklıyor. Hankook henüz geçtiğimiz Ekim ayında Güney Kore, Daejeon'da, şirketin inovatif teknolojileri geliştirmek için kullanmayı hedeflediği, gelecek odaklı global araştırma ve geliştirme merkezi ‘Hankook Technodome’u açtı. Hankook'un global Ar-Ge altyapısının merkezi olan ‘Technodome’ sadece ATC (American Technical Center), CTC (China Technical Center), JTO (Japan Technical Office) bölgesel merkezleri ile Almanya, Hannover'deki Avrupa Teknik Merkezini (ETC) değil, artık Finlandiya'daki yeni kış test merkezini de birbirine bağlıyor. “Yeni ‘Technotrac Ivalo’ gibi test merkezleri, ‘Hankook Technodome’da geliştirilmekte olan ileriye dönük inovatif lastik teknolojilerini tamamen test edebilmemizi sağlamak adına önemli ve mantıklı ilk adımdır”, diye ekliyor Dr. Kim.
ETC'nin Hannover'da 1997'de açılmasından bu yana Hankook, Avrupa'da araştırma projeleri kapsamını büyük oranda genişletti ve bugün Audi, BMW, MAN, Mercedes Benz Cars and Trucks, MINI, Porsche, Scania ve VW gibi birçok premium otomobil üreticilerinin ana orijinal ekipman lastik tedarikçilerindendir. “Ultra yüksek performanslı lastiklerimiz, ‘sound absorber®’ teknolojisine sahip Hankook Ventus S1 evo² SUV, Audi tarafından Q7 ve SQ7 modelleri için seçildi. Orijinal ekipman faaliyetlerimizin kesintisiz büyümesi yeni ‘Technotrac Ivalo’ gibi test merkezlerinin de aynı oranda genişlemesini gerektirmektedir. Yeni ‘Technotrac Ivalo’da test faaliyetlerini koordine edecek olan Avrupa Teknik Merkezi Başkanı, Klaus Krause “Artık gereksinimler karşılandığından, araştırma ve geliştirme planlarımızın verimliliğini önemli derecede geliştireceğimize inanıyoruz” diyor.

###Kataloq: fileadmin -> user upload DL
fileadmin -> Ahk aserbaidschan  Nigar Rafibeyli Str. 49  1005 Baku  Azerbaijan
fileadmin -> Ahk aserbaidschan  Nigar Rafibeyli Str. 49  1005 Baku  Azerbaijan
user upload DL -> Hankook Tires Geschäftsergebnisse aus dem ersten Quartal lassen ein starkes Wachstum in Europa und eine gesteigerte Nachfrage nach uhp-reifen erkennen
user upload DL -> Hankook Tires Geschäftsergebnisse aus dem ersten Quartal lassen ein starkes Wachstum in Europa und eine gesteigerte Nachfrage nach uhp-reifen erkennen
user upload DL -> Hankook, yeni Avrupa Kış Lastiği Test Merkezini Ivalo,Finlandiya'da inşa edecek Hankook Lastikleri, kendine ait ilk Avrupa kış testi tesisini inşa etmek için Finlandiyalı lastik testi şirketi Test World ile anlaşma yaptı
user upload DL -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China
user upload DL -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China
user upload DL -> Dtm ab 2011 exklusiv auf Hankook Rennreifen
user upload DL -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China

Yüklə 41,85 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə