Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in ChinaYüklə 22,3 Kb.
tarix28.08.2018
ölçüsü22,3 Kb.
#75423


c:\documents and settings\andreas.einzmann\local settings\temp\screenshots\2011-02-22 16h46_34.png

Hankook Uluslararası Uzman Jüri tarafından

Yılın Lastik Üreticisi“ olarak seçildi
  • Uluslararası Lastik Teknologileri yenilik ve mükemmellik Ödülleri (Tire Technology International Awards for Innovation and Excellence)“ Hankook Tire’yi “yılın lastik üreticisi” olarak seçti

Neu Isenburg, 17.Şubat 2011 – “Yılın Lastik üretici” kategorisinde Hankook Tire gıpta edilen 2011 Uluslararası Lastik Teknologileri yenilik ve mükemmellik Ödülleri )Tire Technology Award for Innovation and Excellence 2011) ” ödülünü almıştır. Bu ödül Köln’de gerçekleştirilen “ Lastik Teknolojileri (Tire Technology Expo)“ fuarı çerçevesinde üçüncü defa verilmektedir ve Lastik sektörünün beş kategori içerisindeki özel hizmetleri ödüllendirmektedir. Uluslararası üne sahip lastik uzmanlarından oluşan jüri bu ödül ile gecen 12 ay içerisinde lastik üreticisinin “mükemmel ilerlemesini” ödüllendirmektedir.


Böylelikle Hankook Tire 2010 yılında yüksek artış gösteren hammadde fiyatlarına rağmen etkileyici bir büyüme gösterebilmiş ve üretim kapasitesini daha da genişletmeyi başarabilmiştir. Çin ve Endonezya’da inşa edilen iki yeni fabrika ile lastik üreticisinin amacı sadece üretim hacmini genişlettirmek değil, aynı zamanda global pazardaki konumunu da pekiştirmek istemektedir. Avrupa da Hankook Tire büyümeye devam etmektedir. Macaristan’daki fabrika, Avrupa da olan üretim kapasitesini yıllık 12 milyon lastik üretimiyle iki mislisine çıkartacak olan ikinci genişleme aşamasını bitirmek üzeredir.
Hankook Tire aynı zamanda çalışanların eğitimine yatırım yapmaktadır. Lastik üreticisi Temmuz 2010 yılında yeni global bir eğitim merkezi açmıştır. “Hankook Global Education Center“ Kore, Çin ve Macaristan’da olan çalışanları destekleyecektir ve devamında eğitim verecektir. Ayrıca üretim ağı içerisinde olan etkili işbirliğin güçlendirilmesi ve ortak kalite standartlarının belirlenmesi planlanmıştır.
Hankook Tire’nin Macaristan’da bulunan Avrupa üretim tesisi uzun vadeli yatırımcı olarak, Macar iş bulma kurumuyla yakın işbirliği çerçevesinde, işsiz insanların eğitimlerine yatırım yapabilmeleri için sertifikalı ve ulusal olarak tanılan eğitim ve öğretim programını hayata geçirmiştir. Programın başarılı sonucu katılımcılarına kalıcı iş garantisi sağlamaktadır. Hankook Tire 2009 yılında genç mühendisler için üniversite düzeyinde meslek içi eğitim programları düzenlenmiştir. Burada şirket endüstrinin teknik vasıflı işgücüne giderek artan ihtiyacına cevap vermektedir. İlk katılımcılar Şubat 2010 yılında kauçuk ve lastik teknolojisinde Mühendis olabilmek için üst düzeyde tamamlayıcı eğitimlerini sonuçlandırmışlardır.
Hankook Tire‘nin Başkan yardımcısı ve Avrupa Başkanı Jin-Wook Choi konuşmasında “Başarılı bir yıl geçirdik ve ödülü aldığımız için mutluluk duymaktayız. Burada sürdürülebilir global büyüme ve üretim yerlerimizin doğru seçilmesi felsefesinin kabulünü görmekteyiz. Burada başta teşekkürlerimi çalışanlarımıza sunmak isterim, onların örnek niteliğindeki katılımları olmasaydı bu kadar büyük bir ilerleme kaydetmek mümkün olmayacaktı“ şeklinde ifade etmiştir.
Köln’de ödülü alan Europe Technical Center’in müdürü Stefan Fischer: “Birinci sınıf uluslararası uzman jüri tarafından yılın üreticisi olarak seçildiğimiz için çok mutluyuz, gelecekte de teknik seviyemizi en üst düzeyde devam ettirebilmek için çabamız devam edecektir. Bunun için, sürekli araştırmalara ve geliştirmeye yapacağımız yatırımlarımızı sürdüreceğiz” diye eklemiştir.
Images:

No. 1: Stefan Fischer, Head of Europe Technical Center, thanking the jury for the award

No. 2: Tony Robinson, Founder of Tire Technology Expo, congratulating Stefan Fischer (from left to right)

No. 3: Hankook received the Tire Technology International Award 2011 in the category “Tire Manufacturer of the Year”Hankook Tire hakkında
Hankook Tire dünyanın en hızlı büyüyen lastik üreticisi olarak binek araç, arazi araçları, SUV segmenti, kamyonet, karavan, kamyon, otobüs ve otomobil sporlarında kullanılan (yarış pisti/ ralli) araçlara yönelik olarak dünya çapında yenilikçi, yüksek kaliteli ve yüksek performansa sahip radyal lastikler üretmektedir. İşletme gelirlerinin %5’ini yıllık olarak AR&GE’ye ayırmaktadır. Kore, Almanya, ABD ve Çin ile Japonya’da yer alan beş ayrı araştırma ve geliştirme merkezinde bu pazarlara özgü ve geleceği belirleyici teknolojiler üretilmektedir. Bu teknolojiler işletmenin müşterilerine bölgesel talep ve beklentilere uygun, en mükemmel lastik çözümlerini sunma imkânı vermektedir. Hankook Tire dünya çapında 14.000'den fazla eleman çalıştırmakta ve tam 180 ülkede ürünlerini pazarlamaktadır. Dünya çapındaki gibi otomobil üreticileri orijinal ekipman alanında Hankook Tire’a güvenmektedirler. İşletme gelirlerinin %70’ini giderek artan cirosu ile Kore dışında sağlamaktadır.
Hankook Tire’ın Avrupa merkezi Frankfurt am Main kentinin yakınındaki Neu-Isenburg’da bulunmaktadır. Kuruluş ayrıca Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Macaristan, Rusya, Türkiye, İsveç ile ve Polonya’da da temsilciliklere sahiptir. Ürünler doğrudan yerel toptancılar aracılığı ile diğer Avrupa ülkelerine pazarlanmaktadır. Hankook Tire’ın Avrupa pazarlarına biçtiği değer işletmenin Haziran 2007’de faaliyete geçen, Macaristan’daki üretim merkezine tam 500 milyon Euro yatırım yapması ile kanıtlanmış olmaktadır. Burada 1.300’ü aşkın eleman binek araç, SUV segmenti ile kamyonetler için farklı ebatlarda günde 15.000’den (yılda 5 milyondan fazla) lastik üretmektedir. Ultra modern üretim merkezinde Avrupa pazarı için özel olarak hazırlanmış ve önde gelen Avrupa otomobil üreticilerinin spesifikasyonlarına uygun olarak orijinal ekipman lastikler üretilmektedir. 2009 yılında başlayan ikinci kademe yatırımların da tamamlanması ile gelecekte tam kapasite ile çalışıldığında yılda on milyonu aşkın lastik üretilecektir.
Daha detaylı bilgi için lütfen www.hankooktire-press.com web sitemizi ziyaret ediniz.
İletişim:

Felix Kinzer

Director Public Relations Europe Avrupa Halkla İlişkiler Müdürü

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5a

D-63263 Neu-Isenburg

Telefon: +49 (0) 61 02 8149 – 170

Faks: +49 (0) 61 02 8149 – 200

f.kinzer@hankookreifen.de


Stefanie Weinelt

Public Relations

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5a

D-63263 Neu-Isenburg

Telefon: +49 (0) 61 02 8149 – 171

Faks: +49 (0) 61 02 8149 – 200

s.weinelt@hankookreifen.deKataloq: fileadmin -> user upload DL -> legacy
fileadmin -> Ahk aserbaidschan  Nigar Rafibeyli Str. 49  1005 Baku  Azerbaijan
fileadmin -> Ahk aserbaidschan  Nigar Rafibeyli Str. 49  1005 Baku  Azerbaijan
legacy -> Hankook Tires Geschäftsergebnisse aus dem ersten Quartal lassen ein starkes Wachstum in Europa und eine gesteigerte Nachfrage nach uhp-reifen erkennen
legacy -> Hankook Tires Geschäftsergebnisse aus dem ersten Quartal lassen ein starkes Wachstum in Europa und eine gesteigerte Nachfrage nach uhp-reifen erkennen
legacy -> Hankook, yeni Avrupa Kış Lastiği Test Merkezini Ivalo,Finlandiya'da inşa edecek Hankook Lastikleri, kendine ait ilk Avrupa kış testi tesisini inşa etmek için Finlandiyalı lastik testi şirketi Test World ile anlaşma yaptı
legacy -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China
legacy -> Dtm ab 2011 exklusiv auf Hankook Rennreifen
legacy -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China

Yüklə 22,3 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə