Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in ChinaYüklə 70 Kb.
tarix10.01.2022
ölçüsü70 Kb.
#109162Hankook Tire Endonezya'daki 7. fabrikasının

temel atma törenini gerçekleştirdi


  • Hankook Tire Endonezya'da bir fabrika kurmak için 353 milyon $ yatırım yapacak

  • Bu yeni fabrika hem bir ihracat üssü hem de bölgesel bir iş merkezi olacaktır

  • Yüksek kaliteli lastiklere olan büyüyen talebi karşılamak açısından stratejik bir yatırım

Bekasi, Endonezya, 9 Haziran 2011 – Hankook Tire Lippo Cikarang, Bekasi, Batı Java'da 7. fabrikasının temel atma törenini gerçekleştirdi. 353 milyon dolarlık yatırım, 60 hektarlık bir alanda 4 büyük üretim binasıyla hem Kuzey Amerika ve Ortadoğu pazarı için bir ihracat üssü, hem de yeni gelişen Asya pazarı için bölgesel bir iş merkezi olarak görev yapacak.


Temel atma töreni Sanayi Bakanı Mohamad S Hidayat, Yatırım Kurulu Müdürü Gita Wirjawan, Bekasi Belediye Başkanı Drs. H'Saduddin ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Young-sun Kim'in katılımlarıyla gerçekleştirildi. Konuklar Hankook Tire başkan yardımcısı & CEO Seung Hwa Suh ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & CSFO Hyun Bum Cho tarafından karşılandı.
Hankook Tire başlangıçta, senelik yaklaşık 6 milyon lastik üretim kapasitesi için ilk aşamada 353 milyon dolar yatırım yapacak. Şirket 2014 yılında yaklaşık 1.400 işçi çalıştıracak ve bu rakama 2018 yılına kadar 2.800 iş alanı daha eklemeyi planlıyor.
Hankook Tire Başkan Yardımcısı & Global CEO Seung Hwa Suh: “Bu yeni fabrika global statümüzü büyütmek açısından önemli bir fırsat olacak. Fabrikayı global piyasanın merkezi olan Endonezya'da kurma kararı, hem Endonezya ekonomisi hem de Hankook Tire için faydalı olacaktır” diyor.
Hankook Tire’ın Endonezya'daki stratejik yatırımının sebebi, bir yandan orta vadeli iş hedefi olan 2014'e kadar senelik 100 milyon lastik üretme kararlılığı ve diğer yandan ise yüksek kaliteli lastiklere olan büyüyen global talebi karşılama isteğinden kaynaklanıyor. Şirket aynı zamanda Avrupa kıtasına yatırım yapmaya devam ediyor. Hankook’un Macaristan'da bulunan ultra modern fabrikası yakında ikinci gelişme aşamasını tamamlayacak ve o tarihten itibaren Avrupa piyasası için senelik 12 milyon lastik üretme kapasitesine ulaşacak. Hankook Tire Avrupa üretiminin yanı sıra Kore'de iki fabrika işletmekle beraber Çin'de de üçüncü bir fabrika kurma aşamasında.

###
Hankook Tire hakkında
Hankook Tire dünyanın en hızlı büyüyen lastik üreticisi olarak binek araç, arazi araçları, SUV segmenti, kamyonet, karavan, kamyon, otobüs ve otomobil sporlarında kullanılan (yarış pisti/ ralli) araçlara yönelik olarak dünya çapında yenilikçi, yüksek kaliteli ve yüksek performansa sahip radyal lastikler üretmektedir. İşletme gelirlerinin %5’ini yıllık olarak AR&GE’ye ayırmaktadır. Kore, Almanya, ABD ve Çin ile Japonya’da yer alan beş ayrı araştırma ve geliştirme merkezinde bu pazarlara özgü ve geleceği belirleyici teknolojiler üretilmektedir. Bu teknolojiler işletmenin müşterilerine bölgesel talep ve beklentilere uygun, en mükemmel lastik çözümlerini sunma imkânı vermektedir. Hankook Tire dünya çapında 14.000'den fazla eleman çalıştırmakta ve tam 180 ülkede ürünlerini pazarlamaktadır. Dünya çapındaki gibi otomobil üreticileri orijinal ekipman alanında Hankook Tire’a güvenmektedirler. İşletme gelirlerinin %70’ini giderek artan cirosu ile Kore dışında sağlamaktadır.
Hankook Tire’ın Avrupa merkezi Frankfurt am Main kentinin yakınındaki Neu-Isenburg’da bulunmaktadır. Kuruluş ayrıca Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Macaristan, Rusya, Türkiye, İsveç ile ve Polonya’da da temsilciliklere sahiptir. Ürünler doğrudan yerel toptancılar aracılığı ile diğer Avrupa ülkelerine pazarlanmaktadır. Hankook Tire’ın Avrupa pazarlarına biçtiği değer işletmenin Haziran 2007’de faaliyete geçen, Macaristan’daki üretim merkezine tam 500 milyon Euro yatırım yapması ile kanıtlanmış olmaktadır. Burada 1.300’ü aşkın eleman binek araç, SUV segmenti ile kamyonetler için farklı ebatlarda günde 15.000’den (yılda 5 milyondan fazla) lastik üretmektedir. Ultra modern üretim merkezinde Avrupa pazarı için özel olarak hazırlanmış ve önde gelen Avrupa otomobil üreticilerinin spesifikasyonlarına uygun olarak orijinal ekipman lastikler üretilmektedir. 2009 yılında başlayan ikinci kademe yatırımların da tamamlanması ile gelecekte tam kapasite ile çalışıldığında yılda on milyonu aşkın lastik üretilecektir.
Daha detaylı bilgi için lütfen www.hankooktire-press.com web sitemizi ziyaret ediniz.
İletişim:

Felix Kinzer

Direktor Public Relations Europe

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5a

D-63263 Neu-Isenburg

Germany


Fon: +49 (0) 61 02 8149 – 170

Fax: +49 (0) 61 02 8149 – 200

f.kinzer@hankookreifen.de


Stefanie Weinelt

Public Relations

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5a

D-63263 Neu-Isenburg

Germany


Fon: +49 (0) 61 02 8149 – 171

Fax: +49 (0) 61 02 8149 – 200

s.weinelt@hankookreifen.de


Susanne Baun

Public Relations

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5a

D-63263 Neu-Isenburg

Germany


Fon: +49 (0) 6102 8149 – 172

Fax: +49 (0) 61 02 8149 – 200s.baun@hankookreifen.de


Kataloq: fileadmin -> user upload DL -> legacy
fileadmin -> Ahk aserbaidschan  Nigar Rafibeyli Str. 49  1005 Baku  Azerbaijan
fileadmin -> Ahk aserbaidschan  Nigar Rafibeyli Str. 49  1005 Baku  Azerbaijan
legacy -> Hankook Tires Geschäftsergebnisse aus dem ersten Quartal lassen ein starkes Wachstum in Europa und eine gesteigerte Nachfrage nach uhp-reifen erkennen
legacy -> Hankook Tires Geschäftsergebnisse aus dem ersten Quartal lassen ein starkes Wachstum in Europa und eine gesteigerte Nachfrage nach uhp-reifen erkennen
legacy -> Hankook, yeni Avrupa Kış Lastiği Test Merkezini Ivalo,Finlandiya'da inşa edecek Hankook Lastikleri, kendine ait ilk Avrupa kış testi tesisini inşa etmek için Finlandiyalı lastik testi şirketi Test World ile anlaşma yaptı
legacy -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China
legacy -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China
legacy -> Dtm ab 2011 exklusiv auf Hankook Rennreifen

Yüklə 70 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə