Hankook Tires Geschäftsergebnisse aus dem ersten Quartal lassen ein starkes Wachstum in Europa und eine gesteigerte Nachfrage nach uhp-reifen erkennenYüklə 21,59 Kb.
tarix08.04.2018
ölçüsü21,59 Kb.
#47895


Hankook Tire, üniversite projesine destek veriyor


  • Lastik üreticisi, Kaiserslautern Teknik Üniversitesi’nin AG robot sistemlerine sponsorluk yapıyor

  • Afet bölgeleri için otonom robotlar

  • Offroad-Robotu RAVON, beş yıldan beri en zorlu arazilerde bile başarılı biçimde Hankook lastikleri ile yolunu buluyor


Neu-Isenburg, Almanya, 15 Haziran 2009 – Hankook Tire bu yıl da yine Kaiserslautern Teknik Üniversitesi’nde robot sistemleri ile ilgili bir çalışma grubuna destek veriyor. Prof. Dr. Karsten Berns yönetimindeki grup otonom, yani insan desteği olmadan çalışan robotların geliştirilmesi konusunda çalışmakta, örneğin bu robotlar doğal afet korumasında kullanılmaktadır. Bu yıl ekip yine RAVON robotu ile tabi ki Hankook –Offroad lastikleri ile Oulu Finlandiya’da 15-18 Haziran tarihleri arasında C-ELROB’a (European Land-Robot Trial – Civil Version) katılmaktadır. Bu etkinlik ile her iki yılda bir Avrupa’da teknolojinin son durumu ve insansız taşıtlar alanındaki imkânların sivil alanlardaki uygulamaları sergilenmektedir.
Hankook Tire Avrupa Sorumlusu Jin- Wook Choi konu hakkında şu açıklamada bulundu, “Bu yıl da yine Kaiserslautern Teknik Üniversitesi’ni hem teknik hem de finansal açıdan projelerinde destekleyebilmekten dolayı çok mutluyuz. Otonom robotların afet bölgelerinde kullanım için geliştirilmesini biz çok önemli buluyoruz. İnsanların giremeyecekleri yerlere veya hayati tehlikenin bulunduğu yerlere bile ulaşma imkânı sağlıyorlar, örneğin su baskınları, yangın veya patlama tehlikesi olan yerler gibi. Burada robotlar insan hayatları kurtarmaya yardımcı olabilir.”
RAVON adının açılımı‚ Robust Autonomous Vehicle for Off-road Navigation‘dur. Yaklaşık olarak bir mikro arabanın ölçülerine sahiptir. Bunlar özel olarak otonom, dıştan müdahale etmeden kırsal alandaki zorlu engebeli arazilerde yön bulmak ve tanımlanan görevi yerine getirmek için geliştirilmiştir.
“Sayısız, robot caddelerde dış uygulamalarda kullanılmak veya en azından cadde benzeri yollarda çalıştırılmak için tasarlanmaktadır. RAVON ise buna karşılık ormanda yolunu bulması için geliştirilmiştir, kendisi sayısız engeller veya delikler, asılı ağaç dalları veya ağaç kütükleri arasından olağanüstü zorlu koşullarda yönünü bulmak zorundadır, diyor Yüksek Müh. Christopher Armburst, AG Robotersysteme, Kaiserslautern Teknik Üniversitesi.
RAVON devamlı olarak geliştirilmeye devam edilmektedir. Amaç insan yardımı olmadan da en zorlu arazilerde güvenli biçimde yolunu bulan ve doğal afetlerde ya da ağır kazalarda insanları kurtarmak gibi değerli hizmetleri yerine getiren bir taşıt yaratmaktır.
Offroad-Robotu daha ilk günden, beş yıl önce Hankook Offroad lastikleri üzerinde yürümeye başladı. Bu sırada arazide birtakım zorlukları aşmak zorunda kalmıştır. Kaya parçaları, kökler ve ağaç dalları bulunan yollardan geçmek, dik yokuşları tırmanmak veya çakıl taşları ile döşenmiş yolları aşmak gibi.
„Bu esnada her zaman Hankook 4x4 lastiklerine güvendik. Son beş yılda bir kere bile lastik kazası olmadı, diyor Christopher Armbrust. “Hankook Tire bu projemiz için kesinlikle doğru bir ortaktır”.

ELROB hakkında
ELROB (European Land-Robot Trial) hem sivil hem de askeri tipte her yıl dönüşümlü olarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirilmektedir. Etkinlikte Avrupa’nın her yerinden robotlar ve bunları geliştirenler bir araya gelmekte ve teknolojinin güncel durumunu tartışmakta, aynı zamanda insansız taşıt alanındaki imkânları da görüşebilmektedirler. Çeşitli gerçekçi senaryolar sahnelenmekte, bunlarda Avrupa’dan gelen bütün robotlar tüm yeteneklerini ortaya koymaktadırlar. Örneğin bilinmeyen bir bölgede kendi başlarına belirli bir yere kadar yollarını bulabilmekteler veya iki yer arasında sürekli olarak sefer yapabilirler. Bu esnada çok zorlu arazilerde kendi başlarının çaresine bakmak ve kendi kendilerine engelleri aşmak zorundadırlar.

C-ELROB, Forschungsinstitut für Kommunikation, Informationsverarbeitung und Ergonomie (FKIE=Komünikasyon, Enformasyon İşlemleri ve Ergonomi Araştırma Enstitüsü), Forschungsgesellschaft für Angewandte Naturwissenschaften e.V. (FGAN= Uygulamalı Fen Bilimleri Araştırma Enstitüsü), Bristol Robotics Laboratories ve European Robotics tarafından düzenlenmektedir, organizasyonun amacı robot sistemleri konusunda faaliyet gösteren sanayi şirketleri, araştırmacı ve kullanıcılarla bir araya gelmek ve robotlar alanında hedefe yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunmaktır. Her yıl ayrıca yurtdışından çalışma grupları da katılmaktadır. Bu sene Oulu Üniversitesi’nin Intelligent Systems Group adlı çalışma grubu da katılıyor.Hankook Tire hakkında
Hankook Tire (CEO: Seung Hwa Suh), dünyanın yedinci büyük ve en büyük gelişme gösteren lastik imalatçılarından birisidir. Şirket, otomobiller, nakliye araçları (SUV, RV v.s.), kamyonlar, otobüsler ve motor sporları dalında kullanılan özel araçlar için üstün kalitede yenilikçi, üstün performansa sahip radiyal lastikleri üretmektedir. Hankook Tire, cirosunun yaklaşık yüzde 5’ini araştırma ve geliştirme alanında yaptığı yatırımlarında kullanmaktadır. Şirket beş uluslararası Ar-Ge merkezleri ile yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesinde öncüdür ve bunlar müşterilerin bölgesel ihtiyaçlarını yerine getirmeye ve memnuniyetlerinin artmasına katkıda bulunmaktadırlar. Hankook Tire ürünlerini 185 ülkeye satmaktadır ve dünya çapında 14.000’den fazla eleman çalıştırmaktadır. Şirket, gelirlerinin yaklaşık yüzde 70’ini büyüme gösteren deniz aşırı piyasalarda sağlamaktadır.
Hankook Tire Europe’un, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, Hollanda, İsviçre, İspanya, Rusya, Macaristan ve Türkiye’de şubeleri veya irtibat ofisleri bulunmaktadır. Ürünler, doğrudan bölgesel dağıtıcılar üzerinden diğer Avrupa ülkelerine gönderilmektedir. Hankook’un Avrupa piyasasına duyduğu önem, özellikle şirketin 2007 yılı Haziran ayında yapımına başladığı Macaristan’daki Avrupa üretim fabrikasının inşaatına 500 milyon Avro yatırım yapma kararından da anlaşılmaktadır. Hankook Tire, bu yeni Macaristan fabrikasını özellikle Avrupa’dan gelen ihtiyaçları karşılanma amaçlı kullanmaktadır ve fabrika inşasının tamamlanmasının ikinci safhasından sonra yılda 10 milyon lastik üretmeyi planlamaktadır.
Daha detaylı bilgi edinmek için www.hankooktire-press.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
İletişim:

Felix Kinzer

Halkla İlişkiler Müdürü

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5A

D-63263 Neu-Isenburg

Tel: +49 (0) 61 02 8149 – 127

Fax: +49 (0) 61 02 8149 – 100

f.kinzer@hankookreifen.de

fkinzer@hankooktire.com

Stefanie Krauth

Halkla İlişkiler Uzmanı

Hankook Tire Europe GmbH

Siemensstr. 5A

D-63263 Neu-Isenburg

Tel : +49 (0) 61 02 8149 – 144

Fax: +49 (0) 61 02 8149 – 200

s.krauth@hankookreifen.de
Kataloq: fileadmin -> user upload DL -> legacy
fileadmin -> Ahk aserbaidschan  Nigar Rafibeyli Str. 49  1005 Baku  Azerbaijan
fileadmin -> Ahk aserbaidschan  Nigar Rafibeyli Str. 49  1005 Baku  Azerbaijan
legacy -> Hankook Tires Geschäftsergebnisse aus dem ersten Quartal lassen ein starkes Wachstum in Europa und eine gesteigerte Nachfrage nach uhp-reifen erkennen
legacy -> Hankook, yeni Avrupa Kış Lastiği Test Merkezini Ivalo,Finlandiya'da inşa edecek Hankook Lastikleri, kendine ait ilk Avrupa kış testi tesisini inşa etmek için Finlandiyalı lastik testi şirketi Test World ile anlaşma yaptı
legacy -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China
legacy -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China
legacy -> Dtm ab 2011 exklusiv auf Hankook Rennreifen
legacy -> Hankook Tire to Build Global Sixth Plant in China

Yüklə 21,59 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə